Hirdetés
- Melyik tápegységet vegyem?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- RAM topik
- Apple MacBook
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- 3D nyomtatás
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
Új hozzászólás Aktív témák
-
snecy20
nagyúr
Állítólag az AMD-t és az Intel-t pótolni fogják az oroszok helyi vállalkozókkal. 5nm-es gyártástechnológia helyett lesz 5cm-es.
-
sakal83
addikt
válasz
fatpingvin #290 üzenetére
Azert veszélyesek az altala is terjesztett konteok mert van toredek valosagalapja. Engem most vizsgalnak egy egeszsegugyi problemaval es kozben kiderult hogy hogy a hormonpanelem az oltas hatasara megvaltozott. Most van a visszacsekkolas. 3 orvos pedzegette a 4. kerek perec kimondta. Mondta hogy ezek a hatasok az utobbi idoben tények lettek sajnos. Nincs köze a problemamhoz csak a latszanak a leleten. Mondjuk egy kicsit elbizonytalanitott abban hogy nincs köze... A Oltás utani napokban jelentkezett a problema.
-
válasz
Komplikato #293 üzenetére
szerintem eladni elakarnák, csak ilyen gyenge rubel mellett nincs aki költsön
(akinek mégis van, az almát vesz/venne)
-
ElEvEn11
senior tag
Kár, hogy ezeket már szerintem nemszabad nem csak nem olvassa, de ha olvasná sem akarná befogadni, mert úgy gondolná, hogy most csak simán le lett oltva, pedig neki van igaza és itt mindenki más hülye.
-
t72killer
titán
válasz
Komplikato #293 üzenetére
krisztus koporsóját se őrízték ingyen. vagyis nem őrízték volna, ha lett vna neki olyanja.
-
Komplikato
veterán
A hírek szerint még a kínai telefonok SE mennek nagyot, értsd visszaesett a forgalmuk a felére se, mert hát annyira nagyon rubelért még ők SEM akarják adni. Ezek szerint nem azok fogják kiváltani az Apple vagy a Samsung cuccait sem.
-
Cassi
őstag
Az utóbbi egy-két napban Tajvanból elkezdett néhány pénzügyi alap pénzt kivonni, mert tartanak ott is egy inváziótól. Esett szépen a TWD (tajvani dollár). Bármiféle konfliktus azon a részen tökéletesen hazavágná az egész világgazdaságot.
-
bteebi
veterán
válasz
nemszabad #281 üzenetére
Végletekben gondolkodsz, és ez nagyon szomorú. De most akkor beszéljünk csak az oltásokról: nyilván egyik sem véd tökéletesen, és annak is lehetnek mellékhatásai, de felhoztál talán vagy 4-5 példát (de legyen 10) oltáshoz kötődő problémákra, holott csak itthon is bőven több, mint 10 millió oltást adtak be. A kisvárosnyi oltatlan halott az NEM probléma??? A halál az nem számít súlyos mellékhatásnak? Nézzél statisztikákat oltás előtt-után, volt, ahol az omikron után közel tízszer annyi megbetegedésre jut feleannyi halott. De az semmi, mert Mari néni elkezdett menstruálni... hallottam, hogy valaki látta, hogy azt mondták.
Én pl. két Szputnyikot kapram, utána meg egy Pfizert, és az utóbbi után napokig fájt az oltás környéke, és csúnyán be volt gyulladva. De van annyi eszem, hogy nem extrapolálok magamból a végtelenre, és azt mondom, hogy a Szputnyikkal semmi baj nem volt, bezzegaPfizer. Mert ez se így működik.
Nyilván nem lehet, nem is kell mindent elhinni, amit elénk tolnak, akárki is tolja elénk, de akárcsak pl. a járványt, a híreket is statisztikai alapon kellene nézni. Ha 100-an azt mondják, hogy az oltás jó, és 2-en azt, hogy nem, akkor valószínűleg nem a 2 megváltónak lesz igaza. Akik közül az egyik történetesen C vitamint árul havi 10 ezerért, a másik meg politikai kampányt épít a vírusrealizmusára, miután már az előző választásokkor is lenyúlta a kampánypénzt.
