Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Bluegene #98 üzenetére

    Én hasonló megfontolásból cseréltem vissza gts512-ről 8800gt-re,(no meg kellett a pénz :) ), amit 15e-ért vettem. Hát ebből nem sokat esett azóta sem.

    "mondjuk ha fullHD-s moncsim lenne nem ezt mondanám, dehát teljesen jó a 1440-es monitor is úgyse látod a különbséget"
    Mondjuk ezzel nem értek egyet, mert látni a különbséget. Meg az AA on/off sem mindegy azért.

    De az viszont az alapjában igaz, hogy ha valaki képes kis kompromisszumra, vastag pénzeket spórolhat meg.

  • csatahajós

    senior tag

    válasz Bluegene #98 üzenetére

    "mondjuk ha fullHD-s moncsim lenne nem ezt mondanám, dehát teljesen jó a 1440-es monitor is úgyse látod a különbséget" - nem e-penis verseny tudom, de te se láttál akkor még közelről 42"-os FullHD-s LED TV-n játékot ha ezt mondod....oda meg a 4850ed 2 mp alatt elvérzik még AA nélkül is. Nem árt megjegyezni, hogy a 19" wide képpontszáma (1,296MPixel) keveesebb mint a régi 5:4-es 19"-os monitoroké (1,31)....ehhez képest a Full HD ugye 2,07MPixel, tehát durván erősebb VGA kell alá és ha nagy a felület akkor azért az AA sem árt még rá, bár azt aláírom hogy ez játékfüggő.

    Egy durvább folytonos füsteffektel az 5970-et is simán ki lehet fektetni (najó mondjuk 30 FPS környékére levinni) Full HDben hogy csak na.

    Azzal a részével én is egyetértek viszont, hogy ha az ember képes kis kompromisszumra akkor sokat meg lehet spórolni vele, főleg ha az előző generációból válogat.

  • Puma K

    veterán

    válasz Bluegene #98 üzenetére

    Jól beszélsz.

    Manapság az FPS huszárkodás a menő és nem is élvezik az emberek a játékokat (azokat az embereket meg végképp nem értem akik Ventage-el "játszanak" :F és mindig veszik az újabbnál-újabb VGA-t...)

    Mikor 2008 vége felé vettem a HD 4850-et akkor a DX 10.1 is húzó tényező volt számomra és nem GTS 250-et vettem... Mondtam magamban hogy hajj de jó lesz nekem mert jönnek majd a játékok DX 10.1-ben és akkor az hú de szép lesz meg mennyivel gyorsabb mint a sima DX 10... ja aha... Battleforge, Stormrise, HawX ami külön kiemeli, hogy ő bizony DX 10.1-es játék és ennyi mert jött a DX11. Ezek közül pont nem érdekelt egyik sem... Battleforge demót feltettem megnéztem és le is töröltem hogy ez egy retek játék...

    Közben váltottam E8400-ról, i5-750-re (beparáztam, hogy nem fogok semmit kapni az LGA775 trióért (alaplap-proci-memória) és hogy nem fogom tudni később eladni úgy hogy ne bukjak rajta sokat...) és kevéske lett a HD 4850 gondolkoztam CF-en, de már feltartásaim voltak, hogy mennyire fog skálázódni a teljesítménye... meg aztán teljes CF lett volna az igazi (a két kártya külön-külön x16-ban, de ez X58 LGA1366-on, nekem meg P55-em van ami meg 2x x8). Szóval inkább hagytam a CF-et és valami erősebb után néztem... GTX 460 768Mb-os jó is lett volna de az meg DX11-es és a DX11 véleményem szint egy vicc a mai DX11-es játékokban nyújtott teljesítmény alapján tehát hagytam és kerestem valami tápos DX10-es kártyát így lett GTX 275 (eredetileg GTX 285 lett volna, de az sokat eszik, aztán GTX 260 (55nm 216sp) de azt meg kevésnek gondoltam és pont a középút lett GTX 275).

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • BiP

    nagyúr

    válasz Bluegene #101 üzenetére

    "de egy 1280X1024-es vagy 1440X900-as monitoron mindennel megbírkózik egy 4850 sőt talán egy 9600Gt is elég szép látványhoz" - ezzel nem vitatkozom, ezeken a felbontásokon elbír a mai játékokkal. Sőt, nekem a 8800gt 1680x1050-en is jól megy. (persze a maxot nem minden játékban bírja már természetesen.)

    (1366x768, ami jóval kisebb mint az 1280) - he? Kb. ugyanannyi, de az 1366 egy hangyafingnyit nagyobb. szerk: közben leesett. ha 1280x1024-re gondoltál, nem szóltam. Én 1280x800-ra.

    A GTX480 szerintem is felesleges, de azt is megértem, aki beruház 50ért egy GTX460-ra, mert nagyon jó ár/teljesítmény mutatója van.
    Ill. Ha odáig nem is megyünk el, de kis ráfizetéssel lehet ugrani teljesítményben pl. egy
    4870/gts250-re + e5200-nél gyorsabb procira. Én 20ért vettem 4magost, igaz csak 3Gig húzható, meg 25ért már kapni az említett videokártyákat.

    [ Szerkesztve ]

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Bluegene #120 üzenetére

    Az FC2 is DX10.1-el jött :U

    Én is teljes mértékben egyetértek. Én 2008 decemberében vettem a GTX260-am akkor még 1280x1024-ben játszottam. Azóta már 1920x1200-ban és elég szépen megállja a helyét még ma is ez a kártya. Na jó Crysis és társai nem valami jól mennek, de azok 1280-ban sem voltak valami gyorsak.

    Sajnos ma már nem sok játék van ami a látványon kívül a játékélményre is rágyúrna. Utoljára a ME2 kötött le úgy igazából.
    Szóval engem nem vezettek meg sem a DX10.1-el se nem a DX11-el. Még egy jó darabig marad a GeForce :K

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Bluegene

    addikt

    válasz Bluegene #120 üzenetére

    majd talán crysis 2-nél megéri majd lecserélni az addigra 3 éves 4850-esem, az meg jövő nyáron lesz kb, de ha nem muszáj nem fogom lecserélni :)

    bár sztem a crysis2-nek nem biztos hogy óriási gépigénye lesz, sztem ha GTX 460/5850@fullHD-n jól fut, akkor DX9/DX10.1-be talán 1280-ba a 4850 is jó/elviselhető lehet

    ne feledjük hogy az Xbox 360-on is jól kell futnia, ha ugyanakkora lesz a gépigénye mint a warheadnek akkor maradhat a 4850, asszem az olyan 35 fps-el futott(30-40 között), ethusiastba, ami másnak lehet nem, de nekem elmegy

    akkor majd terveim szerint egy GTX 460/1gb jöhet a helyére, használtan, olcsón, biztos sokan el fogják adni mert kijött a GTX 560/570 és rohannak az újért

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

Új hozzászólás Aktív témák