Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • george11

    addikt

    válasz barnam_ #686 üzenetére

    "Szárazon, 8-as formában políroztam a hűtőt. Vízzel csak összekarcolta."

    Ez a lényege a csiszolásnak nem? :F anyagleválasztás.
    A kis karcokat meg polírgéppel tudod eltüntetni. Vagy fúrógépbe befogsz egy száraz rongykorongot, és áthúzod rajta párszor. Ilyen csiszolás után, már felesleges a paszta is, mert az is csiszol ...
    Szép munka, le a kalappal :R (mellesleg a jobb nem lesz akkor sem, ha kiszeded a karcokat belőle, mert az már csak "optikai" tuning lenne, aminek nem sok rételme van, mivel paszta is kerül rá, meg eleve nem látszik :D )

    [OFF]Mod. most olvastam, amit linkeltél:

    "A másik pedig csizsolóvászon és polírozópaszta együttes alkalmazása. Ilyenkor nem használunk ultra finom (1000-2000-ig) csiszolóvásznat, hanem 800-as finomság után a folyamatot 3 lépcsőben pasztával fejezzük be. A paszta parányi fémszemcséket tartalmaz melyek kémiai úton beépülnek a mélyedésekbe.
    A polírozó paszta alkalmazásával a kezelt felületen lévő parányi mélyedéseket “betömködjük” az utolsó fázisokban, míg ha csak csiszolóvásznat alkalmazunk akkor a “kitüremkedéseket” csiszoljuk le.
    A két módszer rendkívül hasonló, vagy akár azonos eredményeket produkál. A polírpaszás módszer egyik hátránya, hogy a pasztával kezelt felület hajlamosabb a korrózióra, ezért a processzor vagy a hűtő hosszabb tárolása esetén a felületüket be kell kenni valamilyen hűtőzsírral, hogy ne érhesse levegő azt."

    Ezt honnan álmodta az alkotó? :DDD Az aluhoz való paszták alapja, és fő összetevője a timföld, és a faggyú(különböző feldolgozások után van égetett timföld, ami durvább, és van a kalcinált, ami finomabb).
    Ha olyan pasztát használ, amiben fém van az nemtudom miféle szerrel próbálta. Alumíniumot csak timföldes cuccal szabad csinálni, másképp nincs értelme. A másik, hogy miért tömködné be a paszta a mélyedéseket? Ha így lenne, akkor annyi történne, hogy a karcokba beleül a paszta, és egy karcos, fekete csíkos felületet kapunk. A paszta az csiszol(némelyik elég keményen). Van kb. 8-10 fokozat belőle gyártónként, és minden fokozathoz tartozik egy csiszolási fok, és egy felületi fény. Ez egy arányszám, de ebbe most nem bonyolódnék bele. A lényeg, hogy minél nagyobb a csiszolási fok, annál kevesebb a végső fény. Ezért kell több lépcsőbe csinálni a polírt. Első a becsiszolás, hogy meglegyen a homogén felület, majd legalább 3 fázisban a polírozás. Az első paszta kicsiszolja a csiszolópapír nyomát, karcait, de egy "kefélt" hatású felületet ad. A második fokozat az első fokozat által létrehozott felületet finomítja, magyarul kiszedi a durva paszta karcait. Ez után szokott jönni a zsírtalanítás, és a végén egy speciális száraz(tehát nuku faggyú) finishelő paszta. Ez zsírtalanít, és megadja a végső tükörfényt a felületnek.[/OFF]

Új hozzászólás Aktív témák