Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    válasz dni #1610 üzenetére

    "de a ma reggelre időzített felvétel megint nem sikerült."

    Ez felettébb érdekes eset, szerintem ne magadnál keresd a hibát.
    Mondom miért....
    Én Technisat K2 kábeles vevővel (digi) nézem/rögzítem az adásokat. Ez egy német cucc, semmi köze az usb-s stickekhez, sem a kodihoz, semmihez. Értsd: ez egy teljesen más rendszer, ami közös az esetünkben, az ennyi:
    -totalcar
    -digi
    -dvb-c
    Na eddig nálam az esetek 99.9%-ában semmi gond nem szokott lenni a felvételekkel semelyik csatiról sem. A totalcarral viszont szenvedek, mióta nyomják az új évadot.
    Pontosan ezt csinálja nekem is, mint neked. Igazából felveszi a részt, ott foglalja a helyet, de nem tudom lejátszani. Egyik részt csak 3. ismétlésre tudtam elkapni. Valamelyiket viszont elsőre felvette. Már én is össze vissza szidtam a rendszert, hogy mi a túró van, de minden mást meg felvesz.
    Amit le tudtam játszani, ott is volt, hogy x idő után majdnem befagyott, mert hibás lett a felvétel, nem lehetett belepörgetni. Szerintem az van, hogy hibásan jön az adás, és ennyi errorral már nem tud mit kezdeni a cucc. Nem hiszem, hogy valami kódolással nehezítik a felvételt, ilyet nem látok az adásban, plusz a legutóbbit sikerült harmadikra gond nélkül felvenni. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • nfsu17

    veterán

    Üdv.
    Rendeltem ilyen címben említett kütyüt a dvb-c digihez.
    Viszont addig ismerkednék a tvheadend-del és a beállítással.
    CE-n használnám, Kodival, egy X96 max+-szal.
    Elővettem egy leadtek dvb-T usb-s ketyerét, hogy majd ezen megtanulom.
    Sok dologgal már haladtam is, de a rossebnek sem talál egy csatornát sem.
    Kizárt dolog, hogy ne lenne itt a szobában térerő, mikor szinte rálátok a toronyra és ezzel az antennával (mondjuk kis picike lapos) már tv-n néztem sokat dvb-t adást (pc-n is használtam már ezt a tunert, ezzel az antennával ebben a szobában) és 100%-os volt minden jel. Most meg bárhova teszem az antennát, sehol nincs jel.
    """Segítségképpen""" még azt sem látom, milyen a jel (erősség/minőség), tehát semmi visszajelzés. :W

    mpegts: 586MHz in mindigtv - tuning on Afatech AF9013 #0 : DVB-T #02020-12-05 17:43:20.985 subscription: 003B: "scan" subscribing to mux "586MHz", weight: 6, adapter: "Afatech AF9013 #0 : DVB-T #0", network: "mindigtv", service: "Raw PID Subscription"2020-12-05 17:43:25.984 mpegts: 586MHz in mindigtv - scan no data, failed

    Tuner

    Azt sem tudom, hogy elértem-e már azt a szintet, hogy minden driver, sw működik-e rendesen. Telepítettem drivert CE alatt, tvheadend-et, most itt tartok.
    Igen, megnéztem, a győri torony egyik frekije 586MHz

  • nfsu17

    veterán

    válasz nfsu17 #1619 üzenetére

    Úgy néz ki, tényleg az antenna helye volt rossz, most arrébb tettem és így már lekereste a csatikat ,most már pc-n is látom az adást, a boxon is, van epg, eddig jónak tűnik. Ha nem jön össze a dvb-c része pár hét múlva, majd ismét jövök. :D Köszi. :R

Új hozzászólás Aktív témák