Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    Up to...

    az IPC növekedést ténylegesen azonos órajelre értették, vagy megint órajel növekedést is beleszámítva (skylake VS kabylake)?
    mert:
    ..de az átfogóbb kép kialakítása érdekében, a vállalat megosztott egy 15 wattos fogyasztási szinten végrehajtott mérést is, amelyben minden korábbi processzor, Broadwellhez mért előrelépése látszik azonos órajelen, egy szálon, megegyező szoftverkörnyezet mellett...
    ez kicsit zavaros nekem... ha azonos fogyasztási szint, az órajel is azonos(?) de más a teljesítmény? ... nehezen tudom ezt elképzelni, hogy így legyen.. az órajel szerintem azért más egymás között.. bár .. ez így csak azt mutatja, hogy "van turbó" ... nem kicsit lett azóta 120-150% értékkel megáldva a max 1 szálas turbó órajel az alaphoz képest... illetve a finomodó gyártástechnológia miatti jobb energia felhasználást, de ezek inkább csak finomítások 5 év (kb. annyi ügye) alatt ennyit előrelépni 1 szálon... több szálon gondolom nem nézne ez ki ilyen szépen.. bár ki tudja (ha a turbó órajel mellett voltak konkrétabb fejlesztések jobban látszana ott összteljesítmény esetén azonos fogyasztási keretben)...

    a 18% IPC szép volna, mindenesetre meglepődnék ha ezt azonos órajelen belülre értenék 1 szálon...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák