Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) Kendek

Kendek
(nagyúr)

Ez egész jól hangzik, de ha jól értem ez inkább kontrasztosabb képet segít előállítani vagy mi, nem? A cím alapján egész másra gondoltam, hogy a fényerőt a környezet fényerejéhez igazítja, mondom mi ebben az újdonság.

<-ƘƘ->

(#2) tgabi333

tgabi333
(tag)

és egy uv lámpa mellett nem fog működni?

(#3) Male válasza tgabi333 (#2) üzenetére

Male
(veterán)

Ha az onnan éri a panelt, ahonnan vezérlik... akkor már mindegy...
(elég egy UV szűrő elé, és szemből máris nem juthat be)

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#4) Móci válasza Kendek (#1) üzenetére

Móci
(addikt)

Én is erre gondoltam, de aztán mégis meglepetés lett. Kíváncsi leszek, hogy mit ér majd ez a panel élőben.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) Barthezz2

Barthezz2
(nagyúr)

Nem tűnik rossz elgondolásnak, nade majd kiderül élőben. Bár arra kíváncsi leszek, mire fog elterjedni egy ekkora felbontás, mikor nálunk a FullHD is gyerekcipőben jár..

Everybody lies.

(#6) Thulcandra válasza Barthezz2 (#5) üzenetére

Thulcandra
(senior tag)

Nálunk gyerekcipőben jár, a fullhd az igaz, de külföldön mi a helyzet a cikkben emlegetett 4000x felbontással. Nem igazán láttam cikket ilyen felbontású panelekről, habár biztos gyártottak már, csak milliókba kerül és bemutatókon használják max. Vagy ?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#7) ROBOTER válasza Thulcandra (#6) üzenetére

ROBOTER
(addikt)

Ne csak mozgóképben gondolkodj.

A dSLR-eknél már lassan alapnak számít a 12 megapixel, és egyre több a 15,18,21,24 megapixeles kamera, nem beszélve a KF hátfalakról. Kiadványszerkesztőnek, fotósnak, tervezőknek, orvosi alkalmazásokban áldás az ekkora felbontás....

(#8) Barthezz2 válasza ROBOTER (#7) üzenetére

Barthezz2
(nagyúr)

Igaz, erre hirtelen nem is gondoltam..

Everybody lies.

(#9) klambi

klambi
(addikt)

nekem valami hasonló van a monitoromban, cs ő nem a külső fénykehez képest állítja be a fényt... de nem rossz!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#10) orbano válasza klambi (#9) üzenetére

orbano
(félisten)

még jó, hogy ennek semmi köze a fényerőállításhoz

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) Translator válasza Male (#3) üzenetére

Translator
(tag)

Yep, az egyik kérdésem az lett volna, hogy mennyire barnulunk le a tévénézés közben.
A másik pedig az, hogy az UV mennyire szedi szét a folyadékkristályt meg a panel többi elemét?

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#12) marsu

marsu
(addikt)

A cím alapján valami teljesen más dologra gondoltam ...

:U

Press any key to continue ...

(#13) djyuri

djyuri
(őstag)

HY

és hány colos képernyőhöz jár majd ez a felbontás? És hogy oldja meg a készülék a full hd megjelenítését ekkora felbontásban,vagy ez kizárólag számítógép monitornál lesz ekkora felbontás?

(#14) simonzé

simonzé
(addikt)

Tehát most a TV felbontást kezdik el csesztetni. Még a HD sem terjedt el, de máris újabb kell... Van erre egy francia kifejezés, de azt most nem írom ide. Bökapóára végződik
Én maradok a jó öreg CRT-nél, mert valamennyit konyítok a dologhoz.

I don't fit in. I fit out.

(#15) Integra válasza simonzé (#14) üzenetére

Integra
(titán)

ne mo-ból indulj ki. mo olyan amilyen és olyan is marad.
nyugaton már csak kb hd-t lehet eladni, 2-3 digitális szolgáltató van, hd felbontást garantálva, nem pedig upc szerű szar összetömörített hulladék minőséget.
talán mo-n nem lesz sok évig létjogosultsága, de máshol simán. gondolom majd jön hd2 név alatt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) Duree

Duree
(veterán)

Minek ez a nagy felbontás,hiszen még a FullHd is gyerekcipöben jár.Alig van elterjedve.
Viszont örvendetes tény,hogy végre az Lcd technologia kezd tökéletes felé orientálódni.
Mire az Oled gyártható állapotba kerül,addigra az Lcd végre jó lesz

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#17) sekee

sekee
(csendes tag)

A HDTV nem újdonság 70-es évek óta létezik a szabvány (bár nyilván akkoriban még csak analóg formában), sőt a szovjeteknek már 1958-ban volt 1125 soros tv-jük, természetesen csak katonai felhasználásra. [link]

Sőt már létezik az utódja is UHD: [link], [link]

(#18) Integra válasza sekee (#17) üzenetére

Integra
(titán)

ehhez már a nappalim fala kompletten egy b@szott nagy panel kell, hogy legyen... :))

(#19) Tibiajax válasza Integra (#15) üzenetére

Tibiajax
(veterán)

nem 100%-ban idetartozik, de tegnap láttam a sat1-en, már a germánok is megkapták a sky csomagjait.. :U eddig ugye kiváltságosan csak a UK-n belüli történet volt, de immáron ott van a németeknek is..
Itt meg nálunk.... sivárság

mindenkinek megvan az ára bankjegyekben.. igen, a tiéd is.

(#20) Barthezz2 válasza Integra (#18) üzenetére

Barthezz2
(nagyúr)

Nyilván az új építésű házakba ez eleve bele lesz kalkulálva, hogy a nappali egyik fala, az a TV :D Nameg ott lesz mögötte 10-20 méter terep, hogy legyen is honnan nézni :DDD

Everybody lies.

(#21) ROBOTER

ROBOTER
(addikt)

Nem véletlenül írták oda a TV-hez a 3D-t.

A szemüveg nélkül használható 3D tévé hasonlóan működik, mint régen a színjátszós vonalzók (barázdált felület).

A páros oszlopokat az egyik szemed, a páratlan oszlopokat a másik szemed látja. 2x annyi képpont kell ahhoz, hogy 3D képet jelenítsen meg, ezért fontos ez a fejlesztés.

(#22) CYBERIA válasza Integra (#15) üzenetére

CYBERIA
(senior tag)

„ne mo-ból indulj ki. mo olyan amilyen és olyan is marad.”
Vagy nem.

Nyilván nem holnap vagy holnap után, de egyszer eljön az az idő, amikor a minket megillető szintre kerülünk. Mint ahogy voltunk is valamikor.

Egyébként néhány éve nem létezett olyan LCD kijelző, amire elcseréltem volna a CRT-met, a technológia előtt nem láttam fényes jövőt. Úgy látszik tévedtem, lehet hogy az OLED tényleg egy elkésett dolog lesz, mire megjelenik.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#23) Geönczy

Geönczy
(aktív tag)

Az igen.
17.000.000x12.000.000 felbontás meg 3d-s tv.
Még azért ez messzinek tűnik számomra itthon.

CSS (Hun)Bloodkiller

(#24) Integra válasza Barthezz2 (#20) üzenetére

Integra
(titán)

vagy egy kis szemtengely ferdülés... :DDD

(#25) Integra válasza CYBERIA (#22) üzenetére

Integra
(titán)

ha a lézer tv gyártása ésszerű költségekbe kerül, akkor tv fronton lehet, hogy annyi az olednek.

(#26) Tolkarius

Tolkarius
(tag)

hehe, lol lenne az UVs monitor. Mekkora bemenni a suliba leéget arccal, és amikor kérdezik síelni voltál? akkor rávágni h nem, csak hétvégén nagy CS party volt.

(#27) Male válasza Translator (#11) üzenetére

Male
(veterán)

Ez jó kérdés... az LCD-s kivetítőkbe szokás UV szűrőt tenni a panel el... mondjuk ott sokkal erősebb UV sugárzás van. Itt amit a vezérléshez használnak, az talán annyira gyenge, hogy a panel többi részének nem okoz semmiféle problémát.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#28) marsu válasza Barthezz2 (#20) üzenetére

marsu
(addikt)

Én inkább előtte szeretném azt a sok teret, mert mögötte nem olyan jó a rálátás ...

:D

Press any key to continue ...

(#29) CYBERIA válasza Tolkarius (#26) üzenetére

CYBERIA
(senior tag)

Nem hinném, hogy annyi UV-t kiengednének belőle.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.