Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz interstart #16 üzenetére

    Voltak az A10 (MK802) után még Allwinneres Android miniPC -s próbálkozások, de azokkal is az volt a probléma, hogy "lefolyt a proci a panelról". A routerrel kapcsolatban maximálisan osztom a véleményed. Nekem is csomószor megfordul a fejemben, hogy miért nincs egy ilyen eszköz. Most van egy "okosrouterem" (Linsys E3000 + Tomato, mögötte egy NAS, egy M8 -as miniPC és ha szeretnék távolról ezt-azt kapcsolgatni a lakásban, akkor még kéne egy IO board. Miért nem lehet ezt egybegyúrni? Pl. a router Lan -jairól, a POE ereken vezérlőjelet küldeni a Lan -ra kötött eszközök bekapcsolásához? Akkor az összes eszköz null energiaszintű lehetne kikapcsolva. Nem kéne a PC -kben bekapcsolt hálókártya a WOL -hoz, mivel közvetlenül a Power gombot, vagy a tápot lehetne használni az indításhoz. A routerben meg csak bedugom a Lan -t és ennyi. Úgy rémlett, hogy volt ilyesmi próbálkozás a Kickstarteren. Meg is találtam. SOAP. Össze is jött a lóvé, de ahogy nézem, elég botrányos véget ért a project. Kár érte. Az érintőképernyőt fölöslegesnek tartottam, de a többi rész jónak tűnt.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz Regonelix #12 üzenetére

    Sztem a 8 magos megoldások a 8 mag szempontjából "hibás" koncepciók. Ezek alapvetően mobil eszközökbe lettek kifejlesztve. A big/little elrendezés célja nem a nagyobb, hanem a feladat szerint optimalizált teljesítmény, amivel végső soron az akkuidőt növelik. MiniPC -knél viszont ennek nincs jelentősége. Abban az Exynos -ban eredetileg nem is tudott menni egyszerre a 8 mag. Ennek átalakítását külön taglalja a Hardkernel. Ezekben a boardokban sztem teljesen más szempontok miatt használják a 8 magos procikat. A Hardkernel kóreai és feltételezek erős Samsung kapcsolatot, ami sokat számít egy ilyen boardnál. Az Allwinner pedig támogatja az open source megoldásokat, ami szintén nagy előny. De azt nem hiszem, hogy nyers erőben többet tudnának ezek a 8 magosok, mint egy erős quad core. Kernel szempontjából viszont nem mindegy, hogy hány mag vezérlését kell megoldani, optimalizálni.

  • #79335424

    törölt tag

    Egy kicsit felületesnek érzem ezt az összefoglalót. Nyilván nem lehet minden boardot megemlíteni, de legalább a különböző lépcsőfokokból jó lett volna említeni egy-egy példát. A Hardkernel -nek nem csak Exynos board -ja van. Ott van az Odroid C1+. Ez lényegesen olcsóbb, de azért az Amlogic S805 nem gyenge kütyü. Ugyanez a SOC van az MK808B+ és a CS918G+ Androidos miniPC -kben. Én is egy hasonlóval nyomom. Egy M8 -assal, amiben egy AML S802 -es SOC van.
    A Hardkerneles árnál talán érdemes lett volna megemlíteni, hogy nem árt odafigyelni a rendelésnél arra, hogy mit is kap az ember. Az alapárban ugyanis nincs benne pl. az EMMC modul. Enélkül meg tök fölösleges erős vasat venni, mert a mikroSD visszafogja.
    Aztán ott az Arduino, ami sztem nem maradhatna ki egy ilyen összefoglalóból. Jó közösségi támogatása van és az Androidos vonala is erős. Ott van pl. az 1Sheeld (shieldeknek hívják az Arduinos bővítő paneleket).
    A Tronsmartos vonalat nem is értem. Csak a puffogtatás nagy, de igazán komolyat még nem tettek le az asztalra és minőségben is elég gagyit gyártanak. Legalábbis egy Minix -hez, vagy egy Zidoo -hoz képest. Sőt, a Linux támogatással még a Rikomagic is többet tett le az asztalra, mint a Tronsmart.
    Én még a RadxaRockot is megemlítettem volna. Kb. két éve jöttek az RK3066 -os boardjukkal, ami sztem nem volt vmi nagy dobás. Viszont az új, RK3288 -asukba nem nagyon lehet belekötni (legfeljebb az árába).

Új hozzászólás Aktív témák