Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz inf3rno #14237 üzenetére

    Bocs, de pont így hangzott. :)

    "Azt írtam, hogyha nincs szükség különösebb szűrésre, csak napi és havi szintű kirajzolásra, akkor teljesen megfelel a fájlrendszer is az adatok tárolására, és nem kell adatbázis"
    No de ezt írta:
    "Kezdésnek mondjuk 3 hónapra visszamenőleg lehetne visszanézni az adatokat. Itt lehetne választani, hogy mekkora időszakot mutasson, pl. beállítani nap és óra szerint, mettől meddig."
    Szóval szükség van a különböző szempontok szerinti szűrésre. Innentől kezdve már nem mindegy, hogyan tároljuk az adatokat, mert adott esetben nehezítheti a feldolgozást.

    "Ha időközben változnak az igények, akkor meg fájlokból bármikor fel lehet tölteni az adatokat egy adatbázisba. Mi ebben a rugalmatlan?"
    Az, hogy beleteszünk még egy nagy lépcsőt a dologba, van egy pluszmunka, egy utófeldolgozási igény, amikor eleve feltölthetnénk normális "nyilvántartásba" is az adatokat. Ráadásul már a kezdetektől ez az igény. A vesszővel elválasztott fájl rugalmatlansága meg adott: az egyes "oszlopokban" tárolt adatoknál figyelni kell az elválasztó karakterre, az "oszlopok" sorrendje kötött, a struktúra változása egy fokkal nagyobb kényelmetlenséget jelent talán, mint az adatbázisbeli nyilvántartás esetén (persze ez nem feltétlenül igaz, esetfüggő, attól függ, mekkora a változás, adatbázisnál is melós lehet). Amennyiben az általad javasolt megoldást választja, akkor az utófeldolgozás során bizonyos időközönként egy külön scripttel még ezeken a vesszővel elválasztott adatokon végig kell menni, kihámozni belőle a lényeget, feltölteni egy másik adatbázisba, amit aztán a weboldal scriptje olvasgat. Olvashatná egy helyről is - persze ha nem ugyanez a "gép" a webszerver is, akkor meg a legjobb lenne, ha egy fizikailag másik gépen lévő adatbázisba töltögetné fel az adatokat.

    "Szvsz inkább az igénytelen, ha valaki nem gondolja végig a problémát, és ágyuval verébre lő."
    Ez szerintem pont nem az ágyú és a veréb esete, legalábbis az alapján, amik a felvázolt igények. Persze tök szubjektív az egész, rengeteg megoldás létezik rá, inkább a saját elképzeléseimet vázolom fel, hogy én próbálnám eleve rugalmasabban kezelhető adatstruktúrában eltárolni (és persze az én megoldásomnak is lehetnek hátrányai).
    De mondjuk ezt a srácnak kell eldönteni, hogy melyik megoldást választja, mi most csak beszélgetünk a potenciális megvalósításokról. :)

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák