Hirdetés
- Házimozi belépő szinten
- Apple MacBook
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Hobby elektronika
- Az eddigi legolcsóbb, 3D V-Cache-t használó CPU-ját hozta forgalomba az AMD
- MWC 2026: Megnéztük a Lenovo Idea Tab Pro Gen 2-t
- Apple asztali gépek
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szirty
őstag
Helló MOSAIC!
A felső oktatásban sem mélyednek el nagyon a dologban. Sok elméletet tanítanak és szinte semmi gyakorlati oktatás nincs, ami van az sajnos kimerül a tartály töltés, közlekedési lámpa és futófény szintén.
Ráadásul ez a pénzhiány és az oktatók, tanárok ismeretének hiányosságai miatt alacsony szinten történik. 10-20 évvel ezelőtt használt minimális kiépítésű PLC-k-en, DOS-os demó szoftverekkel.
Miközben az iparban az automatizálás már több száz vagy több ezer I/O pontos PLC-kkel történik, terepi busz rendszerek felhasználásával, decentralizált I/O szigeteken keresztül.
Tele vannak a gépek a PLC-vel buszokon keresztül kommunikáló frekvenciaváltókkal, operátor panelekkel szervó hajtásokkal, stb.Sajnos a tanfolyam aon kívül, hogy papírt ad legfeljebb arra jó, hogy az ember némi fogalmat szerez arról mire is lenne jó a PLC és alapjaiban hogyan is működik.
Ha nincs semmilyen szakmai háttér ismerete digitális technika, műszerész programozás (minimum villanyszerelő) szakmában, akkor ne menjen ilyen tanfolyamra.
Az OKJ-s papírt van esélye ezek nélkül is megszerezni, de annyi ismerettel amennyit ott szerezhet nem fog komoly munkát kapni. PLC programozás témában olyanokat keresnek, akiknek sok tapasztalata van.
Legjobb esetben kis szerencsével felveszik olyan helyre, ahol van lehetősége szakmailag fejlődni.Fél év alatt heti pár órában megfelelő szakmai előképzettség nélkül teljesen esélytelen egy ilyen szakmát megszerezni! (kóklerből meg már így is túl sok van)...
Új hozzászólás Aktív témák
- SK Hynix 16GB modulok egyben (1x16GB) 4800Mhz - több db elérhető!
- DELL Precision 3480 fóliás új kijelző! //Core i7 1360P // Nvidia RTX A500 4GB GDDR6 // 16Gb /1TB SSD
- G.SKILL TridentZ Royal DDR4 128GB kit (4x32GB) 4000MHz CL18 F4-4000C18Q-128GTRG
- Pioneer DDJ-FLX6-GT + M-Audio BX4 4,5" 120W ( egyben vagy akár külön külön is! )
- Intel I5-10500T / Beszámítás OK!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

