Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aus77

    csendes tag

    válasz bundee_rbk #59 üzenetére

    Az elmúlt néhány napban többen felhívták a figyelmemet olyan pozitív változásokra, amik az az elmúlt fél évben történtek a cégnél. A korrekt tájékoztatáshoz hozzátartozik az is, hogy ezeket is leírjam:
    Akadálymentesítették a munkahelyet, jelenleg is dolgoznak ott olyan kollegák, akik kerekesszékkel közlekednek. Ez egy nagyon pozitív dolog, ezért minden tiszteletem az IBM-é.
    Azelőtt inkább az volt a szokás, hogy időnként összeírták, hogy ki milyen oktatásra menne el szívesen, majd ezzel le is zárult a történet. Az utóbbi időben már el is küldik az embereket oktatásokra és nem csak belsősökre, hanem mehetnek a SAP-hoz meg ide-oda.
    Az utóbbi időben többször is volt fizetésemelés. Bár, a rossz nyelvek szerint(mint amilyen az enyém) a legutóbbi éppen azért volt, hogy megállítsák az elvándorlási hullámot. De, a lényeg, hogy volt és ez jó dolog.
    Ezek a változások jók és remélem, hogy egy szemléletváltás első lépései. Egy olyan szemléletváltásé, ahol a dolgozóval hosszútávon számolnak és igyekeznek mindent elkövetni azért, hogy a dolgozó szívesen járjon be a site-ra. De, még nagyon hosszú út áll előttük. Erre akkor döbbentem igazán rá, amikor megtapasztaltam, hogy mennyire másképpen megy ez az egész a mostani cégemnél. Itt egy profi csapat, jól kitalált folyamatokkal dolgozik azért, hogy az itt dolgozók jól érezzék magukat és a munkájukban ne nagyon zavarja őket senki és semmi. Ez alatt értendők olyan dolgok, mint a rendszeres csapatépítés, a dolgozók véleményének anonim kikérése, a kellemes munkahelyi környezet kialakítása vagy éppen az, hogy az új belépőknek szerveznek egy napot, ahol megtudhatják, pontosan ki mivel foglalkozik a cégnél. Vagy annak megszervezése, hogy legyen ember, aki átveszi a különböző étel házhoz szállító cégektől a kaját(nem a pizzát, az más) valamint átadja az előre kikészített borítékot a pénzel. Így nem kell a telefon mellett ülve várni, hogy megjöjjön a futár, hanem akkor veszi át az ember a kajáját, amikor ideje van rá. Ha változás van, arról időben szólnak, nem az utolsó pillanatban, vagy éppen az után, mint a szekrények esetében.
    Vagy, hogy itt nem kíváncsi senki a táskám tartalmára vagy, hogy milyen fémtárgyak vannak a zsebemben. Ezek apróságoknak tűnhetnek, de sokszor az ilyen kis segítségek megléte tehet egy munkahelyet kellemessé az ott dolgozók számára. Én remélem, hogy minden negatívum, amiket elsoroltunk ezekben a hozzászólásokban rövid időn belül már csak rossz emlék lesz mindenki számára és az IBM az ország egyik legjobb munkaadójává fejlődik! Ne feledjétek, a jelszó : BE PROACTIVE !
    Annak pedig azon gondolkodik, hogy elküldje-e az önéletrajzát az IBM-hez a válaszom : IGEN, küldje. Szerintem mindenképpen érdemes meghallgatni, hogy mit ajánlanak, esély van rá, hogy valóban képesek versenyképes ajánlatot tenni az újak számára. De, azért amit lehet, azt kérje mindenki írásba.

    GbC

Új hozzászólás Aktív témák