- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Samsung Galaxy Tab S10 Ultra - más dimenzió
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Canon EOS DSLR topic
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Forrmell.enn
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- AMD Navi Radeon™ RX 5xxx sorozat
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Hobby elektronika
Új hozzászólás Aktív témák
-
tomcsi23
veterán
válasz
BálintAndrás #122 üzenetére
GoTo apróhirdetés
-
BálintAndrás
csendes tag
Plextor Plex Writer Premium 2 dobozában eladó.
Összesen 3 lemez volt vele írva.A sztorija: Vállalkozáshoz vettem, úgy terveztem, hogy itthon írok vele és szitáztatok. Miután létrejött a vállalkozás, inkább a Videoton CD-nél gyártattam.
A vásárlást követően 2 lemezzel kipróbáltam, egy lemezt pedig a VTCD-hez írtam a masteringhez. Azóta a szekrényben áll. Garanciális még.Ára: 15000 Ft (legolcsóbb új ára: 23000 Ft)
Cím : Tata, de Budapestre elviszem, ha kell
tel : 30 592 5972 -
Paulo81
aktív tag
válasz
blattida #119 üzenetére
Szia!
Felraktam az 1.03-as firmware-t, de valami kicsit aggaszt, bár lehet, hogy nem kéne.
Eddig amikor firmware-t frissítettem bármely cd/dvd írónál, újraindítás után az xp mindíg új hardverként ismerte fel az írókat, úgy tudom így normális.
Amikor a pleximet először 1.01-ről 1.02-re frissítettem, szintén így volt.
De most, hogy 1.02-ről 1.03-ra, nem volt új hardver felismerés.
Működni működik, bár még azóta nem írtam vele, csak olvastam.
Szóval van okom bármiféle aggodalomra emiatt? -
blattida
nagyúr
Újabb firmware: [link]
-
blattida
nagyúr
Új firmware: [link]
-
parvus
tag
Szia!Én a Focus -Team-nél vettem 26390-pénzért.Színe fehér,fekete tálcával!
Hangilag én nekem nagyon bejön (jobb mint az gyári lemez)de tényleg makúlátlan.
Bár még csak kezdő vájtfülü vagyok de nem véletlenül ez a csúcs író. Az is igaz,hogy nem olcsó ha azt nézzük,hogy (csak) egy cd-író de én úgy gondolom ami kivan hegyezve egy speckó tevékenységre az profi.Legyen az bármilyen területen az életben ellenben a kombókkal.
Német stereo magazin szerint tökéletes!
Uie ha felütöd a google-t Pl:kiskerárak.hu több helyen is találsz még.
-
parvus
tag
Egyébként végeztem egy tesztet!
Van egy jó öreg fisher cd lejátszom ami gyönyörű hangokat ad ki,de nem szerti az írott lemezt! Na most egy audió cd-t lemásoltam egy pioneer 110-el nem olvasta aztán egy sony crx140e íróval 1X-en akadozott,ezútán egy scsi yamaha jött 1X-en nem olvasta,most premiummal 2X-en és megy mint a veszedelem!
Ui:mindig ugyanolyan a benq cd írodott. -
parvus
tag
Na megvan a drága!
PPeter!Milyen progival teszteljem eme kincset? -
parvus
tag
ok
-
parvus
tag
up
-
parvus
tag
és amúgy jó véleménnyel vagytok eme pörkölöről?(alias:király)-ról?
ja meg mégegy kérdés melyik progi jó az írott lemez ellenörzésére,s mit kell nézni? -
parvus
tag
Én is!
Köszi! -
Bubu maci
tag
Itthon sokan a Fuji Audio pro-ra es az EMTEC audio lemezere eskusznek, masok a ''sima'' Plextor CD-t hasznaljak... A nemet Audio 2006.09. havi szamaban van egy mostre irhato cd teszt, de a legtobb tip. itthon nem kaphato
Kerdes: Ha bent van egy lemez a drive-ban, akkor allandoan eg az elolapi led /akkor is, ha nem ir-olvas.../? Vagy csak nalam? -
parvus
tag
Ha vannak tapasztalaitok osszátok meg velem légyszi!
Rádiókból akarok én is kiírni!
Van szuper hifi és tökéletes zenét akarok!!!
pl:milyen cd-re írjak? -
parvus
tag
Most vesszek 1-et holnap!
Alig várom -
Orgi
addikt
Plextoolsban Gigarec opcióknál elvileg engedélyezve van az audio master quality recording. Írtam egy audio cdt (utolsó EAC-cal). Kérdésem az lenne, hogy hol tudom megnézni, hogy valóban amqr módban írta-e meg a cdt? Átnyálaztam jobbról-balra a plextoolst, de semmi olyat nem találok, ami írná, mivel tudnám ellenőrizni?
-
Balázs Z.
tag
''sznob termék.''
Pfff.... tényleg nem veszi szinte senki a fáradtságot, hogy legalább csak a topik visszaolvasása és a linkelt informáációk tanulmányozása után mondjon ki ilyen okosságokat?
PPeter: a svéd rádió honlapján ''csak'' a DTS zenéket találom. Erre gondolok: [link]. Sztereó cuccok is vannak valahol? -
g@bo
nagyúr
sznob termék.
kiváncsi lennék kishazánkban mennyi menne el 37k s áron.... aztán ír a siket a 50 forintos hengeres lemezre. -
nem parasztvakitás. annak, hogy öszvérből miért nem tudnak ilyen minőséget kihozni, illetve ha mégis, még nem tették meg, technológiai és gazdasági okai vannak. vagy nem lehet megcsinálni, vagy senki nem fizetné meg. ez is azért ennyi, mert szűk rétegnek készült, és valamennyire rentábilisnek kell lennie. cdirón meg nem hinném, hogy sokat segitene a scsi interfész (van scsi cd-iróm, amivel többet tud az eidénél, az annyi, hogy nem foglal idehelyet, viszont egy kártyával több kell a gépbe miatta, és 1-1.5 méternyi kábellel. az audio-cd irás meg kifejezetten nem igényli azt a nagy sebességet, amely a scsi csatoló szükségességét igazolná. amig nem laapfelszereltség az alaplapok nagy részében a scsi interfész, addig szvsz felesleges pazarlás.)
-
erdoke
titán
Olyan vásárlói réteget céloznak meg vele, akik ennek sokszorosát költik a hangrendszerükre. Szerintem teljesen reális az indulóára, csak nem neked (és nem nekem) való.
''Rommáavult, filléres technika''? Nézz utána, 2005-ben mennyi CD-t és mennyi DVD-t írtak el az emberek.
Ja, és én íram, hogy miért nem tudják vagy akarják a DVD-íróikat ilyen tulajdonságokkal felruházni, csak te nem akarod felfogni. -
blattida
nagyúr
Mint ahogy már Péter is írta, a két technológiát összeházasítani ugyan lehet, és lehet jó minőségben mind a két médiumra pörkölni, de mindkét területen nem lehet világbajnok, az eltérő műszaki követelmények miatt( optikai tulajdonságok,EFM kódolás, stb). Az ára, egyelőre, tényleg brutál, de fog az lejebb menni, ne féljetek! SCSI felülettel, valószínűleg, azért nem jelenik meg, mert az már tényleg csak egy szűk réteget érdekelne, bár, létjogosultsága lenne, szerintem is.
-
zeg
őstag
Nem értek egyet a plextor árképzésével.A 37ezres egy rommáavult filléres techinkáért parasztvakítás. Te sem válaszoltál arra, hogy a soxoros árú plextor dévédévésőket miért nem lehet ilyen tulajdonságokkal felruházni, illetve miért nem lehet ennyiért scsi interfésszel piacra dobni. A technikai részbe pedig eszem ágában sincs belekötni, mivel tisztában vagyok az író minőségével(nekem is van egy plextor 48X ata íróm valamint egy 40X-es scsi olvasóm).
-
tomcsi23
veterán
Kérdés, hogy lesz-e hozzá lemez ebben a gyors tempóra optimalizált világban.
-
blattida
nagyúr
Erről van szó! Az univerzális eszközök hasznosak és viszonylag jók is, de egy egy funkcióra kihegyezett eszköz, mint például a P2, a saját területén jobb! De, ha már itt tartunk! A Plextor miért nem készít csak dvd írására képes eszközt, hiszen úgy a dvd írási minősége is jobb lenne? Magam részéről támogatnám.
-
erdoke
titán
Aki csúcsminőségű CD-írást akar, annak nem feltétlenül kell egy sok szolgáltatást nyújtó, csúcssebességű DVD-író is egyben. Elképzelhető az is, hogy az 5,25'' méret nem lenne elég ahhoz, hogy minden benne legyen, miközben a minőség nem változik.
Valószínűleg úgy ítélték meg, hogy a két célcsoport között kicsi az átfedés. Egyébként is pozícionálási szempontból sokkal előnyösebb (hitelesebb) a fókuszálás mint az összemosás. -
PB
tag
Szerintem a plextort és kb. minden márka diverzifikált - ne marketingeljünk -, csak itt most néhány ember köztünk én is, számára felvetődött a kérdés miért nem képes egy termékben integrálni az általa nyújtott legjobb technológiákat?
Az már más kérdés, hogy nyilván sem ezt sem azt nem tudná az átlag user megfizetni...
Nem gondolom hogy ezzel az íróval a plextor megtévesztené vásárlóit, feketén fehéren leírja gondolom hogy mit-hogyan-miért ilyen az irója és főleg hogy mennyiért. Aki ezek után becsapva érzi magát és úgy gondolja fikázni kell a technikát amit nem engedhet magának ott lehet a gond.
Én és a felettem kettővel szóló inkább a szkeptikusságunknak adtunk hangot, hogy ezt a premium CD-R technológiát hogy-hogy nem lehet teljes egészében integrálni egy komolyabb plextor dvdíróban, ezáltal pl helyet, meg ide slotot spórolva az asztali gépedben, arról nem is beszélve hogy sokoldalúbbá, tökéletesebbé tenné az íróit is.
[Szerkesztve] -
PPeter
addikt
Ha diverzifikált termékkínálata volna, akkor nem lenne jó minőségű a CD-írás a csúcskategóriás DVD-íróiban. Valamint a Premiumnak már az első szériája sem tömegterméknek készült, hanem egy speciális igény kiszolgálására. Nem tudom miért nehéz megérteni, hogy PONT NEM ez a vevők becsapása - hanem sokkal inkább az, amit egyik-másik kommersz márka/gyártó csinál, hogy a Super Multi All In Wonder íróik minden formátumhoz professzionális minőséget ígérnek, közben meg adnak egy minden fronton teljesen átlagos tudású készüléket - amihez ráadásul semmilyen normális support nem jár két hónappal a piacra dobása után, míg a Plextor CD/DVD-írókhoz akár három évvel a termék megjelenése után is jelennek meg újab típusú lemezek írását biztosító firmware frissítések. Ezt meg kell fizetni - de nem kötelező megvenni ezt, gyerekek.
-
PB
tag
''Hogy miért nem képes a plextor a soxoros árú dévédéégetőit ilyen tulajdonságokkal?''
Szerintem egyszerű, a diverzifikált termékkínálat miatt. Miért érne meg egy mindent tudó, kompromisszum mentes írót készíteni, amikor külön-külön árusítva az optikai archiválási technológiát nagyobb bevételt érhet el. -
PPeter
addikt
Lehet hogy nem ír jobb minőségben, mint a 8 évvel ezelőtti csúcs SCSI-írók, de a mai 4000 forintos kommersz CD-íróknál biztosan sokkal jobb. És mi van akkor, ha valaki most szeretne olyan minőségű írót venni, amit egykoron - professzionális, hobbiszintű, avagy bármilyen indíttatásból fakadó igényei mentén - megszokott? Hajszoljon használtan egy 5 éves Yamahát? Csencseljen számítógépbontókban, eBay-en, Vaterán, fórumok bolhapiacain, hátha beleakad egyszer egy alig használt jó CD-íróba? Miért fáj, hogy van egy réteg, aminek az igényeit kiszolgálják? Ha nem tudsz technológiai szempontból belekötni egy termék értékeibe, akkor jön az árfikázás, meg a hifirajongó b@szogatása. Tudod, számtalan olyan igényes kiadvány, felvétel létezik, amely műsoros lemezen egyben soha nem jelent meg - én például szoktam letölteni külföldi rádióadók ingyenesen elérhető digitális archívumából klasszikus koncertfellvételeket - a svéd rádiónak még 5.1 DTS és DD formátumú koncertjei is letölthetők az oldalukról -, tehát nincs abban ellentmondás, hogy valaki hifi- és zenerajongó, és egyben minőségi írott lemezt szeretne a birtokában tudni. Különösen egy olyan országban, ahol sok ritkaság eredeti formában elérhetetlen és/vagy drága. És kár azon lovagolni, hogy ha valakinek van pénze drága felszerelése akkor miért nem vesz meg mindent eredetiben - ez baromira nem a topik tárgya. A magyar szerzői jog lehetővé teszi, hogy magáncélra azt tölts le és másolj magadnak, amit akarsz (zene és film esetében), ezért van szerzői jogdíj a hivatalosan forgalmazott lemezek árában - én is vadászom a veszteségmentes (PCM vagy FLAC) formátumú igényes zenéket, ritkaságokat a netről, pedig nem is vagyok klasszikus audiophile. A Plextor DVD-írói közül pedig a Sanyo chipes készülékek egyébként igen jó minőségben írnak Audio CD-lemezt is, de egy kimondottan csak CD-írásra optiamlizált EFM enkóder és optikai fej mindenképp jobb eredménnyel kecsegtet, mint a mai írók ''mindentbele'' felépítése. Tudom, mert van Plextor Premium CD-íróm és Yamaha CRW-F1 íróm is és CD-írás terén több összehasonlítást végeztem a mai DVD-írókkal összemérve ezek tudását. Személy szerint kíváncsian várom az új Premiumot, ha csak ugyanannyit tud, mint az elődje, már akkor is jó dolog, hogy 2 év garfanciával megint első osztályú készüléket lehet venni újonnan CD-írásra.
-
zeg
őstag
válasz
_Volkovy_ #74 üzenetére
Jobb minőségben ír 1X sebességgel mint a többi yamaha/plextor/teac/matsushita? Aki 37ezret ad ezért az íróért, annak valszeg nem futja eredeti cédére, hiszen bizonyára akkora hifirajongó hogy soxázezret kiad egy erölködőért, tizenezreket a hangszórók állványzatára csak azért hogy hallja 1X-es írásnál az eltérő vésőkkel készített anyagok közti különbséget, de majd kínlódik az eredetinél biztosan gyengébb hangminőségű lemezekkel
Hogy miért nem képes a plextor a soxoros árú dévédéégetőit ilyen tulajdonságokkal felruházni inkább legyen csak költői kérdés, mert látom senki nem tud rá válaszolni. -
zeg
őstag
válasz
_Volkovy_ #62 üzenetére
Végigolvastam, de nem jöttem rá miért nem ötezerbe kerül? Nekem ez egy ezeréves írónak tűnik, amolyan raktárból kiszórt, némi reklámmal vicces áron eladott cuccnak új biossal. Még mindig nem értem miért nem képes egy Plextor a méregdrága dévédéégetőibe ilyen tudást pakolni, miért kell ehhez külön cédévéső? És azt sem értem hogy ilyen ár mellett miért nem SCSI, miért ATA?
-
Dare2Live
félisten
Ha jól tudom a DVD-AUDIOt pont abba az irányba bővitették CD hez képest amit egy igényes zenehallgató lesz*r.
Mert nemhalja a 9xkhzet, mert igényes zene nem 5.1en jön.
Azokba a dolgokba amibe meg gyenge az audiocd ott meg a dvd-audio is gyenge ergo vájtfülü/igényeseknek marad a bakelit. -
zeg
őstag
Valaki el tudná magyarázni mi kerül egy ATA cédéírón 37 ezer forintba? Mivel jobb mint egy özönvíz előtti 2X-es SCSI író?
-
válasz
_Volkovy_ #58 üzenetére
azért a bakeliten és a cd-n kijövő új zeneanyagok száma szerintem közel sincs egy nagyságrendben, ergo nem összemérhető.
árak: hasraütöttem, és beirtam a polcomon lévő egyik dvd-audio árát a keresőbe:
kiss - alive iv: sympony
cd: 4790,-
dvd: 7990,-
nehéz olyat találni, ami mindkét adathordozótipuson megjelnik, pont azért, mert a dvd-audio elterjedtsége még mindig nem mérhető a cd audiohoz. szvsz nem is fog annyira elterjedni. a letöltés úgyis megfojtja. -
_Volkovy_
nagyúr
A nagyflopi csak egy eltúlzott hasonlat volt.
Szvsz a legelborultabb elméjű vájtfülűeknek egy óra zenére megér 400ft-ot a DVD lemez, ha arra gondolsz, hogy azon DVD-Audio-t hallgatnak.
Az eredeti, préselt dvd-audio ára (már ha nem másoltban gondolkodunk) nem hinném, hogy sokkal magasabb az eredeti audio cd-nél, bár ennek nem néztem utána.
Kicsit a bakelit lemezre emlékeztet a dolog, sokan a mai napig arra esküdnek, pedig hol van már az? -
válasz
_Volkovy_ #50 üzenetére
ki használ ma már 5.25ös floppyt adattárolásra? és naponta hány audio cd-t gyártanak le?
nem avult el. van helyette más, ami többet tud, de a helyét még mindig nem vette át az audio cuccoknál. mert egyórányi hanganyagot még a legelborultabb elméjű vájtfülűek sem tárolnak 4 gigabájton.
na ezért van még mindig egy szűk, de biztos piaca, aki képes ezt megfizetni (meg lehet nézni, menniyért mennek a minőségi audio cd-t irni képes készülékek az ebayen. yamaha crw-f1, valamint a plextor és a pio csúcstermékei. áruk a többéves technológia ellenére használtan is meghaladja sok új dvd-iróét.).
kicsit olyan vagy ebből a szempontból, mint a ''hardcore gamerek'' egy új egérnél. vég nélkül fikázzák, de közben fel sem merül bennük, hogy nem nekik készült. -
Orgi
addikt
''[2-41] Mit jelent az Audio Master Quality (AMQ) írás?
(2002/05/08)
A Yamaha – az írott CD-k nagyobb „jitter”-ének csökkentésére – kifejlesztette az Audio Master Quality Recording technikát. Ez nem az a jitter, amellyel a zenei CD-beolvasó programok által használt „jitter correction” foglalkozik (2-15). Ez az a „jitter”, amelyről a jobb hifi rendszereket árusítók beszélnek.
A jitter időalap-hiba. Nem a digitális „1”-esek és „0”-ák sérülnek, hanem az az időzítés csúszik, amellyel az „1”-esek és „0”-ák a célállomáshoz érkeznek. Ez nem befolyásolja a digitális zenebeolvasást, ezért emiatt a jitter miatt nem kell aggódnod, amikor CD-t olvasol vagy MP3-at készítesz belőle. A CD lejátszásakor azonban számít.
A CD-ről a digitális jelet egy analóg folyamattal olvassák le: a lézer a CD-n található „pit”-ekről és „land”-ekről verődik vissza. Több tényező is szerepet játszhat abban, hogy a jelek a megfelelő helyre érkezzenek pontosan a megfelelő időben. A high-end CD-lejátszók képesek kijavítani ezeket az anomáliákat, de a legtöbb egység képtelen rá.
Az AMQ megnöveli a pit-ek és land-ek hosszát a CD-n, hogy növeljék a jel stabilitását. Ez csökkenti a CD játékidejét – egy 74 perces lemezre csak 63 perc zene fér –, de észrevehetően jobb lesz a hangminőség (a Yamaha szerint). Az eljárás azért működőképes, mert a CD-lejátszók automatikusan a megfelelő sebességre igazítják a lemez fordulatszámát.
A Yamaha leírása: http://www.yamaha.ca/computer/cp_AudioMQR.asp''
[Szerkesztve] -
Ádyka
őstag
Berosálok, ha pár hónap múlva azt olvashatjuk, hogy a ''Plextor minden eddiginél jobb negyed évet produkált, amit a világmegváltó 20 éves technika feltupírozásával ért el''
Yómagam vagy 5 éve nem karistoltam Audiot. Az előtt sem sokat. De most rákattantam. -
-
válasz
_Volkovy_ #26 üzenetére
szvsz inkább a yamaha raktáráról lehet szó ilyen téren.
tavaly nyáron vettem 70-75€-ért ibéjen egy külső usb2es yamaha irót (fedőneve crw-f1), ami tudja ennek a ficsöreit originál kivitelben. kb. 10 éve nem gyártják már. ez a plexi gyakorlatilag ugyanazt tudja, csak a yamahának nem 52x hanem 44x a tudása.
hogy mégis miért adnak még ki 2006ban cdirót? a presztizs miatt, hogy elmondhassák, ők gyártják a legjobb cd-irót (ez ugyanis eddig legalábbis vitatott volt). ettől a cucctól nem bevételt remélnek, hanem presztizsnövekedést. -
anulu
félisten
''mindenesetre aki már próbált dvd-íróval audiocd-t írni az rájöhetett hogy nagyon szarul oldja meg feladatot, audio egységek eléggé küszködnek vele.''
részemről már írtam a régebbi Pioneer DVR-105-ömmel, és a mostani DVR-111-emmel is Audio-CD. természetesen a leglassabb sebességgel, amire az író képeseddig még nem találtam olyan hifi-t vagy simán asztali CD lejátszót, aminek akárcsak egy kicsit is nehéz lett volna a beolvasás, a lejátszás.
hozzátenném, h a 105-ös előtt egy Mitsumi CD-RW volt. na az pocsékul írta az Audio-CD-ket
egy minőségtesztet megnéznék a cikkben szereplő Plextor és a Pioneer közöttazért az utóbbi sem arról híres, h sz@r cuccokat gyártana
-
fishi
tag
GRATULÁLOK, GRATULÁLOK, GRATULÁLOK!
Ezért olvasok inkább hwsw-s fórumot, mert ott az emberek minimum kérdeznek, jobb esetben utánanéznek a dolgoknak, nem pedig osztják az észt 0 tudással, és mindent lebaromságoznak.
GRATULÁLOK! -
Angel82
csendes tag
Mekkora baromság ez már könyörgöm! Hogy lehet ilyen baromságot leírni a prohardveren, hogy a másolt cd HANGminősége megközelíti a gyári cd-it???
Ha az 1-eseket és a 0-kat ugyanolyan sorrendben leolvassa a lejátszó, akkor qrvára ugyanazt fogja kiadni eredményül... -
-
Orgi
addikt
Jó kis cikk, lehet túllépünk akkor a 0-1 témán?
-
Balázs Z.
tag
A következő linken olvasható egy elég részletes leírás az írott Audio-CD minőségromlásának okairól, PPeter tollából:
[link] -
Male
nagyúr
Ahogy Dzsekó is írta, az AudioCD-ken gyengébb a hibajavító kód, mint az adatCD-ken... ha nem hiszed, nézz utána.
Igen, valóban meg lehet győződni róla, hogy a gép meghajtójában beolvasva valóban egyezik a két anyag (eredeti és írt), ez viszont nem jelenti azt, hogy a CD lejátszóban is azonos lesz... egyrészt mert a két meghajtó eltár egymástól (gondolom te is találkoztál már olyan adat CD-vel, ami egyik meghajtóban rendesen olvasható, másikban pedig hibás... csak azért az adatCD-t írom, mert ott feltünőbb a dolog) a gépen visszaellenőrzéskor bőven van ideje az elektronikának szöszölni, hogy mi is lehet ott, beolvashatja többször, hátha sikerül, stb, mindezt zenehallgatás közben nem nagyon teheti meg... (kivéve persze ha jókora puffere van...) -
PB
tag
cd-íróknak még nagyon-nagyon hosszú ideig létjogosultságuk lesz, és szerintem igen is lesz kereslet erre az íróra is, pláne ha beesik az ára.
Arányaiban sajnos itt a legnagyobb plextor és más márkák közötti árrés, dvdíróknál kb. 2x annyi volt egy plextor mint egy másik, de ha egy halandó cd-írót nézünk meg ezt, akkor kb 10x a különbség
mindenesetre aki már próbált dvd-íróval audiocd-t írni az rájöhetett hogy nagyon szarul oldja meg feladatot, audio egységek eléggé küszködnek vele.
ez az író meg még mindig olcsóbb mint egy hifi minőségű asztali cd felvevő.
a hallásteszteket emlegettek itt, biztos érdekes vagy inkább tanulságos lehet, de a nagy átlag, mindegy mivan csak szóljon bazze...cuccokon biztos nem fog kijönni semmi sem.
ettől függetlenül ha valaki áldoz a hangtechnikára szerintem nem kell lenézni, van aki a kocsijára költi vagyonokat, más a nőjére, meg van aki mindháromra
[Szerkesztve] -
pschio
őstag
nezem... milyen hir ez? valaki hozzaszolt egy tobb eves temahoz? erre mai a cikk.
sztem sokkal jobb otlet lett volna beleintegralni valamelyik dvd irojaba a plextornak ezeket az ujitasokat. sokkal tobb ertelmet latnam. de ez csak az en velemenyem.
-
_Gudella
senior tag
Nem nagyon értek a témához ilyen, de itt tudtommal nem csak a hibajavításról van szó.. A gyári és az írt cd teljesen különböző felépítésű. A gyárira gödröcskék kerülnek, az írtra meg sötétebb foltok. Az írt cd-ről sokkal nehezzebb a lejátszónak leolvasnia a biteket. Ugye az ideális digitális jel szögletes lenne, ettől persze a valóság eltér, a gyári cd-nél egy kicsit, írtaknál egy kicsit jobban. Az ilyen jel még mindig tartalmazza az információt, tehát a 0-ák és 1-ek megvannak, csak a jel felfutása/lefutása nem olyan szabályos. Ha a DAC ilyen bizonytalan jelet kap, a kiadott analóg jel is picit rosszabb lesz.
Mondjuk nem vagyok benne biztos hogy ez ilyen egyszerű, mert ezt a problémát ki lehetne küsszöbölni úgy, hogy a cd-ről nem közvetlen a dac-be olvassuk az adatokat, hanem egy átmenti pufferba, egy másik részegység meg kis késleltetéssel onnan kiolvasva minél szabályosabb jelként elküldi a dac-nek...
Egyszer a HIHI-Choice-ban volt egy hosszú cikk ahol utánajártak a témának, volt sok elméleti magyarázat, komoly müszeres mérések amiknek köszönhetően grafikonon is tudták ábrázolni a különböző cd típusok közötti különbséget. -
Orgi
addikt
Ezt írja a hír (http://www.cdrinfo.com/Sections/News/Details.aspx?NewsId=16821):
-What's new is the support for some more recording speeds, such as the 2x CLV for audio CDs, which promises more accurate recording and thus, better sound quality.
-In addition, the Premium 2 supports Yamaha's AudioMaster recording technology for audio CDs. According to Plextor, the AudioMaster mode improves the audio quality of an audio CD by keeping the jitter in low levels (less than 1.4m).
Talán némi választ ad a kérdésekre, kiegészítve esetleg a jitter fogalmának történő utánanézéssel.
Például itt: http://delfin.unideb.hu/~nagysz/cdrgyik/cdrgyik02.html#S2-15 -
Dzsekó
addikt
Én azért picit másképp fogalmaznám meg.
A cd-n van elsődleges és másodlgaos c1 c2 CIRC hibajavítás, ennek a hibajavításnak a kezelését maga a hardver végzi és minden cd-n megtalálható.
Ezen felül van az ECC hibajavítás ahol a Mode1 adatcd 2048 bájt/szektor adatot tartalmaz így 650MB fér ki egy 74 perces cd-re, a fennmaradó adatok egy része pedig ECC hibajavító kódolásra van fenntartva.
Az audio cd 2352bájt/szektor adatot tartalmaz és emiatt itt nincs hely az ECC hibajavításra ennyivel gyengébb ez a formátum a CD-ROM-nál.
[Szerkesztve] -
_Volkovy_
nagyúr
Ennyiért már überdvd íróval kéne kijönni, nem?
Lehet, hogy a Plextor az egyik raktárában talált párezer régi írót, felmatricázzák, porhintés, és máris eladják 37.000-ért. -
zeg
őstag
Inkább guberálok valamelyik bontóból egy 2X SCSI írót.
-
ISZOLE
senior tag
A hibajavítási lehetőségeket anno nem azért rakták bele a CD szabványba mert nem lehet hibátlanul megírni egy lemezt (nem is volt írható még), hanem azért mert egyáltalán nem lehet hibátlan CD-t gyártani, a használat során pedig ez még csak romlik. A beépített eljárások igyekeznek minimalizálni a javíthatatlan hibák számát, ami meg van azt egy határig javítani.
A ''hibátlanul'' megírt lemez tehát az amelyikről a kopmlett lejátszási procedúra pontosan ugyanazokat a biteket eredményezi amiket az írás forrásaként fölhasználtunk. Ez pedig lehetséges, hiszen egyébként az egész eszköz hasznavehetetlen volna.
[Szerkesztve] -
ISZOLE
senior tag
Tudhatod, hogy hibátlan-e mert a megírt adatot össze lehet hasonlítani a forrással. Az audo CD-ken pedig igen erős hibajavédelem van. Amennyibem a baromi drága high-end lejátszóban nem iplementálták akkor lehet különbség lejátszáskor, de ez a lejátszó problémája. Ha a számítógép meghajtóján visszaolvasva a megírt CD hibátlan akkor a pl. digitális jelet az erősítőbe vezetve nem lehet különbséget tenni.
-
Male
nagyúr
Mert nem tudod, hogy hibátlan lett... az audio CD-knél a hibajavítás sokkal gyengébb, mint az adat CD-knél... ezért is van a szektorméretben eltérés... (több mint 10% az eltérés). AudioCD-nel ráadásul a lejátszó ha valami nem stimmel benyom valami hangot (interpoláció), na ezért lehet más a hang.
-
kdz
tag
de ez is csak egy hibafajta a sok közül....és ha más írókkal alacsony sebességgel írsz azok sem fogják nagyon összemosni a 0 és az 1 közötti különbséget. - persze írója válogatja
de ha sikerül megírnod a cd-t hibátlanra, akkor hogy hallható a különbség egy írott, és egy eredeti közt?
szerk: vagy ez az egész ügy arról szól, hogy a mai napig nem tudtak, egy olyan írót piacra dobni, ami hibátlanul írna cd-t, és most ezt a hiányt pótolják?
[Szerkesztve] -
kdz
tag
azt nem is vitatom, hogy egyes lejátszók alsó-felsővégen nem tudnak mit kezdeni néhány (nem mindegyik) írt cd-vel...
és miért/mitől változik meg a jel, ha ugyan az a tartalom? - nem kötekedés, csupán kíváncsiság...
az, hogy mi átlag halandók nem bírjuk megkülönböztetni a tömörített zenét a nem annyira tömörítettől, segítette ''világuralomra'' az mp3-at!!! éljenek a botfülűek -
_Gudella
senior tag
a digitális tartalom megegyezik, de a lejátszót akkor sem ugyanaz a jel fogja elhagyni eredeti és írt cd esetén. Csak azt akartam mondani hogy nekem adott esetben még ennél jóval nagyobb eltéréseknél se sikerült megmondanom biztosan hogy melyik az eredeti, és melyik a rontott...
egyébként sok high-end cd lejátszó semmit nem tud kezdeni írt cd-kkel -
kdz
tag
de az egész más helyzet: abban az esetben nem kis adatvesztésről beszélünk!
de egy sima másolt cdnél, ha az író nem hibázik, nem lehet megmondani a különbséget, hisz a tartalom megegyezik...
szerk: persze a cd anyaga is befolyásolhatja az eredményt...persze, ha ott sincs hiba, szvsz nincs az a denevérember aki meghallaná a különbséget
[Szerkesztve] -
#72042496
törölt tag
Ebben egyetértek, viszont nem erről írtam.
Az előző hsz.-emben arról volt szó, hogy egy átlagember több, mint valószínű, hogy nem hallaná ki a különbséget, ha adott (profi) rendszeren ugyanaz a zene szól, csak egyik esetben gyári, míg máskor másolt CD-ről. Ugyanez vonatkozik a különböző típusú CD-kre, illetve vonatkozhat a különböző írók által kiírt CD-kre is.
Ha Te ezeket kihallod, akkor fogd fel úgy, hogy az én szememben nem vagy átlagos ember. -
Japánoknak CD-író? Azok nem csak hologramos 10000gigás memóriakristályokat használnak már évek óta?
-
_Gudella
senior tag
Az ilyenek kihallásához valóban nagyonsok zenehallgatással töltött idő kell. Én egyszer régen azt próbálgattam, hogy a legjobb minőségű, leglassabb beállításokkal készített 320kbps mp3-at hasonlítgattam tömörítetlen formájával, és egyértelműen hallottam hogy a kettő másképp szól, de azt nem tudtam megmondani melyik az eredeti
-
kdz
tag
namost én nem egészen értem ezt a dolgot: hogy lehet különbség tenni egy írott, és egy gyári audio cd közt csak hallgatás alapján - mikor mindakettő 0 és 1 -ek halmaza?
vagy nem jól tudom?
az rendben van, hogy íráskor némi hiba csúszhat a számsorba, de ettöl vagy olyan hiba keletkezik, ami mindenki számára hallható - teszemazt kihagy a zene - vagy olyan semmittevő a hiba, hogy azt senki meg nem hallja...az első esetben cd eldob, újraír, a másodikban meg tessék boldogan hallgatni a zenét... -
beencee
őstag
Szerintem bárki hallhatja a különbséget egy vakteszt során az egyes készülékek, hanghordozók, helységek (igen helységek) között. A kérdés inkább az, hogy ezek sokszor már ízlésbeli különbségek, hogy melyik tetszik jobban, illetve hogy mikor és hánszor van arra időnk, hogy ilyen odafigyeléssel hallgassunk zenét
-
#72042496
törölt tag
Én Hi-Fi magazinban olvastam egy tesztet, amelyben a CD-lemezeket hasonlították össze, melyiken milyen minőségben szólal meg a kiírt anyag.
Ha már ez is kihallható (most ne menjünk bele, hogy tényleg kihallható-e), akkor lehet létjogosultsága ennek az írónak.
Földi halandó default állapotban tuti nem hallaná meg a különbséget, az ilyet tanulni kell. De komolyan!
(Már csak azt nem értem, hogy akinek ilyen burzsoá hangcucca van, az hogy bír egyáltalán ránézni az írott CD-re?)
-
KrAt
veterán
Érdekes, de sztem kicsit drága, nem?
-
erdoke
titán
Vájt fülűek szaladjanak!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- SSD-k / HDD-k ( 256gb, 500gb, 1TB-1.5 TB )
- Western Digital SN820 4TB PCI-E Gen4 SSD! 6500/5800MB/s
- Verbatim Vi5000 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, bontatlan - Eladó!
- SAMSUNG 4TB 990 PRO M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, hűtőbordás - 7450-6900 MBs - Eladó!
- SK Hynix Platinum P41 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7000-6500 MBs - Eladó!
- AKCIÓ! Apple MacBook PRO 15" 2018 i9 32GB 500GB 560X 4GB notebook garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo ThinkPad X13 G2 multitouch
- Olcsó Laptop! Dell Latitude 7280. I5 7300U / 8GB DDR4 / 256GB SSD
- Xbox Game Pass Ultimate kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól! - AUTOMATA BOLT
- BESZÁMÍTÁS! Asus B450 R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 8GB Rampage SHIVA TT 500W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest