Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz erdoke #15 üzenetére

    Én úgy vélem, hogy ez csak stratégia és pénz kérdése: egy Windows Driver Model-re fejlesztés "napi", múlandó feladat, mert jön a következő és jobb model, ahol kezdhető nulláról az egész fejlesztési folyamat; ellenben ilyen technológiák hétköznapi szintre lehozása valóban hosszútávú és megtérülő befektetés. Te vagy én és az ezen a portálon jelenlevők nagy része gyorsabban gépel, mint beszél, de a valódi nagy tömeg nem így van ezzel. Jelenleg SMS-t (honosított) qwerty nélkül mindenképpen lassabb írni, mint bemondani; nem sok kell ahhoz, hogy ez megforduljon egy átlag irodai email- és/vagy szövegszerkesztő esetére is (manapság képeznek még gépírókat?).

    Az ilyen jellegű (és biztos vagyok benne, hogy a helyesírás-ellenőrzők, szótárak, ... esetén is már ez a helyzet) kutatások és eredmények nagy részét nem házon belül végzik, hanem pl. helyi egyetemeken, ahol és ahogy sok más informatikához köthető hardware-es és software-es előrelépés is születik. A kész komplett megoldás menedzselésésre pedig alakul egy cég, amit vagy hamarosan megvesz egy gyártó vagy levédeti a megoldását és szedi a licenszdíjat egy jó ideig - a jelenlegi standard-rendszerben, hogy szinte bármilyen informatikai megoldást le lehet védeni, pláne (leegyszerűsítve ez lenne az államilag finanszírozott K+F lényege).

    Az Intel gyorsan kijátszató kártyája ott látszik, hogy nem azzal villog, hogy a hardware-e alkalmas ilyen jellegű számításokra (pedig Abu elég sűrűn említette mostanában az Intel IGP-k audio-orientált képességeit), hanem "kész" megoldással lép a piacra, ami idővel közvetlenül tőle (azaz nem az Apple-től, MS-től, RedHat-tól,... valamilyen konstrukció formájában) lesz beszerezhető.
    Persze biztosra mondható, hogy még ez sem kész, (sőt...), de lehet "készebb", mint a Siri. Vagy a jelenlegi ARM(-on megvalósítható, üzemidőt nem nagyon befolyásoló) megoldás. Verseny pedig nem a tökéletességgel és az adott pillanathan kihozható maximummal van manapság (sajnos), hanem a versenytársakkal. :)

  • P.H.

    senior tag

    válasz rudi #13 üzenetére

    Nagyszerű vitaindító:

    SZVSZ
    CPU-ból és többszálasságból valóban nem kell (utolsó előtti bekezdés) - vagy nem lehet számottevően a mostanra már kiforrott alkalmazásokban - több. A hangvezérlés viszont izgalmasabb most és több lehetőséget rejt, mint 80"-on kézzel manőverezni.

  • P.H.

    senior tag

    válasz lujó55 #10 üzenetére

    A szénalapú technológia ma még álmodozás (akárcsak pl. a nagyméretű OLED), maradjunk a realitás talaján. :)

    Nekem úgy tűnik, hogy az ARM-ra alapozó cégek is nagy(obb) hangsúlyt fektetnek az IGP-re (teljesítmény, fogyasztás, tranzisztorköltség) mint grafikus megjelenítőre, mint az Intel; akár úgy is, hogy az nVidia-t és az Apple-t kivesszük a képből (zárójelben: 2048x1536? 2.5-3 megapixel játékos/3D-s alapjaira még hétköznapi asztali VGA-k sincsenek felkészítve) . Egy - nemzetközivé tehető -, a Siri-t (nagyban?) lepipáló megoldással visszakerülne az Intel az első helyre, ha ez nem csak ígéret marad; viszont ezt kifejleszteni valóban csak pénzkérdés, ami a széttöredezett mai ARM-világban könnyen kijátszható kártya.
    Az pedig, hogy a Windows-t említik, nagyban behatárolja a fejlesztéseik elérhetőségi lehetőségeit.

  • P.H.

    senior tag

    válasz lujó55 #1 üzenetére

    A Win8 önmagában egy iszonyú nagy paradigmaváltás, a korábbi Wintel világból (Metro ide vagy oda) valami nagyon másba, ez még a cikken is átszűrődik:

    - "Az egyes diák láttán kicsit az az érzésünk támadt, hogy egyelőre az Intel sem látja még a jövőt"
    Mikor is történt utoljára, hogy az Intel nem lát tisztán (vagy legalábbis bizonytalan) a saját fejlődési lehetőségeit illetően?

    - "Ilyen például a hangalapú vezérlés, amit élőben is demóztak számunkra; a technológia ma már arra is képes, hogy Facebook üzenőfalunkra küldje a mikrofonba mondott szöveget, tehát a tollbamondás innen már csak néhány lépés." + "Végezetül pedig nem feledkeztek meg saját alkalmazásboltjukról, a 2010 vége óta létező (igaz, akkor még csak béta állapotban lévő) Appup store-ról, így gyakorlatilag az Intel már készen áll arra, hogy x86 platformon Windows operációs rendszerrel is képes legyen hasonló szolgáltatásokat nyújtani, mint a jelenlegi tabletpiac uralkodói."
    Egyrészt egyedi, ARM-ra alapozó hardware-gyártó nemigen rendelkezik saját számottevő appstore-ral (ez inkább OS-hez köthető), másrészt ha egy hardware-gyártó software-es innovációkkal villog, az leginkább a kapkodás és a(z eredeti szándék szerint) váratott, de hirtelen kijátszható/kiteríthető kártyák jele.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés