Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
stevewonder
aktív tag
Sziasztok. Nagyon új vagyok még a polír témában, de lenne egy olyan godom, hogy van egy elég erős karcolás a procimon és szeretném azt eltütntetni. Ne kérdezzétek, hogy került rá, mert így vettem(azt hittem rá, hogy csak pasztamaradvány). A kérdésem az lenne, hogy mennyi az a maximális vastagság amennyit le lehet csiszolni egy proci sapkájáról? Esetleg csak a procfelület síkjából kiálló részt leszedni vhogy. Jelenleg egy ninjaval hűtöm a 6550-et. Két darab 12-es venti elöl és hátul a házban és alapórajelen idle 44fok. Sztem ez attól lehet, hogy nem fekszik fel rendesen a hűtő a kiálló kis darabka miatt.
Próbálok majd felrakni róla képeket, de nem akarom még szétkapni a gépet.
Köszönöm, hogy segítetek. -
barnam_
nagyúr
-
george11
addikt
"Szárazon, 8-as formában políroztam a hűtőt. Vízzel csak összekarcolta."
Ez a lényege a csiszolásnak nem?
anyagleválasztás.
A kis karcokat meg polírgéppel tudod eltüntetni. Vagy fúrógépbe befogsz egy száraz rongykorongot, és áthúzod rajta párszor. Ilyen csiszolás után, már felesleges a paszta is, mert az is csiszol ...
Szép munka, le a kalappal(mellesleg a jobb nem lesz akkor sem, ha kiszeded a karcokat belőle, mert az már csak "optikai" tuning lenne, aminek nem sok rételme van, mivel paszta is kerül rá, meg eleve nem látszik
)
[OFF]Mod. most olvastam, amit linkeltél:
"A másik pedig csizsolóvászon és polírozópaszta együttes alkalmazása. Ilyenkor nem használunk ultra finom (1000-2000-ig) csiszolóvásznat, hanem 800-as finomság után a folyamatot 3 lépcsőben pasztával fejezzük be. A paszta parányi fémszemcséket tartalmaz melyek kémiai úton beépülnek a mélyedésekbe.
A polírozó paszta alkalmazásával a kezelt felületen lévő parányi mélyedéseket “betömködjük” az utolsó fázisokban, míg ha csak csiszolóvásznat alkalmazunk akkor a “kitüremkedéseket” csiszoljuk le.
A két módszer rendkívül hasonló, vagy akár azonos eredményeket produkál. A polírpaszás módszer egyik hátránya, hogy a pasztával kezelt felület hajlamosabb a korrózióra, ezért a processzor vagy a hűtő hosszabb tárolása esetén a felületüket be kell kenni valamilyen hűtőzsírral, hogy ne érhesse levegő azt."Ezt honnan álmodta az alkotó?
Az aluhoz való paszták alapja, és fő összetevője a timföld, és a faggyú(különböző feldolgozások után van égetett timföld, ami durvább, és van a kalcinált, ami finomabb).
Ha olyan pasztát használ, amiben fém van az nemtudom miféle szerrel próbálta. Alumíniumot csak timföldes cuccal szabad csinálni, másképp nincs értelme. A másik, hogy miért tömködné be a paszta a mélyedéseket? Ha így lenne, akkor annyi történne, hogy a karcokba beleül a paszta, és egy karcos, fekete csíkos felületet kapunk. A paszta az csiszol(némelyik elég keményen). Van kb. 8-10 fokozat belőle gyártónként, és minden fokozathoz tartozik egy csiszolási fok, és egy felületi fény. Ez egy arányszám, de ebbe most nem bonyolódnék bele. A lényeg, hogy minél nagyobb a csiszolási fok, annál kevesebb a végső fény. Ezért kell több lépcsőbe csinálni a polírt. Első a becsiszolás, hogy meglegyen a homogén felület, majd legalább 3 fázisban a polírozás. Az első paszta kicsiszolja a csiszolópapír nyomát, karcait, de egy "kefélt" hatású felületet ad. A második fokozat az első fokozat által létrehozott felületet finomítja, magyarul kiszedi a durva paszta karcait. Ez után szokott jönni a zsírtalanítás, és a végén egy speciális száraz(tehát nuku faggyú) finishelő paszta. Ez zsírtalanít, és megadja a végső tükörfényt a felületnek.[/OFF] -
george11
addikt
Ha nem csiszolsz, csak polírozol, akkor kapsz egy tükörfényes, és karcos ráadásul közel sem egyenes felületet.
Sajna a csiszolást nem úszod meg.
Annyival könnyebb amúgy géppel csinálni a dolgot, hogy elég kisimítani a hűtőt, olyan 500-as papírig, és onnan már jöhet a polír. Az "elkeni" a karcokat, kisimítja a felületet.Nekem ez a meló cirka 10 percig tartott csiszolással együtt.
előtte
utána1
utána2320-as papírral csiszoltam be, aztán gép+paszta(sűrűnvarrott koronggal).
A vízpapírokat meg nemtom ki/milyet/hol szokott venni, de én 65ft körül kapom a Klingspor papírt, ami könnyfémra jobban bevált nálam, mint a 3M
(igaz, és 600 fölé nem nagyon megyek egy munkánál sem)
-
NKing
tag
Gondolom lehet olyan peches és ritka eset, amikor a hűtő gyári domború alja, és a CPU homorú teteje jobban passzol, mint a polír utáni felület a CPU-val. De az is lehet, hogy egyszerűen a CPU hőterítő sapkája nem megfelelően érintkezik (leszedni ne jusson eszedbe, mert 90%-ban tönkremennek a Core procik
), ezért nem adja át jól a meleget. Én azért megpróbálnám még újrapasztázni, megnézni, hogy hogy terül szét a paszta felrakás után, hátha csak az a baj. Valami jó pasztával.
2500-3000-es papírt nem tudom hol lehet szerezni, de a sík felületeden már nem fog javítani, csak a tükörfényen. Gondolom, a CPU-t nem akarod polírozni (ami érthető, én se tenném).Azért írtam, hogy elég szép munka, mert én is foglalkoztam órákat az én hűtőmmel, de nem lett ilyen tökéletes a végeredmény - főleg a széleknél. Azért a tükrös felület meglett, csak a széle karcos maradt - a hőfokokon meg így is javított bőven, és alig kellett alá MX-2.
-
Peak
addikt
Ha valakit érdekel, a II. ker-ben a Mammut 1. melletti Retek utcában van egy festékbolt, valami Piktor vagy ilyesmi... ott vettem P500/P800/P1000/P1500 csiszoló papírt 395 ft-ért összesen. Hétfőre hoznak P2000-es csiszoló papírt, de az eladó hölgy azt mondta, hogy nem hallott még P2000-nél finomabb csiszolópapírról.
Létezik ez? -
joi29
őstag
válasz
george11 #685 üzenetére
-Hát az hogy az inteles gyári hűtő magjának a cpu-ra felfekvő része hagy
kívánni valót maga után, mivel szilikon-pasztán keresztül fekszik fel a sapkával
ellátott cpu-ra.
-Viszont az x800GT-nél nincs ilyen borítás tehát a réznek nem ártana minél
simábbnak lennie, mielőtt felfekszik a gpu-ra.
-Vagyis a kérdés az hogy ha nincs módomban polirpapírt beszerezni, akkor
a paszta is megfelelő e erre a célra? -
barnam_
nagyúr
"Elég szép munka,"
Köszi, 6-7 óra munka után jól esik ezt hallaniViszont érdekes módon nem lett jobb a hőmérséklet, de legalább rosszabb se. Sőt, amikor így nézett ki az alja, akkor jobban voltak a hőmérsékletek. (Szóval annál rosszabb volt a hűtő alja a polírozás előtt.)
A pasztát vékonyan kentem fel.És ha 2500-3000-es papírt vennék?
-
NKing
tag
Nem kell azokat a karcokat eltüntetni, a lényeg, hogy már sík a felület. Elég szép munka, bár lehet, hogy javítana rajta még egy 2000-es papíros, egy irányú csiszolás (csakis a hűtő saját súlyával), vagy fogkrémezés. Pasztás polír szerintem fölös ilyen célra - a hőátadáson nem fog javítani. Pasztázni így is kell.
-
barnam_
nagyúr
válasz
george11 #682 üzenetére
400-al kezdtem, mert nem volt 600-as, utána 800/1000/1200/1500, majd 2000, amivel elég sokat tököltem
Szárazon, 8-as formában políroztam a hűtőt. Vízzel csak összekarcolta.Vagyis csak a 2000-esnél políroztam szárazon.
Ilyen lett a végére: [1] [2] [3] [4]
Mivel lehetne azokat a kis karcokat eltüntetni? Olajos csiszolással? -
joi29
őstag
-Hali 2.4-es cerkának a gyári hűtőjét szeretném felhasználni vga hűtőnek,
és azt szeretném kérdezni hogy valaki használt e már réz "elemek"
polírozásához való Polírpasztát a belső réz mag elpolírozásához? -
Peak
addikt
Lehetséges indítani akár 5-600as csiszolópapíron is valami finomabb olajjal, és nem vízzel?
Rendre 600-800-1000-1200-1500-2000 papírokat tervezek venni és használni ebben a sorrendben... mindegyiknél cseppentsek egy picit a papírra? -
george11
addikt
Indíthatsz bátran 5-600-as vízpapírral. Aztán 800, 1000, 1200 stb ...
A végén (1000 felett) meg lehet próbálkozni az olajos csiszolással is. Sokkal finomabb felületet ad, mint a szárazon használt vízpapír. Egy pici olajat (motorolaj, műszerolaj, vagy valami hasonló) teszel a csiszpapírra, és úgy csiszolsz vele.
Aztán a végén persze nem árt zsírtalanítani. -
barnam_
nagyúr
Helló, procihűtőt és esetleg procit szeretnék polírozni. Jelenleg így néz ki a hűtő procival érintkező része. Tegnap próbálkoztam még fogkrémes polírozással, és kicsit nyomott hagyott, szóval némileg karcosabb lett mint a képen. Lenne 1-2 kérdésem:
Milyen csiszolópapírral kezdjek, és milyet vegyek? Vizes vagy száraz csiszolópapírt használjak? Nem célom tükrös felületet csinálni, csak sík, karc mentes legyen. -
csiga8
senior tag
Sokaknak már nem újdonság, de azért leírom mit tapasztaltam a hűtő és a proci síkra polírozása után, közben.
A procim egy AMD Athlon 64 San Diego S939 2400 Mhz/ 2820 Mhz 1.4 V-on
A hűtő egy Asus Silent Square
( http://prohardver.hu/teszt/nagyteljesitmenyu_cpu-hutok_1_2/asus_silent_square_es_silent_square_pro_i.html )Semmi bajom nem volt vele, jól működött, nyáron a legnagyobb melegben sem volt játék közben 55-56 Celsius foknál melegebb a procim.
Mérni csak Everesttel mértem, viszonyítani az is jó....
A mai nap gondoltam egyet és egy 30*30 cm-es 6 mm vastag üveglapon 600-as csiszolópapíron óvatosan felpolíroztam a procit. Eltünt róla minden felirat, csak a réz kupak látszódott. A procit óvatosan oldalt fogva, nem nyomva fel-le irányba húztam a papíron 20-szor, majd forgattam 90 fokot. Ez tartott kb 10 percig. A végén 1000-es papíron egy csíkban csiszolva, ( hogy minél kopottabb legyen a papír) de forgatva, teljesen kitükrösítettem. Tolómérő oldal élével lehet ellenőrizni - kell is - hogy a síkja megmaradjon.
Végén sebbenzinnel, papírzsebkendővel letöröltem, majd vékonyan bekentem hűtőzsírral 2-3 alkalommal, és azt is letöröltem papírzsebkendővel. Érdekes, mert a sebbenzin után még simán maradt rajta finom por, amit a zsír leszedett...A Hűtőt először ugyanezen az üveglapon 600-as papíron tologattam, majd azt vettem észre, hogy a szélei jobban koptak, ergo billeg...
Frankó, van egy domború hasú elcseszett hűtőm...Mentsük ami menthető alapon a hűtőt fejtetőre állítottam, a tolómérő szárára szorosan rátekertem egy vékony csík 600-as papírt, de csak akkorát, ami még pont nem érte körbe a tolómérő szárát.
Aztán csak a hűtő közepénél nyomva egyik saroktól a másik sarokig lassan mozgatva csiszoltam a hűtő talpát.
Mivel a közepe volt domború, értelemszerűen nem teljesen a saroktó-sarokig csiszoltam.Kb. 10 perc alatt sikerült kijavítanom a hibát.... A végén kopott 1000-es papírral szintén tükrösítettem ugyanezzel a módszerrel, majd a takarítása következett.
Nem volt egyik felület sem teljesen tükör vagy tükröződő, a tárgyak tükörképei azért megjelentek. Teljesen sík, érintésre határozottan simább lett, mint elötte volt.
A hűtőzsíromon semmilyen felirat nincs, évekkel ezelött vettem 3 grammos fecskendőben tán 600-800 Ft-ért, akkor azt mondták rá, hogy ebben az árban ez jó.
Összeraktam, majd következett az Everest.
A régi hőmérsékletek:
cpu: 29-31
cpu dióda: 36-38játék közben:
cpu: 39-41
cpu dióda: 49-51új hőmérsékeletek:
cpu: 26-27
cpu dióda: 31-32játék közben:
cpu: 32-34
cpu dióda: 42-44A szoba olyan 21-22 Celsius körül lehet, a régi és új hőmeérsékeletek között cirka 1-1.5 óra telt el ugyanabban a szobában, ugyanazzal a játékkal ( GTA ) nézve.
Feel IV-es ház, oldallap egyik sem esetben sincs fenn.A közeljövőben, ha lesz kedvem és időm, veszek komolyabb - pl: Noctua - hűtőzsírt, és mérek megint.
Kíváncsi leszek, mekkora lesz a különbség a csak hűtőpaszta cserével, számít-e annyit, mint a polírozás...Képeim sajnos nincsenek, nem ide készült a dolog ....
-
george11
addikt
Khmm. izé. nem akarok kötekedni, de ...
"A políranyagok használata megengedett, de nem ajánlott. Mivel a nagyon magas részecskeszámú csiszolópapírok után már csak ezekkel lehet javítani az összképen, lehet vele próbálkozni, de van egy bajuk: mindegyik valamilyen zsíros anyagot tartalmaz, amit utána muszáj valahogy kiszedni a mikrobarázdákból (oldószerrel: alkohol, sebbenzin), különben rossz lesz a hőátadás."
Valóban tisztában vagy a gépi polírozással, vagy csak láttad/olvastad valahol? Milyen políros az, aki már a faggyús pasztánál befejezi a műveletet(és hogy fényesít utánna
)? Az utolsó lépcsőben a legfinomabb "pasztával" pont a tükrösítés, és a felület zsírtalanítása a cél. (előtte nitrohígítóval célszerű átmosni a felületet).
A másik érdekes dolog ez: "A gépi polírozás azért nem jó, mert pl. egy koronggal nem fogsz sík felületet kapni, csak simát"
Egy sík sima felület mitől változna meg, ha ki van csiszolva mondjuk 800-as, vagy 1200-as papírig? Olyankor nem kell rámenni az atombrutál pasztával, hanem elég egy közepes fényű előpolírozás(minimális anyagleválasztással), majd zsírtalanítás, és fényesítés.
A vízes csiszolópapír meg nem véletlen vizes csiszolópapír. Vízzel illik használni, különben csak csúszkálni fog a papíron a hűtő, eltömődik a leválaszott anyaggal a csiszoló felület, és nem fog normálisan csiszolni. A vászonnak valóban lehet színezőanyaga, de a csiszolóvászon nem vizes csiszolásra való. Arra ottvan a vizes csiszolópapír.
600-as szemcséig még el lehet szenvedni száraz csiszolóvászonnal is, de utána mindenképp a vizes csiszolás jön. -
NKing
tag
válasz
karakpecze21 #676 üzenetére
A neve nagyjából az, hogy száraz/nedves csiszolóvászon. Én festékboltban vettem, ott volt egészen 600-tól 2000-esig minden (meg durvább is, de az itt nem játszik
), olyan 150 forint per ív (egy ívből akár 3-4 polírozófelület is kijön (kb 25x30cmes), ha esetleg elkopna - főleg a durvábbakat kell cserélgetni, a finomat már nem annyira)
Igaz is, amikor egy durvábbról lépsz egy finomabb vászonra, akkor mindig le kell öblíteni a hűtő alját (én szappanos szivaccsal mostam - legvégén pedig 96%os alkoholos vattalappal), mert a rajtamaradt durvább részecskék össze fogják karcolni a finomabb polírt.
-
NKing
tag
válasz
karakpecze21 #674 üzenetére
A gépi polírozás azért nem jó, mert pl. egy koronggal nem fogsz sík felületet kapni, csak simát (motordugattyúnál ez kell, a jó levegőáramlás és a lerakódások ellen, de itt nem ez a cél). Egy helyen többet szed le az anyagból, mint másutt és akkor még rosszabb is lehet, mint volt. A polírozást mindig tökéletesen sík felületen (Pl üveglap) egy irányba szabad csinálni (10 húzás egy irányba, aztán 10 húzás még egy irányba, és így forgatni a hűtőt).
A hűtőt saját tapasztalataim alapján nem szabad rányomni a csiszolófelületre, mert csúnya karcos lesz, és hamar eldarálja a finom csiszolóvásznat - így csakis a hűtő saját súlya alatt szabad tologatni és csiszolni. Én személy szerint a száraz csiszolást ajánlom, van aki a vizesre esküszik (a víz feloldja a vászon színezőanyagát, és az rátapad a hűtő aljára, és azt utána muszáj lemosni).Ha felpolírozod, akkor is kell paszta, hogy kitöltse a hajszál-barázdákat és anyaghibákat. Csiszolópapírral sose fogsz tökéletesen tükör felületet kapni, legfeljebb valami kémiai módszerrel, pl savas maratással. De nem is cél a tükörsimaság, főleg mikroszkopikus szinten még előny is, ha nagyobb az átvevőfelület.
A polírral azt éred el, hogy a két felület között nem maradhat levegő. De paszta azért még akkor is kell. Ha már olyan igényesek vagyunk, hogy polírozzuk a hűtőt, akkor ajánlott valami jó minőségű pasztát is használni (Pl személy szerint AC MX-2, de jó az AS5 vagy az OCZ Freeze, vagy a Noctua, ThermalRight illetve a Zalman pasztája, ahogy olvastam)A políranyagok használata megengedett, de nem ajánlott. Mivel a nagyon magas részecskeszámú csiszolópapírok után már csak ezekkel lehet javítani az összképen, lehet vele próbálkozni, de van egy bajuk: mindegyik valamilyen zsíros anyagot tartalmaz, amit utána muszáj valahogy kiszedni a mikrobarázdákból (oldószerrel: alkohol, sebbenzin), különben rossz lesz a hőátadás. De miután azt kiszedtük, a tökéletes tükörfény is oda újra (Mivel ez az anyag tölti ki a mikro-karcolásokat. De mint írtam, nem is az a cél, hanem a sík felület).
Telefonkijelzőt nem hiszem, hogy vászonnal lehet polírozni. Ha súlyos, akkor a polírpaszta lehet jó rá, vagy ha nem olyan vészes, akkor egy egyszerű fogkrém is elég.
-
karakpecze21
senior tag
Heló!
Lenne egy kérdésem.lehet hogy butaság amit kérdezek.
Ha felpolírozom a cpu hűtőt és a cpu-t akkor kell hővezető paszta?
Apámnak van otthon valami polír koronja ami felszerelhető egy köszörű gépre+valami polír cumó is van hozzá ami a hő hatására elfolyósodik.Gondolom ez is hatásos lehet nem?
Motor dugattyút már políroztam vele az jó lett.Telefon kijelzőt is fel lehet polírozni ezzel a módszerrel?(mármint a papíros módszerrel)
-
sqaddy
tag
Üdv!
Zalman 9500-ast polírozott már valaki?
Eredmények?Száraz vagy vizes polírpapírral érdemes csinálni?
-
Ledfold
tag
Sziasztok!
Lenne egy érdekes kérdésem. Van egy Athlon XP 2500+ procim. A proci magján nincs tok. Tehát simán kilátszik a kb. 5x7 mm-es mag. Van viszont egy tűfejnyi kitüremkedés rajta, emiatt nem fekszik fel tökéletesen a magra a borda. Van értelme megpróbálnom ezt leszedni-polírozni róla vagy inkább ne piszkáljam a magot?
Az a bajom hogy hangos a ventilátora. Viszont muszály gyorsan járatnom, mert terhelve így is meghaladj a proci a 60 fokot. Gondoltam ha az eltűnne lejjebb is menne a hőfok...
Legyek merész vagy legyek inkább meggondolt?
Mi a véleményetek? -
george11
addikt
1500-al a gyári eszterga nyomait nem tudod kiszedni normálisan egy hét alatt sem.
Azért kell ennyiféle papír, hogy fokozatosan egyre finomabb legyen a felület. Egy karcos/esztergált felületre nem lehet rámenni 1500-al, mert nincs értelme.500-al kisimítod a felületet, aztán 800-al kiszeded az 500-as karcait.
1000-el a 800-as karcait, és így tovább...mod: tükör felülete csak gépi polírral lesz. Ami a videókon van, az jópofa dolog, de csak akkor tükrös, ha a fény úgy esik rá, élőben az közel sincs a tükörhöz
-
winfier
senior tag
válasz
george11 #659 üzenetére
Csak ezt találtam boltba
Ezzel tovább tartani mint a többivel
Vagy nem lesz olyan szép tükör felülete?.
Kézzel szeretném végrehajtani ezt a kis munkát.
nézegettem már a videókat, de nem annyira jó az angolom így a szövegből nem sokat értettem és így csak a szememre hagyatkoztam, hogy mit látok és mit csinál a srác.
köszi a segítséget -
george11
addikt
Sovány lesz az 1500, meg a 2000, ha kézzel akarod csinálni
500-as papírral kéne indítani, aztán 800, 1000, 1200, 1500, 2000.
Ha géppel, csinálod, akkor 320-as, vagy 500-as, és aztán polír.A kommented felett, meg van jópár videó belinkelve, hogy lehet "polírozni" házi módszerrel. (bár az igazából csak finomcsiszolás)
-
winfier
senior tag
Hali!
Ma szereztem be 1500 és 2000 polír papírt. Valaki el tudná nekem mondani, hogy áljak neki ennek a műveletnek, mire figyeljek és hogy melyik pappírral kezdjem a polírozást. CPU hűtőt szeretnék polírozni és majd aztán a procit is.
köszi a segítséget. -
george11
addikt
Ha esetleg valakinek nincs türelme/energiája, az keressen meg bátran.
Bármilyen cuccot bevállalok, ami nem vasfém (tehát réz, alu, magnézuim stb).
Forma/méret majdnem mindegy.
Weboldalamon -aláírásomban a link- találhattok képeket is pár munkámról (bár egyik sem cpu hűtő)
-
Kerio
őstag
Sziasztok!
Van egy hajszálkarcom az Iphone3G-m kijelzőjén.. Hogy szedjem le?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
- AKCIÓ! Lenovo Thinkcentre M920S Brand számítógép - i5 9500 8GB RAM 512GB SSD 630 IGP Win 10
- Huawei P20 Lite 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Xiaomi G34WQi 34 UWQHD 180Hz 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- VÉGKIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED - Lenovo ThinkPad 40AC Thunderbolt 3 docking station
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest