Hirdetés
- Házimozi belépő szinten
- Senki sem töröl ennél jobban
- Milyen monitort vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Gaming Notebook
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Brutálisan elszállhat az új PC-s Snapdragon fogyasztása
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
Új hozzászólás Aktív témák
-
erdoke
titán
válasz
EQMontoya
#120
üzenetére
Az előzetes tesztek szerint a Penryn kb. átlagosan 10 %-kal gyorsabb azonos órajelen mint a Conroe. Emellett legalább 25 %-kal magasabb órajelen fog futni azonos fogyasztás mellett (2,93 GHz vs. 3,66 GHz). Ha az AMD állítása igaz, és bizonyos alkalmazásokban a K8L akár 40 %-ver a Conroe-ra, akkor se lesz teljesítménybeli alázás, az előállítás meg Inteléknél olcsóbb.
Ha a Conroe-nak elég az 1066 MHz-es FSB, a Penrynnek miért kevés az 1333?
Az Extreme procit simán feltolhatják 4 GHz-ig, ha csak a fele igaz az új gyártástechnológiával kapcsolatosan beharangozott fogyasztás csökkenésnek. Már a jobb Conroe magok is futnak ennyit, valószínűleg a Penryn akkor is elketyegne odáig, ha csak hagyományos 65->45 nm átállás lenne.
A 4 magos processzorok esetében van esélye a rendszerbusz korlátozó hatásának, de ne felejtsd el, hogy az Intel kb. fele áron fog előállítani egy 45 nm-es négymagost (2 db Penryn DC + a közös tokozás költsége), mint az AMD. Szóval ha 25 %-kal olcsóbban adja a kicsit gyengébb procit, akkor is sokkal többet keres rajta.
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- Építő/felújító topik
- Örömhír: nem spórol Európán a OnePlus
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- Házimozi belépő szinten
- Gitáros topic
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Revolut
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Senki sem töröl ennél jobban
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Z370P i7 9700K 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 Super 8GB RAMPAGE Shiva A-data 600W
- Apple iPhone 15 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B650M R5 7600X 32GB DDR5 512GB SSD RX 6900XT 16GB Zalman Z1 PLUS NZXT 850W
- Új monitor állvány- elegáns megoldás a dupla A/4-es papírcsomag helyett - csak össze lett szerelve
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



