Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huntszy

    tag

    válasz Sidorovich #11 üzenetére

    (#1) Yodamest, (#3) Meteorhead

    A vezérlőpult gyökeréig bele volt integrálva a rendszerbe és nagyon sok minden elérhető volt onnan.

    Nem lehet meglépni azt, hogy egyik patchről a másikra teljesen kiveszed a control paneljét az egész rendszerednek és csinálsz egy másikat. Annak katasztrófális következményei lettek volna. Egyrészt ilyen mennyiségű dolgot átpakolni még több buggal járt volna. Nincs az a mennyiségű QA aki ki tudná azt tesztelni értelmesen. Arról nem is beszélve, hogy egyik pillanatról a másikra minden máshol lett volna és nem biztos, hogy jó lett volna az új helyen. Nem hiába nem csak az MS hanem semmilyen más nagy szereplő se lépi ezt meg így egy rendszerénél sem. Mindig van egy átmeneti időszak. Most ezt éljük.

    Ezzel a megoldással fokozatosan, patchról patchra pakolják át a featureket a régiből az újba. Így egy patch alatt csak kevesebb dolgot kell végig ellenőrizni h ne törjön el. A másik, hogy eleinte mikor még kevés beállítási lehetőséggel indult az új menü sokkal könnyebb volt átalakítani. Voltak gyermek betegségei és ezek mikor előjöttek legalább nem minden bellítást érintettek csak néhányat. Át is alakította párszor az MS a menüt, amit könnyebb megtenni ha nincs annyi minden benne.
    Arról ne is beszéljünk, hogy migrálás közben ha az fokozatos könnyebb eldönteni, hogy mi az amit valóban át kell vinni az új helyre és mi az ami valójában már fölösleges és csak kivenni kell. Újra belerakni nem.

    Értem én a problémáitokat a jelenlegi átmeneti helyzettel kapcsolatban és legtöbbjük jogos is. A probléma viszont az vele, hogy bármilyen más alternatíva ennél csak rosszabb lett volna. Itt az MS a rossz, a rosszabb és a nagyon rossz közül a simán rosszat választotta. Szerintem helyesen.

    A UX meg egy olyan kérdés, hogy véleményem szerint az MS-nél sosem tudtak intuitív és jó felületeket tervezni. Az, hogy a mostani beállításokban mélyen kell keresni valamit igaz. Viszont az is igaz, hogy ez régen se volt jobb. Ezt az új menü szemére hányni szerintem badarság (legalábbis ezzel érvelni a régi ellen biztosan). Régen is 3-4 mélyen bele kellett menni a Control Panelba h utána rámenj egy gombra, ami feldob egy kis ablakot aminek van fent 10 tabja, minden tabon más és más, az egyik tabon van egy gomb. Az behoz még egy kicsi ablakocskát, abban van egy lista és ott annak az alján meg tudod találni amit akarsz. Ez is borzalmas. Csak mivel kb XP óta velünk van (98-at is használtam de olyan rég volt h arra már nem emlékszem biztosan) megszoktad.

    Egyébként meg ha nem találod a 3. almenüben sem a képernyő kímélőt akkor használni kell a keresőt. Az egész beállítások menüben keres a start menü keresője (meg a sajátja is) ami szerintem egy nagyon jó feature (még ha nem is újítás meg macOS is tudja elég rég pl). Én kb sose szoktam klikkelgetni a beállításokban. Őszintén nem is tudom h milyen mély a menürendszere mert egyszerűen csak a start menü keresőt használom. Ha meg valamit ott se találok és még sosem kellett szóval nem tudom mi lehet a neve akkor egy nem egészen 20 másodperces google keresés kidobja h mi a menü neve. Gyors beírom és már ott is vagyok.


    Hogy a konkrét cikkre is reagáljak üdvözítő megoldás. Most nem annyira érint mert egy IGP nélküli Ryzen van a gépben szóval sok választási lehetősége nincs a 1070 mellett a Win-nek ha valamit futtatni akar. Ettől még üdvözlendő mert régen laptopon azért volt szívás vele meg google, hogy melyik játék miért szar, jajj nem a gpu-n fut stb. A jövőben pedig olyan CPU-t tervezek majd venni amiben van IGP, hogy a light asztali alkalmazások ne prögessék fölöslegesen a GPU-t, minek pazarolni ha spórolni is lehet. Addigra ez a feature is megjelenik, ki is bugtalanítják :D Keep up the good work MS :)

    Ugye a WSL2 alá most tervezik bevezetni majd, hogy a GPU-t is elérje a subsystem. Lehet ha már úgy voltak, hogy amúgy is arrafelé poroszkálnak akkor ezt is kicsit rendberakják. Helyes, helyes :)

Új hozzászólás Aktív témák