Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    Hi,

    Azon gondolkodom, hogy miért nem integrálnak 2 vagy 4 ilyen IPG-t egy alaplapra, 0.09-es technológiával kicsi és keveset fogyaszt, valamint valszeg olcsó is...
    2 ilyen cucc (mint a Voodoo2 SLI) már komoly kihívás lenne egy Radeon 9250, négyet párhuzamba kötve pedig a Doom3 is rendesen futna (~Radeon9550), és jóval olcsóbb megoldás lenne, mint az extra videókártya. Egyébként akár extra PCI -E kártyaként is mehetne, nemcsak a izomturbó 7800-at lehet párhuzamosítani, és még csak extra hűtés sem kellene neki, olyasmiben gondolkodom int a sejtprocesszor.
    Vicces lenne megnézni, hogy a Voodoo VSA100 (annó 0.25-ös helyett) mai gyártástechnológiával (0.09 csíkszélesség) mekkora és milyen fogyasztású lenne, pl. 8-at vagy 16-ot felrakva egy kártyára már komoly erős jelentene (mondjuk a T&L, DX9 és Pixelshader hiánya miatt a kérdés csak elméleti). Egyetlen hátrány, hogy mindegyiknek ugyanakkora 32 MB memóriát kellett biztosítani, tehát 4x-hez 128MB, 8x-hez 256MB memória kellene az installált DDR-ből (és még jobban is menne, mint az akkori SGRAM).
    Az architektúra 32 egység párhuzamos működését tenné lehetőve....

    Egyébként egy Full integált Gépnél, mint Pl az ASUS Pundit ez lehetne az egyetlen igazi megoldás, mivel nincs lehetőség plusz bővítőkártyára, viszont gaming-re is jó elfogadható lenne.

    Vélemény?

  • MMSZoli

    tag

    Én a MiniATX házakban gondolkodom, és egy izmosabb kártya már nem fér bele fizikailag (magasság)
    Ha ultrakompakt gépet csinálsz, akkor a gépház magassága max egy low profile kártyát engedélyez, ami ritkán gyorsabb az integrált megoldásoknál, nekem az utolsó ilyenek a Radeon 9200 és a Geforce FX5200, egyik sem egy erőbajnok.

    Ne felejtsük el, hogy egy miniATX alaplapról beszélünk, ergó nekem rögtön beindul a fantáziám a minél kisebb és minél csendesebb gép irányába. (mert mi másért venne az ember MiniATX alaplapot? Még egy MIDI házban is akkora a hely, hogy hűha, belefér a síma ATX). Én nonszensznek tartom, hogy egy minimális, gép bővítésében nem is gondolkodó embereket rákényszerítik olyan gépek vételére, amiben 6 kártyának és 5 meghajtónak van hely. Minek??? Hozzáteszem, hogy rengeteg helyet is foglal, és mivel én panelban gondolkodom, hely sem nagyon van az ilyen nagy dögöknek.

    Én kicsi, de erős gépet akarok. Látszólag ellenmondás, de ha megnézitek, hogy emnnire terjednek a Barebone gépek (mármint az igaziakra gondolok, nem a Midi házas rettenetekre), akkor látszik, hogy nem vagyok egyedül ezzel, és megoldható a probléma.
    Szük keresztmetszet még mindig az integrált grafika, mert a 2 évvel ezelőtti játékok is éppen csak-csak...
    A kérdés az:
    - vajon miért sokkal drágábbak a kis gépek, mint a nagyok
    - hogy lehetne gyors garfikát varázsolni ezekbe is, anélkül, hogy feladnánk a kis méteret?

    A Brandedek között is vannak olyan gépek, melyeken gondolkodtam, hogy megveszem, de végül egy ''nagyobb'' Shuttle Barebone mellett döntöttem, pont a grafika miatt.
    IBM: [link]
    DELL [link]
    HP: [link]

    Erős garfikával nemcsak az irodákba, hanem otthonra is eladhatóak lennének ezek cuccok. Csak egy kérdés: gondolkodott már valamelyikőtök azon, miért van az, hogy Notebookban lehet kapni Mobility Radeon9600/9700, X600,X700 vagy Geforce Go6600-as grafikával, Mini és microATX-ben gépben meg csak a siralmas GMA900 vagy Radeon X200 IPG van???
    [link]
    Holott a notebook aztán tényleg nem játékra van kihegyezve, tápfelvételről nem is szólva és hely sincs benne több....Nem hiszem, hogy a Notebook-ban ezt jobban megfizetik, hiszen ott az ár 50-60%-a a kijelző, és ezeket a branded MiniATX gépeket is aranyáron mérik...

    Persze most a fejlesztők ''begyorsítottak'', lásd Intel GMA950, vagy a Geforce6100, de azért ezek még mindig messze vannak a Radeon9700-tól... Próbálkoznak, próbálkoznak, de nem megy nekik... Valamikor a voodoo3-at rá tudták integrálni ASUS alaplapokra, manapság ez miért nem dívik ''normál'' alaplapoknál? Inkább összehoznak egy limitált képességű déli(?) hidat egy gyenge grafikával, és eladják aranyáron, miközben irgalmatlan pénzeket fektetnek a fejlesztésbe. Nem értem...Integráljanaka boardra egy Radeon9600XT-t, azután menne mint a szélvész, és még az extra kártyát sem hiányolná senki.

    De ha a Mobility és Go GPU-kat felszívja a Notebook piac, akkor is meg lehetne csinálni erős grafikával, minimális hűtéssel a fenti mini gépeket az IPG -k párhuzamosításával. (És mivel nem 110 millió tranzisztor per IC-ről beszélünk, hanem jóval kevesebbről, olcsóbb is gyártani (kisebb a vaffel, jóval kisebb a gyártási selejtszázalék--> olcsóbb). Ha négy olcsó GPU olcsóbb, és kevesebbet eszik, mint egy nagy, memória meg van bőven, miért ne?
    Ha valaki olvasott már az említett sejtprocesszorokról, ott igen primitív processzorokból építenek fel egy neuron-jellegű hálózatot a feladatok megosztásával. 1000 ilyen olcsó processzor olcsóbb és gyorsabb, mint egy erős hipergiga sebességű CISC proci (persze nem mondanám, hogy ebbe az irányba mennek el a dolgok, de ez egy másik téma).
    A Voodoo VSA-100 ugyanezt csinálta. 1 darab gyengébb volt, mint a Geforce1, a 4 darab kb Geforce2 GTS sebességű volt T&L nélkül.

    Gondolatébresztőnek vetettem fel.

  • MMSZoli

    tag

    válasz Fiery #33 üzenetére

    Hello,
    Jó-jó igazad van, de tudod mennyi időm ráment, mire kiválasztottam a gépemet? Átnéztem az össze branded gépet (Dell, HP, IBM, Acer) hogy találjak valamit, amiben elég gyors proci és respektálható (nem full extrás) játék mehet. Az eredmény kiábrándító volt, mindenhol az Extreme2 a GMA900 és a VIA nyomult, időnként egy-egy Radeonx200-al füszerezve.
    Notebookot nem veszek. minek fizessem ki a második kijelző árát, amikor már van egy 19'' LCD-m? A tömörített billentyűzetét meg a tapipadot meg egyenesen utálom, nem beszélve a limitált csatlakozási lehetőségekről és a ritka DV csatlakozásról. Egy Docking station meg horror áron van. Szóval feleannyiért se kellene.

    Igazából már döntöttem, de bosszant a Fejlesztők limitált fantáziája. Mobility radeon csak Notebookba, MiniATX-be csak integrált grafika (GMA900)
    Most jelenleg az asztalomon egy Shuttle SN95G5 AMD64 3000+-al, Asus 9550GE, 1GB van. Nem a legerősebb konfig, de elfut rajta minden, ami kell (Battlefield2, Sims2).
    [link]

    Ami még mindig a gondom, hogy továbbra is megy a videókarin a ventillátor (zaj), és a gép sem olyan kicsi, mint amilyet eredetileg terveztem. (én kb egy Mac Mini vagy kicsit nagyobb gépben gondolkodtam, ''erre TESSÉK'', van egy 6-7szer akkora :DDD )

    Jó, persze így is nagyon szerencsés vagyok, hogy meg tudtam ezt venni, de tudom, hogy a mai technológiával (ha egy kicsit több ész szorult volna a fejlesztők fejébe), akkor gyártanának extravékony és csentes MicroATX gépet, integrált Mobility radeon X700-al
    [Szerkesztve][link]
    vagy 9800-al, AGP vagy PCI-E Riser Card-dal, hogy extra kártya legyen behelyezhető vízszintesen (hogy ne kelljen kockagépeket gyártani)
    Én azonnal megvettem volna, de nincs ilyen gép, mindenki klisék szerint gyárt, aki pedig nem, az még a jól kinéző gépeket (ASUS Pundit) is elrontja egy gyenge integrált megoldással.
    Még a VoodooPC is, csak feldobják egy kis design-nal (Radeon9200 van benne).
    [link]



    [Szerkesztve]

  • MMSZoli

    tag

    válasz tomesto #51 üzenetére

    Srácok, ez a Proci húzási téma szerintem nem igazán ide tartozik, mivel itt a hangsúly az ASROCK alaplapon és az integrált grafikán van.
    Az általatok emlegetett Procihúzás inkább a processzor témakörbe tartozik, és ahhoz sem ASROCK,sem integrált grafika nem kell, de még miniATX sem.

    Üdv

  • MMSZoli

    tag

    Hi,

    No, senki sem tud ATX, MiniATX alaplapot integrált Mobility Radeon vagy Gefore Go videókártyával? Mondtam én, hogy nincs fantáziája a mérnököknek az *SUS és Társainál.
    Én is keresgéltema Google-n és a Tomshardveren, de az általam talált legutolsó ilyen alaplap az volt, amelyik Voodoo3-ast integrált.... Ennek már jópár éve.

    Ha lenne szabad 300-400 millióm, olyan szuperintegrált alaplapot és gépet hoznék össze, hogy a gamer-ek is megnyalnák a 10 ujjukat. Formátum hasonló lenne, mint a Pundit, csak erősen fókuszálnék a játékra és bővíthetőségre is.
    Egyébként a korábbi Home computer kategóriát is érdemes lenne újjáéleszteni (lásd pl. Amiga 1200) olyan integrált, 12x12cm alapokon, melyen erős integrált video lenne, és PCI riserrer bővíteni is lehetne...
    Álom, édes álom....

  • MMSZoli

    tag

    válasz Szpájki #56 üzenetére

    Hello,

    Otthon van elmentve jópár teszt, mert én is gondolkodtam egy integrált mini-gépben, de végül más lett, főleg videókari miatt... Most csak ennyit tudok ajánlani:

    Egy direkt összehasonlítás (francia, de az fps olvasható):
    [link]

    [link]
    http://reviews.cnet.com/eMachines_T6212/4505-3118_7-31341178-2.html

    Ha jól emlékszem egy cikkre (most nem találom), a i915 képei (minőség) némileg gyengébbek, bizonyos dolgokat DirectX9-ben nem is jól jelenít meg, vagy túl sötét, állítólag a pixel shadereket szoftverböl oldja meg,de nem biztos, hogy jól emlékszem.
    Sebességben némileg jobb az integrált intel GMA900, de a Radeont összességében jobbra értékelték a képminőséget is figyelembe véve.

    Az Nvidia Geforce FX5200-at mindkettő lenyomja a tesztben, pedig az külső kártya... :))

    Szerintem minimum beállításokkal, leginkább 800x600 felbontású játékra alkalmasak.

Új hozzászólás Aktív témák