Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • karakpecze21

    senior tag

    válasz proly01 #5324 üzenetére

    Én onnan tudom, hogy lassan csereérett, hogy égett íze van.Nekem egy hónapig simán kitartott.Bár ha valaki nagyon kevés löttyel szívja akkor idő előtt égett íze lehet.
    Tönkremenni nekem mindig az üvegszál ment tönkre, ugye ahogy x idővel megég.

  • BandiHUN

    veterán

    válasz proly01 #5324 üzenetére

    A takarításérettség ott jön,amikor már picit égettes ízt ad,a szálnál sötét színű trutyit látsz a tartályba szivárogni szívás után,és a szipkát kivéve középen csak egy fekete pacnit látsz.Ilyenkor már a füst is gyengébb,és a patronban is színezi sötétre a lötyit.Ez kábé hetente.
    Innentől viszont egyedi dolog,hány tisztítást,kiégetést bír ki/akarsz-e tökölni...
    Tartalék mindig legyen!De egyébként a kazán úgy bírhat 10 égetést,mint ahogy egyet sem...
    És lötyitől,íztől is függ a hatásosság,bizonyos ízek makacs "kulimászt" is hagyhatnak a szálon,stb...
    Legjobb módszer,ha veszel üvegszálat(nekem a 2-es remekül bevált,rövid szállal használom",mellé 0.15-ös drótot,abból 5 menet adja a gyári 2.4ohm-ot...ha belejössz,10perc alatt meglesz az egész,esetleg előre csinálhatsz is tekeréseket,nem ördöngösség,csak egy tű(az üvegszál mellé tenni tekerés alatt,hogy "merev" legyen),eg kis csavarhúzó(kitolni a középérintkezőt,gumit),olló(üvegszál és drótvágás) kell,esetleg csipesz még.1M üvegszállal és dróttal felújíthatsz vagy 30szor...ha a hosszú bajusz kell,oda több üvegszál kell,nekem a 2x 1.5-ös vált be,de maga a hosszú bajusz nemgyerebe,szerintem értelmetlen.Hozzávalókat minden shop árul kábé,1 kazántestnyi áron.Persze végülis belet cserélgetni sem olyan drága,viszont akkor vagy heti 600,vagy égeted,de a tisztított sosem lesz már teljesen mint az új,következőleg már hamarabb koszolódik,lerakódások az üvegszálban,gyengül az izzószál...de átlag,ha bírja,4x ezt meg lehet tenni különösebb gond nélkül,az 1 hónapot végigviheted közel változatlan minőséggel.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Aktív témák