Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz djculture #37 üzenetére

    Nagyon viccesek a magyar Blu-Ray árak. De pont emiatt nálunk ez a piac egy büdös nagy nulla, mert a legtöbb ember a mai napig az olcsó DVD változatokat veszi inkább. Bármelyik Media-ba bemegy az ember és azt látja hogy kb. 5x akkora a DVD részleg mint a Blu-Ray. A BR filmek kapnak kb. egy polcot, 3-4 rekesszel, a DVD-sek meg tornyokban állnak egymás mellett. Ilyen árak mellett persze nem is csoda.

    Zavvi-ról sok esetben a Steelbook kiadások behúzhatók 5-10 fontért (nálunk egy Steelbook 7-10 ezer Ft) és nem egyszer fordult elő, hogy magyar szinkron/felirat is volt rajta. Pl. Predator nálunk 8 rugóért megy ha még kapható egyáltalán zavvinál a Schwarzeneggerl gyűjtemény 4 filmmel 7 fontért volt megvehető, köztük a Predator IS, méghozzá magyar szinkronnal (ugyanaz a lemez mint ami nálunk kis kijött).

    Egyébként az UHD lemezekkel kapcsolatban elég szkeptikus vagyok, összenéztem itthon az UHD monitoromon pár film - Revenant, Deadpool, Martian (nyilván nem az eredeti lemezt, mert olyan lejátszóm nincs, de 40-50 gigás ripet belőle) - 1080p és 2160p változatát és nem volt akkora a minőségi ugrás mint DVD -> Blu-Ray esetén. Hang terén egyáltalán semmi változás (ugyanúgy mehet Dolby Atmos hangsáv BR lemezre is), kép esetén pedig 20 centiről pásztázva egy 40 colos kijelzőt kimerevített képpel úgy nagyjából látszik valami, de mozgás közben már nem nagyon (speciel a Martian-nak a Blu-Ray transzfere sokkal szebb lett, a színeket teljesen elcseszték a 4k változatnál, kapott egy kékes árnyalatot a kép).

    Ráadásul amíg egy rakás film 2k-ból felkonvertált kamu 4k-ban jön ki addig nem is értem minek erőltetik ezt. Majd ha csak natív 4k tartalmak jönnek, esetleg 8k-s kamerával felvett, 4k-ra lekonverált anyagok - na ott már valószínű lesz számottevő különbség. A 4k-nak amúgy 3D-ben lenne főként értelme, mert végre szép éles 3D-s képet kaphatnánk mozizás közben, de azt az irányt meg persze kinyírták.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Új hozzászólás Aktív témák