- 3D nyomtatás
- Melyik tápegységet vegyem?
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen processzort vegyek?
- Nem tetszik a Procon-SP-nek, hogy a Nintendo távolról kivégezheti a Switch 2-t
- Acer notebook topic
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
cinemazealot
addikt
válasz
Kicsirics77 #22193 üzenetére
És vajon van olyan megoldás, hogy egy ilyen RPi-hez szánt képernyőn (amit HDMI-n kötök egy Ubuntu PC-hez) beizzítsam az érintőpanelt? Esetleg valamilyen GPIO-USB (?) átalakító meg egy megfelelő illesztő program?
-
cinemazealot
addikt
válasz
wassermann #21832 üzenetére
De ha csak a kártyafoglalatot köti drótokkal az alaplaphoz, és hagyja azt a drótokon lengeni, már az is adhat annyi rugalmasságot a foglalatnak, hogy az autó rezgései ne okozzanak a kártyánál kontakthibát.
-
cinemazealot
addikt
-
cinemazealot
addikt
válasz
Márton #21264 üzenetére
Mert nincs benne akksi, ami hajtaná kikapcsolt állapotban is a belső órát.
A minap különöset tapasztaltam: az OpenELEC timeserver beállításait sikerült elbarmolnom, ezért minden bekapcsoláskor visszavitt 1970-be. Aztán kettőt sikerült visszaállítanom, de pont olyan domain nevet adtam meg, amik akkor (ki tudja miért) nem voltak elérhetőek. Végül kerestem egy olyat, ami elérhető volt és rögtön meglett a pontos idő.
-
cinemazealot
addikt
válasz
Beni2360 #21218 üzenetére
Én nem tudom... engem megfogott a DIY ház építés gondolata és minden elismerésem azoknak, akik belevágnak egy ilyen projektbe. Szóval vtechun, csak hajrá!
Aztán persze lássuk is a végeredményt!
(#21220) Beni2360
+1 Vagy régebbi (486-os, Pentium) procik bordáiból fűrésszel kivágni. -
cinemazealot
addikt
Szerintem teljesen fölösleges ventilátoros házra költeni. A ventilátor csak többlet fogyasztást eredményez az amúgy is sokszor problémás tápnak (olvass vissza, sokan nyűglődnek, mire megtalálják a megfelelő tápot), illetve fölöslegesen zajong. A Pi2 (és talán a Pi3 is) pedig tökéletesen megvan passzív bordával is. Amikor év elején megvettem a Pi2-met néhány topiclakó még a borda létjogosultságát is megkérdőjelezte. Ráadásul nekem az egész cucc a tévé mögött van, senki nem látja, a doboz pedig a málnapc.hu-tól kapott fekete, vékony falú, recsegő-ropogó vacak. Ha annál kicsit masszívabbat választasz, jobban jársz, de ha nem teszed házba, még a hűtése is jobb lesz. Legfeljebb néha portalanítani kell.
Amikor a Pi átvette itthon a médialejátszó szerepét egy HP ProLiant Microserver N36L-től (ami egyébként is egy halk PC a maga 1 db 12 cm-es ventilátorával, ráadásul egy szivacsos belső falú szekrényben működött), felüdülés volt, hogy tökéletesen zajmentesen nézünk filmet. Már csak a projektornak akarok egy hush-box-ot és tökéletes lesz a moziélmény.
-
cinemazealot
addikt
Én is gép építős projekthez kerestem mobil(abb) méretű képernyőt, de röhej, hogy a 13-14"-es képernyők árai képviselik a lokális maximumot a piacon. A 5-11"-es építhető panel még megfizethető, a 19,5-20"-es monitor pedig már megfizethető, a kettő között minden sokkal drágább.
Én is valószínűleg egy 19,5"-es monitort fogok szétszedni...
-
cinemazealot
addikt
-
cinemazealot
addikt
válasz
Márton #20638 üzenetére
1. Megkaptad már rá a választ.
2. Nemtom.
3. Nemtom.
4. Na, ezt pont hétfőn hegesztettem meg magamnak ennek alapján. A kártya második partícióján (ami a Pi-n a /storage könyvtár alá van bemountolva) a /.kodi/userdata könyvtárban kell létrehozni egy autoexec.py nevű szkriptet az alábbi tartalommal:import xbmc
xbmc.Player().play('/storage/music/radio_somafm_groovesalad.pls')A fenti példámban az OpenELEC "Music" mappájába lementett GrooveSalad nevű netrádió stream-jeit tartalmazó .PLS fájlt tölti be (ez lehet akármilyen .M3U lejátszási lista is).
5. Mármint Pi-n Ubuntu+VLC? Mert én a Pi előtt gyakorlatilag csak azt használtam, csak PC-n, de ilyen beállítást nem kerestem még benne.
-
cinemazealot
addikt
válasz
Márton #20609 üzenetére
Nekem mondjuk 15.2-es Kodi fut a RPi-n, de talán a menüstruktúra hasonló:
Rendszer -> OpenELEC -> Szolgáltatások -> Samba -> Samba engedélyezéseUbuntu alól:
Hálózat böngészése -> Windows hálózatok -> WORKGROUP -> RPIOE (így neveztem el az RPi-met) -> mappák sokasága: pl. Music, Pictures, TV Shows, VideosWindows alól:
Hálózat -> RPIOE -> fenti mappák sokaságaKiválasztod az egyik mappát és már írhatsz is bele, olvashatsz is belőle. Ubuntu és Windows alól is sikeresen hozzáfértem.
-
-
cinemazealot
addikt
válasz
BB9360 #20364 üzenetére
Tartani nem szabad tőle, nem harap.
A netes leírások (vagy akár ez a topic is) elég infót tartalmaznak ahhoz, hogy kereshess rájuk és a kapott infók alapján összerakd a cuccot. Én is csak kb. 1-2 éve foglalkozom Linux-szal, azelőtt kizárólag Windows-t használtam, de nem volt szükség linuxos tudásra az RPi beüzemeléséhez.
A finomhangolás, testreszabás már más kérdés, de az "első médialejátszóm"-ként történő beüzemelés nem igényel majd ilyen mély tudást.
-
cinemazealot
addikt
válasz
BB9360 #20356 üzenetére
Osztom (#20362) Celtis véleményét: én is NOOBS-os csomagban vásároltam a Pi2B-met, de az első néhány próbálkozás után tönkrement a telepítés (szerintem hálózati problémák miatt, itthon ugyanis nem dinamikus IP-cím kiosztást használok, hanem statikusat, arról meg semmilyen infót nem találtam, hogy NOOBS-nál hogyan kell beállítani a statikus IP-t). Végeredmény az lett, hogy egy PC-n töröltem az előtelepített kártyát és felraktam rá az OpenELEC-et. Annak az első indulásakor máris a Kodi felületére kerülsz, aminek a beállításaira aztán millió instrukciót találhatsz a neten.
-
cinemazealot
addikt
-
cinemazealot
addikt
Sziasztok! Bocs, ha nagyon OFF.
RPi2B (OpenELEC 6.0.3) => Pioneer VSX-520 => LG 42LN5400 HDMI-kapcsolt láncban szeretném a Kodi-t az erősítő vagy tévé távirányítójával kezelni. Amíg az RPi csak a tévére volt kötve, a tévé távjával ment, most egyikkel sem. A VSX-520-at érzem bűnösnek, de lehet, hogy csak én nem tudom, hol kell benne feléleszteni a HDMI CEC-et. ... Lehet, hogy sehogy?
-
cinemazealot
addikt
-
cinemazealot
addikt
Nem lehet, hogy volt egy pillanatnyi áramszünet (vagy feszültség ingadozás), amit a tévé meg sem érzett, de a Pi tápja igen, ezért a Pi is újraindult? Ha a töltőd (tápod) egy amolyan kisebb darab, akkor nem biztos, hogy van benne akkora puffer kondi, ami képes lenne egy pillanatnyi áramszünetig is megtartani a tápfeszültséget.
-
cinemazealot
addikt
válasz
Truman #19503 üzenetére
Nekem ez a kis netbookom sokáig a szomszéd szobában volt, és nyitott ajtó mellett még éjszaka sem volt hallható (pedig vidéken lakom, ahol aztán tényleg nagy a csend éjszaka). De ha kis költségvetésből szeretnéd még halkabbá tenni, építhetsz köré egy hushbox-ot, ami engedi ugyan a légmozgást, de a zaj kiszűrődését nagy mértékben csökkenti.
-
cinemazealot
addikt
válasz
Truman #19489 üzenetére
Ha csak torrentezésre és fájlszervernek használnád, ugyanakkor csak külső vinyó(ka)t akasztanál rá, akkor a teljesítmény talán mégsem lehet olyan komoly érv (legfeljebb olyan mértékben, hogy a router-ednél legyen gyorsabb). Így viszont lehet, hogy egy max. 20e Ft-os használt netbook-kal jobban járnál, amihez még monitor sem kell, mert csak felnyitod és már tudod is babrálni. Én pl. egy használt MSI Wind U100-at használok Ubuntu 14.04.4 LTS-sel, 2 GB RAM-mal és 120 GB-os HDD-val, a fogyasztása pedig max. 12 W. Fut rajta SMB, MySQL, Apache, PHP, Ruby, Deluge daemon+webui, Noip daemon... A stabilitásáról pedig annyit, hogy a 19 nappal ezelőtti frissítés miatti újraindításig több mint egy éve ment 7/24-ben mindenféle gond nélkül. Ja, és mivel saját akksija van, az áramszünettől sem kell tartanom.
(#19493) aryes
Ez most jólesett.
-
cinemazealot
addikt
Fiúk-lányok!
Egy ideje már figyelem, hogy az RPi2 + OpenELEC 6.0.0 + Kodi 15.2-nél filmlejátszás folyamán félóránként (de egyébként tök véletlenszerűen) "meg-megbicsaklik" az AAC kódolású hang. Más hangkódolásnál nem emlékszem, hogy hallottam volna ezt.
Más is tapasztalt már ilyet? Ha igen, vajon van rá gyógyír?
-
cinemazealot
addikt
válasz
cinemazealot #19224 üzenetére
Egyébként felmerült már másban is a kérdés, hogy vajon TeamSpeak szerver működik-e Pi-n. De ahogy elnézem, csak valamilyen x86-os emulációval (nem olvastam végig a cikket, lehet, hogy tévedek).
-
cinemazealot
addikt
válasz
nepszter1 #19220 üzenetére
Szerintem fordítsuk meg a kérdést: írd össze, mit szeretnél megvalósítani, és itt biztos sokkal többen tudnak majd segíteni Neked abban, hogy kiderítsd, a RPi alkalmas-e arra a feladatra vagy sem.
Ez gyakorlatilag -- ahogy (#19207) cigam is elmondta -- egy mini PC, rendkívül sok felhasználási és csatlakozási, bővítési lehetőséggel, de kb. egy okostelefon erejével. Tulajdonképpen én az okostelefonra is úgy tekintek, mint integrált képernyős mini PC-re, amin történetesen telefonálni is lehet. A Pi ennél annyival több, hogy nincs betokozva, olyan OS-t teszel rá, amilyet nem szégyellsz (akár Te magad is fejleszthetsz rá, nem vagy kizárva a rendszerből, mint egy telefon vagy tablet esetén), és millióféle eszközt rá tudsz bogozni, amivel aztán azzá változtatsz egy Pi-t, amivé akarsz: megfelelő kiegészítőkkel mérhetsz vele hőt, páratartalmat, szélerősséget, fényt, gyorsulást ... sorolhatnám a végtelenségig, amit aztán feltölthetsz a netre, vagy vezérelsz vele egy lakásautomatizálást, autót, helikoptert, kombájnt ... bármit. Használhatod akár asztali PC-ként és médialejátszóként is, de tudnod kell, hogy az ereje még mindig csak annyi, mint egy okostelefoné. És persze nemcsak az ereje, de a mérete is, és ez nagyon sok esetben előnyére válik: pici, épp ezért -- megfelelő akkumulátoros táplálással -- akár mobil is lehet, nem vagy erősáramú hálózathoz kötve, mint egy normál méretű PC esetén.
De hogy az egyik konkrét kérdésedet is megválaszoljam: nem kizárt, hogy elberregne TeamSpeak szerverként, ki kell próbálni.
-
cinemazealot
addikt
válasz
szasanyi #19003 üzenetére
Mondom az én konkrét példámat: egyik kedvencem a StreamingSoundtracks.com, a másik pedig a SomaFM: Groove Salad. Előbbi a SHOUTcast2 kiegészítőn keresztül, utóbbi az állomás nevével fémjelzett kiegészítőn keresztül érhető el. Előbbi tök jól működik (kiegészítőn keresztül), utóbbi viszont valamiért az utóbbi időben már nem. Mindkettőnek van viszont honlapja, ahonnan letölthető egy-egy .m3u vagy .pls fájl, ami közvetlenül hivatkozik az állomások stream-jeire. Utóbbiakat letöltöttem, betettem a Kodi által is elérhető könyvtárba, így mostantól nem kell a kiegészítőkkel bajlódnom (ami egyébként egy 3rd party szoftver, és lehet, hogy egy hibás konfiguráció vagy verzió miatt nem képes hivatkozni a vonatkozó csatorna stream-jére), hanem a Kodi "Zene > Fájlok" menüpontjából egyszerűen rájuk bökök, és már hallgathatom is őket. Fapados, de a legbiztosabb módszer.
(#19012) gonorrea
"Bad request" és "Unknown kind" hibaüzenettel még nem találkoztam a YouTube kiegészítőnél, de a (#19018) tet által is említett "átírom sajátra a YouTube kiegészítőben lévő, még a fejlesztő által beállított és a világon minden más felhasználó által alkalmazott, épp ezért a kvótát erősen emésztő API kulcsot, valamint OAuth kliens azonosítót és titkos kulcsot" beállítást tegnap én is elvégeztem és azóta nekem sincs vele gondom. -
cinemazealot
addikt
válasz
szasanyi #18996 üzenetére
Persze, hogy meg, én is előszeretettel használom netrádió hallgatására a Pi-t. Egyfelől ott van a (#18997) dugesz77 által is említett megoldás, amikor valamelyik rádió állomásra dedikáltan fejlesztett kiegészítő által nyújtott szolgáltatást használod. Ez nálam sajnos csak félmegoldás volt, mert a kedvenc 2 állomásom közül az egyikre írt kiegészítő egy idő után nem működött. Másfelől ott a legfapadosabb megoldás, hogy az adott állomás strem-jére mutató .m3u, .pls stb. fájlt letöltöd olyan helyre, ahol a Kodi megtalálja, majd közvetlenül azt indítod el.
-
cinemazealot
addikt
válasz
Flowtation #18947 üzenetére
Én Ubuntu-n a Samba megosztásaim kialakításához ezt a súgót használtam több gépemen is, némelyik könyvtár esetén szabad hozzáféréssel, más könyvtáraknál csak jelszavas hozzáféréssel. Olyan jól sikerült, hogy zokszó nélkül fel tudok rá csatlakozni Androidról, másik Ubunturól, Windows-ról és RPi2 Kodiról is.
-
-
cinemazealot
addikt
Valóban, figyelmetlen voltam.
Nekem azonban nem szokott gondot okozni, hogy a távoli IP címre (dinamikus domain névre) hivatkozva lépjek be a helyi hálózatról.
(#18897) raidx
Úgy tudom, Pi-re csak ablakkezelő nélküli Win10 létezik. Ha a programod nem rendelkezik ablakos felülettel (parancssoros) és jó neki ez az ARM-os Win10 is, akkor tehetsz egy próbát vele, bár ez így elég bizonytalan. Szerintem sokkal jobban jársz, ha keresel egy használt x86 alapú netbook-ot 10-20e Ft-ért, annak a fogyasztása is megállhat 20 W körül. -
cinemazealot
addikt
OpenELEC-ben bekapcsoltad az SSH szolgáltatást? Úgy tudom, az nincs alapértelmezésben engedélyezve, így ha Te nem kapcsoltad be, akkor nem is fog beengedni se kívülről, se belülről.
Egyébként ha rám hallgatsz, akkor a router-nek nem a 22-es portját irányítod a Pi 22-esére, hanem valami egyéb, mással nem ütközőt (pl. 9922). A robotok ugyanis előszeretettel próbálkozhatnak a default portok feltörésével.
-
cinemazealot
addikt
3 fázisról szerintem senki nem szólt. A cosfi viszont tényleg jól jöhet, ha pontosan tudni akarja, mennyi áramdíjat fog fizetni. Pusztán az áram és feszültség ismerete csak a látszólagos teljesítmény kiszámításához elegendő, ami nagyobb vagy egyenlő a szolgáltató által mért (Általad meg fizetett) hatásos teljesítménynél.
Ezzel a módszerrel legfeljebb (és most annak idei osztályfőnökömet idézem) "a biztonság javára tévedsz", de pontos fogyasztást nem fogsz kapni.
-
cinemazealot
addikt
válasz
D@reeo #18682 üzenetére
Ötletek:
1. pontos, de drága és nem teljes:
Ha találsz olyan lakatfogót, ami képes elektronikusan továbbítani az általa mért áramértékeket, akkor vezeték megbontása nélkül mérheted egy fázis fogyasztását. A mért adatok továbbítása kérdéses, de a 2. pont ide is jól jöhet:2. talán nem annyira pontos, de teljes:
Fogsz egy olcsó okostelefont, írsz rá egy alkalmazást, ami a kameraképet feldolgozva rendszeres időközönként feljegyzi az óraállást és a mérőóra tárcsájának (ha az még tárcsás) forgási sebességét, amit aztán WiFi-n vagy a belehelyezett SIM kártya számlájára mobilhálózaton feltölt egy házi szerverre.Mindkét megoldás hátránya, hogy OFF, mert nincs benne RPi.
-
cinemazealot
addikt
válasz
Osynho #18389 üzenetére
Szerintem azért nem nagyon kapsz választ, mert ahogy elnézem, javarészt mindenki HDMI-n engedi ki a hangot, optikai kimeneten szinte senki. De ha be mered vállalni ezt a konfigurációt, akkor Te lehetsz az egyik első, aki ilyennel próbálkozik, megoszthatod velünk a tudást, ha meg valami félresiklik és nem úgy megy, ahogy szeretnéd, akkor egyszerűen leszeded a hangkártyát és van egy kopasz Pi2-d, amit aztán utólag kiegészíthetsz egy optikai kimenettel rendelkező USB-s hangkártyával.
-
cinemazealot
addikt
válasz
szasanyi #18352 üzenetére
Én is kártyaolvasóval módosítottam a fájlt, és nekem érezhetően gyorsabb lett (értsd: ugyanazzal a mozdulattal nagyobb utat tett meg az egérmutató a képernyőn). A film közbeni darabosság viszont egy egészen más dolog, ahogy azbest kolléga is írta. Ekkor a GUI direkt lelassul (mármint a frissítése), hogy a filmlejátszástól ne vegye el az erőforrásokat.
(#18354) aryes
Nem leszek képes megválaszolni a kérdésed, de jelzem, hogy a HTPC topican múlt pénteken pitepeti71 és _Smooth kolléga váltottak néhány szót a témában. Talán érdemes lehet csatlakoznod, hátha közben kitaláltak már valamit. -
cinemazealot
addikt
válasz
szasanyi #18312 üzenetére
Működik az egérgyorsítás!
Az OpenELEC gyökerében lévő "cmdline.txt" fájlba a már meglévő sor végére (szóközzel elválasztva) oda kell biggyeszteni, hogy
usbhid.mousepoll=0
Következő boot-olástól legalább olyan gyors az egérmutató, mint Windows-on. Szerintem az órajel manipulálása nem (vagy alig) lesz hatással rá, ráadásul azzal bizonytalanabbá teszed a Pi működését.
(#18333) Szicskeee
Azt mondod, hogy "...ahogy atkapcsolok az erositore ott megy a TV taviranyitoja." Nem lehetséges, hogy mivel az erősítőd és a tévéd is LG, ezért a tévé távirányítója kezeli az erősítődet is? Mert ha igen, akkor ez már nem CEC kérdése, illetve a kérdés továbbra is az, hogy az erősítőd támogatja-e a CEC-et. Szerintem nem, és ezért nem tudod vele irányítani a Pi-t. A tévé távjával meg azért nem megy (most) a Pi, mert az erősítő közbe lett iktatva. Nálam pont ugyanez a helyzet, csak nekem Pioneer erőlködőm van. -
cinemazealot
addikt
válasz
Szicskeee #18331 üzenetére
Simán lehet, hogy az erősítő a ludas. Nekem is amíg csak a tévébe volt bedugva a Pi, működött a tévé távirányítójával a CEC. Aztán igényem lett a hangzásra, ezért átdugtam a Pi-t az erősítőbe, majd onnan továbbítottam a HDMI jelet a tévébe. CEC megszűnt (erősítőm azt nem támogatja, vagy még nem volt türelmem játszani vele), többcsatornás hangok megjelentek. De nem bánom, mert nekem a hangok fontosabbak.
-
cinemazealot
addikt
válasz
envagyok #18136 üzenetére
Egy próbát megérhet. Play-ből tudsz rá telepíteni Android alkalmazást, nem? Tegyél fel rá egy MySQL szervert és nézd meg, hogy be tudod-e úgy állítani, hogy azt a Kodi(k) használhassá(k).
-
cinemazealot
addikt
válasz
envagyok #18125 üzenetére
Pi-re nem tettem még adatbázist, de szerintem az nem is lenne nagyon testhezálló, főleg ha több klienst kellene kiszolgálni. Mi van akkor, ha pont azon a Pi-n kezdenél nézni valamit, miközben valaki más egy másik kliensről éppen a rátelepített adatbázist túrja? Eléggé lelassulhatna szegény, Te pedig szívod a fogad, hogy akadozik a lejátszás.
Ahogy (#18129) ht42 is írja, a NAS-ra (vagy egy egyéb házi szerverre) lenne érdemes fellökni az adatbázist, aminek nem árt, ha néha picit belassul és állandóan elérhető. Esetleg feltelepítheted egy régi okostelefonra vagy tabletra is, csak ugye kérdés, hogy azok WiFi kapcsolata mennyire teszi bizonytalanná az elérhetőségét/rendelkezésre állását.
-
cinemazealot
addikt
válasz
envagyok #18123 üzenetére
Én használok LAMP-ot több gépemen is (elsősorban munkához), de a Pi-nek továbbra is a legegyszerűbb módon, Samba-megosztással oldom meg a médiával történő ellátását. Ez mondjuk nem kifejezett egy "média adatbázis", de pl. _Smooth kolléga úgy tudom, csinált olyat is, hogy több Kodit üzemeltet egy MySQL adatbázisban tárolt konfigurációval, így minden kliensen ugyanazok a beállításai. Mondjuk, ez is inkább csak "konfiguráció adatbázis". Pontosan mire gondolsz?
-
cinemazealot
addikt
Valahogy be lehet állítani a Pi-n azt, hogy amikor bekapcsol, akkor a megjelenítő bekapcsolása nélkül is képes legyen fixen belőni egy bizonyos felbontást/képfrissítést?
A rendszer: Pi2B (HDMI kábel) Pioneer VSX-520 erőlködő (HDMI kábel) tévé/projektor. Bekapcsoláskor egyszerre kap feszültséget minden, de csak a Pi indul be azonnal, a többit a távirányítókkal kapcsolom be utólag. Amikor meg bekapcsolom az erősítőt és a tévét, csak a nagy feketeséget látom, és csak a Pi újraindításával orvosolható a dolog. Sajnos ez az erősítő nem rendelkezik kapcsolt kimeneti táppal, tehát nem tudnám ráakasztani a Pi-t, hogy az csak akkor kapcsoljon be, amikor az erősítő beindul.
Ha van erre megoldás, akkor OpenELEC-ben és Raspbian-ban is érdekelne a know-how.
Ha az egér gyorsításra is van valakinek ötlete, azt is szívesen venném.
-
cinemazealot
addikt
Sziasztok! OpenELEC + Kodi telepítésnél lehet valahogy változtatni az egér mutató sebességét? Egy Rapoo rádiós egérrel használom és hát elég lomha szegény: végigszántom a dohányzóasztalt, mire eljutok a képernyő egyik sarkából a másikba.
Gyorsítanék rajta, ha ez lehetséges.
-
cinemazealot
addikt
100 Mbps bitrátájú filmből egy egész estés (2 órás) példány kb. 90 GB méretű. Ha tehát nagyjából ekkora vagy ennél nagyobb videofájlokat szeretnél lejátszani, akkor tényleg aggódhatsz, hogy a 100 Mbps-os hálózatod elég átviteli sebességet biztosít-e majd annak real-time lejátszásához. Amíg viszont 90 GB-nál kisebb fájlokkal van dolgod, valószínűleg nincs miért aggódnod.
A "BD50" tudtommal azt jelenti, hogy 50 GB a filmet képviselő adatmennyiség, és úgy tudom, ez a hétköznapi használatban jelenleg a legnagyobb méret. Az ilyen filmek lejátszása közben legfeljebb az akció dúsabb jelenetek okozhatnak fennakadást, ahol a bitráta kis időre felszalad, de ha a lejátszód elég okos, még jóval előtte be-cache-eli, és akkor nincs baj.
-
cinemazealot
addikt
Bocs az "e" miatt, elírtam.
Még nem teljesen tiszta számomra ez a Raspbian/OpenELEC ökoszisztéma, szóval bocs, ha hülyeséget írok. Ki fogom próbálni Raspbianon is a Kodit, de még nem jutottam el odáig. Örülök, hogy OpenELEC-en sikerült normálisan beállítgatnom mindent.
(#17546) Blaise
Maradjunk annyiban, hogy nem mindig zászlóshajók.De elsősorban a böngészőfülek számának és a megjelenés limitációira gondoltam. Maga a böngésző tartalom valóban jobban szaggat(hat), mint egy kiforrt okostelefonon.
(#17549) szasanyi
Ahogy cigam kolléga is sugallja (ha jól értem), a Raspbian grafikus felületéről (vagy parancssorból) el tudom indítani a Kodit és akkor lehet billentyűváltással ugrálni a két felhasználás (általános számítógép vs. médialejátszó) között. -
cinemazealot
addikt
válasz
szasanyi #17542 üzenetére
A YT hiánya szerintem nem akkora probléma, hacsak nem akarsz aktívan részt venni videók közösségi tevékenységében (megjegyzések írása, like-olás, dislike-olás stb.), arra ugyanis ott vannak a Kodi YouTube, Vimeo stb. addon-jai, amik szerintem még jobb minőséget is adnak, mint a böngészőbéli megjelenések.
A kérdés már csak az, hogy vajon lehetséges-e pl. egy billentyűkombinációval váltani Respbian-ról (és annak egyéb alkalmazásairól) Kodi-ra és vissza, vagy csak a multiboot a megoldás?
(#17543) Blaise
Ugyan még nem ismertem ki annyira áRPit, de szerintem nem sokkal rosszabb / korlátozottabb rajta böngészni, mint egy okostelefonon vagy tableten. Csak el kell tudni érni valahogy, hogy ki tudd választani egyik-másik oldal asztali vagy a mobil változatát. -
cinemazealot
addikt
válasz
szasanyi #17538 üzenetére
A PC-s kérdésedre:
Még nem estem neki ennek a kutatási iránynak, de mindenképpen akarok majd vele foglalkozni, mert Asszony szeretne a videózáson (OpenELEC + Kodi) kívüli időben netezni rajta. Egyelőre addig jutottam, hogy a Raspbian-on futó Epiphany alapvetően jól teljesít, nyilván legfeljebb 2-3 tabbal. Alapértelmezésben viszont úgy láttam, nem megy rajta a YouTube, talán csak beállítás kérdése. Egyéb alkalmazásokat még nem vizsgáltam, de a gyári telepítésben ott voltak az irodai eszközök is, ami azért biztató. Szóval szerintem esélyes, de csak annyira, mint egy közép/belépő szintű tablet.
-
cinemazealot
addikt
válasz
lord.lakli #17483 üzenetére
Egyelőre csak médialejátszónak használom, de egy procinak az élettartamát tekintve mindig jobb, ha klimatizálva van.
(#17492) psg5
Én is Suli Kitet vettem, de valahogy nem sikerült előkotornom az előtelepített SD kártyáról az OpenELEC-et, mindig a Raspbian-nal indult el. Amikor meg a NOOBS-szal akartam kiválasztani, hogy mivel boot-oljon, statikus IP cím kiosztással nem talált hálózatot (ez mondjuk csak nálam volt gond, mert én itthon még nem DHCP-zem), majd néhány próbálkozás után a NOOBS összeomlott. Szóval lehet, tényleg nem éri meg a kit kizárólag az előtelepített kártya miatt. És ahogy (#17503) PpenoO is mondta, a malnapc.hu által a Suli Kithez forgalmazott ház tényleg elég gagyi benyomást kelt. Mobiltelefonos szakzsargonnal élve: nyomorgatásra recseg-ropog.(#17503) PpenoO
Ezt a szép gyűjtemény írhattad volna néhány nappal korábban is, akkor lehet, hogy tőlük rendelek én is...(#17506) nlpK
El tudom képzelni, hogy el akarják kerülni a magánszemélyek (fogyasztók) általi 14 napos elállási jog gyakorlását. Bő éve volt munkahelyem számára vásároltam egy webshop-ban 5 db billentyűzetet. Csak mikor megérkeztek, vettem észre, hogy szlovák kiosztásúak, és mivel ezt apró betűkkel tüntették fel a weboldalon, elsőre nem is lehetett észrevenni. Próbáltam élni a 14 napos elállási joggal, de azt mondták, hogy mivel céges megrendelés, arra ez nem vonatkozik. Így tettünk szert 5 db vadi új billentyűzetre, amit soha nem fogunk használni. -
cinemazealot
addikt
válasz
SunMount3r #17477 üzenetére
Én a malnapc.hu-tól vettem a Suli Kitet, ami tartalmazta a Pi-t, tokkal, táppal, előtelepített memóriakártyával, de nem tartalmazott hűtőbordát. Azt külön vettem hozzá. Van ugyan hűtőbordás kitjük is (Cool Kit), de azt már a masszívabb (átlátszó?) tokkal adják, és míg a korábbi kitekhez odaírták, hogy a bordát ők felragasztják, a mostani, Pi2B kiteknél ezt már nem láttam. Ezért a bordát már én ragasztottam fel (nem bonyolult: két bordáról van szó, amiket kétoldalas matricával és minimális kézügyességgel kell feltenni két chip-re, ennek mikéntjéről részletesen írnak a honlapjukon), így a Cool Kithez képest kőkemény 500 Ft-ot spóroltam.
Viszont az általuk előtelepített kártyán valami megzakkant, erről írtam is korábban, így végül egy saját telepítést (OpenELEC + Kodi) készítettem, ami gyönyörűen megy.
-
cinemazealot
addikt
válasz
Celtis #17291 üzenetére
Így tettem már akkor, és minden pikk-pakk működött is. Csak tudod még mindig motoszkál bennem az a már említett igény, hogy Kodi-val filmnézés közben legyenek már kéznél egyéb alkalmazások is (pl. web böngésző).
Ettől függetlenül a NOOBS hibaüzenetével találkoztál már? Ez egy malnapc.hu által előtelepített SD kártya, rajta a Respbian-nal, aminél ha bootolás elején lenyomom a SHIFT-et, beirányít a NOOBS grafikus felületébe, most meg pár másodperccel ezután automatikusan bekövetkezik a hibajelenség. A grafikus felület bezáródik és csak a kurzor villog a konzolon.
Persze nem estem kétségbe, lehet, hogy legyalulom az egészet, és van egy újrahasznosítható 8 GB-os SD kártyám, csak gondoltam, jól jöhet az a telepítés még valamire.
-
cinemazealot
addikt
Sziasztok!
Tegnap én is csatlakoztam a táborhoz egy RPi2-vel, amihez adtak egy előtelepített Raspian-t és elvileg egy előtelepített OpenELEC+Kodi kombóval. Utóbbit nem nagyon tudtam előszedni, megtaláltam viszont a NOOBS-ot, amin hálózati kapcsolat esetén fel lehetett volna telepíteni. Hálózati kapcsolat híján erre nem volt lehetőségem, míg végül egy nyelvváltoztatás után a NOOBS is megadta magát egy
Recovery applicartion crashed
hibaüzenettel. Találkozott már valaki ezzel? Mit lehet ilyenkor tenni? Illetve hogyan lehet beállítani a NOOBS-ban, hogy hálózati kapcsolatot ne DHCP módon keressen, hanem engedje meg nekem, hogy beállítsam neki a statikus IP címeket. Mert szerintem ha ez működött volna, akkor le tudtam volna frissíteni az OE-Kodi telepítőt is és akkor most nem zaklatnálak Titeket.
Köszi szépen.
-
cinemazealot
addikt
válasz
azbest #17250 üzenetére
Én ennek a bejelentésnek a hatására úgy gondoltam, hogy 95% médialejátszás + 5% webböngészés céljára az RPi kiváló megoldás lesz (filmnézés közben ki szoktunk tekinteni az iMDB-re a film részletei miatt). De most elbizonytalanodtam, mert az OpenELEC + Kodi pakk talán nem is teszi majd telepíthetővé az Epiphany-t.
"Raspbian (vagy pl. Ubunti Mate) + Kodi + Epiphany" telepítés működőképes kombináció lehet? Veszíthet így a lejátszó teljesítményéből a Kodi?
-
cinemazealot
addikt
válasz
Siffredi #17151 üzenetére
Én házi szervernek (letöltésre, megosztásra stb.) egy MSI Wind U100 netbook-ot használok 2 GB RAM, 120 GB HDD, 2 szál, és mindössze 12 wattot fogyaszt (nagyjából mindig). 24/7-ben üzemeltetem és a Samba-megosztott filmeket röccenés nélkül tudom lejátszani egy HTPC-nek használt másik géppel a 100 Mbps-os router-en keresztül. Hardveraprón körülnéztem, 15-20e körül árulják őket, mindet rossz akksival (én is úgy kaptam az enyémet), de én eBay-ről ~7e Ft-ért vettem hozzá egy 4400 mAh-sat, amivel cirka 6 óráig bírja. Ubuntuval használom, így azt pakolok rá amit akarok, végszükség esetén pedig felnyitom és úgy hekkelem. RPi-t én inkább lejátszónak használnám, nem szervernek, mert vinyókkal, táppal, hűtéssel, tokozással többe kerülne (szerintem), mint ez a netbook.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- IKEA (HAVREHOJ) tablet vagy laptop tartó
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 48GQ900-B - 48" OLED - 4K 3840x2160 - 138Hz & 0.1ms - G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1
- Eredeti, új Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest