Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz djculture #37 üzenetére

    Nagyon viccesek a magyar Blu-Ray árak. De pont emiatt nálunk ez a piac egy büdös nagy nulla, mert a legtöbb ember a mai napig az olcsó DVD változatokat veszi inkább. Bármelyik Media-ba bemegy az ember és azt látja hogy kb. 5x akkora a DVD részleg mint a Blu-Ray. A BR filmek kapnak kb. egy polcot, 3-4 rekesszel, a DVD-sek meg tornyokban állnak egymás mellett. Ilyen árak mellett persze nem is csoda.

    Zavvi-ról sok esetben a Steelbook kiadások behúzhatók 5-10 fontért (nálunk egy Steelbook 7-10 ezer Ft) és nem egyszer fordult elő, hogy magyar szinkron/felirat is volt rajta. Pl. Predator nálunk 8 rugóért megy ha még kapható egyáltalán zavvinál a Schwarzeneggerl gyűjtemény 4 filmmel 7 fontért volt megvehető, köztük a Predator IS, méghozzá magyar szinkronnal (ugyanaz a lemez mint ami nálunk kis kijött).

    Egyébként az UHD lemezekkel kapcsolatban elég szkeptikus vagyok, összenéztem itthon az UHD monitoromon pár film - Revenant, Deadpool, Martian (nyilván nem az eredeti lemezt, mert olyan lejátszóm nincs, de 40-50 gigás ripet belőle) - 1080p és 2160p változatát és nem volt akkora a minőségi ugrás mint DVD -> Blu-Ray esetén. Hang terén egyáltalán semmi változás (ugyanúgy mehet Dolby Atmos hangsáv BR lemezre is), kép esetén pedig 20 centiről pásztázva egy 40 colos kijelzőt kimerevített képpel úgy nagyjából látszik valami, de mozgás közben már nem nagyon (speciel a Martian-nak a Blu-Ray transzfere sokkal szebb lett, a színeket teljesen elcseszték a 4k változatnál, kapott egy kékes árnyalatot a kép).

    Ráadásul amíg egy rakás film 2k-ból felkonvertált kamu 4k-ban jön ki addig nem is értem minek erőltetik ezt. Majd ha csak natív 4k tartalmak jönnek, esetleg 8k-s kamerával felvett, 4k-ra lekonverált anyagok - na ott már valószínű lesz számottevő különbség. A 4k-nak amúgy 3D-ben lenne főként értelme, mert végre szép éles 3D-s képet kaphatnánk mozizás közben, de azt az irányt meg persze kinyírták.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz FollowTheORI #62 üzenetére

    Szerintem a DVD -> Blu-ray is közel akkor ugrás volt (habár az extra funkciók tekintetében valóban a VHS - DVD volt eddig a legnagyobb).

    Ha csak a pixelszámot nézem és a bitrátát, codec-et, színskálát figyelembe se veszem (feltételezzük hogy a képarány 1.78:1 és nem 2.35:1, PAL rendszerben):

    Átlag VHS 352x288 (persze nem teljesen igaz, mert analóg forrás, de ez volt az elfogadott VHS felbontás) -> DVD 720x576 (amit ráadásul többnyire anamorf szélesvászonra nyújtott a lejátszó!) -> Blu-Ray 1920x1080 -> UHD BR 3840x2160 akkor

    1) VHS: 101376
    2) DVD: 414720 (4x VHS)
    3) Blu-Ray: 2073600 (5x DVD!)
    4) UHD BR: 8294400 (4x BR)

    Látható, hogy egyedül a DVD -> BR váltásnál volt 5x annyi pixel az új médiumon mint az előzőn és ez bizony nagyon durván meglátszik. A hangminőség terén viszont tény hogy a VHS -> DVD volt a nagy váltás, mert a stereo analóg hang helyett akár 6.1-es 1536 kbps-es DTS is kerülhetett egy lemezre. Ehhez képest a Blu-Ray csak megemelte a bitrátát és a csatornaszámot 7.2-re, de érezhető hogy azért ez nem olyan orbitális nagy lépés és elég jó rendszeren jön csak elő az előnye. Az UHD lemezek meg egyelőre semmilyen pluszt nem nyújtanak ilyen téren.
    Szerintem amúgy az is belejátszik a dologba hogy az ember mit mennyire érzékel jobbnak. A VHS analóg maszatos képéhez képest egy gyönyörű digitális transzfer fényévekkel jobb DVD-n az tény, ehhez képest a Blu-Ray csak több részletet ad hozzá a képhez. Vannak amúgy nagyon jól és nagyon rosszul masterelt filmek DVD-n és Blu-Ray-en is (ha megszalad a DNR Blu-Ray filmnél és elveszik szinte minden részlet pl. Gladiator régi kiadása, Predator új kiadása, Jó a rossz és a csúf régi kiadása, stb).
    Azért a mai TV-ken durván kijön a DVD és a Blu-Ray közti különbség, lehet akármilyen jó lejátszó/kábel/forrás anyagról szó, egyszerűen a DVD képe sokkal homályosabb még akkor is, ha amúgy egy minőségi transzferről van szó. Viszont egy BR lemez után egy UHD filmet nézve már nem érzem azt a minőségi ugrást. Talán majd 8k-nál lehet, de az még odébb van. :)

    [ Szerkesztve ]

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz #72042496 #91 üzenetére

    Atmos van BR lemezen is, írtam is. Több ilyen lemezem is van (pl. San Andreas egy nem is oly régi példa).

    A másik: azt is írtam hogy a 4k filmet egy 40 colos UHD monitoron néztem kb. 20 centiről, több screenshottal. És ennek dacára nem láttam érdemi difit.

    Játékok alatt viszont bődületesen nagy a különbség - gondolom ha lesz értelmes 4k film, akkor valószínű ott ki is fog jönni, de ezt is írtam korábban, hogy egyelőre 2k-ből felskálázott szutykokat öntenek a piacra, teljesen értelmetlen emiatt milliós 4k rendszert kiépíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Ispy #96 üzenetére

    Ne is mondd... A mai napig az 1 giga körüli rip-eket húzzák a legtöbben a torrent oldalakról... Persze van aki mobilra-tabletre teszi (habár ott is elég gagyin tud kinézni, de rendben, elfogadom, limitált a hely egy mobil eszközön), de aki RTL klubon szocializálódik annak már az is előrelépés hogy legalább nincs reklám meg minden sarokban valami elcseszett logo. :D

    [ Szerkesztve ]

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz #00137984 #112 üzenetére

    Ééés az extra tartalmak mellett ne feledkezzünk meg arról sem, hogy nem minden film jött ám ki Blu-Ray-en. :) Nekem azért szép gyűjteményem van a 70-90-es évek akció-horror gyöngyszemeiből, illetve sorozatokból, amikből kétlem hogy valaha is jönne BR változat. Ilyen-olyan HDTV rip volt némelyikből, de azok minősége valóban rosszabb mint egy DVD (mosott színek, szemcsés kép, "artifactok", tömörítési hibák, stb). Tartok egy jó Pio DVD és egy jó Pio BR lejátszót is, pont emiatt (a Pio DVD-ben sokkal jobb képfeldolgozó processzor dolgozik, jobb vele a DVD képe).

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Ispy #108 üzenetére

    Hangmérnök ismerősöm mondta egyszer, hogy nekik ki van adva parancsba, hogy úgy optimalizálják a reklámok hangját hogy az a lehető leghangosabban szóljon még épp torzítás nélkül - szóval dinamikatartomány nulla, minden szénné boost-olva, a lényeg hogy a normál film hangerejéhez képest a maxot hozzák ki belőle. Én is agyfaszt kapok ettől, hiába van a TV-ben ilyen opció hogy visszavegyen a hangerőből, ha szénné van DRC-zve akkor azzal nem lehet mit kezdeni, baromira utálom én is.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz dabadab #124 üzenetére

    Erre ezt a videót tudnám felhozni példának:

    AVGN DVD/ VHS/ Laserdisc Collection 2016

    Ez ilyen gyűjtemény nyilván olyasmi, ami egyik emberben sok pozitív érzelmet vált ki, másnak meg hülyeségnek tűnik. Ha ilyen szinten nem is űzném ezt a dolgot, de pl. szeretek youtube-on ehhez hasonló videókat megnézni, szerintem ez a gyűjtemény is állatira jól néz ki, egy filmkedvelőnek igazi csemege.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Joshi #174 üzenetére

    DVD+R Taiyo Yuden - 2002-3 körültől írtam egy rakat ilyen lemezt NEC és Pioneer írókkal és a mai napig mind tökéletes állapotban van. :R Aztán X idő múlva elkezdték hamisítani és már nem lehetett biztos benne az ember, hogy szart vagy jót kap. Kedvencem volt az ARITA/Princo páros, volt amelyik már írás után közvetlenül se volt visszaolvasható. :D

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Új hozzászólás Aktív témák