Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz dabadab #24 üzenetére

    Kis kiegészítés a fentiekhez. Az alsó ábra azért nem tökéletes példa erre, mert az a Dolby Vision rendszerét mutatja be. Ami már tartalmazza a rec.2020-as színteret, de erre mondom ezeket elég nehéz függetleníteni egymástól.

    Közben kaptam egy 3d-s szín-fény diagramot amiről beszéltem

    Ebből kivehető mire próbáltam rávilágítani. Oldalt látni egy metszetet (jobb alsó ábra), amit egy ferde síkkal vágunk ki a nagy térbeli ábrából. Ezekhez a színekhez fényerő is társul. Amit tiszta kéknek látunk a legsötétebb szín ezért ez van legalul, kicsit feljebb a piros, legfeljebb a zöld mint a legvilágosabb. Így kapjuk a cie 1931 ember látásán alapuló 2d-s színábrázolást. Ha a térbeli ábra középső tengelyére pillantunk, nyomon követhető a fekete-fehér kontraszt emelkedése, a fényerő növelésével. Ezen egyszerűen lekövethető, hogy a fényerő változásával bizony változni fog a színkép, még ha ugyan abból a színtérből dolgozunk is.

    Ez meg nagyobban a fenti 3d-s ábrából származtatott cie 1931-es színábrázolás, és hogy a ma használt színterek ennek hányadát fedik le

    Igazából ezeket így részletében egy hdr topikban kéne megbeszélni, ezért nem akartam belemenni itt.

Új hozzászólás Aktív témák