Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    Én a MiniATX házakban gondolkodom, és egy izmosabb kártya már nem fér bele fizikailag (magasság)
    Ha ultrakompakt gépet csinálsz, akkor a gépház magassága max egy low profile kártyát engedélyez, ami ritkán gyorsabb az integrált megoldásoknál, nekem az utolsó ilyenek a Radeon 9200 és a Geforce FX5200, egyik sem egy erőbajnok.

    Ne felejtsük el, hogy egy miniATX alaplapról beszélünk, ergó nekem rögtön beindul a fantáziám a minél kisebb és minél csendesebb gép irányába. (mert mi másért venne az ember MiniATX alaplapot? Még egy MIDI házban is akkora a hely, hogy hűha, belefér a síma ATX). Én nonszensznek tartom, hogy egy minimális, gép bővítésében nem is gondolkodó embereket rákényszerítik olyan gépek vételére, amiben 6 kártyának és 5 meghajtónak van hely. Minek??? Hozzáteszem, hogy rengeteg helyet is foglal, és mivel én panelban gondolkodom, hely sem nagyon van az ilyen nagy dögöknek.

    Én kicsi, de erős gépet akarok. Látszólag ellenmondás, de ha megnézitek, hogy emnnire terjednek a Barebone gépek (mármint az igaziakra gondolok, nem a Midi házas rettenetekre), akkor látszik, hogy nem vagyok egyedül ezzel, és megoldható a probléma.
    Szük keresztmetszet még mindig az integrált grafika, mert a 2 évvel ezelőtti játékok is éppen csak-csak...
    A kérdés az:
    - vajon miért sokkal drágábbak a kis gépek, mint a nagyok
    - hogy lehetne gyors garfikát varázsolni ezekbe is, anélkül, hogy feladnánk a kis méteret?

    A Brandedek között is vannak olyan gépek, melyeken gondolkodtam, hogy megveszem, de végül egy ''nagyobb'' Shuttle Barebone mellett döntöttem, pont a grafika miatt.
    IBM: [link]
    DELL [link]
    HP: [link]

    Erős garfikával nemcsak az irodákba, hanem otthonra is eladhatóak lennének ezek cuccok. Csak egy kérdés: gondolkodott már valamelyikőtök azon, miért van az, hogy Notebookban lehet kapni Mobility Radeon9600/9700, X600,X700 vagy Geforce Go6600-as grafikával, Mini és microATX-ben gépben meg csak a siralmas GMA900 vagy Radeon X200 IPG van???
    [link]
    Holott a notebook aztán tényleg nem játékra van kihegyezve, tápfelvételről nem is szólva és hely sincs benne több....Nem hiszem, hogy a Notebook-ban ezt jobban megfizetik, hiszen ott az ár 50-60%-a a kijelző, és ezeket a branded MiniATX gépeket is aranyáron mérik...

    Persze most a fejlesztők ''begyorsítottak'', lásd Intel GMA950, vagy a Geforce6100, de azért ezek még mindig messze vannak a Radeon9700-tól... Próbálkoznak, próbálkoznak, de nem megy nekik... Valamikor a voodoo3-at rá tudták integrálni ASUS alaplapokra, manapság ez miért nem dívik ''normál'' alaplapoknál? Inkább összehoznak egy limitált képességű déli(?) hidat egy gyenge grafikával, és eladják aranyáron, miközben irgalmatlan pénzeket fektetnek a fejlesztésbe. Nem értem...Integráljanaka boardra egy Radeon9600XT-t, azután menne mint a szélvész, és még az extra kártyát sem hiányolná senki.

    De ha a Mobility és Go GPU-kat felszívja a Notebook piac, akkor is meg lehetne csinálni erős grafikával, minimális hűtéssel a fenti mini gépeket az IPG -k párhuzamosításával. (És mivel nem 110 millió tranzisztor per IC-ről beszélünk, hanem jóval kevesebbről, olcsóbb is gyártani (kisebb a vaffel, jóval kisebb a gyártási selejtszázalék--> olcsóbb). Ha négy olcsó GPU olcsóbb, és kevesebbet eszik, mint egy nagy, memória meg van bőven, miért ne?
    Ha valaki olvasott már az említett sejtprocesszorokról, ott igen primitív processzorokból építenek fel egy neuron-jellegű hálózatot a feladatok megosztásával. 1000 ilyen olcsó processzor olcsóbb és gyorsabb, mint egy erős hipergiga sebességű CISC proci (persze nem mondanám, hogy ebbe az irányba mennek el a dolgok, de ez egy másik téma).
    A Voodoo VSA-100 ugyanezt csinálta. 1 darab gyengébb volt, mint a Geforce1, a 4 darab kb Geforce2 GTS sebességű volt T&L nélkül.

    Gondolatébresztőnek vetettem fel.

Új hozzászólás Aktív témák