Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz GeryFlash #33 üzenetére

    Nehogy már egy szakmai portál fórumában ne lehessen szóvátenni ezeket a dolgokat

    Mondtam én, hogy nem lehet szóvátenni?
    Nem, sőt, én magam is írtam róla. Ez nem a 4k@120Hz szintje meg first world problem, hanem ténylegesen gyakorlatilag nulla gyakorlati jelentőséggel bíró kérdés.

    Egyrészt nem igazán létezik 12 bites forrás, másrészt a megjelenítéssel is lennének bajok a 10 bites panelekkel, harmadrészt meg ha lenne tényleg 12 bites forrás meg tényleg 12 bites megjelenítő, akkor meg olyan embert nem találnál, aki észrevenné a különbséget a 10 bithez képest.

    Vannak valódi, komoly problémák, vannak kevésbé komoly, kisebb felhasználóbázist érintő problémák, meg vannak olyanok, amik legfeljebb autóskártya-szintű számháborúban számítanak - márpedig ez határozottan oda tartozik.

    (És itt is felhívnám a figyelmet arra, hogy továbbra is BESZÉLÜNK erről a dologról, szóval nem arról van szó, hogy nem lehet szóbahozni, hanem arról, hogy ne legyen feleslegesen túldimenzionálva, hanem szakmailag a maga helyén legyen kezelve.)

    (#35) Balika911: Egy gyors keresés azt dobta ki, hogy pár 2020-as LG-s OLED modellt érint a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák