Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    Igen, lehet akár így is, ha Windowson a külön program nélküli elkészítés a cél.
    Viszont ez a módszer max. azokhoz a Linux képfájlokhoz jó, amelyeknél oké az ISO képfájl mód szerinti kiírás/másolás is. Ilyenek jellemzően az Ubuntu és az arra épülő disztrók (pl. Linux Mint). Ellenben pl. az Arch-vonal, Chakra, Manjaro stb. nem éppen, azoknál a DD képfájl mód szerinti kiírás a biztos, sőt általánosan az, olyan módszert használó program javasolt Linux ISO-k pendrive-ra írásához. Például a Fedora Windowsra is elérhető médiaírója szintén az utóbbi módszert használja, ahogyan a cikkben említett Linux Mint beépített pendrive lemezkép-író szoftvere ugyancsak. Valamint a Linux userek által gyakran használt terminálban a dd parancs értelemszerűen megint (bővebben).

    Aztán ha már live rendszer, akkor ott van a perzisztens megoldás létrehozása is, ami megjegyzi a beállításokat, elkülöníthető a lemezterület egy része erre a célra. Ez mezei fájlkezelős másolgatással nem nagyon fog menni, ellenben Windowson ezekkel a programokkal igen, sőt újabban már a népszerű Rufus is tud perzisztens live rendszert létrehozni, ahogyan DD képfájl mód szerinti kiírást szintén.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Doky586 #11 üzenetére

    Mármint, ha multiboot pendrive-ot akarunk létrehozni, akkor ne használjunk ám semmilyen külső programot, másolgassuk csak a pendrive gyökerén belül külön-külön mappákba a Linux és Windows ISO-kat / azok tartalmát, aztán az úgy garantáltan működni és botoolni fog mindenhol, mindenkinél. Vagy nem, vagy max. csak egyes hardvereknél... Ehhez általában az is kell, hogy legyen valami rendszerbetöltő a pendrive-on, ami lehetővé teszi a pendrive-on lévő telepítők, OS-ek kiválasztását, betöltését. Annak híján hardvertől függően vagy bootolnak, vagy egyáltalán nem, vagy csak a legelső telepítője indul el.

    Vagyis ha valaki olyan általános megoldást akar, ami inkább működik minden gépen, laptopon és asztali PC-n, régi és új, legacy/CSM és UEFI boot mód szerint egyaránt, akkor nem véletlenül vannak ilyen célra Windowson pl. a MultiBootUSB, SARDU, WinUSB, YUMI stb. programok. Amik használata általában szintén nem különösebben bonyolult, a legtöbb program ingyenes, portable. Az, hogy némelyiknél szükség lehet a Secure Boot kikapcsolására, az nem újdonság, de ennyi erővel egyes Windows, Linux, spéci Rescue képfájlok esetében is függetlenül attól, hogyan vannak kiírva/felmásolva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák