Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Kroni1 #23 üzenetére

    Én meg nem tudom mennyivel bírhatja még tovább egy notebook csak a CPU miatt valós terhelés alatt... Volt nemrég egy teszt itt a PH-n, ahol 13-14"-es notebookok voltak, és szerepelt egy Brazos-os gép is (ami ugye egy elég durva kompromisszum a kisebb fogyasztásért), amibe nem is csak a CPU eszik kevesebbet, és hát még így sem tudott sokat ráverni a többiekre akku időben (és most a 100% CPU-s mérést ne nézd, mert az ilyen szempontból értelmetlen... meg persze oszd le az akku kapacitással az időket). És mikor IDLE-ben van a CPU, ott aztán már tényleg nem annak a fogyasztása fog dominálni, hanem minden másé ami a notebookban van, és persze az erősebb CPU kevesebbet lesz nem-IDLE-ben mint a gyenge. Nyilván aztán van még a hűtés kérdése... persze az a CPU ami lassú, annak a maximális hőtermelése is kisebb... na meg annak amit kiválogattak hogy alacsony feszültségen is stabil (ULV). Én speciel nem bánom, ha nagyobb borda van ott meg kevésbé lapos, amíg nem pörög fel csak akkor, ha tényleg folyamatosan terhelve van a CPU.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák