Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz hcl #24399 üzenetére

    50k az ugy annyi, ha veszel hozza uj hazat es uj tapot is, a C2D-t meg egyben kidobtad a kukaba lomizaskor

    több drón kell ;P

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #24399 üzenetére

    Ezt most saját tapasztalatból fogom írni, mert nekem is volt olyan időszak, hogy 3+ évig(!) egy szöget sem tudtam venni ahhoz a géphez, amiről már én is tudtam, hogy elavult és lassú; sőt olyan is volt (másik alkalommal, később), hogy RAMot adtam el a gépemből, mert annyira kellett a pénz! De pont ennek fényében :
    Ahol 2-3 hónapon belül nincs minimum 50 ezer ft gépre, ott nem az elavult gép a legnagyobb gond!

    ... vagy jöhetnék az egyik exemmel, eléggé szegények voltak, a csaj 2002-ben még 486-ossal és Win95-el nyomult. Mondtam neki, hogy megkapja a 466-os Celeronom, alaplappal, 384MB RAMmal, meg szerzek valami HDD-t is mellé, az egészet 10K-ért. Hetekig ment a hercehurca, végül elvitte más a gépet 40 ezerért. (ami az akkori értéke volt kb).
    Az ilyen szinten nem prioritás a gép (ez biztos, hogy nem az, legalábbis nem annyira mint nekünk) vagy azért mert nem is érdekli annyira, vagy pedig annyira szarul áll anyagilag, hogy fontosabb neki, hogy holnap is legyen miből enni/inni(/sokszor cigizni). Az ilyen helyen nem a gépet kell kicserélni első körben ...

    Vagy jöhetnék Józsikáékkal, akiknek anno a 386-os gépükkel szenvedtem ingyen, meg még egeret is vittem ingyen meg ilyenek. Aztán 1 év gyűjtögetés után összeállt 120K hogy legyen új gép... másnap már csak 100 volt a keret, harmadik nap, oldjam már meg 60ból. Addigra lerendeltem a cuccot, és elég jól álltam anyagilag, úgyhogy saját zsebből kipótoltam nekik a hiányt (kb 20 ezer), így lett ASUS TUSL2, Celeron Tualatin 1200MHZ @ 1400, 256MB RAM, GeForce 2MX400 64MB, meg valami 40-60GB HDDvel. Akkoriban ez igencsak bestbuy gamer gép volt. mi történt erre? Józsikának egy éven belül tyúnying Opel Astrája lett. Majdnem egy egész hónapig feszített benne, mint pók a lucernásba, amikoris egy este a házunktól alig 15 méterre, egymás után két fát is megpingelve, totálkárosra tört Józsika büszkesége. Nem tudom, hogy hogyan csinálta de elül és hátul is sikerült az ajtókig gyűrni az autót, és az ajtókon látszott, hogy körbetörés is majdnem perfektül ment. A roncs még évekig árválkodott a kertben, a tökig érő gazban, miközben Józsika fizethette rá a hitelt, mert természetesen abból volt.
    Nyilván ezután soha többet nem adtam nekik semmit, hiszen ha volt pénze erre, akkor gépre is lehetett volna ...
    Az eset után még egyszerr hívott a Tualatonoz (2007-8 körül, amikor már nem a legmodernebb gép volt), valami Win újratelepítés súlyosságú probléma volt, közben végig racsított h nincs pénze, de amikor kimondtam rezzenéstelen arccal a végösszeget, akkor foghúzásos fájdalommal, de kifizette az utolsó fillérig. Azóta nem is láttam. Nem lepne meg, ha mai napig meglenne az a Tualatin, esetleg mellette lenne valamilyen konzol ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák