- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Milyen SSD-t vegyek?
- Apple asztali gépek
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Projektor topic
- OLED TV topic
- SD memóriakártyák (SD, SDHC, SDXC, micro SD)
- RAM topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
inow
újonc
Működő IP 3600, IP 4600 vagy IP 4700 nyomtatót vennék!
06-30-2790450 -
feco7939
csendes tag
Sziasztok!
Sajnos a szerviz sem tudta megoldani a Canon ip4600 nyomtatóm problémáját, a kétoldalas matt MediaRange 200g/m2-es papírt nem tudja behúzni, elakad, vagy késve húzza be és elcsúszva kerül rá a nyomtatandó kép/szöveg. Azt mondják valami gumi lekopott a behúzásnál, így vastagabb papír nyomtatását nem fogja tudni végezni a nyomtató.
1.Variáció: Ki kell cserélni benne ezt a gumit. Valami ötlet, hogy honnan lehetne ilyen gumit rendelni, hogy ki lehessen cserélni rajta………vagy ez felejtős, mert nem lehet hozzá új alkatrészt szerezni már sehonnan?
2.Variáció: Lehet még valahol új Canon ip4600-at, vagy ip4700-at venni, vagy más típust, amibe jó a most használt ip4600-as ciss rendszere? Használt nem jön szóba, mert az is előbb-utóbb így jár.
3.Variáció: Valami másik olyan nyomtatót kellene találnom, ami ugyanezeket a paramétereket tudja, mint az ip4600, lehessen hozzá ciss rendszert kapni, legyen hátsó lapadogoló (manuálisan kell tudnom fordítani a papírt, egyesével, mert amit nyomtatok azt igényli), jó lenne ha CD/DVD-t is tudna nyomtatni (ez a funkció elhanyagolható), jól nyomtassa a vastag 200g/m2-es fotó papírt, és ne kerüljön egy vagyonba. Milyen típust ajánlotok?
A válaszokat és minden segítséget, ötletet előre is köszönök!
-
mozo56
csendes tag
Sziasztok! B.U.É.K.
Segítség kellene, így kezdődött:
2012. 11. 14-én kaptam egy tájékoztatást a képernyőre, hogy gépemről leszeretnék venni a nyomtató működésével és a gép operációs rendszerével kapcsolatos információkat, hozzá járulok-e.
Ehhez nem járultam hozzá. Ezután a számítógép tudatta velem, hogy törli az információs programot. Láthatóan dolgozott...
Azóta nem tudok feketét nyomtatni ( a patron tele van, működött), még a tesztből is kihagyja. Azóta az új színes patront ( ezPrint) nem ismeri fel csere után, eddig tökéletesen működött velük.
A rendszert és a nyomtatót újratelepítettem, ugyanaz a problém!
A nyomtató típusa: Canon Pixma ip3600
HMDD 08905
XP operációs rendszer -
eMM
csendes tag
A szívásnak vége! Éljen a jó és megbízható szakember, aki átlát a Canon faramuci kis agyán...
5000Ft-ért véget ért 1 hónapos kínszenvedésem...
Nem kellett új Nyomtatót vennem, sem használtat...Még egyszer köszönöm!
-
eMM
csendes tag
válasz
afterburner_ #14 üzenetére
Sziasztok!
Két napig bújtam a fórumokat, de nem sikerült igazán megoldást találnom (elnézést, ha olyat kérdezek, amire korábban érkezett már válasz.)Két és fél évig használtam elég rendszeresen a Canon iP4600 PIXMA nyomtatót (2009 07) nagy megelégedéssel minden nagyobb gond nélkül. A gyári patronok kifogyása után végig az ezPrint utángyártott patronjaival etettem az eredeti chipeket átrakosgatva.
Nemrég egyik este még nyomtattam vele, másnap reggelre teljesen megbolondult.1. Sehogy sem akarja elfogadni a piros tintatartályomat. 3-at próbáltam bele és 2 féle chippel és ezek kombinációival. Egyszer folyamatosan égve marad a tartály végén a piros fény, másikkal meg villog, de ugyanaz a hibaüzenet ” Hiba történt. Egy tintatartályt nem lehet felismerni.” A nyomtató elején felváltva villog a zöld és a narancs kétszer (2x)
2. Ezután kiír egy hibaüzenetet: „Szolgáltatáshiba 5100.” Kapcsoljam ki be, és ha ez nem hoz megoldást nézzek utána a kézikönyvben (amiben semmi hibakóddal kapcsolatos megjegyzés nincs) Erre tizenötöt villog az alsó narancssárga Led. 15 villogás.Szervizesek szerint „nem lehet megcsinálni.“ Az egy dolog hogy ők nem tudják…
az még nem jelenti azt, hogy nem is lehet. Ezért kérdezem tőletek, hogy hogyan lehet?Másik, hogyha veszek egy újat 26 ezer áfás forintért, akkor is megszűnik a garancia, mihelyst nem eredeti –méregdrága tintatartályt rakok bele. Így szerintem nincs sok értelme újat venni. Mert az árából így is vehetsz két használtat… (10-15ezer állapottól függően. Eredeti patronszett: kb 7-8 ezer Ft)
Van tisztázó kérdésetek? Mit kell tudjak? Mit tehetek, és hogyan?
Köszönöm válaszaitokat, hiszem, hogy másoknak is sokat segítetek vele!
Üdv: eMM -
Gdi
senior tag
Üdv iP4850-es nyomtatóval támadt kis gondom.
Mégpedig hogy fekete tintát nem használja. nyomtatok egy egyszerű szöveget notepadból, ahhoz is a feketét a többi színből keveri ki.
Fényképet is nyomtattunk vele, de ott sem használt, egyik feketéből sem.
Mi a gond/mit kell beállítani? (minden alapértelmezetten van)
-
szultanpepa
csendes tag
Sziasztok! Canon ip3600-as nyomtatómból kifogytak a színek. Vettem utángyártottat és kicsrélgettem a chippeket meg minden, de egyszerűen nem ismeri fel. Van h csak egy színt nem ismer fel, van, hogy egyiket sem. Most vághatom be a sarokba alighasználtan?? Mert eredetire nekem nincs pénzem! :S
-
johny81
tag
Hi
Egy kis segítség kellene,Canon ip 4600 pixmania nyomtatóhoz. Van az a nagy fekete patron,hiába cserélem ki ugyanúgy pislog a nyomtatóba mintha kifogyott volna. A patron sztm jó mert ha papír zsebkendőn látszik a fekete paca. Ja képet szöveget így is szépen nyomtat ( csak 1-1 próbáltam).Szerintetek lehet így használni vagy van akinek valami ötlete? köszönöm
-
Joachim21
őstag
Sziasztok,
Olyan problémám lett az IP4600-assal, hogy beszáradt a festék, és nem a patronban, hanem a fejben van a hiba.
Csináltam fejtisztítást elég sokat, a sárga és a vörös szépen helyre is állt, de a kék az istenért sem akar elkerülni a papírig.
Valaki találkozott már hasonlóval, van vmilyen megoldási javaslatotok?
UI:Látom más is belekerült hasonló helyzetbe, de aki kiáztatta, az milyen oldatban tette?
-
aranyhang
csendes tag
Sziasztok! Szükségem lenne egy hibás, működésképtelen Canon ip3600, ip4600, ip4700, mp620 stb. nyomtatóra,(CLY-521) igazából a fejre lenne szükségem. Árban megegyezünk. Inkább hívj, köszönöm. Tel.: 70/222-09-00
-
aranyhang
csendes tag
válasz
oliver7777 #49 üzenetére
Az a gond, hogy nem jut el a tinta a fejbe. ( Sokat ne nyomtass így, mert kinyírod a fejet) Behelyezett állapotban nyomkodd meg többször a patront, ha ez nem segít vedd ki és fújd meg a tetején a levegőztető szelepnél a Canon szó fölött, addig, ameddig nem csöppen ki a festék. Ezt persze mosogató fölött csináld. Utána helyezd vissza, futtasd le a fokozott fejtisztítást és esetleg kalibrálhatod. Jó eséllyel utána sikerül. Ha nem venned kell egy másik patront. Zs
-
usza
tag
válasz
oliver7777 #49 üzenetére
Ismerős körben több ip is megy ilyen patronokkal (ip4000, ip4200, ip4700), de egyikkel sincs ilyen probléma. Nem feltétlen a patronra gyanakodnék, persze ki sem lehet zárni egy sz@r szériát...
-
oliver7777
tag
Sziasztok!
Canon IP4700 nyomtatómmal kapcsolatban lenne problémám. Mit jelent, ha a fúvókaellenerző lapon a kék ill piros sávok közül a harmadik teljesen hiányzik?
ezPrint patront használok, feketével már volt gond (PGI-520), nem nyomtatott vele, de kiáztattam a fejet és megoldódott, aztán egy-két patron után ugyanúgy nem nyomtatott, de ezután nem volt egy ideig használva, és ugyanazzal a patronnal megint nyomtatott. Gyanítom a patron a rossz minőség, de színesekkel eddig nem volt gond, ráadásul egy másik Canon IP3300 nyomtató esetében semmi gond sincs az ezPrint patronokkal, semelyik színnel sem.Szerintetek?
Köszi! -
usza
tag
Valaki tud esetleg egy linket arra, hogy mi mit jelent az eeprom status page-en?
-
Polifémosz
csendes tag
Sziasztok!
Segítségre volna szükségem. Van egy Canon IP 3500-as nyomtatóm. Bizonyos számú nyomtatás után sárgán villogni kezd, megáll a nyomtatás és azt írja ki, hogy szolgáltatáshiba:5100.
Már próbáltam a műanyag ,,vonalzót" tisztítani ahogy valahol ezen a fórumon írták, de nem segített.Kikapcs-bekapcs után működik újra egy darabig. És zabálja a tintát mióta ez van.
Kösz előre is. -
usza
tag
válasz
afterburner_ #44 üzenetére
A szervíz progira érted, hogy nem volt olcsó mulatság?
-
Papesqu
csendes tag
Üdv!
Nekem egy IP 3500-all van problémám.
5c00 hibaüzenetet ad,
a papírt félig behúzza, de nem nyomtat rá.A segítséget előre is köszönöm.
-
usza
tag
Lehet, hogy mindenki nyaralni ment?
-
usza
tag
Üdv mindenkinek!
A következő problémára keresnék megoldást:
Van egy iP4600 nyomtatóm, amihez egy olyan megoldást kellene találnom, hogy valahogyan kinyerjem belőle azt az infót, hogy hány oldalt nyomtatott. A canon szakszervízzel, illetve a cég magyarországi képviseletével is beszéltem már, de nem tudnak segíteni. Ha bevinném a nyomtatót megmondanák, de házi megoldást nem ajánlottak. Valakinek van-é tippje erre, vagy valami progija? Például ezzel beérném:
Service mode tool ver.1.5
Persze letölteni eddig nem sikerült ezt a kis szösszenetet, de talán valakinek megvan...Köszi előre is!
-
Beri Geri
csendes tag
Üdv! Nemrég vettem egy Canon iP3600-at. Elképzelhető, hogy ebben is megáll a fej kb 4 év után? Én viszonylag keveset használom és hoszabb távra gondoltam használatában. Egy Lexmark z612-t cseréltem le mert a patronokat nem sokszor lehetett tölteni, meg a kb 6.000.-ft-os patronárat is kissé kellemetlen volt kicsengetni. Esetleg nincs valami speckó program amivel a canon belső szoftjába lehetne belepiszkálni? (pl. ezt a dátumfigyeléses fejletiltást kikapcsolni feltéve ha valóban van ilyen, meg egy kicsit zavarónak találom, hogy néha sokat röcörög mielőtt nyomtat) Üdv. mindenkinek
-
syab19
tag
Hello mindenkinek!
Érdeklődnék, hogy vadi új nyomtató esetén, ha normál minőségre állítom a nyomtatást akkor
miért csíkoz? Ha magas minőségre akkor meg nem VAGY sűrűbben csíkoz.Meg lehet oldani valahogy, hogy ne csíkozzon?
Előre is köszönöm a választ!
Szabi
-
varga23laci
csendes tag
Üdv.
Remélem tud valaki nekem segíteni. Van egy IP3600as nyomtatóm, ahogy látom a tinta fogyást, észrevettem, hogy a fekete tintából csak a fotó feketét használja, nem pedig a sima feketét. Tud vki segíteni, hogy ezt hol lehet beállítani, hogy mikor melyikből nyomtasson?
Köszönöm a válaszokat, remélem minél hamarabb. -
_ATi_1
senior tag
Mehet a nyomtatás egy ideig, aztán ha jól emlékszem kapsz egy üzit, hogy az üres patronnal történő nyomtatás károsíthatja a nyomtatót. Itt kell az ÚJRAKEZDÉS gomb hosszan nyomása a nyomtatón. Ez kikapcsolja a tintaszint figyelést a nyomtatón, de továbbra is üresnek mutatja a tintaszintet.
-
Beni2360
félisten
Sziasztok.
Én most vettem egy IP4600-st érdeklődnék,hogy a csip áthelyezés után (az utángyártott patronra) kell resettelni vagy mehet a nyomtatás?
Köszönömelőre is a válaszokat -
_ATi_1
senior tag
Szia!
Látom, kicsit régebbi kérdés, de talán még aktuális és másnak is jól jöhet.
IP4600-as nyomtatókban az "ÚJRAKEZDÉS" gomb hosszan nyomása kapcsolja ki a tintaszint figyelést.
Ezután is folyamatosan üresnek fogja érzékelni, néha dob is egy figyelmeztetést, de nyomtat.
Én is utángyártott patronokkal használom, a gyári chippet rájuk helyezve. Eddig nem volt gondom velük, még fotó nyomtatása is elfogadható szinten van, bár halványabb a gyárinál. Viszont volt már gyárihoz hasonló minőségűt produkáló untángyártott patronhoz is szerencsém -
yazoo69
csendes tag
Üdv mindenkinek...lenne egy kis gondom, ami elég nagynak bizonyúlt...
A helyzet: elsőre fogyott ki 2 szinem Pixma 4600ban...villog a piros led a nyomtatón belül a chipeknél...feltöltöttem, meg minden...elég nehézkesen jöttem rá, hogyan is kell, de végül sikerült de csak nem nyomtat. Ugyanazt mutatja a hibajelző ablak a monitoron, hogy üresek...mint a feltöltés előtt és a nyomtató elején a narancssárga led a zöld alatt 4 rövidet villog. Azóta már utána olvastam és nem kellett volna hagyjam kifogyni, után kellett volna töltsem villogás előtt, mert igy valami fura kütyüvel reset-elnem kell a tartályokat. Nincs más mód, hogy ismét nyomtathassak ezen kívűl? És persze a méreg-drága eredeti Canon tartályok vásárlásán kivűl? Mittomén, valami gomb kombináció, mint az ip1500asnál, (nyomni az egyik gombot, kábel ki gomb fel, kábel be, nyomni a másik gombot is stb...)??? És ha nincs, akkor honnan lehet olyan chip resetert beszerezni?
Esetleg valami tapasztalat, vagy valami nehezen megtalált trükk egy eldugott fórumon, ami sikeresnek bizonyúlt?? Remélem valakinek már volt ilyan tapasztalata és tud segíteni.
Előre is köszönöm. -
royalka
őstag
Hi all. Beálltam az ip4600 sorba. Melyik után gyártott tinta márkát használjam?
-
Joachim21
őstag
Szerintetek megéri Canon pixma IP4600asat venni? Vagy van az árában jobb, ami szintén tud CD/DVD-re nyomtatni?
-
GEPESZ66
veterán
PIXMA IP3300-ás nyomtatóm van.Ha fotopapírra nyomtatok, akkor melyik lapadagolóba kell rakni a papírt:elülső, vagy felső.
-
Sali30
csendes tag
Sziasztok!!
Valaki segítsen hogy kell a ip4600-nál a tintafigyelést kikapcsolni.
NAGYON SÜRGŐS LENNE!!!!!!
ELŐRE IS KÖSZI -
Gyöször
senior tag
Most vettem egy MP540es multi gépet, előtte Canon i350em volt, amibe 250 Ft ért veszegettem a tintákat. Az úgy elég jól jött ki árban
Az a kérdésem, hogy ha fotót is akarok nyomtatni, sőt főleg azt akarok nyomtanti, akkor megéri próbálkozni utángyártott tintával? Ti milyen "márkájút" használtok. Egy ismerősöm MP540ese pld a ForUSE nevű tintával nem csinál semmit. Vagyis nyomtat, csak a papírra nem kerül semmi. Csak a feketét cserélte ki, a többi színek maradtak még a nyomtatóval vele adott gyári. Csippet átrakta.
-
zippofcy
senior tag
Nem, mivel szerintem olyankor nem kalibrálja magát hanem a fejet tisztíccsa.
Mer túl nagy a festékpatron benne szal hadd foggyon, teccikérteni?
Viccen kívül, amit a Canon csinál színtiszta lehúzás.
Sose lesz jobb nyomtató az IP3000nélMindegy, cserébe a 4600asba 400 HUFos patronokat rakok, ha egyszer úgyis a felét tisztításra pocsékolja ...
Most a 4. garnitúra van benne, a hozzákapott patronok chipjeivel. Persze a gari már ugrott. Nem baj, még semmim se ment tönkre az első évben -
Hali!
IP4000 után vettem egy ip4600-os nyomtatót, mert nekem fontos a duplex funkció.
Pár hete használom, de egyenlőre sokat bosszankodom miatta. Bekapcsoláskor sokszor 2-3 percig csak kalibrálja magát (kattog , csörög). De szokszor nyomttaás közben is rájön hosszú másdodpercekig. Normális ez? Nem lehet valahogy állítani rajta? -
zippofcy
senior tag
Discus, törést nem találtam hozzá de a réginél ha átállítod a rendszeridőt, az exe-ben meg SPACEvel felülírod az összes DEMO szót (HEXA editorban vagy Far Managerben F4-et nyomva az exe-n) akkor regisztráltként működik.
Sajna a régi nem megy Vista alatt, az újból meg nem találtam törtet. -
zippofcy
senior tag
Kb. 2 hónapja egy 4600asra cseréltem a jó öreg 3000-emet, ami kb 3-4 év használat után bekapcsoláskor csak a LEDet villogtatja sárgán. (5x)
Egyrészt a tintapatronok olyan kicsik hozzá hogy alig fér beléjük festék.
Másrészt a nyomtató állandóan tisztítja a fejet. Kinyomtatok egy DVDt, aztán 2 percen belül ha nem nyomtatok semmit akkor leparkolja a fejet. Ez csak azért baj mert a következő nyomtatás előtt tisztít. MINDIG. Nemtom mennyi tintát pazarolhat el az eleve légypiszoknyi patronból. Viszont cserébe még sose fordult elő velem hogy csíkozott volna. (tökmind1 milyen utángyártott festéket raktam bele eddig, volt vagy 3-4 fajta, keverve is)Szal ebbe a nyomtatóba nem érdemes gyári patront venni ! Elpazarolja tisztításra úgyis.
Asszem veszek hozzá egy CISS-t. Abból tisztíthat kedvére.
A Canon a 3000-es típus után nagyon ráment erre a "minél több pénzt szedjünk ki a felhasználóból" dologra. Szerintem.CISS rendszernél a tintaadagolás folyamatos? Vhogy nem bírom felfogni hogy pumpa hiányában mi biztosítja a levegősödés nélküli folyamatos tintaáramlást a nagy külső tartályokból a kis festékpatronokba
-
Athanáz9
aktív tag
Új kérdés, fel év múltán. Plusz: más kérdés. Húsvéti kérdés.Plusz: könnyűnek látszó nehéz kérdés.
Újságcikket (olasz,de gondolom, a kérdés szempontjából mindegy) printelek. A cikk apróbetűs. Nézet/Nagyobb stb. A képernyőn most szép, nagyobb.
Nyomtat: iszonyú kis betűkkel, függetlenül a képernyő beállításokbó.Canon Pixma IP 3600.
Hogy lehetne nagyobb nyomtatott betűméretet beállítani.
Thx. -
veze
őstag
az ip3600-nak a nyomtatofejét a patronnal együtt cserélem ha uj(gyári) patront teszek bele, vagy az a gépben marad, mint az epsonnal?
-
atirattivo
csendes tag
Üres, használt, beszáradt stb. tintapatronokat keresek az alábbi típusokból:
Canon: BC-02,BC-05,BC-20,BX-2,BX-3,BX-20,CL-41,CL-51,PG-40,PG-50
Bármilyen mennyiségben átveszem őket!
-
^Clown
addikt
Ez egy elég kecsegtető nyomtató, ha a patron - Canon szokáshoz híven - nem olyan drága.
-
afterburner_
őstag
ugy hogy ki vannak szurkalva a tintaatszivó kupakok..altalaban amikor megveszem a nyomtatot moddolom, megy bele a ciss külső tartályos megoldas:-) nahde mindegy nem bankodom megoldom, nincsenek ezek veszes arban csak mérges vagyok hogy amit legutobb vettem, nem az igazi... latszott amugy a fejen is hogy mar kicsit másabb mint az elozo 4500-ösömbe. de a PG patronos nyomtatok sem rosszak, szövegre meg időnkénti par kepre tökéletesek!
-
lorcsi
veterán
válasz
afterburner_ #14 üzenetére
honnan tudják milyennel hsználtad?
visszeteszed az eredetiot.. -
-
Muton
addikt
válasz
afterburner_ #10 üzenetére
megitt
ne fürgyé le -
afterburner_
őstag
nekem is az uj ip4500-as nem a legjobb elotte levő 1.5 liter tintat megitt ez azuj 350-nel lehalt és nincs ket hetes... szal kukazhatom
azt vettem eszre amik elso szeriak az uj nyomtatokbol nagyon jok utana meg jönnek a szarok! mint a prociknal vagy barmi masnal...első széria mindig kecsegtető
-
lorcsi
veterán
válasz
afterburner_ #3 üzenetére
ez elég fontos, mert lehet ez olcsó a a fenntartása drága
nekem ip3000 van és pont most szaraxik ha színest nyomtatok
-
Sonja
nagyúr
válasz
afterburner_ #5 üzenetére
Ja, akkor ez úgy működik, mint az alább látható képen, KATT! Így már értem!
Köszönöm!
-
sNORh
addikt
válasz
afterburner_ #5 üzenetére
Nagyonjó, CD/DVD tálca, kétoldalas nyomtatás, végre egy értelmes, normális árú nyomtató..
-
Sonja
nagyúr
A képen látható IP4600-as nyomtatón hol található a CD/DVD tálca?
Nem nagyon fedeztem fel.
-
afterburner_
őstag
várható volt
eleinte jol teljesito 4500-as nyomtatok legujabb szeriaba erdekes dolgokat tapasztaltam a fejjel kapcsoaltban, eleg keveset bírnak.... ugyhogy remeljuk a 4600-osok is jól teljesitenek majd kezdetben
-
lorcsi
veterán
menynibe kerül ehhez a patron?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph Lakkfekete külsejükkel egy elegáns irodában is jól mutatnak az új Canon tintasugarasok.
- Politika
- Windows 11
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Műszaki rajz készítés
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Nintendo Switch
- Műszaki rajzok készítését vállalom (autocad, inventor, solid edge)
- Napelem
- Diablo IV
- További aktív témák...
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- 121 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- SAMSUNG DDR4 REG ECC 32GB 2666MHz RDIMM szerver RAM modulok, nettó 15740Ft+ÁFA, 1 év gar., több db
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB Rampage SHIVA Be Quiet! 650W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest