Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ergoGnomik

    tag

    válasz Busterftw #5 üzenetére

    Döntő befolyást szerezni egy tőzsdei cégben szerintem csak tőzsdefelügyeleti és versenyhatósági engedéllyel lehet. Különösen ha olyan fontos, mint az ARM.

    [ Szerkesztve ]

  • ergoGnomik

    tag

    válasz Busterftw #13 üzenetére

    nincs egy jo, tokeeros tech ceg az Arm mogott.

    Minek? Az ARM üzleti modellje az volt, hogy legyártanak összelegózható és gyártásra majdnem teljesen kész IP dizájnokat azoknak, akinek speciális igényeik vannak, de nem akarnak vagy nem képesek saját tervező csapatot finanszírozni. És mindezt olyan termékek létrehozásával, amit az energiatakarékosságra optimalizáltak. A többiek pedig olyat építenek a szellemi alapokra, amilyet ki tudnak találni és ki tudnak fizetni. Az ARM-nek ez jó, mindenkinek aki nem akar sok pénzt költeni tervezésre jó, akiknek van sok pénzük erős ARM dizájnok létrehozására jó.

    Egyedül a Softbanknak nem jó, mert annak idején irreálisan sok pénzért vásárolták fel, utána pedig még sok más olyanba is befektettek, amin jelentős veszteséget kellett elkönyvelniük. Ezt próbálták volna kissé egyensúlyba hozni az ARM értékesítésével. Nem jött be.

    Ahogy említetted, növelni kellene a licenc bevételeket, de a Softbanknak ezt nincs ideje kivárni. Ráadásul az üzleti modellel (olcsó belépő az egyedi dizájnok piacára) is ellentétben áll. És semelyik hatóságnak nem állt érdekében, hogy a mögöttük álló ipar számára megdrágítsák a hozzáférést az ARM dizájnokhoz. Az NVIDIA is pont erre lett volna kénytelen (licencdíj emelés), ráadásul voltak olyan húzásaik a múltban, ami nem tette őket bizalomgerjesztő potenciális tulajdonossá.

    Ettől azonban még nem fog összedőlni a világ. A kis pénzűek továbbra is kapják majd az újabb, jobb dizájnokat olcsón, a gazdagok meg terveznek és gyártatnak erős eszközöket. Az ARM meg elketyeg ahogyan eddig is tette. Jól láthatóan fenntartható az üzleti modelljük.

  • adamssss

    veterán

    válasz Busterftw #13 üzenetére

    Az oké, hogy nem nyereséges de miért nem? A világ legkelendőbb architektúráját készítik. Konkrétan bármennyiért adhatnák a licenszt mivel jelenleg nincs alternatíva, és az ios, valamint az android csak ezeken fut. És akkor a millió kis egyéb kötyüről nem is beszélek. Nekem ez elég aranybányának tűnik de lehet, hogy nem tudok valamiről.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Busterftw #63 üzenetére

    Nincs már forrás, mivel már nincs benne a bekezdés a cikkben. Azt a linket később adtam hozzá úgy egy órával a megjelenés után, de időközben felhívta rá a figyelmem az ismerősöm a Facebookon, hogy az nem helyes, mert valójában nőtt. Aztán ellenőriztem a forrást, és úgy gondoltam, hogy törlöm a bekezdést, mert felesleges a forrásra hivatkozva leírni, hogy dropot írtak aztán meg nőtt. Egyszerűbb volt kihagyni, mint módosítani a cikk egy részét, elvégre nem kapcsolódott szorosan a témához.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák