Hirdetés
- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Projektor topic
- Kompakt vízhűtés
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen monitort vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Chaser
legenda
A fogyaztás és talán a zajszínt szinte biztos hogy több az épített modellben, a méret egy picivel nagyobb, viszont 930 Dollárért épített egy 50-100%-al erősebb gépet. De a steamos-t nem tudta felrakni rá, csak a bazzite os-t. Igen, értem mit akarsz mondani és nyilván van fejlesztési költség is meg félig saját os, de ezek mellett (én) sokallanám az 1000 dollárt. De természetesen nagyon örülök, ha ikeres lesz, de nekem ár/érték arányban sok lennne, a feltételezett specifikációk tudatában. De követem a témát mert érdekel, és ki tudja.. talán meglepnek az árazással, vagy a hw erősségével..
Ezért beszélünk másról. Akinek egy olyan megfelel az összerakja magának, aki nem az vár a steamre.
Sajnos szinte biztos, hogy kellemes árazással nem lepnek meg. Én is örülnék neki), csak sajnos nem reális.
Az a kis gép ha tényleg extra halk és valid a max fogyasztása, akkora méretben és hangban bizony drága összerakni otthon. Szórakoztam már sok mini géppel, és ez az. Ők sztem pont erre a rétegre céloznak a gamerek mellett, akinek nagyobb/hangosabb már nem felel meg. -
soundsonic
aktív tag
Vidit később megnézem, akkor releváns ha a méret és a - feltételezett - némaság és a fogyasztás is stimmel.
Azt is nézd, ezen van egy spéci linux és lehet rá bármit telepíteni. Konzol fronton ilyen jelenleg nincs.
Én is szeretném ha már itt lenne és apróért adnák, de irreális elvárás utóbbi.
Nem kell félni attól sem, hogy az új boxot apróért adják ha rá lehet pattintani windowst és ennél jóval erősebb lesz a hw-e.
Én örülök neki, hogy átalakul a mentalitás. Nyilván ennek ára van.A fogyaztás és talán a zajszínt szinte biztos hogy több az épített modellben, a méret egy picivel nagyobb, viszont 930 Dollárért épített egy 50-100%-al erősebb gépet. De a steamos-t nem tudta felrakni rá, csak a bazzite os-t. Igen, értem mit akarsz mondani és nyilván van fejlesztési költség is meg félig saját os, de ezek mellett (én) sokallanám az 1000 dollárt. De természetesen nagyon örülök, ha ikeres lesz, de nekem ár/érték arányban sok lennne, a feltételezett specifikációk tudatában. De követem a témát mert érdekel, és ki tudja.. talán meglepnek az árazással, vagy a hw erősségével..
-
Chaser
legenda
Sokallom az 1000 dollárt ebből az okból kifoly9lqg is : https://www.pcwplus.hu/pcwlite/nem-akart-tovabb-varni-megepitette-hat-sajat-steam-machinejet-egy-youtuber-380969.html
Vidit később megnézem, akkor releváns ha a méret és a - feltételezett - némaság és a fogyasztás is stimmel.
Azt is nézd, ezen van egy spéci linux és lehet rá bármit telepíteni. Konzol fronton ilyen jelenleg nincs.
Én is szeretném ha már itt lenne és apróért adnák, de irreális elvárás utóbbi.
Nem kell félni attól sem, hogy az új boxot apróért adják ha rá lehet pattintani windowst és ennél jóval erősebb lesz a hw-e.
Én örülök neki, hogy átalakul a mentalitás. Nyilván ennek ára van. -
soundsonic
aktív tag
Sokallom az 1000 dollárt ebből az okból kifoly9lqg is : https://www.pcwplus.hu/pcwlite/nem-akart-tovabb-varni-megepitette-hat-sajat-steam-machinejet-egy-youtuber-380969.html
-
Chaser
legenda
Állítólag útban van egy mac mini neo is
Még mindig nem tudtam dönteni, hogy érdekel e a steam machine, vagyis érdeklene, de az ára nagyon nagyban befolyásolni fogja. Linuxos dawokat nem ismerem annyira 
Pl audacity. Reaper amivel lassan kezdek barátkozni. Kell még később midihez daw, de nem gondolom hogy a Rolandnak gondot okoz lin alá is sw-t írni. Magix is úgy rémlik lin kompazibilis, kár hogy már agyonbonyolított az ui.
A steamet a mac mini ára alá tippelem kicsivel. Biztos nem 100-150e ft-os kategória lesz. Pedig még winnel is elég lehetne nekem, ramért nem sírt - még - semmi a mostani 16gb-tal. De ha nem jön úgy nehéz, játékra meg sztem nem veszek már semmit külön, nem érdekel. -
soundsonic
aktív tag
Amiket használok/fogok vannak lin alá is, ezek daw-ok.
Pc ez, csak van konzol funkciója) daw-okon kívül még videók összevágására kell, de kb tuti hogy nem fogom megvárni.
Utálom a mac-eket a lehúzás miatt, de a mac mini alap verziója nekem megfelel. Ssd-t meg dobok melé külön. Halk, nagyon kicsi, tudja amit kell, 260-70e körül van most. Ésszerűen nekem ez a legideálisabb jelenleg és lassan kell. Jobban szeretném a steam csodát, de ha nincs úgy nehéz.Állítólag útban van egy mac mini neo is
Még mindig nem tudtam dönteni, hogy érdekel e a steam machine, vagyis érdeklene, de az ára nagyon nagyban befolyásolni fogja. Linuxos dawokat nem ismerem annyira 
-
Chaser
legenda
bocs a dupla hsz-ért. Tök jó meg minden, de (gondolom élő )zeneszerkesztéshez használnád, mert vagy én vagyok lemaradva, vagy jól tudom és nemnagyon van komolyabb (népszerűbb?) vst,vsti vagy egyéb nagyon nagy nevü zeneszerkesztők linuxra, de erre talán egy kínai "ócó" minigép is megtenné mondjuk ubuntu studióval ami kifejezetten erre van. Értem azt is, hogy egy pc-hez hasonlítják a stem machine-t de nativan elfut egy creative cloud, vagy egy affinity vagy egy reason, cubase? Van alternatíva, persze, de ezzel kapcsolatban nekem azért még elég vegyesek az érzéseim.. de az irány jó..
Amiket használok/fogok vannak lin alá is, ezek daw-ok.
Pc ez, csak van konzol funkciója) daw-okon kívül még videók összevágására kell, de kb tuti hogy nem fogom megvárni.
Utálom a mac-eket a lehúzás miatt, de a mac mini alap verziója nekem megfelel. Ssd-t meg dobok melé külön. Halk, nagyon kicsi, tudja amit kell, 260-70e körül van most. Ésszerűen nekem ez a legideálisabb jelenleg és lassan kell. Jobban szeretném a steam csodát, de ha nincs úgy nehéz. -
soundsonic
aktív tag
bocs a dupla hsz-ért. Tök jó meg minden, de (gondolom élő )zeneszerkesztéshez használnád, mert vagy én vagyok lemaradva, vagy jól tudom és nemnagyon van komolyabb (népszerűbb?) vst,vsti vagy egyéb nagyon nagy nevü zeneszerkesztők linuxra, de erre talán egy kínai "ócó" minigép is megtenné mondjuk ubuntu studióval ami kifejezetten erre van. Értem azt is, hogy egy pc-hez hasonlítják a stem machine-t de nativan elfut egy creative cloud, vagy egy affinity vagy egy reason, cubase? Van alternatíva, persze, de ezzel kapcsolatban nekem azért még elég vegyesek az érzéseim.. de az irány jó..
-
soundsonic
aktív tag
Nagyon érdekelt volna a steam machine, de attól tartok, számomra túl drága lesz a hardver. Tudom, hogy elszálltak a memória és ssd árak, de 2026-ban nem fog számomra a steam eladni egy olyan konfigurációt ami nem bővíthető (ssd-n és talán a memórián kívül a leírás szerint, bár utóbbiból még nem láttam videót) ami a konzolos generáció előző akármennyi (kb 6-8) év hardvere volt. Nem vitát szeretnék szülni, de azt hiszem inkább fizetek jövőre vagy ki tudja mikor egy új xbox helion vagy Isten tudja hogy fogják hívni ami lejátszik (elvileg) mindent amit lehet, igaz majd dupla áron, de az előzetesek szerint majd 4x erővel mint egy előző generációs konzoltért féláron. Értem és tetszik az irány, hogy a stemaes felhasználok 70% gyengébb hardverrel játszik, de nem biztos hogy nekik is ekkora előrelépés lenne. Az új konzol generáció úgy meg fogja dobni a garafikai teljesítményt, hogy 1-2 év és nem fog tudni a steam machine vele lépést tartani. Szóval sajnálom, mert érdekelt volna úgy 150-200 ezer Forint környékén, de ez egy rossz álom a mai világban. De bizakodó vagyok, a jövőt illetően, és talán egyszer a távoli jövőben nekem is lesz egy steam machine-m, de az nem most lesz. Hacsak a grafikai egység neve nem egy kódnév amit jóval alábecsülünk, de sajnos ez megint csak egy álom lesz részemről..
-
arty
veterán
persze, ujra es ujra benyaljuk, de nincs mit tenni ellene
raktarozol, draga lesz vagy zsakutcat halmozol fel, csodbe mesz.
-
peet05
senior tag
-
arty
veterán
-
peet05
senior tag
Ha megmondod mennyiert adod a RAMOT (pl) nekik aprilisban, majusban, stb, akkor cserebe nyilvanos lesz az ar

Nem tudnak arat mondani, ha nem tudjak mennyiert kapjak az alkatreszeket. Vagys tudjak, az aznapi es az azt koveto 29 napnyi arat. Erre nem lehet gepet epiteni.---
#3 Depression
meresz es szerintem hibas kijelentes
400$ ps5 vs 800$ steammachine. Hany jateknal jon be a difi?
Multiznal is? Konzolon az is fizetos, raadasul mamar kimondottan draga.
De... mennyit er, hogy cserebe nem aimbotos az ellenfeled?
Mennyit er, h a ps5re 3-4-5 ev mulva is jon az ott jol futo jatek? (8gb vram tuti eleg lesz 3/4/5 ev mulva?)
Zabalod a betatesztelest, early access junke vagy?
Vagy csak day1 AAAAAA++++?
stb stb stb
Nincs ilyen egszeru szabaly szerintem.2025 év végén bejelentették. A prototípus megtekintve.
Abban a hitben voltam, hogy egy tervezett, 2026-ban piacra dobott termékhez, mondjuk az első ~500k darabhoz, azért csak meg van már a beleígért alkatrészek 99-100% raktáron. -
arty
veterán
Ha megmondod mennyiert adod a RAMOT (pl) nekik aprilisban, majusban, stb, akkor cserebe nyilvanos lesz az ar

Nem tudnak arat mondani, ha nem tudjak mennyiert kapjak az alkatreszeket. Vagys tudjak, az aznapi es az azt koveto 29 napnyi arat. Erre nem lehet gepet epiteni.---
#3 Depression
meresz es szerintem hibas kijelentes
400$ ps5 vs 800$ steammachine. Hany jateknal jon be a difi?
Multiznal is? Konzolon az is fizetos, raadasul mamar kimondottan draga.
De... mennyit er, hogy cserebe nem aimbotos az ellenfeled?
Mennyit er, h a ps5re 3-4-5 ev mulva is jon az ott jol futo jatek? (8gb vram tuti eleg lesz 3/4/5 ev mulva?)
Zabalod a betatesztelest, early access junke vagy?
Vagy csak day1 AAAAAA++++?
stb stb stb
Nincs ilyen egszeru szabaly szerintem. -
Chaser
legenda
A mókolás a legkisebb gond)
Szerk:
Tényleg jó lehet ez, ha nem is a gamerek álma. Bár ahogy néztem win vs lin gameplayeket, gameben sem kell temetni még megjelenés előtt. -
peet05
senior tag
Eredetileg a VGA 130W-os lett volna, ezt módosították 110W-ra. A táp 300W-os.
Ha minden jól megy, akkor BIOS-ban lehet "mókolni", akinek szüksége van rá. -
Chaser
legenda
170w-nál meg kell álljon max. Venti/ssd/ram/chipset be kell férjen 30w-ba. Ezekbe értelmes tápit raknak és nem méretezik túl. Vga-t így is sokallom fogyasztásban, de hátha lóerő is lesz mellé.
Elvileg kvázi néma, ha nem, nekem nem is érdekes. -
peet05
senior tag
A fogyasztásra, hűtés minőségére kíváncsi leszek. Papírforma szerint CPU ~30W, VGA ~110W+egyéb, ~170-200W kb., mindez tényleg pöttöm méretben (beépített táppal).
-
Chaser
legenda
Az eredeti felállás SO-DIMM 16GB DDR5-5600 laptop memory.
Nézegettem a képeket, de egyelőre nem leltem meg, hogy hol helyezkedik el a RAM (ha nagyon macerás a szerelése, akkor a #11-ben írtakat a RAM cseréről, lehet, hogy nem is olyan egyszerű). Az SSD már megvan:
"Valve did emphasize that it won’t be priced like a console, though, so we’d anticipate higher than console prices. There’s no telling where RAM prices will be when they launch."Legyen igazad. Linux alá ahogy néztem elég. Vga a bukfenc, kb bármit használnék vgavgavga, még hangszerkesztésnél is. Az meg biztos marad 8gb és nem túl acélos. Nekem ez így ahogy van szűken-szépen jó lenne, de még erősen idén max ősszel bezárólag. És nem játékra, azt lesz@rom)
-
peet05
senior tag
Milymeglepő'. Jah nem. Nyilván nem volt szerződésük, mire felébredtek már mindegy volt. Vártam pedig, de túl nagy volt a csend, kimatekolható volt mi a gond.
Szerintem forrasztott ramos lesz és eleve nem lesz olcsó ahogy sokan képzelték. Ettől még nem feltétlen bukta, sőt. Új árakhoz kell nézni, nem azomerőmű pc is lazán 500e. Ez meg egy cukki' minigép, ha minden igaz kvázi néma, nem eszik sokat. És végre pc-ként is használható a "konzol", os megkötés nélkül. Rég kellett volna egy ilyen. Nyilván nem véletlen, hogy az új xboxot is ebbe az irányba viszik - milyen okosak, le tudták másolni a steam ötletét) -. Az meg durván drágább lesz ennél is. Majd egyszer....ha megjelenik.Az eredeti felállás SO-DIMM 16GB DDR5-5600 laptop memory.
Nézegettem a képeket, de egyelőre nem leltem meg, hogy hol helyezkedik el a RAM (ha nagyon macerás a szerelése, akkor a #11-ben írtakat a RAM cseréről, lehet, hogy nem is olyan egyszerű). Az SSD már megvan:
"Valve did emphasize that it won’t be priced like a console, though, so we’d anticipate higher than console prices. There’s no telling where RAM prices will be when they launch." -
Chaser
legenda
Milymeglepő'. Jah nem. Nyilván nem volt szerződésük, mire felébredtek már mindegy volt. Vártam pedig, de túl nagy volt a csend, kimatekolható volt mi a gond.
Szerintem forrasztott ramos lesz és eleve nem lesz olcsó ahogy sokan képzelték. Ettől még nem feltétlen bukta, sőt. Új árakhoz kell nézni, nem azomerőmű pc is lazán 500e. Ez meg egy cukki' minigép, ha minden igaz kvázi néma, nem eszik sokat. És végre pc-ként is használható a "konzol", os megkötés nélkül. Rég kellett volna egy ilyen. Nyilván nem véletlen, hogy az új xboxot is ebbe az irányba viszik - milyen okosak, le tudták másolni a steam ötletét) -. Az meg durván drágább lesz ennél is. Majd egyszer....ha megjelenik. -
peet05
senior tag
A fene sem tudja. Akinek van Steam könyvtár, akkor Deck, vagy PC az elsődleges használat. Feltételezve, hogy egy RAM vagy SSD csere nem jelent akkora problémát, így nem tartom kizártnak, hogy ne húzzák tovább a mézesmadzagot, kiadják ezt a verziót (is).
A Machine még mindig PC-ként funkcionál, Steam OS-sel.Akinek csak a bekapcs-használom a fontos, akkor megvárja a "norm" verziót, vagy konzolt vesz.
-
Citrone39
tag
Annyira szar most a helyzet, hogy valoszinuleg lesz barebone ha el akarjak kerulni a totalis bukast. A hirek szerint a ram nem integralt, hanem sodimm.
Bareboneként is totális bukás lesz. Csak egy szűk réteg lesz hajlandó saját magától alkatrészeket cserélgetni benne. Az emberek többsége kész gépet vár el.
-
Carlos Padre
veterán
Annyira szar most a helyzet, hogy valoszinuleg lesz barebone ha el akarjak kerulni a totalis bukast. A hirek szerint a ram nem integralt, hanem sodimm.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
cami][us
őstag
-
AxBattler
félisten
-
peet05
senior tag
Lehetett volna egy barebone kivitel is (400-500$). Akkor mindenki kedve/pénztárcája szerint RAM/SSD bővítést elvégezve már birtokolhatná a gépet.
-
zooly
aktív tag
-
Depression
veterán
-
Bleccs
tag
Az új kontrollert mi tartja vissza? Arra várok mióta bejelentették...
-
.LnB
titán
Ha végre nyilatkoznának egy árat, szerintem rögtön meg tudnák ítélni a keresletet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Tőzsde és gazdaság
- PlayStation 5
- Google Pixel topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Honor 600 – kezes, kitartó, költséges
- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Bécs oda-vissza meglehet a Tesla robotaxival
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- További aktív témák...
- Dell D6000 univerzális dokkoló USB-C/ USB-A, DisplayLink & Dell WD15 (K17A) USB-C + 130-180W töltő
- AKCIÓ! Sony PlayStation 4 PRO 1TB fekete játékkonzol extra játákok garanciával hibátlan működés
- Lenovo Thinkpad L13 Gen.2,FHD,TOUCH,i3-1115G4,8GB DDR4,256GB NVMe SSD,WIN11
- HP ProBook 445 G8 14" Ryzen 3 5400U, 8GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Apple iPhone 11 Pro 64GB Arany megkímélt 100% akku
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Még mindig nem tudtam dönteni, hogy érdekel e a steam machine, vagyis érdeklene, de az ára nagyon nagyban befolyásolni fogja. Linuxos dawokat nem ismerem annyira



