Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Volkovy_

    nagyúr

    válasz zeg #61 üzenetére

    A topik első 60 hozzászólása kb. erről szól, illetve ha csak egy egészen picit olvasol vissza, nekem is pontosan ez volt a problémám.

  • _Volkovy_

    nagyúr

    válasz zeg #69 üzenetére

    mint a topikból megtudtam, elvileg ez az audio cd-ket sokkal jobb minőségben csinálja, mint az átlagos írók, a dvdírókról nem is beszélve.

  • PPeter

    addikt

    válasz zeg #75 üzenetére

    Lehet hogy nem ír jobb minőségben, mint a 8 évvel ezelőtti csúcs SCSI-írók, de a mai 4000 forintos kommersz CD-íróknál biztosan sokkal jobb. És mi van akkor, ha valaki most szeretne olyan minőségű írót venni, amit egykoron - professzionális, hobbiszintű, avagy bármilyen indíttatásból fakadó igényei mentén - megszokott? Hajszoljon használtan egy 5 éves Yamahát? Csencseljen számítógépbontókban, eBay-en, Vaterán, fórumok bolhapiacain, hátha beleakad egyszer egy alig használt jó CD-íróba? Miért fáj, hogy van egy réteg, aminek az igényeit kiszolgálják? Ha nem tudsz technológiai szempontból belekötni egy termék értékeibe, akkor jön az árfikázás, meg a hifirajongó b@szogatása. Tudod, számtalan olyan igényes kiadvány, felvétel létezik, amely műsoros lemezen egyben soha nem jelent meg - én például szoktam letölteni külföldi rádióadók ingyenesen elérhető digitális archívumából klasszikus koncertfellvételeket - a svéd rádiónak még 5.1 DTS és DD formátumú koncertjei is letölthetők az oldalukról -, tehát nincs abban ellentmondás, hogy valaki hifi- és zenerajongó, és egyben minőségi írott lemezt szeretne a birtokában tudni. Különösen egy olyan országban, ahol sok ritkaság eredeti formában elérhetetlen és/vagy drága. És kár azon lovagolni, hogy ha valakinek van pénze drága felszerelése akkor miért nem vesz meg mindent eredetiben - ez baromira nem a topik tárgya. A magyar szerzői jog lehetővé teszi, hogy magáncélra azt tölts le és másolj magadnak, amit akarsz (zene és film esetében), ezért van szerzői jogdíj a hivatalosan forgalmazott lemezek árában - én is vadászom a veszteségmentes (PCM vagy FLAC) formátumú igényes zenéket, ritkaságokat a netről, pedig nem is vagyok klasszikus audiophile. A Plextor DVD-írói közül pedig a Sanyo chipes készülékek egyébként igen jó minőségben írnak Audio CD-lemezt is, de egy kimondottan csak CD-írásra optiamlizált EFM enkóder és optikai fej mindenképp jobb eredménnyel kecsegtet, mint a mai írók ''mindentbele'' felépítése. Tudom, mert van Plextor Premium CD-íróm és Yamaha CRW-F1 íróm is és CD-írás terén több összehasonlítást végeztem a mai DVD-írókkal összemérve ezek tudását. Személy szerint kíváncsian várom az új Premiumot, ha csak ugyanannyit tud, mint az elődje, már akkor is jó dolog, hogy 2 év garfanciával megint első osztályú készüléket lehet venni újonnan CD-írásra.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PB

    tag

    válasz zeg #75 üzenetére

    ''Hogy miért nem képes a plextor a soxoros árú dévédéégetőit ilyen tulajdonságokkal?''

    Szerintem egyszerű, a diverzifikált termékkínálat miatt. Miért érne meg egy mindent tudó, kompromisszum mentes írót készíteni, amikor külön-külön árusítva az optikai archiválási technológiát nagyobb bevételt érhet el. :((

  • blattida

    nagyúr

    válasz zeg #83 üzenetére

    Mint ahogy már Péter is írta, a két technológiát összeházasítani ugyan lehet, és lehet jó minőségben mind a két médiumra pörkölni, de mindkét területen nem lehet világbajnok, az eltérő műszaki követelmények miatt( optikai tulajdonságok,EFM kódolás, stb). Az ára, egyelőre, tényleg brutál, de fog az lejebb menni, ne féljetek! SCSI felülettel, valószínűleg, azért nem jelenik meg, mert az már tényleg csak egy szűk réteget érdekelne, bár, létjogosultsága lenne, szerintem is. ;)

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • erdoke

    titán

    válasz zeg #83 üzenetére

    Olyan vásárlói réteget céloznak meg vele, akik ennek sokszorosát költik a hangrendszerükre. Szerintem teljesen reális az indulóára, csak nem neked (és nem nekem) való.
    ''Rommáavult, filléres technika''? Nézz utána, 2005-ben mennyi CD-t és mennyi DVD-t írtak el az emberek.
    Ja, és én íram, hogy miért nem tudják vagy akarják a DVD-íróikat ilyen tulajdonságokkal felruházni, csak te nem akarod felfogni.

    A legjobb aláírás a héten

  • velizare

    nagyúr

    válasz zeg #83 üzenetére

    nem parasztvakitás. annak, hogy öszvérből miért nem tudnak ilyen minőséget kihozni, illetve ha mégis, még nem tették meg, technológiai és gazdasági okai vannak. vagy nem lehet megcsinálni, vagy senki nem fizetné meg. ez is azért ennyi, mert szűk rétegnek készült, és valamennyire rentábilisnek kell lennie. cdirón meg nem hinném, hogy sokat segitene a scsi interfész (van scsi cd-iróm, amivel többet tud az eidénél, az annyi, hogy nem foglal idehelyet, viszont egy kártyával több kell a gépbe miatta, és 1-1.5 méternyi kábellel. az audio-cd irás meg kifejezetten nem igényli azt a nagy sebességet, amely a scsi csatoló szükségességét igazolná. amig nem laapfelszereltség az alaplapok nagy részében a scsi interfész, addig szvsz felesleges pazarlás.)

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Új hozzászólás Aktív témák