Hirdetés
- VR topik
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Fujifilm X
- E-book olvasók
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen asztali médialejátszót?
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- OLED monitor topic
- Most építs gépet, amíg nem késő! — A várható áremelkedésekről
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
hcl
titán
Igaz, nem volt bekapcsolva egy hete kb.
Induláskor 97% CPUt eszik valami.
Ma már otthagytam egy órára, hadd dolgozzon, de az edpa folyamatosan eszi az 1 giga ramocskáját.
Alig várom, hogy vége legyén a projektnek és visszaadhassam ezt a drága fűtőtestet

Bár a gép nem akarja, hogy dolgozzak, inkább dolgozik ő. Az iroda befűtésén.Ami gépeket normál esetben használunk azok linux, mac, és 1 db win10. Csak JumpCloud van rajtuk, azzal nincs baj egyik rendszeren sem.
A wines kolléga meg egyfolytában szentségel, hogy miért lassú a gépe. Windows...Az lehet a Windows frissítés is, bár az meg nem egyből kezdi el, ahogy elindult.
Amikor ilyen nagyobb Office, Win fix packok jöttek, akkor panaszkodtak a kollegák, hogy tetű a gép, és folyamatosan darált is a winyó, lehetett látni. Újraindításkor meg kirakta a lólábat, hogy éppen updatel... Ott kell hagyni, hadd végezzen. -
instantwater
addikt
Az tud zabálni, ha scannel. Ha pár napja nem volt használva a gép, akkor gondolom frissít is...
A legjobban a 14.x tetszett belőle, ami ha 2 hétig nem volt hálón (szabadságra ment a user) akkor leesett a szerverről, és kézzel kellet frissíteni
Mostani melóhelyen a Linuxokra is tesznek SEP-et, csakhogy az átlag user is tudja a saját root jelszavát... Ha éppen nem érek rá arra, hogy ez elfűtse a prociteljesítményt, akkor kilőni, azt' majd ha eszembe jut, elindítom...
Igaz, nem volt bekapcsolva egy hete kb.
Induláskor 97% CPUt eszik valami.
Ma már otthagytam egy órára, hadd dolgozzon, de az edpa folyamatosan eszi az 1 giga ramocskáját.
Alig várom, hogy vége legyén a projektnek és visszaadhassam ezt a drága fűtőtestet

Bár a gép nem akarja, hogy dolgozzak, inkább dolgozik ő. Az iroda befűtésén.Ami gépeket normál esetben használunk azok linux, mac, és 1 db win10. Csak JumpCloud van rajtuk, azzal nincs baj egyik rendszeren sem.
A wines kolléga meg egyfolytában szentségel, hogy miért lassú a gépe. Windows... -
hcl
titán
edpa.exe Symantec Endpoint Protection Agent, megevett több mint 1 giga ramot.
A többi használt memóriát tudtam ilyen egyszerűen feltérképezni, mert futott még vagy 100 másik rendszerfolyamat, amiknek az összege lehet, hogy kiadta volna a hiányzó majdnem 5 gigát.
Az tud zabálni, ha scannel. Ha pár napja nem volt használva a gép, akkor gondolom frissít is...
A legjobban a 14.x tetszett belőle, ami ha 2 hétig nem volt hálón (szabadságra ment a user) akkor leesett a szerverről, és kézzel kellet frissíteni
Mostani melóhelyen a Linuxokra is tesznek SEP-et, csakhogy az átlag user is tudja a saját root jelszavát... Ha éppen nem érek rá arra, hogy ez elfűtse a prociteljesítményt, akkor kilőni, azt' majd ha eszembe jut, elindítom...
-
instantwater
addikt
edpa.exe Symantec Endpoint Protection Agent, megevett több mint 1 giga ramot.
A többi használt memóriát tudtam ilyen egyszerűen feltérképezni, mert futott még vagy 100 másik rendszerfolyamat, amiknek az összege lehet, hogy kiadta volna a hiányzó majdnem 5 gigát.
-
hcl
titán
-
Chaser
legenda
-
hcl
titán
Ma bekapcsoltam egy Win 10-es laptopot.
Alapállapotban felzabált 6 (!) gigát a 8-ból.
Hozzá kell tenni, hogy egy nagyvállalati flotta része a gép, tehát tele van rakva antivírussal, VPNnel, távoli hozzáféréssel, tartománybejelentkezéssel és hasonló dolgokkal, de akkor is elképesztő.
Ebben még nem volt Edge/Chrome, se más program, csak ami a háttérben fut, meg egy Skype.
Szegény gép, szénné fogja magát swappolni, ha bármit elindítok.
Még jó, hogy van benne SSD.Nem lehet, hogy nekiállt frissülni? Ennyit azért egy domain-ben levő 10 nem szokott zabálni.
Előző melóhelyen 4GB-os gépek voltak. Symantec, EDR cucc, Win10. Katasztrófa volt. 8-cal már használható. -
instantwater
addikt
Ma bekapcsoltam egy Win 10-es laptopot.
Alapállapotban felzabált 6 (!) gigát a 8-ból.
Hozzá kell tenni, hogy egy nagyvállalati flotta része a gép, tehát tele van rakva antivírussal, VPNnel, távoli hozzáféréssel, tartománybejelentkezéssel és hasonló dolgokkal, de akkor is elképesztő.
Ebben még nem volt Edge/Chrome, se más program, csak ami a háttérben fut, meg egy Skype.
Szegény gép, szénné fogja magát swappolni, ha bármit elindítok.
Még jó, hogy van benne SSD. -
hcl
titán
És még valami nincs : biztonsgási frissítések sem sokáig vannak már.
Pedig én is szívesebben látnám azt a vonalat MS rendszerekből, mint a Win10 bloatware-t. -
Chaser
legenda
"- trükközzek az updatekkel, mert ki tudja, mikor borul össze
- kikapcsoljam valahogy a kémkedést
- kiszedjem a felesleges feature-ket
- és még akkor sem tudom, mit csinál
stb.
"
( :
ez w7-nél nincs -
hcl
titán
érvényteleníthetik is, elő is vehetnek érte - nyilván ez nálunk nem jellemző, fél országot érintené kb ( : -
pár ezer ft-ért itt aprón is kapsz kereskedőtől számlával licenszethcl
felületről nem volt szó, felsoroltál pár dolgot, ami a w7-en nem gond, magát a felületet 10-esen is be lehet lőni 7-esre, én is úgy használtamItt majdnem mindenkinek az volt a baja, hogy nem szépek az ikonok meg másképpen működik.
Amúgy mit soroltam fel? Gyakorlatilag ugyanaz az elrendezés minden. -
Chaser
legenda
Értem én, hogy mondjuk ha céges gépen lenne, ahol ellenőrizhetik a jogtisztaságot, ott kellene a számla, ésatöbbi...
Inkább csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy ha annyira érdekelném őket, amennyire nem érdeklem
, akkor elviekben büntethető lennék-e occón vett sorozatszámért, vagy ha annyira b...szakodni akarnak, akkor is max. érvénytelenítik?érvényteleníthetik is, elő is vehetnek érte - nyilván ez nálunk nem jellemző, fél országot érintené kb ( : -
pár ezer ft-ért itt aprón is kapsz kereskedőtől számlával licenszethcl
felületről nem volt szó, felsoroltál pár dolgot, ami a w7-en nem gond, magát a felületet 10-esen is be lehet lőni 7-esre, én is úgy használtam -
hcl
titán
Aha. Szóval windózból sem mind jó
Ezen szoktam röhögni, amikor azzal jönnek, hogy jaj rossz a felület, mert Windózon is csak egy verzióé jó 
Amúgy nekem sok különbség nincs, teljesen klasszikus elrendezés mind a kettő felületileg. Bal alul lehet programokat indítani, alul vannak a futó cuccok, jobbra alul a nagyon minimalizált programok, meg az értesítések. Ez azért lényegében a 95 óta változatlan ám... (Még a 8 lógott ki egy kicsit.)
A működés más kérdés. Hatékonyabb is a 10 valahol, de sajnos sokkal bloat-abb, mint a 7 volt.@Startup : Az csak úgy legális, hogy nem zaklat azzal, hogy kalózkodás áldozata lettél
De amint ki kéne mindenkinek köhögni a full árat, kevesebb rajongó lenne... Office dettó...
Amennyire tudom, ha olyat vettél, ami valami cégnek a fel nem használt licence, akkor lehet olyan, hogy lejár, mert pl. az illető cég visszaadta azt a tartományt, vagy ilyesmi - de akkor meg veszel egy másikat, és megy tovább a móka... -
#04824576
törölt tag
ne kérdezz jogi szakértőt, megmondom neked én is ezeöccázé ( : ', h semmivel sem legálisabb a jelenlegi megoldásod mintha aktivátort használnál
itthon kereskedőtől, számlával igazolva lesz érvényes a licenszed, nem a serialtól - ami ellen ugyan az intel kézzel-lábbal tiltakozott, de valami nagyobb per volt, eu-ban tovább értékesjthető a licensz ha nem accounthoz kötött, és mi eu-ban vagyonk, szóval ezt becopta az ms -Értem én, hogy mondjuk ha céges gépen lenne, ahol ellenőrizhetik a jogtisztaságot, ott kellene a számla, ésatöbbi...
Inkább csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy ha annyira érdekelném őket, amennyire nem érdeklem
, akkor elviekben büntethető lennék-e occón vett sorozatszámért, vagy ha annyira b...szakodni akarnak, akkor is max. érvénytelenítik? -
Chaser
legenda
Kérdés, mi számít jogtisztának?!
Mert nálam a windows nem crack-elve van.
Érvényes sorozatszámmal van aktiválva, csak éppen azt a sorozatszámot 600 Ft-ért vettem ebay-ről.
Azért kíváncsi lennék egy jogi szakértő véleményére, hogy ez is lopásnak számít-e, vagy csak az büntetendő ez esetben, aki eladott egy nem magánszektorba szánt sorozatszámot.ne kérdezz jogi szakértőt, megmondom neked én is ezeöccázé ( : ', h semmivel sem legálisabb a jelenlegi megoldásod mintha aktivátort használnál
itthon kereskedőtől, számlával igazolva lesz érvényes a licenszed, nem a serialtól - ami ellen ugyan az intel kézzel-lábbal tiltakozott, de valami nagyobb per volt, eu-ban tovább értékesjthető a licensz ha nem accounthoz kötött, és mi eu-ban vagyonk, szóval ezt becopta az ms - -
#04824576
törölt tag
Megnézném Magyarországon hány otthoni gépen van jogtiszta Windows úgy, hogy nem volt gyárilag telepítve.
Kérdés, mi számít jogtisztának?!
Mert nálam a windows nem crack-elve van.
Érvényes sorozatszámmal van aktiválva, csak éppen azt a sorozatszámot 600 Ft-ért vettem ebay-ről.
Azért kíváncsi lennék egy jogi szakértő véleményére, hogy ez is lopásnak számít-e, vagy csak az büntetendő ez esetben, aki eladott egy nem magánszektorba szánt sorozatszámot. -
Chaser
legenda
Mi? Az, hogy
- trükközzek az updatekkel, mert ki tudja, mikor borul össze
- kikapcsoljam valahogy a kémkedést
- kiszedjem a felesleges feature-ket
- és még akkor sem tudom, mit csinál
stb.
Nekem ez nem.
Van a gépemen olyan, amiken ezek tök ismeretlen fogalmak, és jól működik.Hogy nem olyam szép a design, mint a Win10, az kevésbé hat meg. (De tényleg, miért nem lehet azt a winyózon megoldani, hogy ha akarod, a Luna felület megy rajta, ha akarod az Aero...? Mert ha valami, akkor ez hasznos lenne, megfoghatná vele a MS azokat a usereket is, akiknél megragadt az XP...)winről beszéltem, nem 10-ről..7-est használok ( : - de van tiszta 10-esem is, még mindig nem győzött meg -
-
hcl
titán
Mi? Az, hogy
- trükközzek az updatekkel, mert ki tudja, mikor borul össze
- kikapcsoljam valahogy a kémkedést
- kiszedjem a felesleges feature-ket
- és még akkor sem tudom, mit csinál
stb.
Nekem ez nem.
Van a gépemen olyan, amiken ezek tök ismeretlen fogalmak, és jól működik.Hogy nem olyam szép a design, mint a Win10, az kevésbé hat meg. (De tényleg, miért nem lehet azt a winyózon megoldani, hogy ha akarod, a Luna felület megy rajta, ha akarod az Aero...? Mert ha valami, akkor ez hasznos lenne, megfoghatná vele a MS azokat a usereket is, akiknél megragadt az XP...) -
Chaser
legenda
-
hcl
titán
Megnézném Magyarországon hány otthoni gépen van jogtiszta Windows úgy, hogy nem volt gyárilag telepítve.
Jaja

Apósnál
Már csomószor igénybe vette a supportot is (ami fél évig ingyenes), fizetett is érte, de úgy különben sokat nem tudtak segíteni (távsegítség is volt).
Az ilen gondokra, hogy egyszer csak 10 perc várakozás létrehozni egy mappát, semmit nem tudtak mondani, telepítsd újra.
Én kreáltam egy új helyi fiókot (az előző is az volt) és megoldódott... -
instantwater
addikt
-
hcl
titán
A szoftver feltörése illegális, s nem mentség az, hogy rossz, akkor ellophatom.
Nekem ezvoltaz egyik indok aWindows kukázásában. Drága,nen jó,bűnözni meg nem etikus miatta.
-
#04824576
törölt tag
Szemetet minek lopni?
Linux ingyen van. Az nem kerget az őrületbe.A linuxot meg másért nem szeretem. Egyik rendszer sem tökéletes, de egyelőre marad a windows. Használható az, de az biztis, hogy nem fizetnék érte.
-
instantwater
addikt
Pláne mikor a windows tolja a pofádba agresszíven a saját fos programjait, szolgáltatásait, meg tudom, hogy kikapcsolható, de alapertelmezetten reklámokat is, közben meg elvárják, hogy fizess érte több tízezret.
A pofátlanság határa. Vagy maradjon fizetős, de akkor kussoljon, vagy tolja a szemetet, de akkor legyen ingyenes. Így ne csodálkozzanak, hogy olyan sokan lopják. Mert pénzt azt nem ér.
Szemetet minek lopni?
Linux ingyen van. Az nem kerget az őrületbe. -
#04824576
törölt tag
Csak stabil, rendszert szeretnék, mindenféle mondva csinált upgrade nélkül. Legális rendszerek, elvárható a részemről hogy az update ne tegye tönkre az operációs rendszert, vagy törölje a hibátlan drivert. Ez általános probléma, erre kellene megoldást találniuk.
És a többieknek a saját pénzükkel játszanak, LTSC nagyon drága.
Pláne mikor a windows tolja a pofádba agresszíven a saját fos programjait, szolgáltatásait, meg tudom, hogy kikapcsolható, de alapertelmezetten reklámokat is, közben meg elvárják, hogy fizess érte több tízezret.
A pofátlanság határa. Vagy maradjon fizetős, de akkor kussoljon, vagy tolja a szemetet, de akkor legyen ingyenes. Így ne csodálkozzanak, hogy olyan sokan lopják. Mert pénzt azt nem ér.
-
NandoXXL
senior tag
Így korrekt. Nézd (és ismétlem, kiemele és aláhúzom, hogy nem védeni akarom az MS-t, csak kicsit realistábban hozzáálni mint egyből szardobálni, mert MS) én úgy látom, hogy a Win7-tel eléggé helyre tudták állítani a reputációjukat és nem nagyon emlékszem az elmúlt 6-9 évből kék halálra. Talán egy eset volt. Ez az előzőekhez hasonlóan remek. Éppen a tesztelési metódusuk javított ezen, aztán ezt most jól elcseszték és hibát hibára halmoznak megint a frissítésekkel, ami minimum felháborító 2019-ben.
Másrészt meg a nagy cégek átka, hogy kurva nagy vízfejük lesz egy idő után. A vállalati rendszer és hierarhia sem feltétlenül kedvez a hatékonyságnak. Szóval van baj, de azért az MS sem az ördög. Ahogyan a többi nagy IT cég sem, csak kurva nagyon, rohadtul pénzt kell termelniük a részvényeseknek és így tovább. Ez elég a hibák megágyazásához, ami persze nem menti fel őket. De mondom; ettől még nem az ördögök. Ne essünk neki egyből a "szövőgépeknek", mert azok léteznek.
Végül; ezzel együtt is nehéz tolerálni bizonyos dolgokat. Említettem a hibákat, te is mondtál párat, de lehetne még találni. ...és nem csak az MS-nél.
Csak stabil, rendszert szeretnék, mindenféle mondva csinált upgrade nélkül. Legális rendszerek, elvárható a részemről hogy az update ne tegye tönkre az operációs rendszert, vagy törölje a hibátlan drivert. Ez általános probléma, erre kellene megoldást találniuk.
És a többieknek a saját pénzükkel játszanak, LTSC nagyon drága.
-
Vistaboy
veterán
Megmondom őszintén, hogy én már nem bánnám, ha normálisan megoldanák végre egyszerre több kijelzőnek a kezelését. Mióta megvettem a Samsung 4K QLED TV-t, és egyszerre használom a monitorral (mármint nem dugdosom ki-be, folyamatosan csatlakoztatva van mindkettő), azóta előjött pár hiba / hiányosság. Például néha magától - random időközönként, van, hogy egy napig egyszer sem, de van, hogy fél órán belül háromszor is - újra-inicializálja magát a grafikus meghajtó, illetve a monitor is, ekkor pár másodpercre feketére vált a képernyő, majd újra előjön. Ez például játékok közben tud zavaró lenni, pláne Diablo III-ban, egy HC kari akár meg is halhat ennyi idő alatt.
Hogy most ez az nVidia vezérlőprogramjának a hibája, vagy a Windows ökörsége, eddig nem sikerült kiderítenem. De tény, hogy azelőtt, mikor még csak a monitor volt, ilyesmiket nem csinált. Ha a Windows 10 X-ben végre megoldanák, hogy egymástól függetlenül lehessen kezelni a kijelzőket, az jó lenne. Mondjuk miközben filmet nézek a TV-n, a monitort készenléti állapotba tudjam kapcsolni, hogy ne zavarjon a fénye. Vagy ha felbontást változtat a TV (HDR és anélküli filmeknél), akkor ne sötétedjen el a monitor.
Ja, és a legfontosabb: Oldják meg végre normálisan a betűméretezést. Unalmas, hogy minden váltás után, amíg újra nem indítom a gépet, még azokban a programokban is elállítódnak a betűméretek, amiket nem is a TV-n használok.
Ha ezeket kijavítják, szívesen váltok X-re. Addig jó a "sima" 10 is.
-
hcl
titán
"gyári alapértelmezett beállítások mellett is biztonságos, mindig internetre csatlakozó, felhős szolgáltatásokkal is segített,"
1. a MS felhője meg a biztosmág üti egymást (telemetria)
2. végre eszükbe jutott a háttérben frissítés
A Start képernyőt meg láttuk, milyen jó volt a Win8-ban - pedig pl. mobileszközökön tényleg jó volt, csak ugye amúgy lett hatalmas "siker".

Arról meg ne is beszéljünk, hogy akkor éppen hány verziója van a Winfosnak.
-
ElEvEn11
senior tag
Vista, Windows mobiltelefon tönkre tétele, Windows 8, Windows 10 bugok és mellé a Windows tablet kezelői élmény átszabása, kidolgozatlansága, végül magára hagyása. Csodálatos. Lemaradtak a mobil bummról, szakértők, vezetők hatalmas pénzért kergetik a farkukat (mint a buta kutya). Szerencsétlen beosztottakat tizedelik, agyátültetés helyett... Én személy szerint tudnék nekik kiutat javasolni, és más felhasználók is. (elég lett volna hallgatni a saját felhasználóikra, nem a szurkolókra) Ez a valóság, hiteltelenek, nem trendik, körülményes a felületük..
Így korrekt. Nézd (és ismétlem, kiemele és aláhúzom, hogy nem védeni akarom az MS-t, csak kicsit realistábban hozzáálni mint egyből szardobálni, mert MS) én úgy látom, hogy a Win7-tel eléggé helyre tudták állítani a reputációjukat és nem nagyon emlékszem az elmúlt 6-9 évből kék halálra. Talán egy eset volt. Ez az előzőekhez hasonlóan remek. Éppen a tesztelési metódusuk javított ezen, aztán ezt most jól elcseszték és hibát hibára halmoznak megint a frissítésekkel, ami minimum felháborító 2019-ben.
Másrészt meg a nagy cégek átka, hogy kurva nagy vízfejük lesz egy idő után. A vállalati rendszer és hierarhia sem feltétlenül kedvez a hatékonyságnak. Szóval van baj, de azért az MS sem az ördög. Ahogyan a többi nagy IT cég sem, csak kurva nagyon, rohadtul pénzt kell termelniük a részvényeseknek és így tovább. Ez elég a hibák megágyazásához, ami persze nem menti fel őket. De mondom; ettől még nem az ördögök. Ne essünk neki egyből a "szövőgépeknek", mert azok léteznek.
Végül; ezzel együtt is nehéz tolerálni bizonyos dolgokat. Említettem a hibákat, te is mondtál párat, de lehetne még találni. ...és nem csak az MS-nél.
-
ElEvEn11
senior tag
Nem az rib@nc Cortana-ra gondoltam.
Hardware Video Decoding egy sz@ros böngészőben pl., mondjuk YouTube-on!!!! Egyre többen és többen szállnak fel a linux vonatra, remélhetőleg ez a növekvő tendenciát mutató user bázis javítani fog a linux ökoszisztéma fejlődésén és behozza az itt-ott megjelenő lemaradásait.Nem rossz (mérföldekkel értelmesebb rendszer, mint a windows 10), de van még hova fejlődni (remélhetőleg jó irányba).
"Egyre többen és többen szállnak fel a linux vonatra, remélhetőleg ez a növekvő tendenciát mutató user bázis..."
Tényleg nem trollkodni szeretnék veled, csak ősztinén kíváncsi vagyok valami hitelesnek mondható felmérésre, adatokra erről. Van? Mert alapvetően szeretem a Linux és a szabad szoftver gondolatiságát, de nem látom, hogy az az általad említett terjedés/növekedés változott volna bármi az elúlt 10, de már talán 15 évben. -
instantwater
addikt
Vista, Windows mobiltelefon tönkre tétele, Windows 8, Windows 10 bugok és mellé a Windows tablet kezelői élmény átszabása, kidolgozatlansága, végül magára hagyása. Csodálatos. Lemaradtak a mobil bummról, szakértők, vezetők hatalmas pénzért kergetik a farkukat (mint a buta kutya). Szerencsétlen beosztottakat tizedelik, agyátültetés helyett... Én személy szerint tudnék nekik kiutat javasolni, és más felhasználók is. (elég lett volna hallgatni a saját felhasználóikra, nem a szurkolókra) Ez a valóság, hiteltelenek, nem trendik, körülményes a felületük..
A Nokia tönkretétele a helyesebb megfogalmazás.
Bár a Nokia is vastagon sáros abban, hogy sokáig erőltette a Symbiant amikor már mindenki elindult az Android felé, aztán már nem volt más lehetőségük, mint elfogadni az MS pénzét, aki azután rövid úton átlogózta Microsoftra a készülékeket és néhány év alatt ment az egész WinMo őrület a kukába.
-
NandoXXL
senior tag
Csodálatos, hogy mennyi szakember van köztetek, aki egészen biztosan tudja, hogy ez egy baromság és meg fog bukni.
Ebből számomra tisztán látszik, hogy jobban tudjátok, a jövőbe láttok és egészen biztosan végeztetek piackutatást is róla, plusz vannak marketingismereteitek és tapasztalatotok is a területen, hogy ezt így nem lehet majd eladni.
Imádom!
Nem tisztem megvédeni a MS-ot (főleg a mostani balfék bugsorozat farvizén), de könyörgöm; biztos, hogy ez akkora faszság? Egészen biztosak vagytok benne, hogy nem tanultak az előző bukásokból?
Vista, Windows mobiltelefon tönkre tétele, Windows 8, Windows 10 bugok és mellé a Windows tablet kezelői élmény átszabása, kidolgozatlansága, végül magára hagyása. Csodálatos. Lemaradtak a mobil bummról, szakértők, vezetők hatalmas pénzért kergetik a farkukat (mint a buta kutya). Szerencsétlen beosztottakat tizedelik, agyátültetés helyett... Én személy szerint tudnék nekik kiutat javasolni, és más felhasználók is. (elég lett volna hallgatni a saját felhasználóikra, nem a szurkolókra) Ez a valóság, hiteltelenek, nem trendik, körülményes a felületük..
-
MeszesKPT
őstag
A Microsoft tanult a hibáiból? Erre azért kíváncsi leszek. Inkább egy külön desktop verziót adnának ki gépház meg hasonló nyalánkságok nélkül.
-
hardzsi2
aktív tag
Bőven elég lenne, ha az alap windows 10 felismerné, ha ilyen eszközre van telepítve, és képes lenne a kijelző használata szerint változtatni az asztalméretet, felbontást, illetve ha a felhasználó azt akarja, a két kijelzőre két külön asztalt kitenni. Minden más csak felesleges parasztvakítás.
+1
Értelmetlen különbontani.
-
Jesus_Shaves
aktív tag
Chromiumból van VA API enabled verzió amivel ki tudod használni a hardveres gyorsítást.
Még valami?

Rossz hozzáállás, hogy egy konkrét böngészőt kell használnod egy funkció miatt. Ez kizárólag a böngészők sara, hiszen tökéletesen működik a hardveres gyorsítás mpv-ben.
-
#06658560
törölt tag
-
btprg
senior tag
-
instantwater
addikt
Nem az rib@nc Cortana-ra gondoltam.
Hardware Video Decoding egy sz@ros böngészőben pl., mondjuk YouTube-on!!!! Egyre többen és többen szállnak fel a linux vonatra, remélhetőleg ez a növekvő tendenciát mutató user bázis javítani fog a linux ökoszisztéma fejlődésén és behozza az itt-ott megjelenő lemaradásait.Nem rossz (mérföldekkel értelmesebb rendszer, mint a windows 10), de van még hova fejlődni (remélhetőleg jó irányba).
Chromiumból van VA API enabled verzió amivel ki tudod használni a hardveres gyorsítást.
Még valami?

-
SP4C3
veterán
Az okoskodó asszisztensre gondolsz?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Azért annyira nem lehet rossz, ha te magad írod, hogy átállsz/átálltál.
Nem az rib@nc Cortana-ra gondoltam.
Hardware Video Decoding egy sz@ros böngészőben pl., mondjuk YouTube-on!!!! Egyre többen és többen szállnak fel a linux vonatra, remélhetőleg ez a növekvő tendenciát mutató user bázis javítani fog a linux ökoszisztéma fejlődésén és behozza az itt-ott megjelenő lemaradásait.Nem rossz (mérföldekkel értelmesebb rendszer, mint a windows 10), de van még hova fejlődni (remélhetőleg jó irányba).
-
instantwater
addikt
Sajnos linux sem fenékig tejfel, tudok olyat, ami így 2019 végére kötelezően alapfunkciónak kellene, hogy számítson, linuxokon mégsincs.
Cégben és otthon is aktívan használom (igaz nem rég óta), és folyamatosan megy az átállás (cégben csak azt nyomom és 100%-ban kiváltotta winshit-et). Végleg búcsút mondok az MS féle megoldásoknak, csak szabad software lesz használatban.
Az okoskodó asszisztensre gondolsz?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Azért annyira nem lehet rossz, ha te magad írod, hogy átállsz/átálltál.
-
SP4C3
veterán
Úgy hívják: Linux
Sajnos linux sem fenékig tejfel, tudok olyat, ami így 2019 végére kötelezően alapfunkciónak kellene, hogy számítson, linuxokon mégsincs.
Cégben és otthon is aktívan használom (igaz nem rég óta), és folyamatosan megy az átállás (cégben csak azt nyomom és 100%-ban kiváltotta winshit-et). Végleg búcsút mondok az MS féle megoldásoknak, csak szabad software lesz használatban.
-
instantwater
addikt
-
Hunpriest
senior tag
Úgy látszik még nem buktak elégszer az ilyen külön verziókkal...
-
t72killer
titán
-
t72killer
titán
A wipo7-el cseszték el, amikor meg akarták mondani a júzernek, hogy használja a telefont (copy-paste, multitask). Ezzel km mélyen ásták el magukat wimo felhasználók millióinál.
-
pepeno1
tag
Maradjunk annyiban, hogy a Microsoft-nak nem sikerült értelmes mobil operációs rendszert alkotnia, vagy ha mégis, akkor az Andriod meg az iOS lemosták 0%-os piaci részesedés közelébe. Most megint próbálkoznak ilyen oprendszerrel.
Inkább el kéne engedniük ezt a dolgot.
-
Pista0001
veterán
"egy önmagát háttérben frissítő, gyári alapértelmezett beállítások mellett is biztonságos, mindig internetre csatlakozó, felhős szolgáltatásokkal is segített"
...engem kirazott a hideg
-
ElEvEn11
senior tag
nem feltétlen hülyeség, de volt már buktájuk, és nyilván végeztek ott is némi piackutatást, amivel aztán kitörölhették a nemesebbik felüket
10 is nagyon jó lenne, ha nem nettó idiózák lennének a döntéshozók - tisztelet a kivételnek -
az viszont elég szépen látszik, még mindig nem sikerül egységes szílusó ikonokkal dolgozniuk, erről biztos elfelejtettek piackutatni', h mekkora égő-tisztagyász-cik''' ( :Ha hosszú távon nem tanulnak a hibákból, akkor megbuknak és tönkremennek.

Azért jól látszott már korábban, hogy tanultak a hibákból, de mindig lehet újabbakat elkövetni.
Ominózus hibahegy a frissítésekkel pl., ami alapvetően abból fakadt, hogy elbocsájtották a régi tesztelőgárda jelentős részét, a fizikai tesztkonfigok számát szintén visszavették és átálltak virtuális gépekre, meg erre a Windows Insider programra és azt gondolták, hogy a Power User is képes olyan feedback-et adni, mint egy rutinos, veterán tesztelő. Itt az eredmény. Most lépnek vissza kettőt, hogy korrigáljanak. Vonatkozó cikk itt, ha érdekel.
Nagy cégnél majdnem természetes, hogy több a hibalehetőség. Az ikonoknál is ez lehet az ok feltételezem. Az meg tuti, hogy piackutattak róla, csak más kérdés tudni a felhasználói értékeléseket, véleményeket (már amennyiben egyáltalán használható adatokat kapsz tőlük és nem csak valami hadoválást, ahogyan Power User kontra Tester esetében előbb) és megint más azokat figyelembe venni. ...és ugyebár megint visszamutathatnék itt is az előző bekezdésre. Szerintem bőven benne van ez is.
-
joey04
titán
Bőven elég lenne, ha az alap windows 10 felismerné, ha ilyen eszközre van telepítve, és képes lenne a kijelző használata szerint változtatni az asztalméretet, felbontást, illetve ha a felhasználó azt akarja, a két kijelzőre két külön asztalt kitenni. Minden más csak felesleges parasztvakítás.
+1
-
ElEvEn11
senior tag
Az alaphelyzet az, hogy a júzer/fogyasztó hülye. (máskülönben nem lenne fogyasztói társadalom). A piackutató feladata, hogy felmérje, mennyire "súlyos a helyzet" a fejekben, a marketingesé pedig az, hogy ezt elmélyítse és megágyazzon a jövőbeni felesleges fogyasztásnak, miközben pörögnek a színes papírdarabok az igazgatótanácsnál. Szval tényleg két különböző dolgozóról beszélünk, mást csinálnak ugyanabban a gépezetben. Amibe mi is bele vagyunk kényszerítve többé-kevésbbé: pl hiába akarnék én környezettudatos módon megelégedni a 10évvel ezelőtti okostelómmal, a hibátlan hardver nem bír el egy hirdetésekkel és mindenféle csilivili szirszarral telepakolt weboldallal - illetve a gyártó tett róla, hogy a biztonsági frissítések mellé csomagoljon egy kis "szeretetcsomagot", aminek köszönhetően pl hibázik/lassú a GPS. Ergo ha csak pöttyre uazokat a funkciókat használod a telón, mint 10éve (net, cset, navigáció), rá vagy kényszerítve a régi vas kukázására és az új megvételére.
Csak a sztori kedvéért osztom meg, mert eszembe jutott a "mennyire "súlyos a helyzet" a fejekben," kitételedről az egyik friss fejlesztés, amit csinálok. Éppen egy itteni weboldalhoz tervezek egy olyan kezelőfelületet, ami gyakorlatilag egy mobil alkalmazáshoz hasonló és kb külön rétegként futna az oldalon, amikor mobil eszközről böngészel rajta. A UI egy olyan menürendszer, ami kinyilik az oldal tartalma felett, hogy kényelmesen, egy kézzel is tudd kezelni és egy gomb körül van több más gomb még (dialer menu). Van egy keresés funkció, ami szintén egy dedikált gombot kapott a menürendszerben. Na a tesztnél kiderült, hogy van olyan, aki ezt nem is látja és leírta a visszajelzésnél, hogy miért nincs jól látható helyre téve és egyértelműsítve, hogy ez a keresés funkció és miért nem látható akkor már mindenhol. Egyrészt ez egy réteg a weboldal tartalma felett, ami kinyitható, miközben a weboldal továbbra is látszik egy szürkítés mellett és alapból mindig lehet görgetni a tartalmat, amíg a fő menügomb ugyanott marad a képernyő alján de nem zavar a böngészépsben, másrészt meg ugyanazt a kvázi egyezményes, nagyító ikont használtuk, amit kb mindenhol a keresés funkcióhoz társítanak. Agyam eldobtam, amikor olvastam a visszajelzést. A célközönség 20-35 közötti. Szóval még az sincs, hogy nem ismerik az mobil eszközöket vagy nem láttak ilyet korábban. Még panaszkodott is a felhasználó, hogy sajnos csak a megadott időn túl találta meg a funkciót.
Szóval igen: van baj a fejekben néha. 
-
Chaser
legenda
Csodálatos, hogy mennyi szakember van köztetek, aki egészen biztosan tudja, hogy ez egy baromság és meg fog bukni.
Ebből számomra tisztán látszik, hogy jobban tudjátok, a jövőbe láttok és egészen biztosan végeztetek piackutatást is róla, plusz vannak marketingismereteitek és tapasztalatotok is a területen, hogy ezt így nem lehet majd eladni.
Imádom!
Nem tisztem megvédeni a MS-ot (főleg a mostani balfék bugsorozat farvizén), de könyörgöm; biztos, hogy ez akkora faszság? Egészen biztosak vagytok benne, hogy nem tanultak az előző bukásokból?
nem feltétlen hülyeség, de volt már buktájuk, és nyilván végeztek ott is némi piackutatást, amivel aztán kitörölhették a nemesebbik felüket
10 is nagyon jó lenne, ha nem nettó idiózák lennének a döntéshozók - tisztelet a kivételnek -
az viszont elég szépen látszik, még mindig nem sikerül egységes szílusó ikonokkal dolgozniuk, erről biztos elfelejtettek piackutatni', h mekkora égő-tisztagyász-cik''' ( : -
Fred23
nagyúr
Dupla BSOD, yeah!
-
t72killer
titán
Nézd; meglátjuk. Nem értek veled teljesen egyet, de ezért is írtam az előző hsz-emet.
A marketinges szerintem is külön állatfaj. Grafikusként sokszor találkozom velük és hát... Nehéz na.
Most Dániában tanulok, öreg fejjel (46) Digital Concept Development-et. A piackutatás, a user research, a user journey megismerése, a felmerülő problémák feltárása, alap minden egyes fejlesztésnél. Otthon nem ez volt a gyakorlat sokszor. Tervezz valami faszát/művészit/amit-a-megrendelő-akar és aztán alakítgatás hetekig, majd végső terv kint a piacon és csodálkoznak, hogy nem hatékony. Persze megvolt az ellenpélda is, de akkor szinte mindig csapatmunkáról volt szó és általában ügynökségi melóban van ez, ahol több szakma is össze tud és kell dolgozni. Egy ekkora cégnél, mint az MS is tutira így van ez. Megnézték a piacot is. A cikk is utal erre. Szóval ez most annyira nem hiszem, hogy légből kapott. A párom gépe is 2-in-1 kihajtható, rajztáblaként is funkcionáló gép, de a Win10 konkrétan nem használható vele rendesen. Erről az oldalról is abszolút megértem ezt az irányt.
Szóval a piackutatást és a marketingest, azért ne vedd feltétlenül egy kalap alá.
Nekem is kell piacot és felhasználói igényeket kutatnom, mégsem vagyok marketinges. 
Az alaphelyzet az, hogy a júzer/fogyasztó hülye. (máskülönben nem lenne fogyasztói társadalom). A piackutató feladata, hogy felmérje, mennyire "súlyos a helyzet" a fejekben, a marketingesé pedig az, hogy ezt elmélyítse és megágyazzon a jövőbeni felesleges fogyasztásnak, miközben pörögnek a színes papírdarabok az igazgatótanácsnál. Szval tényleg két különböző dolgozóról beszélünk, mást csinálnak ugyanabban a gépezetben. Amibe mi is bele vagyunk kényszerítve többé-kevésbbé: pl hiába akarnék én környezettudatos módon megelégedni a 10évvel ezelőtti okostelómmal, a hibátlan hardver nem bír el egy hirdetésekkel és mindenféle csilivili szirszarral telepakolt weboldallal - illetve a gyártó tett róla, hogy a biztonsági frissítések mellé csomagoljon egy kis "szeretetcsomagot", aminek köszönhetően pl hibázik/lassú a GPS. Ergo ha csak pöttyre uazokat a funkciókat használod a telón, mint 10éve (net, cset, navigáció), rá vagy kényszerítve a régi vas kukázására és az új megvételére.
-
ElEvEn11
senior tag
Pont ugyanolyan energia és pénzpocsékolás, mint a VR, vagy a 3D TV. (jelenleg 4K TV-t is felesleges venni, vegyél 4k monitort inkább és köss rá egy NASA PC-t ami majd képes lesz a mario-t futtatni 4k-ban 24fps-sel)
biztos, hogy ez akkora faszság?
-Meg még annál is nagyobb.
Egészen biztosak vagytok benne, hogy nem tanultak az előző bukásokból?
-112%, ezek sosem tanulnak semmiből, amíg van mit elherdálni (sz@rásig vannak pénzzel).Piackutatás és marketing = Az ördögtől való dolgok, gyalogsági ásóval kellene az összes marketingest nyakonverni.
Témához: Úgy-úgy, tömjék bele a "sima" win-be ezt a sök felesleges "fícsört", mintha amúgy sem lenne egy nagy bloatware az egész.
Nézd; meglátjuk. Nem értek veled teljesen egyet, de ezért is írtam az előző hsz-emet.
A marketinges szerintem is külön állatfaj. Grafikusként sokszor találkozom velük és hát... Nehéz na.
Most Dániában tanulok, öreg fejjel (46) Digital Concept Development-et. A piackutatás, a user research, a user journey megismerése, a felmerülő problémák feltárása, alap minden egyes fejlesztésnél. Otthon nem ez volt a gyakorlat sokszor. Tervezz valami faszát/művészit/amit-a-megrendelő-akar és aztán alakítgatás hetekig, majd végső terv kint a piacon és csodálkoznak, hogy nem hatékony. Persze megvolt az ellenpélda is, de akkor szinte mindig csapatmunkáról volt szó és általában ügynökségi melóban van ez, ahol több szakma is össze tud és kell dolgozni. Egy ekkora cégnél, mint az MS is tutira így van ez. Megnézték a piacot is. A cikk is utal erre. Szóval ez most annyira nem hiszem, hogy légből kapott. A párom gépe is 2-in-1 kihajtható, rajztáblaként is funkcionáló gép, de a Win10 konkrétan nem használható vele rendesen. Erről az oldalról is abszolút megértem ezt az irányt.
Szóval a piackutatást és a marketingest, azért ne vedd feltétlenül egy kalap alá.
Nekem is kell piacot és felhasználói igényeket kutatnom, mégsem vagyok marketinges. 
-
t72killer
titán
Pont ugyanolyan energia és pénzpocsékolás, mint a VR, vagy a 3D TV. (jelenleg 4K TV-t is felesleges venni, vegyél 4k monitort inkább és köss rá egy NASA PC-t ami majd képes lesz a mario-t futtatni 4k-ban 24fps-sel)
biztos, hogy ez akkora faszság?
-Meg még annál is nagyobb.
Egészen biztosak vagytok benne, hogy nem tanultak az előző bukásokból?
-112%, ezek sosem tanulnak semmiből, amíg van mit elherdálni (sz@rásig vannak pénzzel).Piackutatás és marketing = Az ördögtől való dolgok, gyalogsági ásóval kellene az összes marketingest nyakonverni.
Témához: Úgy-úgy, tömjék bele a "sima" win-be ezt a sök felesleges "fícsört", mintha amúgy sem lenne egy nagy bloatware az egész.
-
SP4C3
veterán
Csodálatos, hogy mennyi szakember van köztetek, aki egészen biztosan tudja, hogy ez egy baromság és meg fog bukni.
Ebből számomra tisztán látszik, hogy jobban tudjátok, a jövőbe láttok és egészen biztosan végeztetek piackutatást is róla, plusz vannak marketingismereteitek és tapasztalatotok is a területen, hogy ezt így nem lehet majd eladni.
Imádom!
Nem tisztem megvédeni a MS-ot (főleg a mostani balfék bugsorozat farvizén), de könyörgöm; biztos, hogy ez akkora faszság? Egészen biztosak vagytok benne, hogy nem tanultak az előző bukásokból?
Pont ugyanolyan energia és pénzpocsékolás, mint a VR, vagy a 3D TV. (jelenleg 4K TV-t is felesleges venni, vegyél 4k monitort inkább és köss rá egy NASA PC-t ami majd képes lesz a mario-t futtatni 4k-ban 24fps-sel)
biztos, hogy ez akkora faszság?
-Meg még annál is nagyobb.
Egészen biztosak vagytok benne, hogy nem tanultak az előző bukásokból?
-112%, ezek sosem tanulnak semmiből, amíg van mit elherdálni (sz@rásig vannak pénzzel).Piackutatás és marketing = Az ördögtől való dolgok, gyalogsági ásóval kellene az összes marketingest nyakonverni.
Témához: Úgy-úgy, tömjék bele a "sima" win-be ezt a sök felesleges "fícsört", mintha amúgy sem lenne egy nagy bloatware az egész.
-
ElEvEn11
senior tag
Csodálatos, hogy mennyi szakember van köztetek, aki egészen biztosan tudja, hogy ez egy baromság és meg fog bukni.
Ebből számomra tisztán látszik, hogy jobban tudjátok, a jövőbe láttok és egészen biztosan végeztetek piackutatást is róla, plusz vannak marketingismereteitek és tapasztalatotok is a területen, hogy ezt így nem lehet majd eladni.
Imádom!
Nem tisztem megvédeni a MS-ot (főleg a mostani balfék bugsorozat farvizén), de könyörgöm; biztos, hogy ez akkora faszság? Egészen biztosak vagytok benne, hogy nem tanultak az előző bukásokból?
-
apatyas
Korrektor
Az eddigi Win10 nem elég flexibilis, hogy a hajlítható kijelzős termékeket is kiszolgálja. Érted..
-
Clorf
tag
BendOS 10
Bendóztíz...
-
[K2]
tag
Eddig mindenre kb. ugyanazt (a felületet: mobil/asztal/szerver) próbálták erőltetni és nem jött be, most egy kijelzőtípus miatt új vonalat nyitnak. Csodálkozni fognak-e ennek a buktáján?
-
t72killer
titán
Már csak PC-re kéne egy normális verziót kiadni és meg is volnánk

-
Raysen623
veterán
Miért nem csak Windows X? Milyen hülyeség má' hogy windows tíz tíz
(Tudom, 10 ex, vagy 10 cross...)XBOXONEX
-
andor80
senior tag
Awindows 10 az utolsó windows..Totál felesleges.A simába belerakják a bend funkciókat azt jóccakkát'
-
pulutodurumo
őstag
Miért nem csak Windows X? Milyen hülyeség má' hogy windows tíz tíz
(Tudom, 10 ex, vagy 10 cross...) -
#04824576
törölt tag
Bőven elég lenne, ha az alap windows 10 felismerné, ha ilyen eszközre van telepítve, és képes lenne a kijelző használata szerint változtatni az asztalméretet, felbontást, illetve ha a felhasználó azt akarja, a két kijelzőre két külön asztalt kitenni. Minden más csak felesleges parasztvakítás.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Mafia: The Old Country teszt
- Milyen légkondit a lakásba?
- VR topik
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Samsung Galaxy A26 - csak a szokásos
- Hosszú premier előzetest kapott az Arknights: Endfield
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AliExpress tapasztalatok
- Hardcore pizza és kenyér topik
- Gitáros topic
- További aktív témák...
- ELADÓ: 16GB (2x8GB) HYPERX Fury 3200MHz DDR4 memória /gyári dual-kit/ (+gari/számlás)
- PowerColor RX 6700 XT 12GB GDDR6 Hellhound Eladó!
- Synology DiskStation DS1019+ NAS // + 5x 4TB HGST Deskstar SATA3 lemez
- OHH! Dell Precision 7560 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 32/512 NVIDIA T1200 4GB FHD
- Acemagic Tank 03 PC - Intel Core i7-12700H, 16Gb DDR5, RTX 3060M 12Gb, 1Tb M2, WiFi 6 - Windows 11
- LG UltraWide 34WQ500-B IPS Monitor! / 2560x1080 / 5ms / FreeSync
- Nvidia Quadro K2200 4GB GDDR5 PCi-e videokártya 2xDP, 1xDVI
- Honor 400 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Csak kipróbált!!!! Roborock Q10 VF+ robotporszívó, fekete
- Dell Latitude 5410 - 14" FHD touch, Core i5 10310U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest



Pedig én is szívesebben látnám azt a vonalat MS rendszerekből, mint a Win10 bloatware-t.


Ebből számomra tisztán látszik, hogy jobban tudjátok, a jövőbe láttok és egészen biztosan végeztetek piackutatást is róla, plusz vannak marketingismereteitek és tapasztalatotok is a területen, hogy ezt így nem lehet majd eladni.
Imádom!




