Hirdetés
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Nem tetszik pár profi eSport játékosnak, hogy Intel CPU-val kell játszaniuk
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Hobby elektronika
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Házimozi haladó szinten
Új hozzászólás Aktív témák
-
AMD és a driverek...
Mostanában kételkedve várom az újításokat, mert mindig elcsesznek valamit mellé.Nálam van egy régóta ismert bug, amivel nem tudok mit kezdeni: ha a nem WHQL driver-t használok, akkor random elmegy a kép, amit csak a monitor kihúz-bedug old meg, vagy pedig egy második monitor csatlakoztatása.
Nem tudom miért, de tényleg azt a megoldást találtam csak erre, hogy a WHQL driver verziót használom. Így le vagyok maradva picit, de teljesítményben szinte semmi kárát nem látom.
Arról is nyitottam már nekik többször ticketet, hogy miért nem működik a FreeSync ha egy második, nem FS képes, de kikapcsolt monitor van csatlakoztatva a géphez.
Miért kell kábelt dugdosni mindig... -
beef
őstag
Nekem meg sem jelenik a zajszűrés opció a felületen. Pedig egy új AMD-s hangvezérlő feltelepült az eszközvezérlőben.
-
apatyas
Korrektor
Jol mondja az előző hozzászóló, a win10 edition c++ alapú.
A java edition az openGL-es. Az meg az én tapasztalataim alapján, az AMD rendszereken jelentősen jobban fut linux (Ubuntu és a hozzá települő gyártói driver) alatt, mint windózon.
Most újra fogom ezt tesztelni. Ha ennyit javult, akkor valamit igencsak kiganajoztak, MC oldalról is bőven lehet mit tisztogatni. -
hokuszpk
nagyúr
hát a folding az ugytunik javult, pedig most akartam abbahagyni.
a 67700 base credites csomag, ami a 6700XT -n eddig 6-7 ora volt es a vegen kaptam erte ~200000 pontot, na az most ~5 ora es 286000 korul saccolja ; a 6800XT -n eddig szinten 6-7 ora kozott lefuto 200000 base creditest 4 orara es valami 634000 -re saccolja, tegnap ugyanilyen csomagra kaptam valami 370000 korul.rezsicsokkentes AMD modra
-
Molyzsa
aktív tag
Már csak ezt kéne kijavítani...
Display may flicker black during video playback plus gameplay on some AMD Graphics Products such as the Radeon™ RX 6700 XT.
Azt akkor tudnám is használni rendesen... -
Apollyon
Korrektor
Szép és jó, de linuxra miért nem adják ki?
-
Kansas
addikt
Egy játékot toltam volna OpenGL használatával, a Transport Fever 2-t, erre ez a driver nem hogy gyorsítana rajta, hanem el se indul vele a játék... még jó, hogy van lehetőség Vulkan API-t használni.
Pedig ha csak fele annyit gyorsult volna tőle, mint a Minecraft, állva hagyta volna a Vulkan-os leképezőt(ami úgy 10-15%-kal gyorsabb az OGL-nél ebben a játékban)
Pedig minden fps-re szükség lenne, ez az a játék, ami képes 30fps-re beesni egy RTX3090 mellett is. -
ETOM
addikt
Ez az MS Storeban található Minecraftnál is javítja a teljesítményt? Windows 10 Edition vagy mi a neve.
-
Moby
veterán
Egy gémernél ez lehet, hogy szempont, hogy ha játék közben streameli magát, akkor ne zablálja meg a vga-t, de kiszedje az egérkattintás, de van más felhasználási kör, ami ezt nem igényli, azt viszont igen, hogy jobb hatékonysággal működjön, illetve jobb minőség legyen a kimeneten.
/mondjuk erre meg lehet hogy hatékonyabb megoldás, egy irányítottabb karakterisztikájú mikrofon használata, de ahhoz meg nem értenek a gamerek, megveszik az első szart, ami szembejön, vagy ami elterjedt youtuber körökben
-
Moby
veterán
Nekem édesmindegy hogy működik, a zöldeknél elmegy egy krumplin is. Évek óta használjuk nagy előadótermekben, ahol sokan vannak, és a mikrofonok mellett csapkodják le a mappákat pl. a padokhoz, zörögnek a minden szarral, és mivel az ott viszonylag jól szabályozható, teljesen be tudjuk ezeket konfigolni úgy, hogy aztán le is tudom iratni a végeredményt felismerővel. Semmilyen kész megoldás nem veszi fel vele a versenyt, pedig olyan közegben használom, ahol nincs költséglimit. Itt ezzel csak egy gyors itthoni tesztet csináltam, de már egy közepes zajt sem szűr ki rendesen, miközben a halálba csapja szét a hangminőséget. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Arra való, hogy a zavaró zajokat szedje ki. Az egérkattintás például az.
Igen. Az NV megoldása sem igazán használ tensor magot. A normál ALU-kon fut. Valójában ennek a problémának nincs nagy számításigénye, ami gondot jelenthet azok az állapotváltások, és ezért okoz az RTX Voice 5-15%-os teljesítményvesztést. Az AMD-nél ez azért nem látszik, mert ők a funkció aktiválásával particionálják a GPU-t, így egy SIMD-et leszakítanak róla. Ezzel valamennyit veszítenek, tehát a 2-3%-os teljesítménycsökkenés lesz, de a particionálással teljesen megússzák az állapotváltások büntetését, ami a legnagyobb teher ennél a munkafolyamatnál.
-
Moby
veterán
-
Abu85
HÁZIGAZDA
[link] - itt van egy Noise Suppression teszt, hogy miképpen működik.
-
Moby
veterán
Ez a noise suppression sajnos nagyon gyenge lett a zöldek évek óta létező, ugyanilyen megoldásához mérten(RTX Voice). Se a hatékonysága, se a minősége nem az igazi.
Új hozzászólás Aktív témák
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Autós topik
- Microsoft Outlook topic
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Milyen autót vegyek?
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- YouTube
- További aktív témák...
- Több db Nvidia Quadro M4000 8GB GDDR5 videokártya számlával
- Hibátlan GIGABYTE GeForce RTX 4070 Ti 12GB GAMING OC Eladó - Garancia 2027/01/29-ig! Alza vásárlás
- MSI GeForce RTX 3090 VENTUS 3X 24GB OC Garanciával!
- Eladó XFX RX 6600 XT 8GB DDR6 Speedster SWFT 210 videokártya
- 0PERCES! Evga RTX 2070 SUPER XC 8GB GDDR6 Videokártya!
- Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3364
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- KÜLÖNLEGES RITKASÁG!!! VADIÚJ Surface Pro 12 12" Snapdragon X Plus 16GB 512GB LEVENDULA 686g
- Surface Laptop 7 Business edition - Intel Core ultra 5 236V energiahatékonyabb az intelnél! -olvass
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest