Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz t72killer #13 üzenetére

    Csak a sztori kedvéért osztom meg, mert eszembe jutott a "mennyire "súlyos a helyzet" a fejekben," kitételedről az egyik friss fejlesztés, amit csinálok. Éppen egy itteni weboldalhoz tervezek egy olyan kezelőfelületet, ami gyakorlatilag egy mobil alkalmazáshoz hasonló és kb külön rétegként futna az oldalon, amikor mobil eszközről böngészel rajta. A UI egy olyan menürendszer, ami kinyilik az oldal tartalma felett, hogy kényelmesen, egy kézzel is tudd kezelni és egy gomb körül van több más gomb még (dialer menu). Van egy keresés funkció, ami szintén egy dedikált gombot kapott a menürendszerben. Na a tesztnél kiderült, hogy van olyan, aki ezt nem is látja és leírta a visszajelzésnél, hogy miért nincs jól látható helyre téve és egyértelműsítve, hogy ez a keresés funkció és miért nem látható akkor már mindenhol. Egyrészt ez egy réteg a weboldal tartalma felett, ami kinyitható, miközben a weboldal továbbra is látszik egy szürkítés mellett és alapból mindig lehet görgetni a tartalmat, amíg a fő menügomb ugyanott marad a képernyő alján de nem zavar a böngészépsben, másrészt meg ugyanazt a kvázi egyezményes, nagyító ikont használtuk, amit kb mindenhol a keresés funkcióhoz társítanak. Agyam eldobtam, amikor olvastam a visszajelzést. A célközönség 20-35 közötti. Szóval még az sincs, hogy nem ismerik az mobil eszközöket vagy nem láttak ilyet korábban. Még panaszkodott is a felhasználó, hogy sajnos csak a megadott időn túl találta meg a funkciót. :C :D Szóval igen: van baj a fejekben néha. :D

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák