Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    válasz Fiery #33 üzenetére

    Hello,
    Jó-jó igazad van, de tudod mennyi időm ráment, mire kiválasztottam a gépemet? Átnéztem az össze branded gépet (Dell, HP, IBM, Acer) hogy találjak valamit, amiben elég gyors proci és respektálható (nem full extrás) játék mehet. Az eredmény kiábrándító volt, mindenhol az Extreme2 a GMA900 és a VIA nyomult, időnként egy-egy Radeonx200-al füszerezve.
    Notebookot nem veszek. minek fizessem ki a második kijelző árát, amikor már van egy 19'' LCD-m? A tömörített billentyűzetét meg a tapipadot meg egyenesen utálom, nem beszélve a limitált csatlakozási lehetőségekről és a ritka DV csatlakozásról. Egy Docking station meg horror áron van. Szóval feleannyiért se kellene.

    Igazából már döntöttem, de bosszant a Fejlesztők limitált fantáziája. Mobility radeon csak Notebookba, MiniATX-be csak integrált grafika (GMA900)
    Most jelenleg az asztalomon egy Shuttle SN95G5 AMD64 3000+-al, Asus 9550GE, 1GB van. Nem a legerősebb konfig, de elfut rajta minden, ami kell (Battlefield2, Sims2).
    [link]

    Ami még mindig a gondom, hogy továbbra is megy a videókarin a ventillátor (zaj), és a gép sem olyan kicsi, mint amilyet eredetileg terveztem. (én kb egy Mac Mini vagy kicsit nagyobb gépben gondolkodtam, ''erre TESSÉK'', van egy 6-7szer akkora :DDD )

    Jó, persze így is nagyon szerencsés vagyok, hogy meg tudtam ezt venni, de tudom, hogy a mai technológiával (ha egy kicsit több ész szorult volna a fejlesztők fejébe), akkor gyártanának extravékony és csentes MicroATX gépet, integrált Mobility radeon X700-al
    [Szerkesztve][link]
    vagy 9800-al, AGP vagy PCI-E Riser Card-dal, hogy extra kártya legyen behelyezhető vízszintesen (hogy ne kelljen kockagépeket gyártani)
    Én azonnal megvettem volna, de nincs ilyen gép, mindenki klisék szerint gyárt, aki pedig nem, az még a jól kinéző gépeket (ASUS Pundit) is elrontja egy gyenge integrált megoldással.
    Még a VoodooPC is, csak feldobják egy kis design-nal (Radeon9200 van benne).
    [link]



    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák