Új hozzászólás Aktív témák
-
DrJános
aktív tag
Sziasztok.
kergemokus: által linkelt új 321B ről mik a tapasztalatok? Jó mint a régi szögletes "tesója"
Vagy mit érdemes manapság venni Anex B-s hálózatra? -
didyman
őstag
Előásom ezt a remek témát, mert van még a világon, aki DSL-lel netezik.
Ennek a hiánypótló tesztnek az egyik érdekes pontja a modemek szinkronideje volt, azaz, hogy bekapcsolás után rendszerindulással, szinkronnal együtt mennyi idő telik el, mire tárcsázni tud. Ez azért fontos nekem, mert a netezős PC kikapcsolt állapotában a modem is ki van kapcsolva, így a gép indulásával a modem indulása is lezajlik, ami persze sokkal lassabb, mint az SSD-ről a win felállása.
A kérdés egyszerű, hogy teljesítenek a korszerűbb modemek? Szerezzek be egy RTA1310B-t (és szabadítsam meg összes bajától) még mindig, vagy van valami, ami gyorsabb ennél is? -
akarnokd
csendes tag
Üdv. Nekem is ilyen modemem van, de fél évvel ezelőtt, amikor megvettem, nem konfiguráltam, csak bekötöttem a router elé és úgy használom (TP-Link 740N). Az utóbbi időben 1-3 óránként megszakad a net (úgy űnik a pppoe kapcsolat dobódik); torrentezés közben pedig akár 10 percenként is (kevés kapcsolat van engedélyezve a kliensben). Lehet azért, mert nem konfiguráltam annak idején explicit bridge-módba?
-
beneboy
tag
Helló!
Miért nem lehet a modemet frissíteni webes felületen (mert ilyen fül van)?
Olyan problémám van, hogy nekem ugyan úgy megszakad a netem a modemmel, mint korábban a 360r-re, talán ez egy kicsit többet bír.
A másik gondom az, hogy nem tudok bejelentkezni a modem webes felületén, közvetlen kapcsolattal se. van olyan, hogy a 20-dik próbálkozásra végre bejön a bejelentkező képernyő, megcsinálom amit akarok, mentem, majd többet nem jön be a 192.168.1.1-re semmi . majd raandom a 30-dik próbára ismét bejön, vagy órákig semmi...
A modem "elvileg új".
Van valakinek ötlete? -
kergemokus
csendes tag
Szerintem menni fog. Nekem is 841N-essel van wifisítve a fenti újabb 321B Z1 amit bridge-ben használok.
Időközben a D-link ÜFSZ is válaszolt, hogy lovat darabokban nekem. Nincs se terméklap, se infó.
idézem:
"Funkcionalitásban azonos, hardverben és dizájnban egy frissített készülék."manualhoz dobtak egy linket: [link]
Kb ezt tudták mondani.
-
nlivia
csendes tag
Sziasztok! Én most szándékozom venni egy ilyen modemet, eddig a szürke 360r-es modemem volt. Van egy tp link wr841D-s routerem, amivel a szürke modem nem igazán működött együtt. Ezzel a modemmel nem lesz vele gond? Érdemes megvennem? Amúgy T-homos netmánia M díjcsomagom van.
-
kergemokus
csendes tag
válasz
kergemokus #491 üzenetére
update:
Modem webes felületére belépve: HW: B1Google-ben nincs találat a modemre, sőt ami még meglepőbb D-Link oldalán is a fekvő 321B van csak.
-
kergemokus
csendes tag
Sziasztok,
Valakinek van már valami tapasztalata a D-Link 321B modem HW: Z1, FW: 1.05 verziójával?
Ma vásároltam az egyik nagyobb internetes áruházban (itt). Viszont nem a megszokott hagyományos fekvő, hanem a csatolt képen látható.
Kicsit meg is lepett, mert ugyan egy helyen, de a dobozon az szerepel: For internet access: ADSL Annex A internet service. Ennek kicsit ellentmond, hogy Té területen is szépen működik, most is ezzel csatlakoztam. -
nauro
aktív tag
Sziasztok! Hálózati analfabétaként kérnék tanácsot.
Adott T-home ADSL net, jelenleg speedtouch routerrel. Szeretném lecserélni egy DSL-321B-re, valamint egy TL-WDR4300as routerre. A kérdés, áramtalanítás után először üzemeljem be a modemet, közvetlenül rákötve egy gépet, majd ha ez jól megy, akkor a routert, jól gondolom?
Érdemes esetleg firmware frissítéssel kezdeni a küzdelmet a modemmel?
Köszönöm a segítséget! -
Tillu70
tag
Sziasztok!
Nem jutok dűlőre, kérlek segítsetek ebben:
A rendszer a következő:T-home internet - DSL-321B - Zyxel NBG4615V2 router - Qnap nas, ezen Transmission.
A letöltés szépen fut, de kimenő forgalom alig van. A transmission remote WIN alatt a 51413-as portot mutatja, de a tesztelés zárt portot ad. (a torrentek seedelt állapotban, de kimenő forgalom nélkül)
Próbálkoztam a routeren port forwardinggal, illetve a modemen is (a modemen állítottam be a kapcsolódást az internetre, a router ISP-n van), de nem lett jó, továbbra is zárt ez a port.
Mivel ilyen szintem nem értek hozzá, kérlek segítsetek, hogy egyáltalán jó irányba (port forward) indulok, vagy valami már lehet ennek a hátterében.
... vagy elég lenne csak bridge módban használnom a modemet?
Segítségeteket megköszönve,
t.
-
StSanya
senior tag
Ha elolvasod a cikket, akkor egyértelmű, hogy a DChard féle a jobb.
Most néztem meg, s be is másoltam a 105-ösben lévő változások listáját. Ez alapján már a 105 is jó.
Ami bizonytalan, az a 106-os, ott ugyanis az van írva, hogy a rev. Z-hez való, így azt nem javasolnám.
Jah, a magyar ftp-n pedig a 103-as az utolsó: [link]
Jah, itt a fájlnévben a "DE" az a német, az "en" az angol...
-
StSanya
senior tag
Ott van: D-s (H/W Ver: D2)
Mehet rá a linkelt gyári firm 105-ig, de inkább a DChard féle, ha nem zavar a LED hiányosság.
DSL-321B Firmware Release Notes
Firmware: 1.05
Hardware: Dx
Date: 2013/04/26Problems Resolved:
1. No authentication needed for all xgi files
2. Access to the Config file (http://192.168.1.1/config.bin) without authentication
3. Access to the logfile without authentication: 192.168.1.1/status/status_log.sys
4. Block the services of ftp/tftp/snmp/telnet/sshFirmware: 1.04
Hardware: Dx
Date: 2012/01/23Problems Resolved:
1. Support manual year setting to 2037Firmware: 1.03
Hardware: Dx
Date: 2010/12/28Problems Resolved:
1. Fix Firefox addon NoScript security issueEnhancements:
NoneKnown Issues:
None -
flash-
veterán
Üdv emberek
nemsoká a mostani t-home 5megabites adsl em sebessége 10megabites lesz.
ezért kérdezném hogy ebben az esetben már érdemes adsl2 re állitani a modemet?
esetleg más beállítást?illetve hivatalos oldalon van egy ilyen firmware:
DSL-321B_fw_revd_100eu_01032008.zip
ennél gonodlom nincs újabb ugye?2008 végből itélve már 5 éves rom..
inkább hagyjam a gyárit ami rajta van?.. -
Spenike
tag
Hali
Elszállt ma a modemem villám kinyírta
Ez volt:
D-Link
Model: DSL-360RMelyik típust érdemes venni majd helyette, vagy ugyan ezt vegyem?
És hol T-Home hoz menjek be venni vagy valahol máshol? -
menta07
csendes tag
Nah összehoztam végre.
Modem + router megy együtt. Most már csak a megfelelő beállítások kellenek, mert lefuttattam egy gyors speedtest-et, de nem vmi fényes eredményekkel. 10 megás a netem de még mindig csak max 2,5-et ír. Szóval próbálkozok, meg ha úgy van jelentem T-seknek, mert ez így nem teljesen okés. De legalább remélem, hogy ezzel a modemmel kevesebb lesz az eldobott kapcsolat, mert a szürke 360R-rel kicsit szörnyű volt, majdnem mindig minden nap ugyanakkor dobta el a kapcsolatot.
A küldetés egyis részét teljesítettem, most majd jön a hangolás, beállítás hasonlók.
Köszi a tippet és a linket StSanya. Lehet így is próbálkoztam már, de lehet kicsit türelmetlen voltam és kihúztam a modemet.
Majd még írok, hogy mire jutottam ezzel kapcsolatban.
Mindenkinek minden jót és kellemes augusztus 20-át.
Üdv Menta07 -
StSanya
senior tag
T-Home-nak jelentetted már? Ismeretségi körömben nekem is van egy ilyen hely, ahol nem megy a 360R T3 (fekete) modem, sem a gyári, sem a DChard féle firmwarrel, csak a régi, ezüst színű 360R hajlandó netet adni. Ez a router nélküli állapot is, meg routerrel is. Most állítólag a T-sek vizsgálják...
Amúgy ne a modemben próbáld beállítani az ADSL kapcsolódást, hanem a hagyományos, bridge módot, amikor a számítógépről vagy a routerben indítod a tárcsázást:
-
menta07
csendes tag
Hello Mindenkinek!
Nemrég vettem egy Dlink 321B modemet, a régi szürke 360R helyett. Többszöri próbálkozás után sem sikerül megcsinálnom a kapcsolatot. Csomagváltás miatt rendeltem az új modemet, mert a régi már nem kezeli le ezt a sávszélességet, meg amúgy is naponta sokszor eldobja a kapcsolatot a 360R.
Hiába állítom be a felhasználónevet, jelszót, meg a fontosabb adatokat a modemben, semmi, nincs internetkapcsolat. Folyamatosan feldobja a hibát, hogy a távoli számítógép nem válaszol ( 678-as hiba, T-Home-os vagyok). Nem tudom mit rontok el. Visszaolvastam a hsz-eket és páran írták, hogy csak beállították a felhasználó nevet és jelszót és volt netük. Nálam ez valamiért nem működik.
Routerrel együtt szeretném használni ( Tp-Link WR841N-es routerem van).
A régi szürke modemmel simán működik, csak összedugom, szinkronizál és kis idő múlva már van is internetkapcsolat.
Lassan egy hete próbálkozok, de mindig ugyanaz történik.
Szeretném már végre vhogy megcsinálni, mivel a 360R-es modemmel a 10 megából alig jön 2,5 mega és most már kicsit idegesítő amikor csak úgy eldobja a kapcsolatot és percekkel később újra lesz net vagy még később...
Ezért szeretném a segítségeteket kérni, hogy mire figyeljek oda mégis, mit ronthatok el, hasonlók.
Várom válaszaitokat és remélem veletek együtt végre sikerül megcsinálnom az egészet... Nem gondoltam volna, hogy ekkora fejtörést fog okozni.
Mindenkinek előre köszönöm a segítséget!
Üdv Menta07 -
Carloska
csendes tag
DSL-321B_fw_revd_102EU_ALL_en_20130422
DSL-321B Firmware Release Notes
Firmware: 1.02
Hardware: Dx
Date: 2013/04/22Problems Resolved:
1. No authentication needed for all xgi files
2. Access to the Config file (http://192.168.1.1/config.bin) without authentication
3. Access to the logfile without authentication: 192.168.1.1/status/status_log.sys
4. Block the services of ftp/tftp/snmp/telnet/ssh -
Atomantiii
addikt
Sziasztok!
Ezt a D-link 321B adsl modemet fel lehet kicsit turbózni, hogy gyorsabban töltsön fel? Mert ma lejárt a hűségidőm a 15 megás netre, de a 20-ast nem tudták aktiválni, mondván nem elérhető nálam, így maradt a 10-es ami ugyebár lassabb feltöltési sebességgel rendelkezik.
Vagy maradhatott volna a 15-ös is több pénzért havonta, mint eddig. Megáll az ember esze, hogy minden évbe variálnak a T-nél ezekkel a csomagokkal, de átmenet a két csomag között persze nincsen.
-
SureStudio
tag
Sziasztok!
Elnézést, hogy ide írok de nem találtam más topicot ami kicsit nézettebb lett volna...
Az a gondom van, hogy van egy D-Link wireless N 150 easy routerem...
És szeretném beállítani. Összekötöttem a modememet a routerrel és aztán a routert a géppel...beirom a böngészőbe h dlinkrouter konfiguráltam jelszó minden...
De mikor be szerettem volna lépni akkor azt mondta hogy rossz jelszó. És ugye az a usernevem hogy admin és a password részbe beírom a jelszavam de nem engedd ... Hibás jelszó...
Viszont! Mobilom meg simán csatlakozott rá...mostis onnan írok. Nem tudom mi lejet a baj.
Kérlek segítsetek! Nagyon fontos! :/ -
Latza
aktív tag
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, mert kifogytam az ötletekből.
Tegnap jött meg az új D-Link 321-es modemem, amivel a jó öreg szürke 360-at akartam leváltani. Az első beállítás rendben ment, közvetlenül a gépre kötve átállítottam bridge üzemmódba, hogy a gépről tárcsázhassak és kipróbáljam, megy-e egyáltalán. Minden oké, működött a net. Ezen felbuzdulva bekötöttem a routert is (TP-Link WBR841N) úgy ahogy az előző modem mellett volt és első látásra csatlakozott is. Pár másodperc után eldobta a kapcsolatot és onnantól se előre se hátra. Megjegyezném, hogy a router setupjába sem volt hajlandó belépni.Megint közvetlenül a gépre tettem a modemet de most a setupja sem jött be. Reset és a gép újraindítása után lehetett csak megint konfigolni. És amikor beállítom a bridge módot, utána nem tud belépni a beállításokba. A gép tárcsáz, a net megy rendesen, de router konfig nincs. Közben frissítettem a firmware-t 1.03-ra, de minden változatlan.
Próbáltam a PPPoE kapcsolatot is, hogy a modem tárcsázzon, de nincs net.
Próbáltam másik routert (SMC), de ugyanúgy mire elindul megszakad és a router setupja is elérhetetlen lesz.Mit kellene állítanom? Elvileg a bridge módú modem és a korábban beállított routernek működő kapcsolatot kéne produkálnia, nem? Lehet, hogy hibás a modem? Mi az oka, hogy ilyen nehezen lehet belépni a setupba?
Ezt a spéci firmware-t még nem próbáltam.
Minden javaslatot szívesen fogadok.
-
Bálint85
senior tag
fel is tettem, nagyon szuperül működik rajta . már mikor feltettem rá már akkor gyorsabban jöttek be az oldalak, meg még egy kis finomhangolás és 1,5 Mb nyertem vele.
15 Mb netem volt váltottam 20 Mb-ra és a sebességem változatlan maradt. majd feltettem a Dchard progiját és lám most már tud jönni annyival amennyi elő van írva neki. gyári szoftverje szart se ér neki.
-
Bálint85
senior tag
321B modemem van és 15/1 mb a netem a T-home - nál, de most jár le a szerződésem és meg kell újítani.
Mekkora a maximum sebesség amit ez a modem le és fel tud?
Mert most a t-home -nál van olyan ,hogy 30/5 mb DSL vonalon esetleg ezt tudja vagy inkább válasszam a 20/1 mb sebességet?Vagy van valami FW hozzá ami tudja a 30/5 mb sebességet? mert ha jól tudom akkor max 24/2 mb tud a modem csak. vagy milyen modemet használnak ekkora sebességhez, esetleg pontos típusokat kaphatnék ami ugyanolyan jó mint a 321B.
-
StSanya
senior tag
Legalább négy - de lehet, hogy öt - éve megy nálam egy 321B, már jó ideje Dchard féle firmwarrel, jelenleg 15-ös T-Home csomaggal. Az utóbbi időben egyre többször szakadt meg a netem, de nem jöttem rá az okokra, mert az értékek jók voltak. Ma meguntam, s szétkaptam, az alábbi látvány fogadott. Tanulság? Ha szakad a neted, először nézd meg másik modemmel...
(Nem tudom mennyire látni, a bordó Evercon kondi kissé púpos...
)
-
morahill
csendes tag
válasz
morahill #460 üzenetére
Közben meg is találtam, ha esetleg valakinek kellene: telnet parancsok
-
morahill
csendes tag
Sziasztok!
Tudom, hogy már régi topik, de nincs meg vkinek véletlen a 321b modem telnetes doksija: Instruction_for_CLI(telnet)_dsl_321b.doc, mert az eredi link már nem él.
-
flash-
veterán
én 2 éve vettem a 321b-t.
azóta nem frissitettem rajta fw-t
érdemes frisisteni? -
furbyhun
csendes tag
Sziasztok!
Picit offtopic, de hátha tud valaki segíteni innen: dLink routerekhez, modemekhez tartozó gumilábakat keresek, amik távtartóként is működnek (akinek ilyen kütyüi vannak, az tudja, milyenekre is gondolok). Ha valakinek lenne felesleges, legyen szíves szóljon, és megegyezünk!
Üdv!
-
makos555
csendes tag
Sziasztok!!
Véleményeteket szeretném kérni a vonalról!! Nincs meg a sávszélességem és szakadozik a net.http://kepfeltoltes.hu/120425/sm50_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.speedtest.net/result/1915606205.png
-
StSanya
senior tag
válasz
Bálint85 #452 üzenetére
DSL-321B Firmware Release Notes
Firmware: 1.03
Hardware: Dx
Date: 2010/12/28Problems Resolved:
1. Fix Firefox addon NoScript security issue.Enhancements:
NoneKnown Issues:
NoneDe ne ezt tedd fel, hanem a Dchard félét!!!
http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html
-
Pharaoh
aktív tag
Hi!
Ha veszek egy ilyen modemet és lecserélem a szolgáltatóét, kell vmit állítani benne, vagy csak átdugom a kábeleket és megy is? (Routerem is van, az csatlakozik)
-
Bálint85
senior tag
D-link 321B modemem van rajta 1.01 firmwareval érdemes frissíteni az 1.03-ra?
miben különbözik a kettő? -
StSanya
senior tag
Ok, értem, a modemed "routerkedik", azaz ő tárcsáz be, stb...
Akkor a modem menüjében kéne átnézni a beállításokat, ott van valami elgányolva. Ott is az üresjárati beállításokat nézném át, de a DHCP beállításokkal is lehet gond pl. ha túl kis idő van beállítva, stb...
Amúgy érdemes lenne Dchard féle firmware-t rátenni a modemedre, de ekkor viszont már nem fog tudni routerkedni, s vagy beállítod a PC-det, hogy tárcsázzon, vagy veszel egy routert. Utóbbit más miatt is érdemes, már 5 - 10 ezer Ft között használható wifi routert lehet kapni...
http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html
-
Z14XEP
csendes tag
Sziasztok!
Dlink DSL-321b modemem van. A modem vagy a hálózati kártya bontogatja a LAN kapcsolatot kb 2 percenként és néhány másodperc alatt újra építi. Az ADSL oldal rendben van. Modem, hálókártya driverek újra telepítve, XP-m van. Van olyan program amivel megtudnám nézni, hogy melyik bontogat?
-
Atomantiii
addikt
válasz
Atomantiii #444 üzenetére
Közben sikerült egy kis segítséggel.
-
Atomantiii
addikt
Valamiért itt elakad a folyamat:
3. Próbáljunk bejelentkezni a modem webes felületére a http://192.168.1.1 cím böngészőbe gépelésével.
4. Ha sikerült, jelentkezzünk ki, telepítsük fel és indítsuk el a TFTP szervert.A 3-as lépés még megvan, a 4-es már nem, mert ha feltelepítem a tftp-t és indítanán a programot nem indul hanem hibaüzenettel leáll.
-
Atomantiii
addikt
Közben elvileg megtaláltam
-
Atomantiii
addikt
Sziasztok
T-home-os adsl netem van 15 megás, viszont az utóbbi időben naponta 3-5-ször szakad a net. A modem firmware verziója EU 1.00. Érdemes lenne e frissíteni, és ha igen hol találom hozzá a leírást? Illetve t-home-nál mire kell beállítani a paramétereket a modem menüjében? Mert próbáltam az snr-rel variálni, de nem akarja elfogadni ha beírom neki azokat a parancsokat, amik a topik legelején vannak, hanem hibaüzenetet ad.
-
annonmi
tag
Sziasztok, meg tudja nekem valaki mondani miért nem érem el a modemet (321b) tcconsole-ból? webes felület működik. Csak sajnos vonalszakadás miatt kicsit emelnék a tartalékon!
-
truhali
csendes tag
Sziasztok! Most vettem egy ilyen modemet, és egyáltalán nem értek hozzá. Valaki segítene, mit is kell tennem? Egy meglévő DSL-360T modemet szeretnék lecserélni DSL-321B-re. Van még mellette egy működő Linksys router. A router most rá van kötve a modemre és egy asztali gépre, és van mellettük egy wifis laptop. Csak kicserélem a régi modemet az újra, és ennyi, vagy állítanom is kell valamit az új modemen vagy a routeren, és ha igen, pontosan mit? Minden segítséget megköszönök szépen :-D
-
TommyGun
őstag
Sziasztok
Bocs ha eretnetséget kérdezek még nem olvastam végig a topikot de mi az a bitswap és SRA funkció?
-
#95590400
törölt tag
engem meg gyíkká változtatott. laptopról közvetlenül megy, ha a rútert rádugom, ott meg modem hang up. érdekes módon 360t meg megy a rúterrel csont nélkül...
volt varázslózva, volt bridge módban, dhcp kikapccsal, gyakorlatilag minden lehzetőséget végigvettem.
h mi a fenéért nem vettem inkább egy használt modemet tartaléknak ehelyett a űberjónak kikiáltott drága szutyok helyett.b -
#41133696
törölt tag
Hát lehet, hogy nálam megfog nyekkeni a 321B... kihúzva szinte sohasem volt ,de egy időben a router rendszeresen éjjel bontotta a kapcsolatot ...
Most meg egy hét alatt kétszer jött be a Windows 7 -ben a kapcsolódási hiba elhárító, ami kijelentette, hogy a szélessávú modemmel van a bibi, és hogy áramtalanítsam legalább 10 mp- ig majd helyezzem ismét áram alá ...
Elsőnek megcsináltam, sőt még ki is cseréltem az egyik 360 R -re , most második alkalommal ami pár perce volt éppen, magától megjavult.
-
labuwx
tag
Sziasztok!
Vettem egy DSL-321B és az első dolgom volt, hogy nekiálltam frissíteni a firmware-ét.
Minden hiba nélkül ment, de itt megakadt a folyamat (kb. negyed órája), a modemmen a status led egyenletesen villog, a lan folyamatosan világít. A cikkben azt volt írva, hogy pár perc után lépjünk ki, nem tudom, hogy ezt szó szerint értendő vagy kell várni, amíg kiírja, hogy kész? -
bozont
veterán
Sziasztok
Már egy ideje nagy megelégedéssel használom ezt a modemet. Viszont tegnap volt egy jókora vihar és mielőtt kikapcsoltam a gépet volt egy pillanatnyi áramszünet. A gép sem kapcsolt ki vagy indult újra, de úgy tűnik a modem nem bírta a dolgot (annak ellenére hogy túlfesz védelem van az elosztóban) nem megy a net. Az érdekes az, hogy látszólag működik rendesen a ledek szerint felcsatlakozik a netre, ha rádugom a lan kábelt a gép érzékeli hogy valami van a vonal másik végén, de a webes felületet sehogy sem sikerül előhozni. Hiába reseteltem többször is meg próbáltam a gépen fix ip-vel és anélkül, semmi eredmény.
Lehet még vajon segíteni valahogy?
Most az inviteltől kapott modemet használom, ami nagyon jól működik, de a teljes 8 megás sávszélt már nem tudja. -
#41133696
törölt tag
válasz
#41133696 #431 üzenetére
Na letelt a szerkesztési idő
Opera 11.11
13 Megabit körül reális nálam a le irány, és 0.9 körül a fel. A fel tekintetében nagy egyetértés van . Amúgy a 360 R-el felfele 0.7-nél nem igen jött ki több.
Amúgy most vettem észre, hogy az általam feltöltött képek egyikén - amely a csomagolásról készült látszott a modem MAC címe és gyártási száma
Picasa albumról volt szó, azóta töröltem...
-
#41133696
törölt tag
Chrome 11
A ping a Chrome kieg miatt van, amúgy jobb
Mozilla Firefox 4.0.1
Windows Internet Explorer 9
-
vasutas01
tag
Megérkezett nekem is a 321B-m, azonnal be is üzemeltem. Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, jól viszi a netet.
T-home 15/0,9 : http://www.speedtest.net/result/1308778943.png
Egyáltalán nem bont szét a kapcsolat, torrentet is bírja.
Igaz, nem is lakok messze a DSLAM-tól. -
kaposi1
tag
Sziasztok!
DSL-360R Modemet szeretnék leváltani egy DSL321B-re, TL-WR 1043ND Router mellé.
Már itthon is van az új modem.
Viszont nagyon nem értek én ezekhez a beállításokhoz, elszúrni meg nem szeretném.Lenne kedve valakinek segíteni a beállításokban hogy jól működjön a 15MB-os netemhez?
Nagyon hálás lennék érte ha mondjuk Skypon tudna segíteni valaki.
Skype nevem:kapsi1Előre is nagyon szépen köszönöm.
-
StSanya
senior tag
válasz
kingadam #427 üzenetére
Gyere át a másik topicba, linkeld be ott is a képeket, és majd dchard tud rá okosat mondani.
http://prohardver.hu/tema/re_uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/hsz_695-695.html
Én annyit tennék, hogy ahol bejön a telefonvonal a lakásba, rögtön oda tenném a szűrőt, s a modemet, úgy is megnézném, mi újság. Ha ugyanis úgy jó, akkor a házon belüli kábelezéssel lehet a gond.
-
kingadam
csendes tag
Csináltam egy tone cancellation-t a tüskére és monitoroztam az snr-t. Sajnos kb 2-3 óra alatt 3 szor szakadt meg. Ezek alapján van valkinek miért szakad meg ilyen gyakran. (A teszt alatt utorrent ment hogy maximum forgalmat generáljon a vonalon.)
[link] -
kingadam
csendes tag
Felraktam a custom firmwaret itt vannak a DMT adatai:
-
StSanya
senior tag
válasz
kingadam #423 üzenetére
Ez kell neked:
http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html
Amúgy jó a vonal, csak vannak zavarások. DChard firmware-ével jobb is lenne, és tudnál kizárni zavart vivőcsatornákat is.
A kábelezést is át kéne azért nézni, hátha a lakásodban szedi össze a zavarokat.
-
kingadam
csendes tag
Sziasztok!
Elég régóta bajlódom a vonalszakadásokkal kb mióta 15 megabitre emelték a sebességem. T-homos vagyok és sokáig 380t-s modemet használtam de az néha le is fagyott (csak áramtalanítás segített) és elég sokszor dobta a vonalat általában akkor ha max környékén ment a letöltés és feltöltés is ment egyidejűleg. Kezdtem unni a vonaldobásokat vettem 1 hete egy 321b-t hátha ott az snr tartalákkal játszva jobb lesz de még 160%on is dobja a vonalat mai napig naponta többször.
Sikerült az orbmt-t működésre bírnom:
Érdekelne valaki ez alapján meg tudja e mondani mi lehet a hiba ennyire szar a vonalam vagy valami más okozhatja. Gondolkozom a kábelcserén de addig nem akarok nekiállni míg a többi lehetőséget nem zárom ki.(elég nagy a lakás és az elvezetés miatt elég hosszú kábellt kéne kicserélni) -
#41133696
törölt tag
Csináltam egy videót az első 20 másodpercben a router bontott kapcsolata látható, a status led villog később pedig a gépet felébresztve létrejön a net kapcsolat.
-
#41133696
törölt tag
Az új modemmel és új routerrel :
-
#41133696
törölt tag
válasz
#41133696 #416 üzenetére
No megvolt a frissítés. Simán webes felületről
A hálózati kártya IP címét így adtam meg, mert így volt elérhető a modem mivel Bridge módban volt :
- IP címe: 192.168.1.1
- alhálózati maszk: 255.255.255.0Egyébként leszedtem a Putty-t is meg a telnetet is ,de gondoltam megnézem webes felületen, és már az van fent, arról netezek.
-
#41133696
törölt tag
Jelenleg a legújabb gyári FW mely ITT található az ez : DSL-321B_fw_revd_103DE_ALL_multi_20101228.zip
Na most nekem EU 1.01-es van a kérdésem az mivel egyébként nálam ezzel jól szuperál a modem, hogy van e biztonsági jelentősége a modem FW esetében a verziószámnak mint router esetében, vagy sincs ?
Mert ha nem muszáj nem frissítem a Firmware-ét
-
Sziasztok!
T-s ADSL-em van, Családi csomag 15/1Mbit. ADSL2+ Dlink 360R (fekete) modemem van, naponta többször lebont.
Most rendeltem egy ilyen 321B modemet, remélem jobb lesz
Valaki összetudná foglalni, hogy beüzemelésnél miket kell beállítsak, hogy normálisan működjön? Router lesz utána, így gondolom a bridge mód kell majd. Vagy szerintetek jobb ha a modem tárcsáz be, és DHCP-re állítom a routert?Köszönöm a segítségeket!
-
#41133696
törölt tag
A modem élettartama szempontjából mi a jobb ha a router sohasem bontja a kapcsolatot, vagy ha amíg alszunk bontja ?
-
#41133696
törölt tag
Helló !
Pár napon belül jön az új routerem és a 321 B modemem a webáruházból.
Gondolom, a modem konfigurációját csak úgy lehet elvégezni, ha elsőnek közvetlenül a router nélkül kapcsolódik a géphez. Miután a modem be lett konfigurálva, utána jöhet a router.
Ha tévednék, kérlek javítsatok
-
raider21
aktív tag
Szia r-chee!
A csomagokhoz semmi köze a rózsaszín T szolgáltatónak, az tény. De magánál a szolgáltatásnál a technikai hátteret jó eséllyel ez a cég biztosítja.
Mivel 15/0.9 -es DSL interneted van, az mindenképpen ADSL2+ technológia, nem pedig a klasszikus ADSL, vagy ADSL2.
Ha kicsit bővebben érdekel az ADSL, akkor ajánlom dchard ebben a témában írt alapműnek tekinthető írásait:ADSL, minden amit tudni akartál
ADSL paraméterezés, hibaelhárítás
A DSL-321B -vel biztosan nem lesz több a feltöltési sebességed, mint a modem korábban taglalt fizikai képességei. VDSL -hez más modem után kell nézed, de ebben a VDSL témában, modemekben nem vagyok képben.
Viszont ha maradsz a jelenlegi 15/0.9 -es ADSL csomagodnál, akkor mindenképp érdemes beruháznod a DSL-321B -re, mert fényévekkel jobb, stabilabb modem, mint a DSL-360R.Üdv:
-
r-chee
őstag
válasz
raider21 #408 üzenetére
Bocs, de én (szerencsére) más vizeken evezek: BTEL, szal a T-hómy-s csomagokhoz semmi közöm
. Ezt a mostani DSL-360R modemet én vettem anno, s magam kötöttem be a netet. De ADSL témában nem mozgok otthonosan. Asszem sima ADSL netem van, nem ADSL2, ki tudja
.
Szolgáltatómmal már beszéltem múlt hónapban telefonon, és hűségidő után van lehetőségem ugyanerre a 15/0.9-es netre kevesebb havidíjért, vagy választhatok 25/5-ös netet változatlan díjszabás mellett. Ügyfélszolgálatos mondta, hogy necces a 25/5-ös net, mert előfordulhat, hogy nem jön maximumon. Amikor 8/0.7-ről váltottam 15/0.9-re (szintén változatlan díjszabás mellett), akkor is ezt mondták, hogy necces. Maxon persze sosem ment a net, de én megeleégednék azzal, ha a köv. váltáskor 25 helyett csak 21Mbit lenne a letöltés, lényeg, hogy felfelé nagyobb legyen 1-nél, és min. legyen 3.5-4Mbit felfelé.
Csak a modemben nem bízom, hogy jó lesz-e, és fingom sincs, milyen típus lenne az ideális
-
raider21
aktív tag
Szia r-chee!
Mint te is írtad a támogatott maximális sebességek: 24Mbit / 1Mbit. Így a hőn áhított VDSL 25 Mbit / 4 Mbit sebességet nem tudod elérni, és a legjobb tudásom alapján a DSL-321 modemek "csak" ADSL2+ képesek, a VDSL -hez másfajta modemekre van szükség, amit maga a szolgáltató biztosít a felhasználónak. (Nem is tudok a piacon VDSL modemeket, de ebben a kérdésben dchard az igazi guru!)Viszont ha maradsz a mostani Családi csomagnál [link], akkor azt biztosan jobban kihajtaná a DSL-321 -es, mint a DSL-360R(B3) modem.
Szóval ha VDSL -re váltasz, akkor felesleges új modemet venned!De ha maradsz a mostani 15 Mbit/s / 900 kbit/s csomagnál, egy új 1 éves hűségidővel (így elég jó árat adnak főleg a dupla v. tripla kedvezménynél), akkor mindenképp megéri beruháznod egy ilyen modemre. Ezt lassan 2 éves, a modemmel szerzett gyakorlati tapasztalattal a hátam mögött mondom. Igaz anno engem is ez a cikk és teszt győzött meg a vásárlásról. Nem bántam meg, csak ajánlani tudom a DSL-321 modemet!
Üdv:
-
r-chee
őstag
"- támogatott maximális sebességek: 24Mbit / 1Mbit" - Szal letöltésben 24Mbit-et bír/enged át, feltöltésben pedig 1Mbit-et?
Jelenleg egy D-LINK DSL-360R (B3) modemem van, és párszor megszakad vele a netem, ami 15/0.9-es (a valós sebesség 12.7/0.7-es), és gondolkozom, hogy lecserélem, mert egy hónap múlva lejár a mostani hűségidőm, és váltani fogok 25/4-es netre. DSL-321B-vel ki tudom majd használni az utóbbi sebességet? Félek, hogy a 360R nem fogja bírni a strapát, meg már amúgy is 5 éve szolgálatban van.
üdv.
-
raider21
aktív tag
Sikerült lemérni a modem adastait OrbMT 3.42 -vel:
-
bozont
veterán
Végül is maradtam az annex B mellett, ezzel megy a net, inkább nem piszkálom. Viszont a legújabb 1.03 firmware gond nélkül települt webes felületen keresztül is, nem kellett a telnettel játszadozni.
-
bozont
veterán
Most olvasom, hogy invitel területre annex A kell, de nekem a 321B van ami meg ezek szerint annex B, viszont gond nélkül megy a net. Akkor most hogy is van ez? Firmware-t még nem frissítettem, gyári van rajta.
-
lipi000
csendes tag
Segítség!
megpróbáltam telneten változtatni és ez a válasz:
> adsl start --snr 120
app: adsl start --snr 120 2> /var/adslerr
app: rm /var/adslerr
>Ez egy error üzenet, hogy nem sikerült? Amennyiben igen, miért lehet ez?
Másik kérdésem, hogy bridgebe állítás után normális hogy a webes felületet nemtudom elérni, se a telneten?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Formula-1
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Telekom mobilszolgáltatások
- Apple MacBook
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Vivo V40 5G - az első benyomás fontos
- Nintendo Switch 2
- Fotók, videók mobillal
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A14/Samsung Galaxy A34/Samsung Galaxy A54
- Újszerű Apple MacBook Air 13.6" (2024) - M3 - 68 Ciklus- 8GB/256GB (MRXN3MG/A) Asztroszürke - MAGYAR
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE AORUS ELITE Z790 i7 14700K 64GB DDR5 1TB SSD 7900XTX 24GB be quiet! SB802 1000W
- Dell D6000 univerzális dokkoló USB-C/ USB-A, DisplayLink & Dell WD15 (K17A) USB-C + 130-180W töltő
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest