Keresés

Hirdetés

  • Mozgásban az Industria II

    gp A PC-re készülő folytatásról egyelőre nem tudjuk, hogy pontosan mikor érkezik.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz quailstorm #15196 üzenetére

    Amilyen chipset megeszi a T3200-at, T9300-at, az megesz 8 (2*4) GB DDR2 RAM-ot (az más kérdés, hogy rohadtul nem éri meg az anyagi ráfordítás).

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • KROK640

    veterán

    válasz quailstorm #15196 üzenetére

    Azért egy G4400-as és egy I5-6500 között eléggé komoly különbség van ha játszani akar ember (két szer anyni mag., de az a bizonyos kritikus 4 ami ki van használva) de lehet akár I7 is (ha jól vettem ki az Intel oldaláról, az adott socketbe AMI NEM EGYENLŐ PERSZE EGY OLCSÓ CHIPSETTEL AMIBEN NYILVÁN VAN A G4400, de akár 28 magos(!) CPU is rakható).

    Pl annak idején én a I3 4330-al és a Gigabyte lapommal egy I7 4770K vagy egy I4790-en törtem a fejemet. Volt egy rövid időszak, amikor az I3 árában eladva, nagyjából 17 ezer ft ráfizetéssel I7 4770re lett volna cserélhető (csak pont nem volt pénzem :( ) pedig a platform (majdnem) tetejére tehettem volna a gépet egy 20 ezer ft alatti befektetéssel. (Sajnos mire lett pénzem az I3 ára a felére esett le, az I7-é meg valamennyire feljebb ment, mert nyilván sokan gondolkodtak hasonlóan. így megnyílt annyira az "olló" hogy határozatlan időre stornózzam a CPU cserét).
    Egy ilyen döntéssel 2-3 évet tudtam volna tolni a konfigom élettartamán (pláne ha nem mennek fel a VGA árak - hiszen egy I7-el meg valami 1-2 éves középkategóriás használt VGAval jelenőtsen erősebb lett volna a gép, sok (más) elem cseréje nélkül is).
    2021 tavaszán nyilván már nem egy 2013-as alsó (de nem belépő) kategróiás gép tákolgatásán törtem a fejemet, hanem egy újon, pláne, hogy a VGA csere nem igazán volt opció.

    Az LGA771 Xeon pedig elég jó cucc, annak idején mikor sok-sok fájdalmasan elavult Celeron / E akárhanyas C2D lett az ismerettségi körben, akkor azért sokaknak találtam meg a vígaszt ezekben a Xeonokban.
    De ott van Zoltán haverom, aki E21XX-ról előbb E8200-ra, majd Q8400-ra upgradelt, (mindeközben a RAM 2,4,8GB RAM; HDD 160, 250, 1TB; VGA fix Ati HD 8470) és a végére eléggé kimaxolta a platformot, miközben ugyanaz az alaplap és táp volt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák