Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    Senki ne lepődjön meg magasabb a késleltetés. (CL40)
    Ezek elsőnek is kezdetleges modellek, másrészt a magasabb órajel ramoknál többet ér mint a kisebb késleltetés.
    Gondolok itt a DDR4-DDr5 harcára.

    Azért 4800 mhz-től indulhat a DDR5 de szerintem 6/7ghz-től érné meg rá váltani.

    Például én se értékeltem a 2133 mhz-es nyitó DDR4-es ramokat. :D
    2666 mhz a minimum ha már DDR4-et használ.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz fanti #32 üzenetére

    Szerintem azért manapság nem fejlődik annyira a technika hogy folyton cserélgetni kelljen.
    Én még mindig csak egy első generációs Ryzen 5 1600-at használok, és még rengeteg mindenre elég.
    Egy RX 570-et elég szépen meghajt, és nekem ez a lényeg.

    Játékok alatt 20-40% között használják ki átlagban, így mondhatjuk van még benne bőven tartalék.
    Szerinte ráér ezt akkor cserélni mikor sokszor lesz a kihasználtság 80-100% közelébe, de attól még nagyon távol állunk :D

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz fanti #40 üzenetére

    Mondjuk úgy hogy tudtam mire van szükségem! :)
    Igen elméletileg az én B450M S2H alaplapom a "gyenge VRM" miatt már rég el kellet volna robbani a forum/youtube tudosok alapján.
    18 hónapja van meg az alaplap azóta hibátlanul üzzemel.
    VRM hőmérséklet Stress test mellet 70 celcius.
    Pont egyszer írtam a Gigabyte ügyfélszolgálatának és pár mérnőkkel is beszéltem és ők is mondták hogy nem kell ennyire parázni.
    VRM 80-90 fokos hőmérséklet se tesz benne kárt. :)

    Szerintem az a baj hogy manapság mindenhol dívat lett túlózni, azért az én hobbi igényeimre igen is bőven elég ez a jelenlegi gépem.
    Mikor youtubon láttam hogy valaki még régi core 2 quad procival vágja 2020-ban a videót elégé meglepődtem.

    Igen én is a legjobb ár-érték arányú cuccokat vásároltam a gépbe.
    Persze ez manapság nem mindenkinek szempont, mert vannak akik igen és látszat gépet építenek. Amikkel lehet a közösségi médiában amperkodni. RGB Led stb :D
    Aztán hogy a negyedét se használja ki már nem számít.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz MasterDeeJay #43 üzenetére

    Hát szerintem is az a gond hogy bejött a dívatba ez a "VRM" fetisizmus. És mindent mindenki túl akar hűteni, hogy ne hogy 20 év helyet csak 10 év legyen az élet tartalma.
    Szerintem tök fölösleges az a brutális VRM, azt mondom egy 12-16 magos munka gép mellé szerintem is ajánlott.
    De egy hurkalé 65 wattos 6 magos mellé ne legyen már kötelező.

    Meg ez a sok túlzás hogy na majd eldurran "leég a VRM" Ne csodálkozz. Van egy videós aki ilyen kijelentéseket tett.

    Nekem egy régi Cooler Master Haf 912 Plus házikóm van, ami elég jól szelőzzik. Én is sokszor figyeltem/monitoroztam a hőmérsékleteket, a cpu tunning nélkül üresjáratban 28-29 celcius.
    Játékok alatt 36-42 celcius. Stress test alatt 48-50 celcius Cinebench és társai.

    VRM terheléstől függően 42-52 celcius körül alakul, de szerintem bőven jó főleg hogy a márkás Strix lapok se hoznak jobb hőmérsékletet.
    Tunning mellet se megy 60-65 celcius fölé szóval nem értettem mire fel az a kijelentés hogy "leég"

    Meg hát elég sok géppel találkoztam, és még soha nem ütközbem eldurrant VRM-be. :Y

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák