Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Taranti #6 üzenetére

    Azért az erős lenne.
    Szerintem a legerősebb valaha volt magyar duó a Szujó-Wéber. Persze van tér fejlődni, de ez már megüti a mércét szerintem.

    Palik+Czollnernek nulla köze volt bármilyen alap autó-verseny-fizika hármashoz.
    Szujó néha ordít és néha hülyeséget, de ettől még ért hozzá valamit és ami nagyon látszik: lelkes és - nem hittem, hogy ilyet leírok valaha :D - profi a hozzáállása: releváns témákat hoz fel, amihez nem ért utánanéz, stb... készül. Mondjuk a zöldséget beszél vs. odaillő témákat hoz fel, de néha belehibázik skálán 10/8-at adnék neki. Palik meg volt 10/0.5.
    Szujó új témákat keres és hoz be kidolgozva, boxból, FP-kről, podcastokból, stb...
    Lacinak meg egy (nem létező) témája volt: ha féktávon ráesik a hátsó az elsőre, kigyorsításon meg elhúz az elől lévő akkor az vmi földöntúli csoda.

    Az ordibálásról leszokhatna, ezt hozta a "hangulatcsináló" Palik korszakból. Szerencsére egy nagyságrenddel kisebb mértékben tolja azt is. Aki Lacit sírja vissza, mert "szórakoztat" azoknak ajánlom Hofit vagy Bödőcsöt. Ők is szórakoztatnak, csak pár fokkal jobban és az F1-hez pont ugyanannyi közük van. :)

    Közvetítés:
    Ez bennem kettős érzést kelt.
    Egyrészt felb*sz amikor valamit nem látunk vagy nem látjuk az okát, de más részről nem hiszem, hogy meg tudok magamnak vágni egy futamot több kamerából értelmesen úgy, hogy minden releváns részt lássak. Vagy ha igen akkor egy futam 6-8 óra nettó lenne amire nincs se időm se türelmem. :)

    Engem a (nem kegyetlen szarul vágott) TV adás + egy jó live timing kielégít. Utóbbiból hozzá tudom rakni ami nem látszik: ki milyen gumin hogyan távolodik-közeledik, mi lehet a hosszú távú iránya, stratégiája. Mondjuk ezt valószínűleg nem minden mezei néző tudja összerakni magában. De ha ezt nem akkor a kameraváltogatást sem szvsz.
    Erre kell szerintem inkább egy hozzáértő kommentátor, aki ezeket mellé tudja adagolni. Pl. ez is egy olyan ami főleg Wébertől jó pontossággal jön, Palikéknál fel sem merült maga a jelenség sem, hogy vannak köridők, gumihasználat, tendenciák, stratégia.

    Fél év múlva meg elég lesz rá egy gépi tanulással okosított kis algoritmus kommentátor helyett. Az majd nem üvöltözik...

Új hozzászólás Aktív témák