Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Taranti #6 üzenetére

    Azért az erős lenne.
    Szerintem a legerősebb valaha volt magyar duó a Szujó-Wéber. Persze van tér fejlődni, de ez már megüti a mércét szerintem.

    Palik+Czollnernek nulla köze volt bármilyen alap autó-verseny-fizika hármashoz.
    Szujó néha ordít és néha hülyeséget, de ettől még ért hozzá valamit és ami nagyon látszik: lelkes és - nem hittem, hogy ilyet leírok valaha :D - profi a hozzáállása: releváns témákat hoz fel, amihez nem ért utánanéz, stb... készül. Mondjuk a zöldséget beszél vs. odaillő témákat hoz fel, de néha belehibázik skálán 10/8-at adnék neki. Palik meg volt 10/0.5.
    Szujó új témákat keres és hoz be kidolgozva, boxból, FP-kről, podcastokból, stb...
    Lacinak meg egy (nem létező) témája volt: ha féktávon ráesik a hátsó az elsőre, kigyorsításon meg elhúz az elől lévő akkor az vmi földöntúli csoda.

    Az ordibálásról leszokhatna, ezt hozta a "hangulatcsináló" Palik korszakból. Szerencsére egy nagyságrenddel kisebb mértékben tolja azt is. Aki Lacit sírja vissza, mert "szórakoztat" azoknak ajánlom Hofit vagy Bödőcsöt. Ők is szórakoztatnak, csak pár fokkal jobban és az F1-hez pont ugyanannyi közük van. :)

    Közvetítés:
    Ez bennem kettős érzést kelt.
    Egyrészt felb*sz amikor valamit nem látunk vagy nem látjuk az okát, de más részről nem hiszem, hogy meg tudok magamnak vágni egy futamot több kamerából értelmesen úgy, hogy minden releváns részt lássak. Vagy ha igen akkor egy futam 6-8 óra nettó lenne amire nincs se időm se türelmem. :)

    Engem a (nem kegyetlen szarul vágott) TV adás + egy jó live timing kielégít. Utóbbiból hozzá tudom rakni ami nem látszik: ki milyen gumin hogyan távolodik-közeledik, mi lehet a hosszú távú iránya, stratégiája. Mondjuk ezt valószínűleg nem minden mezei néző tudja összerakni magában. De ha ezt nem akkor a kameraváltogatást sem szvsz.
    Erre kell szerintem inkább egy hozzáértő kommentátor, aki ezeket mellé tudja adagolni. Pl. ez is egy olyan ami főleg Wébertől jó pontossággal jön, Palikéknál fel sem merült maga a jelenség sem, hogy vannak köridők, gumihasználat, tendenciák, stratégia.

    Fél év múlva meg elég lesz rá egy gépi tanulással okosított kis algoritmus kommentátor helyett. Az majd nem üvöltözik...

  • sb

    veterán

    válasz schawo #37 üzenetére

    Pedig de. Kommentátorhoz képest bőven. Nyilván nem szakértő.
    Nézd meg hány releváns témát dob be és miről beszél: ritkán lát/gondolt totál hülyeséget ahhoz képest ami történik.

    Paliknál azt se tudtam néha mi a jó istent láthatott ha nem a cseh kettőt nézte.

    De amúgy általános riporteri szemszögből is megnézheted Szujót - főleg a mai aktuális felhozatallal nem lesz nehéz összevetni. Melyik bulvár melyik nyomijánál fogod azt érzeni, hogy igen, ez legalább utánanézett és nem két közhellyel nyomja le az akármilyen beszélgetést, kommentárt: "és ezt így hogy?"

  • sb

    veterán

    válasz #06658560 #41 üzenetére

    Mesélj, ki volt még erős?
    Régóta nézem, de bevallom, gyerekkoromból kevésre emlékszem.
    A régi Lapajra pl. nem igazán, hiába láttam... az új meg sajnos már klinikai eset volt amikor beugrott 1-2 körre. A három rögeszméjét tolta végig ami vagy soha vagy legutóbb 15 éve volt releváns.
    Knézy elment, de semmi extra.
    Mezei tartalomra fél Palik volt. Annál jobban már csak az NBA közvetítéseit szerettem. :Đ Pedig más sportban nem volt gyenge.

    @hyperspace
    "Walter Csaba kéne"
    Nyilván jobb lenne... mármint aki értő néző... mezei nézőknek azért fontos a forma is, nem csak a tartalom, sok szakkommentátor meg ezt a szintet nem hozza.
    De ha most a sportszakmai tudást nézem akkor nyilván van Szujónál sokkal jobb szakember, nem ezt mondtam. Viszont riporter/kommentátorként szerintem szakmailag is veri az átlagot. A magyar átlagot toronymagasan, az F1 kommentátori átlagot meg csak úgy simán.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz spanyoll #51 üzenetére

    Szvsz Szujónál 100x elfogultabb volt Palik, de még Czollner is.

    De ez lényegtelen, félreértetted amit írtam. Én szakmaiságról beszéltem: Tudja mi az a befújt diffúzor, aktív felfüggesztés, kb. milyen elven működik. Tisztában van a fizika alapvető szabályaival, gumikopással, de én már annak is örülök ha valaki szimpla józan paraszti ész alapján meg tudja mondani, hogy a kopással, cserékkel, forgalommal együtt hogyan alakul a sorrend és miért úgy. Ált. isk. logika, semmi más.
    Ill. lásson a pályán, figyeljen oda, mi történik, miért. Tudja értelmesen közölni a nézővel ezt és az összefüggéseket.
    De mondhatnám a versennyel szorosan nem összefüggő háttérinfókat is: milyen szerződése van adott versenyzőnek, mérnöknek, boxutcai történések, ki-kivel egyeztetett, ki mi ellen óvott és hogyan másolta le, stb, stb…
    Ezekről Szujó tud és többnyire érti, legalább addig, hogy elmondja az átlagnézőnek. És látszik is rajta, hogy nem sz*rja le keresztbe az egész témát. Paliknak fingja nem volt az egészről és messze, szinte ezzel villogva elkerülte a felkészültség látszatát is.

    Volt olyan a Palik érában amikor 2-3 versenynek kellett eltelnie mire valaki megsúgta neki mitől változott meg az erősorrend és egyáltalán mi a f*sz történt a pályán és körülötte. Már rég betiltottak valamit amiről gőze nem volt.

Új hozzászólás Aktív témák