2019. augusztus 18., vasárnap

(#1) robekri

robekri
(addikt)

128bit elég karcsÚÚÚ!
És az XT az csak 128 megás! ÁÁH marad a jó kis 9800pro sokáig!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#2) Loretto

Loretto
(veterán)

ezt is megértük.azért xt-re kiváncsi lennék milyen lehet gddr3-al.
viszont 6 vs van benne.6600gt-be csak 3 nem?

[Szerkesztve]

Soirée...

(#3) szurmakotium

szurmakotium
(tag)

128 bit, PCI-E ...
hát ez gáz

(#4) erdoke válasza robekri (#1) üzenetére

erdoke
(titán)

Na ja, de akár 1100-1200 MHz-en ketyegő RAM-ja van. A 9800Pro-é 740-nél többet nem bír. Majd a tesztek eldöntik.
Nekem inkább az X700 Pro és XT azonos ajánlott ára szúrt szemet.:F

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#5) erdoke válasza szurmakotium (#3) üzenetére

erdoke
(titán)

Egyáltalán nem. Az lesz a gáz, ha gyengébben teljesít a hasonló árú nVidia ellenében.:P

(#6) t-shirt válasza robekri (#1) üzenetére

t-shirt
(veterán)

szerintem az csak elírás, a pro 256MB az XT meg 128MB, ez nem valószínű

vagy a gyorsabb és drágább ramból kevesebbet raktak rá :F

[Szerkesztve]

(#7) -=V3rthil=- válasza t-shirt (#6) üzenetére

-=V3rthil=-
(őstag)

Mintha korábban is olvastam volna, hogy csak a pro-t lehet majd 256mb-tal kapni. És így szerintem lehet, hogy az jobban meg fogja érni! Mert ugye csak órajelekben tének el, tehát tuninggal 256mb-os XT-t lehet kreálni, és még pénzed is marad:)!
Nem szóltam, most látom, hogy ugyanannyi az áruk...:t

[Szerkesztve]

hey-ho-let's-go

(#8) t-shirt válasza -=V3rthil=- (#7) üzenetére

t-shirt
(veterán)

eddig is jobban fogytak a pro és nonpro kártyák mint az xt-k, de ezek után hogy még a ram is kevesebb rajta és egy árban van minek venné bárki is

(#9) Raymond válasza erdoke (#5) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

Gyengebben teljesit:
[L]http://techreport.com/reviews/2004q3/radeon-x700xt/index.x?pg=1[/L]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) faster válasza Raymond (#9) üzenetére

faster
(nagyúr)

Nahát, akkor lehet, hogy bejött a jóslatom. A 6800-X800 viszonyában az Nvidia shader ALUira azt találtam mondani, hogy kissé erősebb. És ezekszerint ez így is van. :C

[Szerkesztve]

(#11) erdoke válasza t-shirt (#6) üzenetére

erdoke
(titán)

Valóban, ezt nem is figyeltem. Valószínűleg ezért egyforma az áruk. A jól tuningolható Pro jobb vétel lesz, bár a 6600GT talán még jobb.

(#12) Loretto válasza erdoke (#5) üzenetére

Loretto
(veterán)

khm khm.(ugy legyen) :)

Soirée...

(#13) t-shirt

t-shirt
(veterán)

érdekes hogy a +3 vertex egység nem hoz elsőbbséget, de majd itt a ph-jól letesztelik aztán meglátjuk

(#14) Loretto válasza Raymond (#9) üzenetére

Loretto
(veterán)

most ezxerint 256-os xt is lesz?

Soirée...

(#15) polika válasza erdoke (#5) üzenetére

polika
(senior tag)

butuska vagy, mielőtt a gázról beszélnél olvasd el pl a tomshardveren (ami híhedten nvidia párti) az összehasonlítást és ott látni fogod hogy kb ugyanannyit teljesít az xt mint a GT, kivéve doom3 ami nvidiára optimalizalt

(#16) t-shirt válasza Loretto (#14) üzenetére

t-shirt
(veterán)

igazából furcsa lenne ha nem lenne, de drága darab lesz az biztos, ha hihető ami a tesztben van akkor 249 dolcsi, nem kevés

(#17) erdoke válasza polika (#15) üzenetére

erdoke
(titán)

Butuska vagy, ha még mindig nem tanultál meg értelmezve olvasni...

(#18) polika válasza Loretto (#14) üzenetére

polika
(senior tag)

az is 128-as de toms hardver szerint meg lenne a lehetőség a 256 bitesre is a nyákból ezt nézték ki vhogy, biztos tudják hogy

(#20) Loretto válasza t-shirt (#16) üzenetére

Loretto
(veterán)

de akkor az gddr3-al lesz?
ez mind szép és jó, de nem occsóbb a 9800pro.mármint a sok uj kari sem igazán nyomja lejjebb az árát.

Soirée...

(#21) Loretto válasza polika (#18) üzenetére

Loretto
(veterán)

ram mennyiségre gondoltam.persze 256bit is jobban hangzik.

Soirée...

(#22) polika válasza erdoke (#17) üzenetére

polika
(senior tag)

hát, ha azt nézem hogy a tom's hadveren ami vmi miatt állandóan nvdiának nyalizik kb 30 tesztben ugyanolyan pontokat ért el vagy többet mint a 6600gt és csak 2-3 tesztben kevesebbet ami az ellenfélnél is persze megvan hogy 2-3 játékban meg az a szarabb akkor szerintem az eléggé meggyőző..mert ha mondjuk ugyanezt a reviewt nem ATI ellenes oldalon olvasom akkor akkor nekem is ott vannaka fentartásaim

(#23) t-shirt válasza Loretto (#20) üzenetére

t-shirt
(veterán)

már a pro-n is gddr3 van

(#24) Loretto válasza t-shirt (#23) üzenetére

Loretto
(veterán)

jah azt láttam:)

Soirée...

(#25) polika válasza Kalandor (#19) üzenetére

polika
(senior tag)

mit nem értesz, ez itt elméletileg közép kategóriás, és ők úgy számolták hogy 128 bites 6600gt ellen nekik se kell túl lőniük a célon, hanem legolcsóbban hasonlót kell kihozni aztán lehet mindenkinek a divat/izlése szerint vennie ami neki teccik

(#26) erdoke válasza Raymond (#9) üzenetére

erdoke
(titán)

Ráadásul még gyártani se sokkal olcsóbb, lévén mindkét magnak ugyanakkora a mérete (dacára a tranyószámbeli difinek). Asszem most a driverírókon a sor, bár mostanában ott is nVidia előny mutatkozik.

(#27) rudi válasza Raymond (#9) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Szerintema két kártya NAGYON közel van egymáshoz és a marketing fogja eldönteni mi lesz tovább. Ennek asszem örülni kell, verseny van, az árak talán kedvezően alakulnak. Mindenesetre egy AGP-s rendszerrel rendelkező felhasználónak szerintem ma még a 9800 pro a leghatékonyabb alternatíva. Nem sokkal lassabb de már kapható!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) erdoke válasza polika (#22) üzenetére

erdoke
(titán)

Olvasd a Techreportos cikket, bennük megbízom.

(#29) erdoke válasza rudi (#27) üzenetére

erdoke
(titán)

Még olcsóbb is, ha a 200 $-os árral kalkulálunk. Az bruttó 60-65e lesz, mire ideér.

[Szerkesztve]

(#30) t-shirt válasza rudi (#27) üzenetére

t-shirt
(veterán)

a +3 vertex egységnek nem kéne jobban megmutatkoznia?

(#31) rudi válasza t-shirt (#30) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Nem, mert a mai játékok inkább a pixel alapra nyomulnak, az volt a vélemény, hogy minek vertex szinten kínlódni, ha pixel szinten van elég feldolgozóerő. Szerintem is egyelőre fölöslege a 6 vertex egység, mert ahhoz mérten komplex geometria még nem nagyon van.

Persze az is elképzelhető, hogy az NV UltraShadowIII (láthatatlan geometriai részeket kizáró eljárás) kompenzálása miatt maradt 6 egység.

(#32) faster válasza polika (#18) üzenetére

faster
(nagyúr)

256MB-ot néztek ki, nem 256 bitet. Egyébként nem volt nehéz kinézni, ott a memók helye a panel hátoldalán.

(#33) polika válasza erdoke (#26) üzenetére

polika
(senior tag)

ebben egyetértek hüje ATI-sok nem tudják megérteni hogy szükség van egy jó 3ds linuxos drivere is

(#34) Legolas válasza t-shirt (#30) üzenetére

Legolas
(senior tag)

Meg is mutatkozik. Olvasd el rendesen a tesztet. Leírják, hogy a 6600 GT általában egy hajszálnyival gyorsabb, de pl. a Far Cry kültéri pályáin, ahol kell a sok vertex egység ott elhúz egy kicsit az X700.
Amúgy ebben a párharcban a 6600 GT jobb választásnak tűnik külföldön, DE HA MEGFIGYELITEK MAGYARORSZÁGON AZ NVIDIA HASONLÓ KATEGÓRIÁS KÁRTYÁJA MINDIG DRÁGÁBB, MINT AZ ATI-É ( ez főleg a csúcskategóriára igaz, de a középkategóriára is). Szóval Ft-ban lehet, hogy akár 5-10 rugóval olcsóbb lesz az X700.
Viszont a cikk kiemel még 1 fontos dolgot, hogy aakinek van PCI expesszes lapja, annak ugye a 6600 GT-nél könnyen bővíthet SLI-re később, míg az X700-nál erre nincs lehetőség!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#35) t-shirt válasza Legolas (#34) üzenetére

t-shirt
(veterán)

nagyon megnéznék már egy müködő SLI rendszert

biztos vagyok benne hogy amint mód lesz rá itt a HP-n lesz róla cikk

[Szerkesztve]

(#36) Pukii válasza Legolas (#34) üzenetére

Pukii
(senior tag)

Meghogy 100%lesz AGP gf6600Gt és ugyanez az X700Xt röl nem mondhato el(vagyis egyáltalán nem biztos ,hogy lesz).ja és hogy a X700XT tényleges ellenfelének a Gf 6600Ultrát szánja :DD

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#37) polika válasza erdoke (#28) üzenetére

polika
(senior tag)

3 játékot teszteltek le, pont csak azt a 3-at amiben a gt a jobb..nagyon fasza teszt, olvasd el a tom's hardveres cikket is ők annak ellenére hogy nvida fan-ok legalább korrekt módon kb 20 féle tesztet lenyomtak különböző beállításokkal nem csak 3 játékot, szóval lehet megbíztol a tehreportban de sajnos most ez egy nagyon gyenge cikk az amire hivatkozol, amúgy nem a GT-t fikázom tuti jó kártya, de az 700XT is pont olan jó, sőt kép minőségre mindig is jobb volt vmi miatt az ATI, gondolok itt 2d-s alkalmazások, videó nézés stb

(#38) rudi

rudi
(nagyúr)

No anandék megint ''villantottak'' a Tech Reportos mérésekhez képest úgy néz ki, valami más kártyát teszteltek [L]http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2214&p=8[/L]

(#39) Pukii válasza polika (#37) üzenetére

Pukii
(senior tag)

hát nem tom ,hogy vagy vele de már a gf fx 2d képe is van ojan jo mint a radeon oké....

(#40) rudi válasza Legolas (#34) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Az SLI-hez tudtommal két full PCI-Express 16×-os slot kell, olyan alaplapból meg nem sok van, meg nem olcsón...

(#41) faster válasza polika (#37) üzenetére

faster
(nagyúr)

Tesóm 5900XT-jének a képe van olyan jó, mint az én 9800Pro-mé. Csak hogy a tévhiteket egy kicsit oszlassuk.

(#42) faster válasza rudi (#38) üzenetére

faster
(nagyúr)

Ez a Source teszt elég furcsa, ATI mindig is jobb volt a HL2 alatt. Mi történik az X700XT-vel 1600*1280-nál? :F

(#43) Pukii

Pukii
(senior tag)

A 6600gt kevesebet fogyaszt mint az X700XT :DD

(#44) szurmakotium

szurmakotium
(tag)

Hogy mi ebbe a gáz ??

Az a gáz hogy felsőkategórás kártyákból van AGP-s is, a középkategóriára, ami
meg elérhető lenne a nagy többségnek, megpróbálják rá erőltetni a nyomorult PCI-Expresszüket ...

A felső kategóriát nem áll szándékomba megfizetni, de ezekre a középkategóráis
kártyákra (x700, gt6600) se érdemes váltanom amíg nincs AGP-s változat ...
Gondolom sokan, (velem együtt) nem rohannak alaplapot venni, hogy legyen egy
ilyen 128bites kártyájuk ... mert annak az együttes ára meg már kiteszi a felső
kategóriást is ... Abból meg óriási pofáraesés lenne, ha véletlenül nem csinálnák a
gyártók AGP-s változatot ...

[Szerkesztve]

(#46) polika válasza faster (#41) üzenetére

polika
(senior tag)

unnéz ki én lemaradtam a geforce3 szériánál, hiába ez az ami még vmennyire megfizethető és haveroknál láttam, meg a gef4400mx-eket, nos azoknak a 2d-s képe eléggé undorító, de akkor gratula az nvidiának hogy az amúgy szarul sikerült fx szériánál a 2ds képet már kijavították

(#47) faster válasza polika (#46) üzenetére

faster
(nagyúr)

Hát igen, kíváncsi vagyok, low-end kártyáknál is hasonló-e a helyzet képminőség terén. Mondjuk egy FX5500 vs. Radeon 9550 esetében. És mondjuk legyen egyforma a gyártó is pl. Gigabyte.

(#48) rudi válasza szurmakotium (#44) üzenetére

rudi
(nagyúr)

No itten teccik lenni a kutya úr elásva! Kedves júzer van ám jó kis olcsóért beszerezhető jó teljesítményű VGA de ahhoz VEGYÉL új rendszert!!! Ebbe a politikába segít be az is, hogy meggyőzzük a népet, hogy az AthlonXP 2800+ és a 3 GHz-es P4 már nem elég gyor és A64-re meg P4 LGA775-re kell váltani.

(#49) polika válasza rudi (#48) üzenetére

polika
(senior tag)

50 rugó az ócsó? elég nagy darab az a kuyta ami el van ásva, én tuti nem akarom exhumálni, nem birná a péztárcám a markolós kocsit meg teherautókat...

(#50) erdoke válasza szurmakotium (#44) üzenetére

erdoke
(titán)

Mivel a verseny egyre komolyabbnak tűnik, talán sürgőssé válik valamelyik gyártónak egy AGP-s változat kiadása.:P

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.