-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Crvsh3R
senior tag
válasz
Dufresne #36135 üzenetére
Elindulni elindul, megy is utána minden, de a hiba azért elég érdekes ennek ellenére. Ha esetleg jobban meg tudod figyelni a hiba leírását vagy screenshotot tudnál róla feltenni (tudom, egy pillanatra jelenik megy a hibaüzenet, mert a CEC csatlakozás ablaka rögtön kilövi) azt megköszönném. Még a 3 napos cseregariban vagyok és nem szeretném, ha egy hibás darab maradna a nyakamon. Egyébként nem tudom milyen házat szereztél be hozzá, de nekem a FLIRC Kodi Edition Raspberry Pi 4 Case nagyon bejött, tényleg rendesen hűti a kicsikét.
-
Crvsh3R
senior tag
válasz
Dufresne #36133 üzenetére
Szia!
Igaz nem válasz a kérdésedre, de látom neked is a RPi 4 most é905kezett meg és szintén Libreelec-et toltál rá. Nálad LAN-on van WLAN-on keresztül van netre kötve? Ha LAN-on keresztül, akkor nincs gondod boot után a hálózattal? Nálam azonnal hibaüzenettel indít (pillanatra megjelenik a jobb felső sarokban) a KODI bootolás után, hogy valami szervert nem tudott elérni, mintha nem érzéklené a netet. Persze utána megy, de elég zavaró. PINN-nél is ugyanezt tapasztaltam (NOOBS fejlettebb verziója). Nem tudom eldönteni, hogy ez még a RPi 4-nél javítás alatt van vagy kifogtam egy selejtes modellt. RPi 3B-nél nem volt hasonló problémám sem. Próbáltam a "wait for network" kapcsolót is, de ugyanaz a probléma.Egyébként a te kérdésedhez hozzászólva: próbáltam pár 4k-s samplet és nem nagyon vagyok elájulva tőle. Remélem fejlesztenek még rajta, mert azért meg-meg röccen lejátszás közben a 4k-s tartalom, sőt egynél elment a kép és a hang is és csak SSH-n keresztül tudtam a RPi 4-est újraindítani. A korábbi Beelink M18-asom ami csak simán S905-ös procival van felszerelve simán lejátssza az említett fájlokat, holott pont ennek a kiváltására szereztem be a 4-es Pi-t.
-
duffbeer
őstag
válasz
Dufresne #36010 üzenetére
Nekem is 1 gigás van, alig használ belőle. Ha desktopot használsz, akkor érdemes 4 gigásat venni, a 2 gigás verziót amúgy nem is értem. :) Szvsz irreál árkülönbség van a lapok közt a nyomorult Ram miatt, szóval meggondolandó. De 20 körül van az Asus Tinkerboard is. Ahogy Yoshida írta, böngészéshez kellhet sok RAM.
-
válasz
Dufresne #36010 üzenetére
Én 2GB-osat vettem, hosszabb távon lehet jobban megéri. Ha már váltottam RPi3-ról, akkor ebben is legyen upgrade
Egyébként most, hogy fut a rendszer (Raspbian), a torrent (rTorrent + ruTorrent), és a médialejátszó (Kodi v18), 316MB-ot (!) használ RAM-ból. SWAP ki van kapcsolva.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! HP Elitebook 840 G11 üzleti notebook - Intel Core Ultra 5 135U 16GB DDR5 RAM 256GB W11
- BLUESUMMERS NVMe SSD adapter
- Bomba ár! HP EliteBook 830 G8 - i5-11GEN I 16GB I 512GB SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! Dell Precision M4800 i7-4800MQ I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I K1100M I Cam I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest