- Obsbot blog: AI funkciókat ígérő, mégis megfizethető webkamerák
- Megfizethető miditoronnyal gyarapodott a Phanteks Eclipse termékcsaládja
- Bemutatkozott a Lexar legfrissebb, strapabíró memóriakártyája, a Blue Plus
- A G.Skill DDR5 memóriájával lassacskán a 13 GHz-es határt ostromolják
- Combosnak tűnik a Thermalright legfrissebb, kéttornyos CPU-hűtője
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Méretes QD-OLED monitor jött az ASUS ROG-os portfóliójába
- Bemutatkozott a Lexar legfrissebb, strapabíró memóriakártyája, a Blue Plus
- MILC felhasználók szakmai topikja
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Philips LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Odapakol erőben a Honor Pad GT2 Pro
- OLED TV topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
dezz
nagyúr
-
VaniliásRönk
nagyúr
Semmi, ha kapnának is megint 1-2 milliárdot annak a piac súlyos torzulására gyakorlatilag semmilyen hatása nem lenne. Itt a hatóságoknak kellett volna észnél lennie, és kereset nélkül jó alaposan megrugdosni az Intelt, plusz ahogy sikkasztási ügyekben egy ideje gyakorlat, a cég felsővezetőit is személyesen bíróság elé kellett volna állítani, rögtön más lenne a leányzó fekvése. Csak egyrészt olyan nagyon ez senkit sem zavart (az Intel fizette az adót a rekordbevételek után), aki pedig mégis mocorgott volna a témában annak meg betömték a száját bankókkal. Amikor végre az FTC állt neki vizsgálódni, akkor az Intel magát az AMD-t fizette le... izé, kárpótolta, hogy megszűnjön az eljárás, mert annak nagy valószínűséggel ronda vége lett volna. (jónéhány év huza-vona után persze, az AMD-nek meg akkor már oly mindegy volt, legalább kaptak egy kövér összeget a bankszámlájukra azonnal)
-
vinibali
őstag
az utóbbi időben elkezdtem azon gondolkodni, látva a cég szenvedését, hogy mi lenne ha az AMD indítana egy újabb pert?
-
-
dezz
nagyúr
Szerintem az erre szánt pénz felét nem az R&D-be fektették, hanem a korrumpálásba... A nagy OEM-ek továbbra is a P4-et és P-D-t tolták. Hiába volt évekig AMD-s a jobb proci (és az első X2-ket kivéve olcsóbb is), a piaci részesedés messze nem fordult meg (bár egyes pontokon 51%-49%-ban előnybe került az AMD, de ez volt a max.). Ha jól emlékszem, az Intel Inside marketingkampány is ekkor kezdődőtt, arra se keveset költhettek (napi többszöri bejátszás minden tévéadón, hónapokig).
-
A Prescott magnak nem csak a feature-listája volt hosszú, hanem a pipeline-ja is...
Nem mellesleg az Intel előretöréséhez kellettek azok a piacellenes praktikák is, amik miatt pl. Koreában is volt anális kanális... csak ezt sokan elfelejtik. Ezek vetették vissza az AMD-t, nem az Intel ugrott nagyon nagyot.
-
joysefke
veterán
Arról nem is beszélve, hogy a nyolc mag marketingértékéért cserébe szerverfronton is tökönrugták magukat:
ahol a licencelés a processzor magszámától is függ, ott semennyire sem előny, ha a processzor nyolcmagosként van árusítva, 4mag+CMT helyett. A drágább licencek felára könnyen negálhatja az AMD processzorok árelőnyét...Emlékeim szerint Vmware vSphere 4.X-ben az "olcsóbb" licenceket max hatmagos CPU-val lehetett használni.
J.
-
dezz
nagyúr
Így van, ők is sokat fejlődtek a Stars családon belül az első Athlon64 óta. Csak hát a P4 fiaskó után az Intel beleadott apait-anyait a Core család fejlesztésébe...
Kicsit más lett volna az FX (Bulldozer) megítélése is, ha nem úgy állítják be a megjelenés előtt, hogy egy 8-magos fenevad, ami lesöpri a konkurenciát... Ez nagy hiba volt. Sokkal rosszabb a felét hozni a felfokozott elvárásoknak, mint akár csak kicsivel többet a vártnál... Ha úgy prezentálják, hogy 4 mag+CMT (ami végül is igaz is), akkor nem lett volna akkora csalódás, sőt nagyobb figyelmet kapott volna, hogy multithreadingben egál/néhol veri az aktuális Intel csúcsot, az i7-et...
-
Mister_X
nagyúr
Végre valaki...
Az AMD sosem kanyarodott félre, egyszerűen az Intel ugrott egyszer nagyon nagyot.
Anno amíg az Intel a Netburst-tel bénázott, az AMD mindent megoldott fejlettebb struktúrális felépítéssel - egy 1800+-os Athlon XP gyönyörűen megfogta a 2.53-as Pentium 4-eket, azok csak kvázi csak a szintetikus tesztekben dobtak magasabb összeget. A Prescott magnak is csak a feature-listája volt a hosszú, a Clawhammer derekasan tartotta magát olcsóbban, alacsonyabb órajeleken is.
Nagy félreértés, hogy a Core 2-es időkben az AMD rossz processzorokar gyártott. Nem, csak az Intel volt jó, jobb helyzetben, amit ki is használt rendesen, az AMD-k is gyorsultak, finomodtak, csak nem olyan radikális ütemben, mint a konkurens - és azért valljuk be, Netburst-ről nem nehéz feljebb lépni. Ráadásul akkor állapodtak meg az Apple-vel ami újabb presztízslöket volt a cégnek.
Valamiért azt hiszik sokan, hogy a Bulldozer is rossz. Miért? Igen, nem olyan gyors, mint egy fullos i7, de ott tartunk, hogy egy 50k-s FX megszorongatja őket, holott árban sokkal lentebb vannak.
-
namaste
tag
Pedig Anand elég jól leírja a dolgokat, nem lehet hogy félrefordítottad? A6-ról elsőre azt írta, hogy Cortex-A15 processzor van benne, de aztán javított. Akkor még semmit se lehetett tudni róla, szerintem csak tippelt.
big-J Egyetértek, a Krait a Qualcomm saját fejlesztése.
-
atti_2010
nagyúr
Azért ha így visszanézünk voltak ott gondok, mikor az Itel javában tolta a Laptoop dolgot ok a CPU-t bibelgették, ez hatalmas hiba volt a pénz mindig a tömegtermékeken van az meg már rég nem a PC, mégis azt erőltették, egyetlen jó húzás az ATI megvásárlása volt anélkül most szépen elmentek volna a súlyésztőbe mint az Abit, akiket szintén nagyon hiányolok.
-
namaste
tag
Senki nem nyúl bele semmibe se. Hanem sajátot fejleszt, például: Qualcomm Scorpion, Krait, Intel XScale, Marvell Sheeva, Apple Swift.
Az ARM kétféle licencet kínál: architektúra (ARMv6, ARMv7, ARMv8; utasításkészlet, regiszterkészlet, működés) és fizikai/logikai megvalósítás (ARM11, Cortex-A8, A9, A5, A7, A15, A53, A57).Bejelentették a 64 bites ARMv8 Cortex-A50 sorozatot.
-
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
VaniliásRönk #32 üzenetére
Ha csak arra használják majd, amit elmondtak, akkor ott nem a processzor fog dönteni, hanem a fabric. Ezen múlik a szerver hatékonysága. Ebből a szempontból nem hiszem, hogy megéri belenyúlni. Ha másra is használják majd az ARMv8-at, amit ugye nem zártak ki, de meg sem erősítettek, akkor nyilván érdemes elgondolkodni azon, hogy mit merre lehet módosítani.
A mikroszerverbe nevező ARM-os résztvevők között mindenki a fabricra gyúr, mert ez számít.
Az Intelnek is ez számít majd. Nem véletlenül vették meg a Cray részlegét, ha már a SeaMicrót, mint korábbi nagy partnerüket elvesztették.(#33) erdoke: Az ARMv7 dizájnokkal nem volt gond. Attól, hogy a Qualcomm és az Apple idénre tervezett jobbat nem túl lényeges, mert a Cortex-A15 kisebb méret mellett tudja ugyanazt a teljesítményt. Ráadásul az A15 már 2011-ben elérhető volt, vagyis ha a dizájnt nézzük, akkor az ARM még mindig mindenki előtt jár. Januárban is ki lehetett volna hozni egy Cortex-A15-ös SoC-ot, csak nem siettek a cégek 28 nm-re állni. Egyébként nyilvánvaló, hogy az ARMv8 dizájnjánál is csinálnak majd jobbat a licencelők 1-2-3 évre rá.
Ha az AMD tényleg csak a szerverekbe számít az ARM-ra, akkor jelentős módosításokat nem várok. Egyszerűen az ARM-mal megcélozandó szegmensben a Fabric számít. Többet ér arra gyúrni, mint a processzorra. Ha más piacokat is megcéloznak az ARM-mal, akkor nyilván opciós lehetőség módosítani a dizájnt.
-
csongi
veterán
Akkoriban, ezen csak nevettek az emberek.
-
erdoke
titán
Értem. Jelentheti ez azt, hogy az említett dizájn jobban sikerült, mint mondjuk az ARMv7 mobilos referencia dizájnja? Utóbbit módosítva azért elég lényegesen jobbat (= magasabb teljesítményt adott fogyasztásra vetítve) tudott kihozni a Qualcomm előbb a Snapdragonnal, majd az S4/Pro-val, illetve az Apple az A6 családdal, de említhetném a régi ARMv5 (?) vonalat, ahol az Intel kupálgatta az XScale-t.
Vagy inkább arról van szó, hogy az AMD egyelőre csak kóstolgatja ezt a vonalat, és esetleg később, több tapasztalattal a háta mögött vág bele módosításokba? Hiba lenne, ha a tarisznyájukban levő tapasztalatot nem vetnék be némi finomhangolásra, ami nem keveset érő piaci megkülönböztetésre is alapot adhat. A refeerencia dizájnt végülis bárki licencelheti (nyilván a jelentősebb piaci szereplők közül), bár az egyebek nem biztos, hogy sok helyen adottak.(#34) csongi
Azért a fejlesztések a másik irányból is ugyanabba az irányba tartanak, és az ARM licenc elvileg az Intel előtt is nyitott. Márpedig az ő gyártástechnológiai és tervezési tapasztalatuk nyilván elegendő lenne a kihalás elkerüléséhez. -
VaniliásRönk
nagyúr
-
vinibali
őstag
kicsit túllépnének a szerverpiacon, már izzítanám is az első AMD-s Xperiát
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A szervereknél szerintem senki sem nyúl bele jelentősen az ARMv8 szerverdizájnba. Nem ez a kulcs a piachoz, hanem a fabric összeköttetés. Hiába jó a lapka, ha a fabric miatt gyenge lesz a teljes rendszer hatásfoka. Pontosan ezért fejlesztenek elég sokan egy ilyen megoldást, és ide is kell koncentrálni a fejlesztéseket. Az AMD annyiban csinálta másképp ezt az egészet, hogy fejlesztés helyett megszerezték a Freedom Fabric technológiát. Ezt nyilván azért tették meg, mert két éve létező rendszerről van szó, és ez alacsony kockázatot jelent, hiszen már tudják, hogy működik. A fabric technikai összerakása könnyű, ami nehéz benne, hogy elérjék a hatékony és megbízható működést.
-
erdoke
titán
-
Oliverda
titán
"Először is érdemes tisztázni, hogy az AMD egy hamarosan bemutatkozó processzormagot licencel, vagyis lényegében az ARM saját dizájnjára építenek. Ez alapvetően nem gond, hiszen azt eleve úgy tervezik, hogy kifejezetten illeszkedjen a szervereknél támasztott igényekhez"
Idézet a hírből.
-
simonzé
addikt
Áremdé
-
erdoke
titán
Bele is fognak piszkálni a referencia dizájnba? ARMv7 vonalon azok tudtak nagyot dobni, akik elég erősen hozzányúltak az ARM-féle tervhez (Qualcomm, Apple).
-
noisia
aktív tag
asszem ideje AMD részvények után nézni
-
Mister_X
nagyúr
Engem az érdekel, hogy egy ilyen ARM-es Opteron miként fog viszonyulni teljesítményben az x64-es tertvéreihez? Ennyire számít már a fogyasztás, hogy megéri a gyengébb egységből többet venni?
-
Szafter
tag
Ez szép lesz!
-
Taragas
aktív tag
Jól nyomják, okos döntés!
-
-
Speeedfire
félisten
Várós!
-
joi29
őstag
Má mikó megmondtam.
ARMD
-
Youri
veterán
Várható volt... Majd a tőzsdére leszek kíváncsi, hogy reagál. Majd amikor kikotorták a vizet persze
-
Blindmouse
senior tag
Ez a lépés is kötelező volt, ha a piacon akarnak maradni hosszabb ideig.
-
Patice
nagyúr
Csak így tovább AMD.
-
Aucor
senior tag
Szerintem bőven lenne esélyük a mobil/tablet piacra is betörni ARM procikkal. Nvidiának is sikerült a Tegrával. Egy bika GPU-val valami quad core ARMv8...
-
Dominó85
addikt
Tud(hat)nak ők, ha akarnak.
-
XmoD
senior tag
okos huzas volt az AMD-tol!
-
tzsolesz
nagyúr
Nah, ez komoly lesz.
-
GIJoe
addikt
Power efficiency <3
Mellesleg már tavaly kellett volna, hurry up! -
Biztosra vettem, hogy meglépik.
-
atti_2010
nagyúr
Úgy nézem kezdenek jó irányba haladni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- A kínai gyártók 3D arcazonosítással kísérleteznek
- Méretes QD-OLED monitor jött az ASUS ROG-os portfóliójába
- Villanyszerelés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Kuponkunyeráló
- Elemlámpa, zseblámpa
- Mobil flották
- Medence topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ÚJ AMD Ryzen 5600X 5700X 5800X 5900X processzor 3 év garancia 27% áfa termékbeszámítás
- AMD Ryzen R5 2600 / 6 mag / 12 szál / Beszámítás OK!
- Intel ES Core i5-3470 4-Core 3.2GHz LGA1155
- AMD Ryzen 7 5800X 8 mag / 16 szál / Beszámítás OK!
- Ritkaság! Csere-Beszámítás! Intel I9 13900KS Processzor!
- HPE Aruba PoE+ L3 switch raktárról azonnal elérhető!
- ÚJ Apple Macbook Air 15,3 M4 10C CPU/10C GPU/16GB/256GB - Ezüst -(2025) - 3 év gari - MAGYAR
- Lenovo 13 Core i3-7100 Cpu laptop eladó
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte G5 KC Gamer notebook - i5 10500H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 6GB WIN10
- Dell USB-C, Thunderbolt 3, TB3, TB4 dokkolók (K20A) WD19TB/ WD19TBS/ WD22TB4, (K16A) TB16/ TB18DC
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest