Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz attila9988 #111 üzenetére

    Használati eszközöket és divateszközöket nem szabad összehasonlítani, és ezt most mindenkinek mondom.
    A PC és a notebook használati eszköz, a tablet és a netbook pedig csak divat. A tablet idővel komolyabb szerepet is kaphat, de egyelőre a valódi szereppel rendelkezők drágábbak, mint egy MacBook.
    Viszont azzal nem értek egyet, hogy a notebook nem válthatja ki a PC-t. Drágább? Igen. Jobb a minősége? Igen. Kevesebbet fogyaszt? Sokkal. Felhalmozódik rajta centi vastag porréteg, mert a tulaj lusta hetente legalább egyszer kibontani a kábeldzsungelből és takarítást elvégezni rajta és a helyén? Nem. Kell neki kábeldzsungel? Nem. Kényelmesebb a normál méretű, alacsonyabb és kellemesebb, nem kopó felületű, csuklótámaszos billentyűzete, mint az általában PC-k mellé vett magas gombú, zörgő, csuklótámasz nélküli billentyűzet? Igen. Lehet rajta netezni? Igen. Lehet rajta WLAN-on netezni? Igen. Kell hozzá külön WLAN kártya, ha nincs beépítve? Nem, mindig be van építve. Lehet hozzá egeret csatlakoztatni? Igen. Lehet hozzá billentyűzetet csatlakoztatni? Igen, ha valakinek erre van ingere. Monitort? Igen. TV-t? Igen. Elfut rajta a Windows 7? Igen. És az XP? Igen. Elfut rajta a legújabb játék? 250.000 Ft felett igen. És PC-n? 200.000 felett igen (beleértve a monitort is). Kell az átlagnak a legújabb játék? Nem. Kell az átlagnak 15,4"-nál nagyobb kijelző? Nem. És akinek 17" kell? Olyan is van. Biztonságos egy PC-t az embernek a vállán egy kézzel cipelni (épp tegnap jött velem szembe a zebrán egy illető így)? Nem. Notebookot egy kézben, akár táskában? A legnehezebb is csak 4 kg körüli, ennyit bárki elbír fél kézzel. Lehet rajta videót nézni? Igen. Lehet rajta fullHD videót nézni? Igen. Lehet hozzá hangszórót csatlakoztatni? Igen. 5.1? Ilyen is van, egyre több, de szükség esetén van PCMCIA/ExpressCard hangkártya. Két HDD? 17"-tól igen. Kell PC-be két HDD-nél több átlag felhasználásra? Egy is elég. Memória? Átlag 8 GB-ig. DDR3? Persze. FullHD kijelző? Nem olcsó, de van. HD kijelző? Általában nagyobb a felbontás. 16:10 képarány? Igen. 16:9 képarány? Igen. 4:3? Na olyan kinek kéne?
    Hirtelen ennyi jutott eszembe. Egy notebook az átlag embernek ideálisabb, mint egy PC. Sok esetben munkára még inkább. Tervezés, modellezés, K+F, stb., mind speciális felhasználás, egyedi igényekkel.
    Nem látom miért ne válthatná ki a notebook a PC-t akár már ma is.

    De visszakanyarodva az eredeti témára:
    Fontos egy notebooknál az alacsony fogyasztás? Igen. Van ma notebookba megfelelő ARM processzor? Nincs. Ha lesz, felveszi a versenyt az Intelével? Hülyék lennének olyat piacra dobni, ami nem teszi.
    És ami a legfontosabb: lesz Windows 7 és utódai ARM architektúrára? Nos, ezt a Microsoft dönti el, magyarul lehet ők fogják elősegíteni vagy épp meggátolni az ARM elterjedését. Nem értem miért a vita a technológián, amikor a technológiát használó szoftver fontosabb. Ha egy architektúrára alig van szoftver, nem terjed el. Ezért nem 64 bites a mai napig a processzor, mert még mindig rengeteg a 32 bites op.rendszer és még több a 32 bites program. Emiatt rekedtek meg a processzorok a kettő közti átmenetben. De megnézném mi lenne, ha az Intel valahogy átvezené a prcesszorokat a következő pár évben a csak 64 bites világba, vajon a csak 32 bites ARM-mal mi lenne? Ezek nem architektúrák, de volt 8, volt 16 bit, most 32 és 64 van vegyesen, de előbb-utóbb már csak 64 marad, ez szükségszerű. Efelett mindenki elsiklik. Ok, hogy ma gyakorlatilag nincs különbség a kettő között a teljesítményt vizsgálva, legalábbis átlagban, de attól még sokat számíthat pár éven belül.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Bogyó bá' #47 üzenetére

    Mihez képest gyenge egy ARM processzor teljesítménye? Van PC-ben ARM processzor? És van telefonban x86 processzor? Utóbbira mindenképpen igen a válasz, előbbire valószínűleg nem. Felveszi a versenyt egy ARM processzor egy mobilba rakott x86 processzorral? A válasz igen. Felveszi egy PC-be rakott ARM processzor egy PC-be rakott x86 processzorral a versenyt? Ha lesz ilyen, a válasz igen lesz. Hogy elterjed-e és legyőzi-e az x86-ot? Ezt nem lehet tudni.
    Ne hasonlítsunk már össze más op.rendszerekhez szánt, direkt alacsony fogyasztású processzorokat PC-kbe és szerverekbe szánt, elsődlegesen Windows-zal használt, fogyasztást csak sokadrangú tényezőként kezelő processzorokkal.

    De kérdem én ismét: hova lett a 64 bit? Annyit írogatnak mindenfelé az x86-ról, miközben x86_64 az összes manapság megjelenő PC-s processzor, már lassan csak 64 bitesnek kellene lenniük. Nem úgy volt, hogy többet nyújt majd, hogy gyorsabb lesz?

  • Rickazoid

    addikt

    Mint minden, amit nagy cégek szóvivői/vezetői, jelen esetben pedig tulajdonosa mondanak, ez is erősen túlzó. Ettől függetlenül nem látom miért vannak meggyőződve róla sokan, hogy nincs igaza. Sokan megfeledkeznek arról, hogy a legtöbb embernek halál mindegy, hogy mi van a gépében, a lényeg, hogy menjen és sajnos hogy Windows legyen rajta. Ebből következi, hogy a Microsoft-on sok fog múlni. Szerencsére mobiltelefonoknál utóbbi nem teljesül, de ott már eleve győzött az ARM. Nem szabad elsietni a dolgokat, az Intel nem fog leállni a fejlesztéssel, de kétséges, hogy nem telefon mobileszközökben, ahol a fogyasztás fontosabb, mint a teljesítmény, hosszú távon fel fogja venni a versenyt. Ha pedig nagyobb teret nyer az ARM, könnyen elképzelhető, hogy további fejlődéseken megy keresztül és tényleg megszorongatja az x86-ot.
    Viszont feltennék egy kérdést: hová tűnt a 64 bit??

Új hozzászólás Aktív témák