Az orosz-ukrán konfliktusról: sok szempont van, nyilván nem fekete-fehér ez se. De ettől függetlenül mégiscsak az oroszok kavarják a szart 2014 óta, mert nem tetszett nekik Ukrajna EU-hoz való közeledése, és az ukrán Orbán (Janukovics) elzavarása. El is foglaltatta a Krímet, aztán meg csak tovább kavarta a szart, és a kisebbségeket is próbálta összeugrasztani - alapvetően sikeresen.
Aztán hirtelen a világon egyedüliként elismerte a szakadár köztársaságokat, majd kb. azonnal megtámadta Ukrajnát. De nem csak addig, és nem csak arra megy, ameddig a szakadárok vannak, hanem talán még Ukrajna nyugati határánál se állna meg. Ha annyira jó az oroszoknál, annyira megbízhatóak, a "speciális hadműveletük" pedig tökéletesen érthető, akkor költözz keletre, menj keresztül a fronton, aztán mondd el Moszkvában a rendőröknek a látottakat, aztán írjál újra, ha nem kerültél böribe.
A sok Covid specialista is folyton azt szajkózta mindenfelé, hogy márpedig őket elnyomják. nem hagyják érvényesülni. Én szívből kívántam, hogy bárcsak úgy lenne, aztán mégis nyomathatták a hülyeségeiket továbbra is. Ha Oroszországban vagy Kínában van "különvéleményed", akkor vajon azt is annyira jól tolerálja a hatóság? Próbáld ki!
-
válasz
nemszabad #277 üzenetére
Nincs "ki". Az egy ember. Egy ember nem tud ottlenni pl Ukrajnában, tehát CSAKIS átvett infókat tudhat. És honnan vegye az infót? a CNN-ről? a putyinhírügynökségtől?
Nem tudnék neked 100% hiteles politikai szakértőt mondani, akiről biztosan állíthatnám, hogy a tutit mondja. Mert szerintem nincs is ilyen. Van jobb/rosszabb, de amire te vágysz, olyan nincs.
Ha valakit a fidesz fizet, annak nem hiszem el, hogy mit mond a fideszről, bocs (ez most csak egy példa). Ha valakit én fizetek, vagy nagyrészt "mi", az olvasók fizetjük, annak INKÁBB hiszek. Nem tudhatom, hogy ő is nem-e elkötelezett valakinek, DE ha a létezése tőlem (is) függ, kisebb az esély, h a szemembe hazudik, ez világos, nem?
(lásd t72killer táblázatát.... világos, hogy ezeknek a gyakran elkaszált médiumoknak NINCS vesztenivalójuk a hazugságokat tekintve, más (te és én!) fizeti a cechet).
Az ukránokat 2014-ben elfoglalták az oroszok/oroszok által támogatott szeparatisták.
Ezekután csoda, hogy paráztak és erőteljesen közeledni próbáltak a NATO-hoz???
Az már nem csoda, hogy ezen meg az oroszok paráztak be, de ez önmagában nem jogosította fel őket a támadásra - pláne, hogy végül nem is jutottak el "semeddig" se az Ukránok. Az orosz birodalmi nosztalgia pedig egy közismert gond, láthattad h 2014 után mennyire megerősödött a putyini diktatúra....Az sajnos jól mutatja a távlati orosz célokat
De ha nem is akarsz logikázni, a végén mégiscsak az oroszok támadtak meg egy szuverén államot, PONT. Ehez nem kell politikai szakértő se.
És az oroszoknak van egyfajta reputációja: hazugság, hazugság, hazugság. Novicsok, plutiniumos szendvics, kiesel az erkélyről, lelőjük a malájgépet, de nem mivoltunk, stb stb stb. Vagy ha ezeket is nem hiszed el: basszus, egy KGB-s a főnök, kvázi korlátlan hatalommal - mégis mit vársz?!???!! Hogy az ő álláspontjuk a valóság?
A két végletnél te masszívan amerikáról beszélsz, én ellenben európai vagyok és az európai nyugat számomra a "cél". Rájuk az általad leírtak nagyrészt nem igazak. Ami pedig mégis.... hát látod, senki nem tökéletes. De vagy az, vagy az (orosz) diktatúra. Nincs harmadik út.
Hogy miért nem figyelek az orosz álláspontra, fentebb leírtam. Bocs, én a 40 évükből 13 évet kiélvezhettem.... és ÉN nem felejtek, pláne h az elmúlt 30 évük is mindig egy irányba hatott (vissza a dicső múltba).Budapesten élek, és akár 1-2 évet végigvacogok a hideg, fagyos lakásban, ha ebbe az oroszok belegebednek és többet nem tudnak leigázni senkit. Szerintem vállalható kompromisszum. Ne a kényelmünk legyen már a fő szempont, amikor egy őrült fenyegeti európát! Mindenkinek ki kell vennie a részét ebből, szegény ukránok fizetik ígyis a legnagyobb árat, erről remélem nincs kétség (és jah, majd ha lesz időm az ukránok mellett megsajnálom az oroszokat is
).
(egyébként pesti vagyok és a 11 éves fiam is kapott oltást. hogy miért? mert képes voltam a költség-haszon elemzésre az oltás esetében - ezt nem csak az aszpirinnél lehet ám elvégezni vagy a mobiltelefonnál, amik ellen gondolom semmi kifogásod bezzeg
Neked sokat nyom a latba a sok fészbúkos legenda, azt látom, én nem vagyok szósölszarokon, tehát viszonylag védett az életem a hibbantaktól
Amit magam körül látok: senkinek semmi mellékhatása az oltástól, aki el is kapta utána, simán megúszta. Volt akinek post-kovid tünetei szüntek meg a harmadik pfizertől (izlelés szaglás kvázi másnapra visszajött), de ezek mellett is inkább hiszek a tudomány doktorainak, mint mendemondáknak)
-
g0dl
addikt
Mi van itt, kiszabadultak az őrültek a politika topik belterjes neomarxista pöcegödréből?
-
nemszabad
tag
Remélem, hogy nem veszíti el ilyen szinten a fejét.
Mondjuk a másik oldal már bevetett 2-t is, azzal magyarázva, hogy sokkal több életet mentettek meg a bevetésével, mint nélküle....
Nem érdekel, mit csinál Putyin, csak legyen vége ennek a rémálomnak. Félek, van annyira elvakult, hogy nem fog kihátrálni, így a másik oldalnak kell okosabbnak lenni és engedni. -
Cassi
őstag
Putyinnak senki sem meri megmondani, hogy mekkora egy röhejes lúzer annak ellenére, hogy embereket küld a halálba és atombombákat dobathat le. Az elmúlt 50 éve folyamatos kudarc, kezdve az NDK-val, ahol ügynökként segítette a bedőlésig a rendszert. Elég csak az informatikai hírekre gondolni: sehol máshol nincs annyi papíron maradt/irreális/25 éve elavult terv, sehová sem vezető bejelentés, mint a nagy orosz birodalomban. Még a mostani elszakadása a valóságtól is nevetséges. Olyan, mint aki újságpapírral próbál agyoncsapni egy legyet, és közben leveri az összes vázát és poharat a lakásban, majd végül "Na ugye!" felkiáltással nyugtázza, hogy a légy megdöglött.
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
nemszabad #277 üzenetére
az a ficko eleve hulyeseget beszel, Sztalingradot mar reg nem ugy hivjak de ez a legkisebb mellelovese; az Orosz meg a Nemet sose fog osszebutorozni, mindaketto maganak akarja Europat. Volt is mar ebbol vilaghaboru. Tanultuk. Még az orosz "nagy honvédő" narrativa szerint.
Es ne legyenek ketsegeink, a Nemetek most is Europa uralasan ugykodniek, csak perpill nem fegyverrel.
Tehat az emlitett nagy Amerikai felelem alaptalan, es nem is kell nekik semmitse csinalni, ez a ketto sose fog ossze, foleg ugy, hogy Nemetorszagban talan meg emlekeznek az Orosz befolyasi ovezetnek tekintheto NDK -ra. Az se volt egy sikertortenet. -
nemszabad
tag
Persze. Öreg vagyok már bohócnak. Lemondtam a részemről, hogy nektek jusson
.
Már meg sem lepődök, hogy szerintetek a pandémiában sem volt semmi fura. A Ti torkotokon bármit le lehet tolni? És nekem jössz azzal, hogy honnan informálódom? A rengeteg negatív tapasztalat a családban, ismerősi körben nem a tv-ből, netről jött. Egészségügyi dolgozó ismerősök is vannak, koraszülött osztályon ápoló meséli a sztorikat az oltott anyukák csecsemőjéről. Sőt, feleségemnek a lelkére kötötte az egyik, hogy esze ágába ne jusson oltást felvenni, mert elég horror dolgokat okoz. A 70 éves mamika, aki újra menstruálni kezdett? A nőknek nagyon durván felborítja a hormon háztartását. Rendegeteg beszámoló van - persze nem a tv-ben. Nyilván nem 50 %-ról beszélünk, de nem is marginális számok ezek. Ők is Bogár meg Nógrádi? Vagy csak álmodtam? Vagy velük mi van? Fizetett trollok?
Hol vannak a járvány felelősei? Mi volt ennek az eredete? Van erről hír?
Az se zavar, hogy ha lőtt sebbel mentél be, akkor is covid+ került a kartonodra? Így kijön a 40 ezer áldozat, azt elhiszem.
Évente ettől sokkal többen halnak meg rákban, meg a nagyvárosokban a szar levegő miatt. Ez tökre rendben van, senkit nem érdekel.
Fura, a háború óta covid sincs, millió számra jönnek a menekültek, kutyát nem érdekli, hogy covidosak-e. Nyilván, jelen helyzetben ez nem is releváns, mégis fura, hogy milyen csend lett covid ügyben.
Még Putyint köpködik, pedig ő egy csapásra eltüntette a covidot...
Nyilván én antirkisztus vagyok és szemernyi szolidaritás sem szorult belém, és miattam és a hozzám hasonló 'trollok' miatt tombolt a járvány évekig... A nagyvárosi lusta planktonok, aki 200 méter miatt beindítja a v8 dízelt, az tökre rendben van. Lehet épp a saját apja lesz tüdőrákos. Itt nincs egyéni felelősség boncolgatva? Miért nincs?
Nézzük meg, én mennyit ártok másoknak a mostani életvitelemmel.
Covidiótizmus. -
nemszabad
tag
válasz
t72killer #275 üzenetére
Antivaxxer, már vártam!
Remélem, 45 oltás megvan, meg a gyereknek is 8.
Feleségem meglátta, miről megy a vita: "Minek vitázol ilyen hülyékkel?" Bocsánat, ez csak idézet volt!Idézni szabad, nem?
Egy érvet vagy magyarázatot nem tudtok adni semmire, csak antivaxxerezni meg trollozni. Hol vannak az érvek? Ez részetekről hitvita egészen addig, míg nem támasztjátok alá a mondandótokat. Az antivaxxerezés nem segít.
Na, nem zavarok, nyomjátok a frászbukot, legyen meg a 45 like ma is (Ja, az nem gond, hogy a frászbukon visszaigazolt tagok a terroristák, diktátorok? Bezzeg Trump törölve lett. Ez ez a fasza világ? Ennek tapsoltok annyira? Ez nem épp az, mint ami Oroszországban megy?). -
t72killer
titán
válasz
nemszabad #277 üzenetére
Kezdjük veled: vedd elő a pici agyacskád, és nézd meg, hová költöznek a népek, illetve aki elköltözött, menekül-e 2hónap után vissza, merthogy olyan szörnyű neki ott.
De hasonlítgathatunk wikis bűnözési statisztikákat a szörnyű no-go zónás nyugat és a varázsvilág Orbánia közt, HDI-t és hasonlókat.
Neked mindenképp szükséged van egy TV-s bohócra, aki megmondja, hogy most épp esik az eső
? Ha ez sem segít, akkor sajnálom, maradsz a vödörben:
-
nemszabad
tag
Mondd meg, ki a nem félhülye. Elég rég várok erre, de úgy tűnik, hiába.
Olvastam a cikket, elfogadom az ott leírtakat. De az egy ember hitelességét kérdőjelezi meg. Van ezer másik, aki nem a nyugat pénzelte csatornákon keresztül látja ugyanúgy. Ezek mind konteo hívő félhülyék?
Áruld már el, miből gondolod, hogy az igazságot, a valóságot az általad preferált források közvetítik.
Egy szóval sem mondtam, hogy az oroszhoz húzok. Az a világ éppúgy taszít, mint az USA, csak más okból. Itt sok magyar osztja az észt, és savazza Magyarországot - külföldről. Már bocsánat, én még most is itt élek, itt is szeretnék. Miért kéne bárhová is húznom? Ha a jelen helyzetet nézzük, és csak ezt: amerikai ismét háborút (vagy mondjam, hogy ismét világháborút?) idézett elő, az orosz belement. Aki kést rántott, az az orosz, ehhez nem férhet kétség, ne szépítsük. Egyik sem a szívem csücske.
A két véglet. Szélsőség mindkettő. Az egyikben azt csinálsz, amit akarsz, a másikban azt, amit lehet. Vezet bármelyik is valahová? Az egyikben lelő az utcán egy 12 éves, a másikban meg bizonyos szavakét börtön jár. Egy dologban előny az, hogy az orosz nem indult el a 'fejlődés' útján: több maradt meg a hagyományos értékekből. Ezt mondtam korábban is. Nyugati életszínvonal?Egyfelől eszementen pazarolnak, megalománia fellegvára, másfelől meg meghal, mert nincs elég pénze ahhoz, hogy meggyógyítsák. Egész életét albérletben éli le. Nyilván ez nem feltétlen anyagi vonzatú kérdés, ez a kultúrájuk része. Ez az a csodálatos világ? Meg az, ahogy pl. a veteránokkal bánnak, akik azért rokkannak meg, mert a sokcsillagos lobogó alatt mennek hadba abban a hiszemben, hogy ők a jót képviselik?
Szerintem ez a torz kép, ami kialakult itt sokakban, csak az idióta filmjeiknek köszönhető.
Egyébként még az is érdekelne, hogy mi alapján foglalsz állást, hiszen csak egyfelől van input jelen konfliktusban, csak az egyik narratíva érvényesül.
2 kicsi lányom van, a román határ mellett élek. Gondolod, hogy én tapsolok mindentől függetlenül annak, hogy Putyin megindította az offenzívát? Ki az, akinek ez jó? Nyilván ez költői kérdés, a válasz ismert. De mindegy is, hol élsz az országon belül, sőt, lehet az sem számít, Európábán hol. Ha más nem, a gazdasági hatások már most sújtanak bennünket.
Lehet, hogy volt már, és az is, hogy nem ez a fickó szarja a spanyol viaszt, viszont amiket mond, abba nehéz belekötni:
[link] -
-
válasz
nemszabad #272 üzenetére
Itt egyedül te vagy az, aki nem hajlandó szembenézni a tévedésével: miszerint félhülyéket "követ", áldozata az orosz propagandagépezetnek. Vagy talán tudomásul vetted a hivatkozott cikket?
Te vagy a szüleid, 40 évnyi oktatást kaptatok abból, mit jelent az orosz világ, hogy mennyire hiteles az a narratíva - látszólag kevés volt, a mai napig inkább hiszel azoknak, mint a másik oldalnak, ahol mondjuk az ellenvéleményedért nem jár börtön....
De neked ez se gyanus; sőt: hiteles az az ország/állam, ahol börtönbe vetnek, ha azt mondod, hogy "szerintem háború". Hiszen nyilván nem hazudik az, aki MINDEN ellenvéleményt megtorol, megsemmisít, a saját nézőpontját natúr erőszakkal tolja.
Senki nem állítja, hogy a Nyugat tökéletes. De esetleg tedd oda a nyugati életszínvonal mellé az oroszt és döntsd el, hogy melyik működőképesebb és te hova szeretnél tartozni inkább. Ne gyere az ideológia bullshiteddel, légy kicsit pragmatikusabb.
-
nemszabad
tag
Rendben, ő is kilőve. Milliónyi videó, cikk szól arról, hogy ki is a világ igazi szarkavarója, de ezek mindegyike fake.
Bemásolhatom ide mindet, de értelme nincs, mert sajátos szempont rendszered van, önkényesen fogadsz el / zársz ki híreket, forrásokat. A boldog álomvilágnak ellentmondó tartalmak kizárva, hisz felébredni rossz!
Ami simogatja a lelked, az a hiteles. Aki ennek ellentmond, az csak troll lehet. A Te igazságod van és a trollok, más nincs. Kíváncsi vagyok, a Te világodnak mi a mozgatórugója.
Az enyémet a pénz, a hatalom, a gazdasági érdek mozgatja, az emberek jóléte, egészsége, biztonsága, felemelése senkit nem érdekel. Az enyémben Amerika nem a demokráciát hozza el, hanem a nyersanyagot viszi és káoszt hagy hátra, teszi ezt és tette sok-sok alkalommal már a 2. vh. óta.
Lehet, durva lesz, amit írok: nincs Mikulás.
Mindegy, befejeztem, a vitával csak azt tesszük, amit elvárnak tőlünk. -
nemszabad
tag
Feleségem szokott ilyen komolyan érvelni: "Nem, mert nem!" és a "Mert csak".
Nem rossz, mert erre nem tudok mit reagálni.
Nógrádi is segg? Csak Erős Antónia a tuti?
Megyek, kitűzöm a sokcsillagos zászlót, iszok egy kólát, meg kis gyógyszert magamhoz veszek, hogy a jótevő elégedett legyen velem és megsimogassa a buksim. Ja, és végiggörgetem a frászbukot is, hogy tájékozott legyek a világ dolgairól.
Remélem, ha ilyen szorgalmas leszek, megkapom hamar a mintabirka kitűzőt! -
nemszabad
tag
Ki az, aki nem elmebeteg? Számodra ki a hiteles forrás?
Joe Biden?Az RTL Klub? A TV2?
Ne szórakozz már, ha holnap azt mondja a tv, hogy szart kell enni, megeszed? Látod, ennyi... Akinek a média a kezében, azé a világ. Aki nem kajálja be feltétel nélkül a tv-s híreket, az rögtön troll?
Várom válaszod és mögé az érveket! -
válasz
7Heads Drago #210 üzenetére
miért, inkább örüljön neki, hogy 10 milliókat bukott??
aki csak 10ezret bukik, az panaszkodhat, aki 10milliót, az kussoljon?
hol a határ ameddig még lehet panaszkodni?#211 7Heads Drago biztosan voltak vesztesei a belépésnek, de általánosságban TÉNYLEG azt érzed, hogy a magyarok a 90es évek közepének életszínvonaláról nem tudtak elmozdulni?!? ha körülnézel, még mindig mindenki wartburgal jár?
egyébként szeretnék most szlovák lenni.... az elmúlt 12 évben magyarként elvesztettem* a pénzem értékének több, mint egyharmadát, s ehez a VALÓDI inflációt hozzá se számoltam.
*volna, ha nem "nyerészkedek" másokon. nyilván bármit tesz az ember, az valahol "nyerészkedés", hacsak nem vagyontalan papi hivatást űz... kíváncsi lennék, te miből/hogyan élsz, szerintem simán le tudnám abból is vezetni a "nyerészkedést"
valójában érdekelne az is, hogyan kell elképzelni, hogy az ember távolmarad minden "nyerészkedéstől"... hónapot végig kell élnem, minimálköltés mellett és mindent ami marad, utalni egy szeretetszolgálatnak?
(abban amugy látatlanban egyetértünk, hogy túl nagy lett a difi szegény és gazdag közt - én ezért pl örülök, hogy ma egy burkoló is jól megél, de továbbra is rengeteg szakmában "esélytelenek" sokszor a nagyon értékes emberek is - lásd pl tanárok)
#245 7Heads Drago nagyon régi cikk, még régebbi adatokra építve. s talán akkor volt is benne igazság, mára én ezt nem látom. részlehajlónak érzem, rengeteg általam érzett pozitívumot pl meg se említenek benne....
-
nemszabad
tag
Az amcsi álomvilágban élőknek egy videó:
[link]
Természetesen Ő is troll, meg mindenki, aki nem az egyoldalú, ukrán narratívájú híreket issza.... -
sakal83
addikt
válasz
7Heads Drago #250 üzenetére
Huh. Akinek esetleg több penze van mint egy ezres az szerinted a pénzt kiskapuk kihasznalasaval kereete? Vagy másokat kihasználva? Eleg komoly gondjaid vannak. Épp ezért az elméletért vagy kommunista...
Ja es a kemeny ketkezi munkas aki mar naponta 100e ftot számláz mondjuk burkolasert az kihasznal vagy nem?
-
7Heads Drago
veterán
-
sakal83
addikt
válasz
7Heads Drago #210 üzenetére
Mondtam en hogy kommunista vagy... Tehat aki penzt keres es befekteti annak kuss
-
Gyok2
senior tag
Mi történt, hogy ilyen takarítás lett?
-
7Heads Drago
veterán
[link] [link]
Mit olvasol te ha ezekről még csak nem is halottál. De sok más is van még, ha érdekel megtalálod, ha nem nekem úgyis jó. Csak ne játsszuk meg hülyét. Az Uniónak egy belépő ország piac bővülést hozz és szépen hazavágja az ottani gazdaságot. Persze kapod a támogatásokat, de az is csak annak jó aki semmit se csinál és csak úgy kapja. Pl a nemzeti parkokért. A hazai gazdák nagy része jól megszívta ezt a piac bővülést. Mivel a kutya se mondta el nekik mire számíthatnak majd a csatlakozás után. -
fatpingvin
addikt
válasz
t72killer #226 üzenetére
az lesz, bár valszeg én északra fogok menni. tökmindegy csak messze legyen ettől. kivettem belőle amit ki tudtam, visszatenni meg ahogy látható nem igazán van lehetőségem.
wtf: el is várom hogy nektek ne hiányozzak. ahogy Eszterházy mondta: bizonyos emberektől elvárjuk hogy rossz véleménnyel legyenek rólunk. te pont ilyen vagy, amíg sipákolsz arra amit csinálok, addig tudom hogy jó irányba megyek
-
t72killer
titán
válasz
fatpingvin #225 üzenetére
Az iq jórésze már elhagyta az országot, gyere bátran a hanyatló nyugatra
-
válasz
7Heads Drago #211 üzenetére
Az Unióba való belépés előtt is rózsásnak volt lefestve minden, aztán jól pofara estünk
Ezt nem tudod, hogy honnan szedted, de nem volt semmiféle pofáraesés. -
Reggie0
félisten
válasz
7Heads Drago #211 üzenetére
Hiszen azt halljuk osszes szomszedunktol is, akik bevezettek, hogy mennyire pofaraestek.
-
7Heads Drago
veterán
10 milliókat buktál? És panaszkodsz? Nyilván volt miből és nyilván nem a kezed kérgesedett miatta. Idén nem tudsz új ingatlant, meg új autót venni..... ez tényleg katasztrófa. Aki a mindennapi megélhetéssel küzd az mit szóljon? Én a tizedével se játszok fizikai munkát végzek minden nap és még se panaszkodok és szídom az általam bűnösnek jelölt embereket.
-
2008-ban még azt is elfogadhatatlannak tartotta, hogy oroszország megszálljon egy szuverén államot..... mindenféle magyar kötelességről beszélt akkoriban, ötvenhatozott is bátran.
pedig az azért komplexebb probléma volt (még ha méretében kisebb is)
-
bteebi
veterán
Oké, de ellenzékben mindig más "kormányozni". Olyankor még legalább hellyel-közzel van józan ész.
Euro meg már csak azért se kellett neki, mert ha kilépnénk az unióból, urambocsá' "megkérnek" rá, hogy lépjünk ki, akkor felesleges macera lenne a dupla átállás (forint - euro - forint).
-
Reggie0
félisten
De szep, mert 2008-as valsagban hasonloan teljesitett a forint, mint a kornyekbeli valutak az eurohoz kepest. Most meg a forint osszeszarta magat, mig a kornyekbeli valutak vigan lebecolnak. Ez konkretan csak az orszag miatt van, nem a terseget erinto jelenseg. Tehat orban a hibas. (Nem mellesleg 2008-ban meg azt magyarazta, hogy mennyire kell az euro, mert az megvedi baj eseten a magyar gazdasagot.)
-
t72killer
titán
válasz
#06911232 #198 üzenetére
EURHUF 2010: 280, EURHUF 2022: 393. Mindeközben többmilliárd EUR(!) pénz ömlött az országba és lett Ft-ra váltva a 'zállíccsukmegbrüsszelből, privát befektetőktől és soktízezer külföldön dolgozó magyar családtagoknak hazautalt összegeiből.
Ebből lehet számolgatni ki cseszte el és mennyire. De ez is érdekes - sikerült alulmúlni az ukrán hrivnyát..:
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Apple iPhone Air - almacsutka
- Fotók, videók mobillal
- Melyik tápegységet vegyem?
- Medence topik
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Küszöbön az androidos PC-k
- sziku69: Szólánc.
- További aktív témák...
- Eladó Nikon D40 minden tartozékával+fotós táska
- Teljesen új Samsung S21 FE 5G DS 5G 6/128GB Graphite eladó (bontatlan)
- Teljesen új Honor 90 5G DS 5G 8/256GB Emerald Green eladó (bontatlan)
- Nintendo Switch 2 újszerű állapotban
- Új 2K Gamer PC Ryzen 5 9600X/RTX 3070 Ti 8Gb/2x8Gb DDR5 6000Mhz/500Gb NVME SSD/2-3Év gari
- iMac Pro 1.1 2017 Intel Xeon W2150B 64GB 1TB VEGA 64 16GB!!! 1 év garancia!
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 4790K / 16GB DDR3 / RX 5700XT 8GB / 512GB SSD
- Részletre elviheted akár 365 napra Bankmentes , azonnal elérhető Dell GAMER laptop G15 5530 165Hz
- Lenovo ThinkPad X270 (16) - i5-7300U, 16GB, 512GB SSD, 12" FULL HD (ELKELT)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest