Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz 19.Norbika #16021 üzenetére

    Sok erőszakosan önigazoló és kioktató megjegyzést tettél, mint a "falba csak akkor verd a fejed, ha tájékozódtál is", "Márpedig ha kicsit is utána néztél volna ( amit vélhetően nem tettél meg ) akkor belátnád", "Az már végképp érdekes, hogy ezzel neked mi a bajod. Keveset aludtál?", amikre igazából nem tudom, mi szükség (az ilyen oviszintű vitakultúrából sztem kinőttünk, és ezek nélkül is szerintem tök jól lehet vitázni ;)), de inkább felnőtt módjára lépjünk tovább, az érdemi kérdésre továbbra sem válaszoltál: szerinted jó, ha valaki 2014-ben úgy tanul PHP-ben MySQL-adatkapcsolatot kezelni, query-ket küldeni az adatbázisszerver felé, hogy még csak nem is hall a prepared statementekről? Ha igen, akkor szerinted mi lenne a megfelelő módja ennek? Fűzögessen össze stringeket, escape-elgessen, mint az ősidőkben?
    Hogy ne érje megint szó a ház elejét, utánanéztem, milyen is ez a könyv (már kíváncsivá tettél): csapnivaló. :D Pontosan azt csinálja, amit nem szabadna: konkatenálja a query-ket, de tudod, mi a legrosszabb? Hogy még csak nem is escape-eli a $_POST-tömbből érkező változókat! :Y (pl. 439-441. o.) Tényleg remek ez a könyv kezdőknek! :DDD Ja, nem. De továbblapozgattam, gusztustalanok a kódok, komplett óriásformokat echóz a kódban, escape-elgetve az idézőjeleket, erőlteti a táblázatok használatát, elavult attribútumokat használ a HTML-kódban a formázásra, ahelyett, hogy a CSS-formázást javasolná, magyar változóneveket használ a kódokban, de van, hogy inkább aktuális kedvétől függően keveri az angol változónevekkel (akkor már legalább lenne következetes ;)), közvetlenül használja fel a szuperglobális változók indexeit (amit szerintem nagyon nem illik, még ha ellenőrzi is a kulcsok meglétét + validálja azok értékét (remélem, azért művel ilyeneket), egyszerűen rossz szokásra nevel), a tömböket nagyon sok helyen nem bejárja, hanem azok indexeit "szépen" egyenként átadogatja változóknak, tovább nem volt kedvem nézegetni. Ezeket csak így random módon belelapozgatva fedeztem fel, nem is nagyon kellett sajnos keresni.
    Na, szóval utánanéztem "kicsit is", és nem tudom belátni, hogy milyen remek ez a könyv. :(

    Az is tök mindegy, hogy mi volt régen, és hogy nem minden van benne egy könyvben, amit mi jónak tartanánk, születtek 2010 óta is könyvek/e-bookok/tutorialok/akármik (bevallom, nincs kedvem más helyett guglizni), és a fenti hibák régen is hibák voltak. Ha meg már a nyelvi alapokat elmagyarázó anyagokról beszélünk, a BDD, TDD, stb. nem nagyon kapcsolódik ide.
    Remélem, ezúttal nem fogod úgy érezni, mintha téged sértegetnének. :)

    (#16031) honda 1993 :
    "És mi az a form?"
    :W Erre a kérdésre már nehéz szavakat találni... Itt még azt írtad, hogy a HTML is "normálisan megy"... :(
    Néha abban reménykedem, hogy csak trollkodsz, és egyszer beírod, hogy na jó, bocs mindenkitől, csak szopattalak titeket.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák