- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Milyen videókártyát?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Melyik tápegységet vegyem?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Léghűtés topik
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
Az amd64 teljesen x86 kompatibilis, hogyan javítottak ki benne bármit is az x86 hibákból?
Egyébként pc-ben sem kell majmolni a mainstream gigahertz őrületet, csak nem kell erőforráspazarló oprendszereket használni, van ezer más. Linux, *bsd, qnx. A qnx pl. villámgyors és pont olyan jól kezel mindent, mint amit az amigáról mondtok. -
bambano
titán
Nem a pci-jal van a fő bajság. Az amiga relatíve kis teljesítményű gép, kifinomult programozással, sok-sok befektetett programozói munkával. Ezt nem akarja senki megint belefeccölni, hogy amiga hardverre kézi csiszolgatással kipolírozzanak egy programot, amit egyébként a pc tróger programozás mellett is a vízhűtéses, 64 magos 50 gigaherces procikkal, 1T ramon 4 sli-be kötött, két grafikus magot tartalmazó videokártyán képes elfuttattni.
Hibába van/volt tele zseniális megoldásokkal az amiga, a mai technológia, ezen belül is a nyers lóerő összességében jobb teljesítményt nyújt. Én csak egy olyan embert ismerek, aki fejből tudja több processzor teljes utasításvégrehajtási mechanizmusát, a csővezeték szervezéstől kezdve az egymást kizáró utasításokig mindent, és kézzel reszelgeti az assemly kódot, mert jobbat ír, mint a gnu c. Igaz, ő világbajnok a saját tudományában. A többi programozó .net-re, c#-ra meg java-ra pazarolja az órajelciklusokat, mert egy alkalmazást netbeansben össze lehet kattogtatni egy délután és a kutyát nem érdekli, hogy 3 trillióval több órajel ciklus alatt hajtódik végre, ha van hozzá 4x2.2ghz.
Új hozzászólás Aktív témák
- Nintendo Switch 2
- Okos Otthon / Smart Home
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Futás, futópályák
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Hieronymus: A németországi vasúthálózat
- Forr az AI-láz, az Apple tőzsdei rekordját is túlszárnyalta az NVIDIA
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Milyen videókártyát?
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- További aktív témák...
- Lian Li ITX Gamer PC - AMD R5 5600, RX 6700 XT, 16GB, 1TB, Win11 Pro - ELADÓ!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B660M i7 13700 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Thermaltake Core X5 GB 850W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB SilentiumPC Signum SG1V TT 500W
- BESZÁMÍTÁS! Asus B550M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB THERMALTAKE Commander G41 700W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RTX 4060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! HP EliteBook 2570P - i5-3GEN I 4GB I 320GB I DVD I 12,5" HD I W10 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÚJ- Lenovo ThinkVision T24i-10 - 24" monitor - Számla, garancia
- Apple iPad Air 4 64GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest