Hirdetés
- Milyen notebookot vegyek?
- Milyen TV-t vegyek?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Mini-ITX
- Androidos fejegységek
- Megmenti a kevés VRAM-mal rendelkező VGA-kat a Sampler Feedback?
- Milyen processzort vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
Új hozzászólás Aktív témák
-
MeszesKPT
őstag
Mindenhol csak a mesterséges korlátozások. Vicc, hogy nagyítóval kell keresni egy megjelenítőt amin ki lehet majd használni egy PS5 és Ampere képességeit.
-
Chibass
tag
Szerintem is gáz, ha csak egy db 2.1 port van. Én legalábbis biztos nem 1-2 évre veszek TV-t, hanem 5-10. Nem vigasztal, ha mai nap nincs mit rákötni, arra készülök, hogy 1-2 éven belül bizony lesz (PC minimum, de az új konzolok is érkezhetnek ilyen csatolóval).
-
#72042496
törölt tag
Igen, de azt megbeszéltük.
Cassi viszont a DTS hiánya miatt írta a dugdosást, és az én értelmezésemben már erről szól a szál. Engem pedig triggerel, hogy hiába hobbim és hiába szánok rá pénzt, az aktuális videó- és hangformátumokat képtelenség élhető WAF mellett kihozni egy rendszerből.
Vagy benyomod és megy, vagy lemondasz valamiről (és igen, a játék körül forog az egész, csak filmezés mellett nincs nagy gond).
-
mad823
őstag
válasz
#72042496 #49 üzenetére
Az elején még a 2.1-es portok számából indultunk ki, arra megoldás a switch is. Bár azt továbbra sem látom, hogy game-en kívül (azt meg majd aktiválja at ALLM) milyen többféle képmódra lenne szükség. Hanggal kapcsolatos fájdalmakat átérzem, én annak is örülnék már, ha sima sztereó hangot ki lehetne varázsolni a mai tévékből értelmes módon külső erősítőbe, de sajnos nem erre tart a világ.
-
#72042496
törölt tag
Nem értem, hogy a switch miként megoldás arra, hogy a funkciók közt választani kell. Teszem azt egy konzolt mihez csatlakoztat az ember:
- a tévéhez => játékos funkciók lesznek, DTS nem, MC-LPCM csak a tévén szólhat (DTS hangsávú filmekkel meg van lőve)
- a erősítőhöz, soundbarhoz => hang okés lesz, játékos funkciók nem lesznekAz ilyenek miatt van ezzel probléma.
Egy erősítőbe épített 2.1-es switch pedig kb. akkor lesz teljes értékű alternatívája egy tévés HUB-nak, ha:
- Nem lesznek CEC és handshake problémák, amit az eddigiek alapján kizártnak tartok, köszi HDMI Forum és HDCP.
- A VRR és ALLM támogatott lesz, ami kérdéses, mert ezek opcionális funkciók.
- A tévék egy képmóddal lefedik a különböző anyagok megjelenítését, és nem kell a menüben nyúlkálni a képmódok váltásához.Utóbbihoz olyan ALLM implementációt képzelek, amely teszem azt 59 Hz-ig inaktív, így pl. a fix 24p filmekhez bekapcsolható az interpoláció, ami OLED-nél szerintem hasznos. 60 Hz-től pedig aktív az ALLM, és ugyanabban a képmódban, azonos színbeállítások mellett mehet az alacsony késleltetésű móka 120 Hz-ig VRR-rel, de képjavítók nélkül. Nem tudom, mennyire lehet ez általános. Az LG CX ilyesmi módon működik ha jól vettem ki, ami elég jól hangzik.
De a DTS miatt akkor is szarjanak sünt, mert ha - és ez egy elég nagy ha - a fentiek mind teljesülnek, akkor is kell hozzájuk egy új erősítő. Az én rendszeremben ez mindössze 5-600 ezer forintos tétel ha a leendő X4600H-t veszem, és nem a kinézett X6600H-t.
-
#72042496
törölt tag
Hétvégén utánanéztem, ld. #41. Valahol már vicces is, hogy mindegyik játékra is koncentráló gyártónál hiányzik valami ahhoz, hogy a tévé egy univerzálisan használható HUB lehessen:
- Samsung: DTS (ez biztosan, a többit nem tudom)
- LG: 48 Gbps portok, DTS, MC-LPCM over eARC
- nVidia: 10 bit over HDMI
- AMD: HDMI VRRSajnos ezek árkategóriától független korlátok, na de majd jövőre vagy azután. (Ilyesmit talán két éve is írtam már.)
-
-
Cassi
őstag
válasz
#72042496 #25 üzenetére
Amennyire tudom, az LG is kihagyta a DTS támogatást a teljes 2020-as OLED sorozatból, beleértve az eARC passthrought-t. Továbbá a CX-ben 40Gbps a max. sebesség, ami _visszalépés_ a C9-hez képest. A BX-ben további limitációk vannak, mert csak 2 db HDMI 2.1 portja van, bár az még mindig jobb, mintha csak 1 lenne.
Kb. év végétől a PS5 és az Ampere miatt egy csapásra alap lesz a HDMI 2.1, sőt állítólag készül egy új Tegra, tehát új Shield is jöhet a nem túl távoli jövőben. Egy 2020-as budget TV-nél nem elvárás a 2.1, de aki 300K++ -t kiad egy TV-ért, az joggal háborodhat fel, ha 1 év után a TV-je már bizonyos funkcióknál nem teljes értékű, és kábeleket kell dugdosnia.
-
kokobe
őstag
válasz
#72042496 #41 üzenetére
Adom de valahol ez le van papírozva , hogy a Pana hozza a legjob mozi képet az lg jobb gamera. De csak mert nincs hdmi 2.1 plusz az input lag magasabb.Ha nagyon akarná a pana is tudna alacsonyabb input lagot.De az lg diktál azt mondja ok ti jobb képet hoztok mozira de akkor nem teszed bele a 2.1 hdmi-t plusz input lagban jobbak leszünk ok!? Különben sokkal drágábban kapod a panelt...
Sony meg jólvan baszod úgy is megvesznek mert sony vagyok adhatom bármennyiért.
Rengeteg sony fan van még és tisztában van azzal ,hogy mondjuk a pana,lg jobb olcsóbb de leszarja mert sony fan fullba nyomja a kretént és sonyt veszi... -
#72042496
törölt tag
Közben utánaolvastam, az LG CX kapcsán írtak erről. De gondolom, a többi LG OLED is ugyanez lesz pepitában. Az aggodalom abból ered, hogy a mostani nVidia kártyák HDMI-n nem támogatják a 10 bitet. Ha a HDMI 2.1-es kártyáik sem fogják támogatni, akkor a 4k@120@4:4:4 jelhez 8 bites színmélységet lehet csak beállítani, ha 40 Gbps-t tud a port.
Akinek így is kérdéses a gond: ez HDR játéknál lehet kellemetlen, ahol a 10 bit a folyamatos színátmenetek miatt kell. A 4:4:4 pedig az éles, könnyen olvasható szövegek miatt. De amúgy se kelljen színmélységet vagy chromát állítgatni már.
Az AMD kártyák elvileg most is tudnak HDMI-n 10 bitet, csak azokkal meg VRR nincs az LG CX-en. (Idővel lehet, hogy érkezik FreeSync támogatás az LG tévékhez.)
De nagyobb probléma szerintem/számomra, hogy az LG CX-ből a DTS/DTS-HD dekódert is kivették, ráadásul eARC-on se tudja kiküldeni a DTS/DTS-HD sávokat (se a többcsatornás LPCM-et, ami szintén a játékokhoz kéne). Az előbbi így marad, az utóbbit megoldhatják firmware-ből, hát kíváncsi leszek. A mostani helyzet csalódás, jó lenne már egy pöpec 4K@120 és eARC támogatás.
-
kokobe
őstag
Gyerekek a samsung tényleg egy retek jelenleg is a boltban 7 tv közül 6 panel hibás szervízre vár.Képben nem rosszak de sose voltak a lejobbak és valszeg sose lesznek mert nem ez a cél náluk hanem , a kibaszott profit és baromi jó marketing , hogy vegyék a szarjaikat.Aki meg hozza évről évre a legjobb képet a "panasonic" az meg financiálisan szenved...
-
#72042496
törölt tag
Tényleg, korábban is írtad, hogy egynél több, figyelmetlen voltam. Többségében biztos elég az egy, csak ne az (e)ARC port legyen a HDMI 2.1-es. De ezek úgyis külön portokon szoktak lenni.
Én épp PS5-öt és új PC-t is szeretnék majd a tévére kötni, kérdés, előbbinek milyen előnyt jelent majd a HDMI 2.1-es csatlakozó. De lehet, mire a vételig jutok, már amúgy is elhagyják a HDMI 2.0-t a tévék.
-
dabadab
titán
válasz
GeryFlash #33 üzenetére
Nehogy már egy szakmai portál fórumában ne lehessen szóvátenni ezeket a dolgokat
Mondtam én, hogy nem lehet szóvátenni?
Nem, sőt, én magam is írtam róla. Ez nem a 4k@120Hz szintje meg first world problem, hanem ténylegesen gyakorlatilag nulla gyakorlati jelentőséggel bíró kérdés.Egyrészt nem igazán létezik 12 bites forrás, másrészt a megjelenítéssel is lennének bajok a 10 bites panelekkel, harmadrészt meg ha lenne tényleg 12 bites forrás meg tényleg 12 bites megjelenítő, akkor meg olyan embert nem találnál, aki észrevenné a különbséget a 10 bithez képest.
Vannak valódi, komoly problémák, vannak kevésbé komoly, kisebb felhasználóbázist érintő problémák, meg vannak olyanok, amik legfeljebb autóskártya-szintű számháborúban számítanak - márpedig ez határozottan oda tartozik.
(És itt is felhívnám a figyelmet arra, hogy továbbra is BESZÉLÜNK erről a dologról, szóval nem arról van szó, hogy nem lehet szóbahozni, hanem arról, hogy ne legyen feleslegesen túldimenzionálva, hanem szakmailag a maga helyén legyen kezelve.)
(#35) Balika911: Egy gyors keresés azt dobta ki, hogy pár 2020-as LG-s OLED modellt érint a dolog.
-
#72042496
törölt tag
A gamer piacban rengeteg pénz van, volument nézve is tízmilliós nagyságrendbe esik a konzolok illetve VGA-k éves eladása. Ezért kezdték el a tévégyártók is kiszolgálni a játékosokat: megjelent a 120 Hz, csökkent az input lag, támogatott a FreeSync/HDMI VRR, és ALLM.
Ebbe a sorba illeszkedik a HDMI 2.1 is. De nem látom a problémát, mert a Samsung is úgy matekolt hogy HDMI 2.1 kell és ezért lesz is. A 40 vs. 48 Gbps ha igaz is (gyorsan rákereseve nem találtam rá forrást), nem vízválasztó. A gyakorlatban csak nagyon speciális esetben jelenthet korlátot.
-
GeryFlash
veterán
Az ami a 6.os kommenttel és a 7-es volt rá a válasz. Nehogy már egy szakmai portál fórumában ne lehessen szóvátenni ezeket a dolgokat. Nekem a 10bit is luxus de megértem akik nálam igénysebbek. Vigyázz, egyszer be ne nézzél egy fejhallgató topikba, elájunál az audifilektől.
-
-
mad823
őstag
válasz
#72042496 #25 üzenetére
És az összes vásárló hány
százalékaezreléke kötne egyszerre egynék több ilyen forrást a tévére? Na a samsung is feltehetőleg így matekolt.Ennek ellenére nekem sem szimpi a DTS és a Dolby Vision hiánya - ez utóbbi különösen érdekes most, hogy szinte kiürült a HDR10+ alliance, reméljük hogy változtatásra kényszeríti a Samsungot.
Viszont tény, hogy ha normális LCD-t szeretél, akkor Samsung vagy Sony néhány csúcsmodellje a teljes paletta.
-
#72042496
törölt tag
A Samsung nekem elsősorban a zónák agresszív vezérlése (főleg game módban), és a DTS formátumok elhagyása miatt unszimpatikus. Illetve rossz tapasztalat után tartok tőle, lehet, alaptalanul már, hogy optikán, illetve (e)ARC-on szakadozik a hang, a túlszaturált és kalibrálhatatlan PC módba pedig magától vált, amikor PC van rákötve és úgy gondolja a tévé.
Viszont ha ugyanannyiba kerül adott méretű OLED és a QLED, akkor az ugyanaz a kategória, legalábbis a gyártók szerint. Ezért fogyasztóként simán össze lehet vetni, sőt, szerintem érdemes is, hogy adott célra melyik lehet a jobb választás.
(#24) mad823
Ha az új konzolok és VGA-k HDMI 2.1-esek lesznek, akkor a közeljövőben sok ilyen forrás jelenik meg a piacon. -
#92116480
törölt tag
felesleges egy lapon emliteni az elektromos autókat a trabantokkal hiszen nem négy kereket használnak és nem személyszállitásra alkalmazzák.
szóval az oledet is felesleges bármilyen másik technológiával egy lapon emliteni hiszen azon nem tévéznek, filmet néznek, játszanak az emberek hanem csak van. -
Cassi
őstag
Ez így rendben van, csak azt nehéz megérteni, miért nem képes a Samsung ezeket az információkat a saját termékei adatlapján feltüntetni, miért egy weboldalnak küldött felhomályosításból kell kibogarászni, mi a helyzet. Ennél jóval kevesebbért szoktak hatalmas bírságokat kivetni.
Ami itt sem derült ki: az összes készüléknél a tipikusan 4 HDMI port közül csak 1 HDMI 2.1. Ami nagyon nem mindegy.
-
gab1ka
senior tag
válasz
#92116480 #17 üzenetére
Melyik más gyártónak nem ipari hulladék a megjelenítője? Az LG-nek ahol szürke az a fekete? Vagy a lecsúszott Toshibának és társaniak? A Sony 9-es LCD szériája az egyetlen ami labdába rúghat.Az OLED-et nyilván teljesen felesleges egy lapon említeni, más kategória, más működési elv.Engem érdekelne hogy a ph-n divatos már unalmas Samsung utálat mögött van is e bármi lényegi érv? Szerintem konkrétan a VA panel mellett pont hogy minden többi gyártó LCD-je tűnik ipari hulladéknak és ezért is ekkora az a piaci részesedés.
-
#92116480
törölt tag
szánalmas a samsung erőlködése a tévépiacon
-
#72042496
törölt tag
Tényleg és alighanem a ZH8 is. Még hozzá is szóltam a hírhez, ahol erről szó volt.
-
atus72
őstag
4K@120Hz
First World Problem -
#72042496
törölt tag
"A pletykák szerint a Sony is erre az útra lép, miközben a Panasonic készülékeinél még le kell mondani a HDMI 2.1 áldásairól."
Ez nagyon szerencsétlen fogalmazás.Idén a Sony-nál és a Panasonicnál sem lesznek 48 Gbps portok, HDMI 2.1 funkciók viszont igen, mindkettőnél. A Panasonicnál lesz eARC az OLED-ekben, ALLM pedig az OLED-ekben és LCD-kben is.
-
kcsa
veterán
Szerintem csak rossz a megfogalmazás.
"A Q60T sorozatnál, és a 49 hüvelykes Q80T tévénél pedig megjelennek HDMI 2.1 funkciók, egészen pontosan az eARC és az ALLM támogatás. Tehát ezeknél például a 4K/120p támogatásról le kell mondani."
Valami ilyesmit jelent szerintem:
"A Q60T sorozatnál, és a 49 hüvelykes Q80T tévénél pedig csak részben jelennek meg a HDMI 2.1 funkciók, egészen pontosan az eARC és az ALLM támogatás, de ezen típusoknál például a 4K/120p támogatásról le kell mondani."
-
dabadab
titán
Mert a kettőnek semmi köze egymáshoz.
Az eARC viszonylag egyszerűen implementálható cucc, aminek az implementáláshoz hardveresen igazán nem nagyon kell semmihez sem hozzányúlni, a 4k@120Hz viszont masszív sávszélességet igényel mindenhol, a HDMI vevőtől a képfeldolgozó elektronikáig. -
Janus27
tag
Nem értem hogy miért kell lemondani a 4k/120p-ről ha van eARC meg ALMM???? Mi közük van egymáshoz?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph A QLED 4K és 8K modellek mindegyike kap HDMI 2.1 szolgáltatásokat, ellentétben a korábbi hírekkel.
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- 15,6" Dell Latitude laptopok: E6540, E5550, E5570, 5580, 5590, 5500, 5501, 5510/ SZÁMLA + GARANCIA
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! 32GB G.SKILL Trident Z Royal 4266MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Microsoft Surface 5 13,5 notebook - i5 1235U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe IGP
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest