Hirdetés
- Fórumok
- Szoftverfejlesztés
- PHP programozás
- (kiemelt téma)
-
6100 - 6051
21809 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6051 6100 - 6001 6000 - 5901 5900 - 5801 5800 - 5701 5700 - 5601 5600 - 5501 5500 - 5401 5400 - 5301 5300 - 5201 5200 - 5101 5100 - 5001 5000 - 4901 4900 - 4801 4800 - 4701 4700 - 4601 4600 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
jeges
senior tag
<?
function atmeretez($size) {
if($size<=1023){
$size=$size.' B';
}
elseif($size<=1048575){
$size=floor($size/1024).' KB';
}
elseif($size<=1073741824){
$size=floor($size/1024/1024).' MB';
}
elseif($size<=1099511627775){
$size=floor($size/1024/1024/1024).' GB';
}
return $size;
}?>
<div><a href="<?=$fileurl;?>" class="<?=$class;?>"<?=$thumb2;?>><img src="dlf/<?=$icon;?>" alt="<?=$files[$i];?>" /><strong><?=$filename;?></strong> <em><?atmeretez(filesize($leadon.$files[$i]));?></em> <?=date ("M d Y h:i:s A", filemtime($leadon.$files[$i]));?><?=$thumb;?></a></div>Így csináltam, de így sem működik. Ugyan hibát nem ír ki, de minden mappából csak az első fájlt jeleníti meg, méretet meg egyáltalán nem írja.
nekem olyan, mintha hiányozna egy for-next a képből.
valami ilyemit vártam volna pl:$newsize = atmeretez(filesize($leadon.$files[$i]));
for ($i = 0; $i < count($files); $i++ ) {
print "<div><a href='" . $fileurl . "' class='" . $class . "'>";
print "<img src='dlf/" . $icon . "' alt='" . $files[$i] . "' /><strong>" . $filename . "</strong>";
print "<em>" . $newsize . "</em>";
print date("M d Y h:i:s A", filemtime($leadon.$files[$i]));
print $thumb;
print "</a></div>";
}a környezet ismerete nélkül többet nem nagyon mernék belebeszélni.
nem változtattam a változókon, de ha a $filename, $fileurl, esetleg az $icon is egy-egy tömb, akkor azok végére is kell a "tömbösítés" ( [$i] )
print helyett echo is jó
figyelni köll a " és ' közötti difire.(sry a hevenyészett kódér')
-
maestro87
őstag
<?
function atmeretez($size) {
if($size<=1023){
$size=$size.' B';
}
elseif($size<=1048575){
$size=floor($size/1024).' KB';
}
elseif($size<=1073741824){
$size=floor($size/1024/1024).' MB';
}
elseif($size<=1099511627775){
$size=floor($size/1024/1024/1024).' GB';
}
return $size;
}?>
<div><a href="<?=$fileurl;?>" class="<?=$class;?>"<?=$thumb2;?>><img src="dlf/<?=$icon;?>" alt="<?=$files[$i];?>" /><strong><?=$filename;?></strong> <em><?atmeretez(filesize($leadon.$files[$i]));?></em> <?=date ("M d Y h:i:s A", filemtime($leadon.$files[$i]));?><?=$thumb;?></a></div>Így csináltam, de így sem működik. Ugyan hibát nem ír ki, de minden mappából csak az első fájlt jeleníti meg, méretet meg egyáltalán nem írja.
-
j0k3r!
őstag
-
maestro87
őstag
talan valami ilyesmi:
<div><a href="<?=$fileurl;?>" class="<?=$class;?>"<?=$thumb2;?>><img src="dlf/<?=$icon;?>" alt="<?=$files[$i];?>" /><strong><?=$filename;?></strong>
<em>
<?
var $meret;
if(isset(filesize($leadon.$files[$i])))
{
$meret = filesize($leadon.$files[$i]);
if($meret >= 1073741824)
{
echo round($meret/1073741824) + " GB";
}
if($meret >= 1048576 && $meret < 1073741824)
{
echo round($meret/1048576) + " MB";
}
if($meret < 1048576)
{
echo round($meret/1024) + " KB";
}
}
else
{
echo "0";
}
?>
</em><?=date ("M d Y h:i:s A", filemtime($leadon.$files[$i]));?><?=$thumb;?></a></div>de igy, hogy nem tudok debuggolni elegge eselytelen, hogy egybol jo legyen.
Beillesztettem, de nem működik. Előtte nem kell valamit dekalrálni vagy ilyesmi?
A var $meret;-tel volt a gondja.
Fentebb belinkeltem az egész php scriptet. Hátha nektek többet mond, mert én így nem nagyon vágom, főleg más kódját. Lehet napokba tellne míg megérteném. -
Speeedfire
félisten
Hello!
Van egy fájlistázó scriptem ami a ftp lévő fájlokat jeleníti meg fájlnévvel, mérettel, típussal. És azt szeretném megoldani, hogy a fájl méretét ne csak KB-ban mutassa, hanem ha nagyobb mint 1MB akkor MB-ban, és ha nagyobb mint 1024MB akkor meg GB-ban.A kódban ezt találtam ami erre utal:
<div><a href="<?=$fileurl;?>" class="<?=$class;?>"<?=$thumb2;?>><img src="dlf/<?=$icon;?>" alt="<?=$files[$i];?>" /><strong><?=$filename;?></strong> <em><?=round(filesize($leadon.$files[$i])/1024);?>KB</em> <?=date ("M d Y h:i:s A", filemtime($leadon.$files[$i]));?><?=$thumb;?></a></div>Az 1024-et ha átírtam 1048576-ra akkor termésetesen MB-ban mutatja, csak nem tudom, hogy kell ezt if vagy switch szerkezettel megoldani, mert nem ismerem a szintaktikákat benne.
C-nyelvet tanultam, de azért ennek más egy kicsit a szintaktikája.
Hálás lennék ha valaki kiegészítené ezt a kódot.Szia!
Én ezt használom a dinamikus fájl méretre:
function atmeretez($size) {
if($size<=1023){
$size=$size.' B';
}
elseif($size<=1048575){
$size=floor($size/1024).' KB';
}
elseif($size<=1073741824){
$size=floor($size/1024/1024).' MB';
}
elseif($size<=1099511627775){
$size=floor($size/1024/1024/1024).' GB';
}
return $size;
}Utána meg csak meghívod:
atmeretez($meret);
-
j0k3r!
őstag
Én PHP kézikönyvbe néztem, de ott meg írt printf-et is. printf-en csodálkoztam, mert még egy kódba sem láttam ilyet, max echo-t.
Én így gondoltam, de így nagyon nem működik:
<div><a href="<?=$fileurl;?>" class="<?=$class;?>"<?=$thumb2;?>><img src="dlf/<?=$icon;?>" alt="<?=$files[$i];?>" /><strong><?=$filename;?></strong>
<em>
<?
switch(filesize($leadon.$files[$i])) {
case filesize($leadon.$files[$i])>1048576:
=round(filesize($leadon.$files[$i])/1048576);MB
case filesize($leadon.$files[$i])>1073741824:
=round(filesize($leadon.$files[$i])/1073741824);GB
default: =round(filesize($leadon.$files[$i])/1024);KB
}
?>
</em><?=date ("M d Y h:i:s A", filemtime($leadon.$files[$i]));?><?=$thumb;?></a></div>Nem tudom honnan veszi azt a '=' jelet. Meg a round az kerekítés lenne? De mivel egyenlő? meg mi az az <em>? meg ezek a <? ... ?> jelek minek bele?
Szóval egy kicsit más mint a C.RedSign: Nekem azt mondhatod, én egy 500 soros kódba nem nagyon akarok belenyúlni. Azt se tudom hova kellen beszúrni.
Egyébként itt a teljes script: [link]
talan valami ilyesmi:
<div><a href="<?=$fileurl;?>" class="<?=$class;?>"<?=$thumb2;?>><img src="dlf/<?=$icon;?>" alt="<?=$files[$i];?>" /><strong><?=$filename;?></strong>
<em>
<?
var $meret;
if(isset(filesize($leadon.$files[$i])))
{
$meret = filesize($leadon.$files[$i]);
if($meret >= 1073741824)
{
echo round($meret/1073741824) + " GB";
}
if($meret >= 1048576 && $meret < 1073741824)
{
echo round($meret/1048576) + " MB";
}
if($meret < 1048576)
{
echo round($meret/1024) + " KB";
}
}
else
{
echo "0";
}
?>
</em><?=date ("M d Y h:i:s A", filemtime($leadon.$files[$i]));?><?=$thumb;?></a></div>de igy, hogy nem tudok debuggolni elegge eselytelen, hogy egybol jo legyen.
-
mobal
nagyúr
Sziasztok!
Nem konkrétan témába illő de szerintem jó helyen teszem fel a kérdésem. A problémám a lenne, hogy meggyűlik a bajom a RewriteEngine -nel. Wamp alatt próbálom, de semmi eredmény. Lehet rosszul csinálom. Ilyen átalakításokat szeretnék pl., hogy az index.html fájlomat kezdolap -nak nevezze el. Így próbáltam (vagy nagyon rossz?):
DirectoryIndex index.html kezdolap
mobal,
-
maestro87
őstag
Én PHP kézikönyvbe néztem, de ott meg írt printf-et is. printf-en csodálkoztam, mert még egy kódba sem láttam ilyet, max echo-t.
Én így gondoltam, de így nagyon nem működik:
<div><a href="<?=$fileurl;?>" class="<?=$class;?>"<?=$thumb2;?>><img src="dlf/<?=$icon;?>" alt="<?=$files[$i];?>" /><strong><?=$filename;?></strong>
<em>
<?
switch(filesize($leadon.$files[$i])) {
case filesize($leadon.$files[$i])>1048576:
=round(filesize($leadon.$files[$i])/1048576);MB
case filesize($leadon.$files[$i])>1073741824:
=round(filesize($leadon.$files[$i])/1073741824);GB
default: =round(filesize($leadon.$files[$i])/1024);KB
}
?>
</em><?=date ("M d Y h:i:s A", filemtime($leadon.$files[$i]));?><?=$thumb;?></a></div>Nem tudom honnan veszi azt a '=' jelet. Meg a round az kerekítés lenne? De mivel egyenlő? meg mi az az <em>? meg ezek a <? ... ?> jelek minek bele?
Szóval egy kicsit más mint a C.RedSign: Nekem azt mondhatod, én egy 500 soros kódba nem nagyon akarok belenyúlni. Azt se tudom hova kellen beszúrni.
Egyébként itt a teljes script: [link]
-
RedSign
tag
Hello!
Van egy fájlistázó scriptem ami a ftp lévő fájlokat jeleníti meg fájlnévvel, mérettel, típussal. És azt szeretném megoldani, hogy a fájl méretét ne csak KB-ban mutassa, hanem ha nagyobb mint 1MB akkor MB-ban, és ha nagyobb mint 1024MB akkor meg GB-ban.A kódban ezt találtam ami erre utal:
<div><a href="<?=$fileurl;?>" class="<?=$class;?>"<?=$thumb2;?>><img src="dlf/<?=$icon;?>" alt="<?=$files[$i];?>" /><strong><?=$filename;?></strong> <em><?=round(filesize($leadon.$files[$i])/1024);?>KB</em> <?=date ("M d Y h:i:s A", filemtime($leadon.$files[$i]));?><?=$thumb;?></a></div>Az 1024-et ha átírtam 1048576-ra akkor termésetesen MB-ban mutatja, csak nem tudom, hogy kell ezt if vagy switch szerkezettel megoldani, mert nem ismerem a szintaktikákat benne.
C-nyelvet tanultam, de azért ennek más egy kicsit a szintaktikája.
Hálás lennék ha valaki kiegészítené ezt a kódot.Szia!
Én ezt használom függvényként, bár nem a legszebb megoldás:
function get_size($size)
{
$bytes=array("byte","kByte","MByte","GByte","TByte");
foreach($bytes as $val)
{
$size=$size/1024;
}else{
break;
}
} -
j0k3r!
őstag
Hello!
Van egy fájlistázó scriptem ami a ftp lévő fájlokat jeleníti meg fájlnévvel, mérettel, típussal. És azt szeretném megoldani, hogy a fájl méretét ne csak KB-ban mutassa, hanem ha nagyobb mint 1MB akkor MB-ban, és ha nagyobb mint 1024MB akkor meg GB-ban.A kódban ezt találtam ami erre utal:
<div><a href="<?=$fileurl;?>" class="<?=$class;?>"<?=$thumb2;?>><img src="dlf/<?=$icon;?>" alt="<?=$files[$i];?>" /><strong><?=$filename;?></strong> <em><?=round(filesize($leadon.$files[$i])/1024);?>KB</em> <?=date ("M d Y h:i:s A", filemtime($leadon.$files[$i]));?><?=$thumb;?></a></div>Az 1024-et ha átírtam 1048576-ra akkor termésetesen MB-ban mutatja, csak nem tudom, hogy kell ezt if vagy switch szerkezettel megoldani, mert nem ismerem a szintaktikákat benne.
C-nyelvet tanultam, de azért ennek más egy kicsit a szintaktikája.
Hálás lennék ha valaki kiegészítené ezt a kódot.annyira azert nem.
szerk:ez kell majd switchbe, ha jol nezem: filesize($leadon.$files[$i]
filesize($leadon.$files[$i]
helyett erre:
filesize($leadon.$files[$i])[ Módosította: Grafiqs ] -
maestro87
őstag
Hello!
Van egy fájlistázó scriptem ami a ftp lévő fájlokat jeleníti meg fájlnévvel, mérettel, típussal. És azt szeretném megoldani, hogy a fájl méretét ne csak KB-ban mutassa, hanem ha nagyobb mint 1MB akkor MB-ban, és ha nagyobb mint 1024MB akkor meg GB-ban.A kódban ezt találtam ami erre utal:
<div><a href="<?=$fileurl;?>" class="<?=$class;?>"<?=$thumb2;?>><img src="dlf/<?=$icon;?>" alt="<?=$files[$i];?>" /><strong><?=$filename;?></strong> <em><?=round(filesize($leadon.$files[$i])/1024);?>KB</em> <?=date ("M d Y h:i:s A", filemtime($leadon.$files[$i]));?><?=$thumb;?></a></div>Az 1024-et ha átírtam 1048576-ra akkor termésetesen MB-ban mutatja, csak nem tudom, hogy kell ezt if vagy switch szerkezettel megoldani, mert nem ismerem a szintaktikákat benne.
C-nyelvet tanultam, de azért ennek más egy kicsit a szintaktikája.
Hálás lennék ha valaki kiegészítené ezt a kódot. -
Brown ügynök
senior tag
Azt írod, "ez így nem működik". Mert mi a hiba? Működie kell úgy, ha mégsem, elrontottál valamit. A limitnek átadott $max-ot ha kap, azt adja át, ha semmit, akkor meg a default 10-et - nem értem, miért kéne ott közvetlenül fix értéket megadni.
Van olyan kategóriád adatbázisban, ahol a slug mező értéke "design"?
A jobeet svn szerverén meg tudod nézni, hogy kéne kinéznie a kódodnak az adott nap végén. Nem tökéletes, mert ez még az 1.2-höz való verzió, de nem volt sok változtatás.
Igen, megnéztem a fv. és rájöttem mi a hiba a limit fv.-nél: 2 paramétert várt és csak egyet adtunk a példa alapján. Ezért így a helyes:
public function getActiveJobs($max = 5)
{
$q = $this->getActiveJobsQuery()
->limit('3',$max);
return $q->execute();
}Másik: Valamiért rosszul képezte le az adatbázist ezért a slugg mező értéke NULL volt. Átírtam az értékét a kategória id-kre, így már megy az oldal lapozás.
Kösz a linket.
-
Speeedfire
félisten
Ahogy Inv1sus is írja php-ként mentsd el. Ha nagyon html-t akarsz látni a címsorban akkor kell egy htacces fájl amiben minden html-t php-ra irányítassz.
-
#10382336
törölt tag
Megoldódott. Index.php-vel így működik:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
<title>HTML fájl</title>
</head>
<body>
<h3>Elérhetőségeink</h3>
<?phpprint '<h3>Szöveg</h3>';
?>
</body>
</html>Köszönöm a segítséget mindenkinek!!!

-
Inv1sus
addikt
De ne html legyen a kiterjesztés, hanem php. A példában is php kiterjesztés van.
-
#10382336
törölt tag
-
Speeedfire
félisten
A másik, hogy ugye nem úgy nyitod meg a fájlt, hogy 2x kattintasz rá? A címsorba be kell írni rendesen, hogy localhost/valami.php
-
Inv1sus
addikt
Nem, index.html. De valahogy már alakul, csak egy kicsit értelmeznem kell a dolgokat. Most ez a teljes fájl.
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
<title>HTML fájl</title>
</head>
<body>
<h3>Elérhetőségeink</h3>
<?php
echo '<h3>Elérhetőségeink</h3>';
echo '<p>kapcsolat@teszt.hu</p>';print "<h3>"."Szöveg"."</h3>";
?>
</body>
</html>És erre a php-s résznél is figyelembe veszi a <h3> tag-ot de most így írja ki.
"."Szöveg"."
Innen már valószínű menni fog. Köszönöm szépen mindenkinek a nagyon gyors válaszokat."Nem, index.html"
Ez a probléma. php kiterjesztés kell azokhoz a fájlokhoz, ami php-t tartalmaz.
-
Dave-11
tag
-
#10382336
törölt tag
De érdekes, mert a következő php-s résznél:
echo '<p>kapcsolat@teszt.hu</p>';
print <h3>Szöveg</h3>;az eredmény:
kapcsolat@teszt.hu'; print
Szöveg
; ?>a "szöveg" felirat formázva van. De ha csak ez a kód:
print <h3>Szöveg</h3>;
akkor az eredmény:
Szöveg; ?>
A "szöveg" formázatlanul.
-
#10382336
törölt tag
A leírásod alapján nem fut le a php kódod. Helyesen van beállítva a szerver? Böngészőben a forráskódot megnézve mit látsz: a php kódod, vagy a kimenetét?
a php kódot.
-
Tele von Zsinór
őstag
Nem, index.html. De valahogy már alakul, csak egy kicsit értelmeznem kell a dolgokat. Most ez a teljes fájl.
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
<title>HTML fájl</title>
</head>
<body>
<h3>Elérhetőségeink</h3>
<?php
echo '<h3>Elérhetőségeink</h3>';
echo '<p>kapcsolat@teszt.hu</p>';print "<h3>"."Szöveg"."</h3>";
?>
</body>
</html>És erre a php-s résznél is figyelembe veszi a <h3> tag-ot de most így írja ki.
"."Szöveg"."
Innen már valószínű menni fog. Köszönöm szépen mindenkinek a nagyon gyors válaszokat.A leírásod alapján nem fut le a php kódod. Helyesen van beállítva a szerver? Böngészőben a forráskódot megnézve mit látsz: a php kódod, vagy a kimenetét?
-
Dave-11
tag
Nem, index.html. De valahogy már alakul, csak egy kicsit értelmeznem kell a dolgokat. Most ez a teljes fájl.
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
<title>HTML fájl</title>
</head>
<body>
<h3>Elérhetőségeink</h3>
<?php
echo '<h3>Elérhetőségeink</h3>';
echo '<p>kapcsolat@teszt.hu</p>';print "<h3>"."Szöveg"."</h3>";
?>
</body>
</html>És erre a php-s résznél is figyelembe veszi a <h3> tag-ot de most így írja ki.
"."Szöveg"."
Innen már valószínű menni fog. Köszönöm szépen mindenkinek a nagyon gyors válaszokat.Ha még így sem jó, akkor szerintem az a baj, hogy nem egy webszerverre helyezted el a fájlt. Szerezz egy WAMP Servert szerintem.
-
#10382336
törölt tag
Nem, index.html. De valahogy már alakul, csak egy kicsit értelmeznem kell a dolgokat. Most ez a teljes fájl.
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
<title>HTML fájl</title>
</head>
<body>
<h3>Elérhetőségeink</h3>
<?php
echo '<h3>Elérhetőségeink</h3>';
echo '<p>kapcsolat@teszt.hu</p>';print "<h3>"."Szöveg"."</h3>";
?>
</body>
</html>És erre a php-s résznél is figyelembe veszi a <h3> tag-ot de most így írja ki.
"."Szöveg"."
Innen már valószínű menni fog. Köszönöm szépen mindenkinek a nagyon gyors válaszokat. -
Speeedfire
félisten
Le van zárva, de moódosítottam úgy is, amit javasoltál. A teljes kód.
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
<title>HTML fájl</title>
</head>
<body>
<h3>Elérhetőségeink</h3>
<?php
echo "<h3>"."Szöveg"."</h3>";
?>
</body>
</html>Így is csak a html-t formázza, aphp-s rész nél elég furcsaságot ír ki. Pontosan ezt:
"."Szöveg".""; ?>
Ez elég érdekes.Php-ként mented el a fájlt?
Szerintem nem jó a kiterjesztésed.
-
#10382336
törölt tag
-
Dave-11
tag
Le van zárva, de moódosítottam úgy is, amit javasoltál. A teljes kód.
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
<title>HTML fájl</title>
</head>
<body>
<h3>Elérhetőségeink</h3>
<?php
echo "<h3>"."Szöveg"."</h3>";
?>
</body>
</html>Így is csak a html-t formázza, aphp-s rész nél elég furcsaságot ír ki. Pontosan ezt:
"."Szöveg".""; ?>
Ez elég érdekes.Próbáld meg a print -el. Csak írd át az echot printre.
-
#10382336
törölt tag
Le van zárva, de moódosítottam úgy is, amit javasoltál. A teljes kód.
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
<title>HTML fájl</title>
</head>
<body>
<h3>Elérhetőségeink</h3>
<?php
echo "<h3>"."Szöveg"."</h3>";
?>
</body>
</html>Így is csak a html-t formázza, aphp-s rész nél elég furcsaságot ír ki. Pontosan ezt:
"."Szöveg".""; ?>
Ez elég érdekes. -
Dave-11
tag
Sztringnél felesleges a .-tal összefűzni. Az aposztróf vagy idézőjel teljesen irreleváns. Mind a kettő hasznáható, én pl csak aposztófot használok, mert a legtöbb html tag-et idézőjelbe kell rakni, így ezeket nem kell escapelni.
Tudom-tudom, közben már lefuttattam a kódot

-
Speeedfire
félisten
Sztringnél felesleges a .-tal összefűzni. Az aposztróf vagy idézőjel teljesen irreleváns. Mind a kettő hasznáható, én pl csak aposztófot használok, mert a legtöbb html tag-et idézőjelbe kell rakni, így ezeket nem kell escapelni.
-
Dave-11
tag
Csináld így:
echo "<h3>"."Szöveg"."</h3>";
A . (pont) okkal összefűzöd a karakterláncokat, és szerintem egyes idézőjelek ' ' helyett használj kettősöket " " ha szöveget akarsz kiírni. -
Speeedfire
félisten
Le van zárva a végén a php?
?><?php
echo '<h3>Elérhetőségeink</h3>';
echo '<p>kapcsolat@teszt.hu</p>';
?> -
#10382336
törölt tag
-
Tele von Zsinór
őstag
Mert mire te megkapod, automatikusan urldecode-olva vannak.
-
Inv1sus
addikt
Nem úgy mennek, mert a következő oldalon egy az egybe úgy jelenik meg az ékezetes szó.
pl.: próba
Termékeket tartalmazó oldal készítek, ahol a szűrési adatokat akarom átvinni Get-tel. Az url nem szereti az ékzeteket, ezért szeretném átalakítani.
-
Tele von Zsinór
őstag
Symfony: A hetedik napon
A hetedik nap végére az oldalon meg kellene jelennie az oldalnavigációnak amelynek köszönhetően lapozni tudjuk (következő, ugrás a végére, stb.) a munkákat a Jobeet-en. Probléma már a 6. leckében is volt:
// lib/model/doctrine/JobeetCategory.class.php
public function getActiveJobs($max = 10)
{
$q = Doctrine_Query::create()
->from('JobeetJob j')
->where('j.category_id = ?', $this->getId())
->limit($max);
return Doctrine_Core::getTable('JobeetJob')->getActiveJobs($q);
}Ez így nem működik. A limit fv.-be közvetlenül kell(ett) megh. a max értékét, úgy működött. Ez csak azért jegyzem meg mert a hetedik napon megváltozik a fv bár talán lényegtelen.
Ugorjunk a hetedik nap végére. Itt már meg kellene jelennie a lap alján a navigációnak ehelyett csak a kategóriánkénti munkák száma jelenik meg (6). Itt nincs hibaüzenet viszont ha rákkantintok a 6-ra (hogy listázza ki) akkor a következő hibaüzeneteket kapom(többek közt):
1. Unable to find the JobeetCategory object with the following parameters "array ( 'slug' => 'design',)").
2. sfObjectRoute->getObject()
in SF_ROOT_DIR\apps\frontend\modules\category\actions\actions.class.php line 15A nevezetes 15. sor: $this->category = $this->getRoute()->getObject();
Magyarán se navigáció, se listázás. Átnéztem a kódot és mindent úgy írtam ahogy a tutorialban van kivéve a public function getActiveJobs fv mert különben az nem működne.
Remélem ez elég lesz ahhoz, hogy valami tanáccsal szolgáljatok.
Azt írod, "ez így nem működik". Mert mi a hiba? Működie kell úgy, ha mégsem, elrontottál valamit. A limitnek átadott $max-ot ha kap, azt adja át, ha semmit, akkor meg a default 10-et - nem értem, miért kéne ott közvetlenül fix értéket megadni.
Van olyan kategóriád adatbázisban, ahol a slug mező értéke "design"?
A jobeet svn szerverén meg tudod nézni, hogy kéne kinéznie a kódodnak az adott nap végén. Nem tökéletes, mert ez még az 1.2-höz való verzió, de nem volt sok változtatás.
-
H.O.D.
senior tag
-
Speeedfire
félisten
-
rt06
veterán
Más htaccess megy, mod_rewriteot szoktam használni a legtöbbször.
Lehet valahogy tesztelni ezt az allowoverride-ot? Ez a phpinfo() kimenete.ez (marmint ha valoban az allowoverride a ludas) nem php fuggo, hanem apache beallitason mulik
viszont a phpinfo-bol itelve a hibak kiiratasa be van kapcsolva -
Speeedfire
félisten
-
Brown ügynök
senior tag
Symfony: A hetedik napon
A hetedik nap végére az oldalon meg kellene jelennie az oldalnavigációnak amelynek köszönhetően lapozni tudjuk (következő, ugrás a végére, stb.) a munkákat a Jobeet-en. Probléma már a 6. leckében is volt:
// lib/model/doctrine/JobeetCategory.class.php
public function getActiveJobs($max = 10)
{
$q = Doctrine_Query::create()
->from('JobeetJob j')
->where('j.category_id = ?', $this->getId())
->limit($max);
return Doctrine_Core::getTable('JobeetJob')->getActiveJobs($q);
}Ez így nem működik. A limit fv.-be közvetlenül kell(ett) megh. a max értékét, úgy működött. Ez csak azért jegyzem meg mert a hetedik napon megváltozik a fv bár talán lényegtelen.
Ugorjunk a hetedik nap végére. Itt már meg kellene jelennie a lap alján a navigációnak ehelyett csak a kategóriánkénti munkák száma jelenik meg (6). Itt nincs hibaüzenet viszont ha rákkantintok a 6-ra (hogy listázza ki) akkor a következő hibaüzeneteket kapom(többek közt):
1. Unable to find the JobeetCategory object with the following parameters "array ( 'slug' => 'design',)").
2. sfObjectRoute->getObject()
in SF_ROOT_DIR\apps\frontend\modules\category\actions\actions.class.php line 15A nevezetes 15. sor: $this->category = $this->getRoute()->getObject();
Magyarán se navigáció, se listázás. Átnéztem a kódot és mindent úgy írtam ahogy a tutorialban van kivéve a public function getActiveJobs fv mert különben az nem működne.
Remélem ez elég lesz ahhoz, hogy valami tanáccsal szolgáljatok.
-
rt06
veterán
-
rt06
veterán
Ismét én!

A ckeditorhoz raktam fel egy képfeltöltő "plugint" a kcfinder-t.
Localhost alatt semmi gond nincs vele, viszont szerveren már error-t dob nekem. A kcfinder mappájában lévő htaccess fájl miatt. Konkréten ez van a htaccess-ben:php_value display_errors on
php_value error_reporting 2047Ha kiveszem akkor nincs error, de nem tölti be a többi részét az oldalnak.
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, [no address given] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Természetesen a log fájlokhoz nem tudok hozzáférni...
Valami ötlet? Ha kell megadom az admin felület elérését is ahol meg lehet nézni.
mas htaccess file mukodik? lehetseges, hogy az allowoverride nincs, vagy csak reszlegesen van bekapcsolva
-
Inv1sus
addikt
Lehetséges egy form-ban elküldött GET változó megváltoztatása az átdobás előtt?
urlencode-t szeretnék rajta használni, és úgy átküldeni.
-
Speeedfire
félisten
Ismét én!

A ckeditorhoz raktam fel egy képfeltöltő "plugint" a kcfinder-t.
Localhost alatt semmi gond nincs vele, viszont szerveren már error-t dob nekem. A kcfinder mappájában lévő htaccess fájl miatt. Konkréten ez van a htaccess-ben:php_value display_errors on
php_value error_reporting 2047Ha kiveszem akkor nincs error, de nem tölti be a többi részét az oldalnak.
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, [no address given] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Természetesen a log fájlokhoz nem tudok hozzáférni...
Valami ötlet? Ha kell megadom az admin felület elérését is ahol meg lehet nézni.
-
Speeedfire
félisten
egész jó, ezt még nem is ismertem, kösz

Az első linknél, hogy vissza tudd kódolni ezt kell beírni a címsorba:
javascript:document.getElementById('decode-script').removeAttribute('disabled');document.getElementById('output').removeAttribute('readonly');
-
DeltaPower
addikt
-
Speeedfire
félisten
js tömörítés nem mondható kódolásnak, egyszerűen egy erre kitalált progival a függvényneveket, változóneveket stb pár betűs rövidítésekre cserélik. ennek az eredménye egy szabályos, de olvashatatlan kód.
"deobfuscator" nevű programot/plugint keress, azok olvashatóbbá teszik. pl firefox addon -
DeltaPower
addikt
Valaki nem ismer valami kódvisszafejtő programot? Konkrétan tömörített js-t szeretnék visszafejteni.
js tömörítés nem mondható kódolásnak, egyszerűen egy erre kitalált progival a függvényneveket, változóneveket stb pár betűs rövidítésekre cserélik. ennek az eredménye egy szabályos, de olvashatatlan kód.
"deobfuscator" nevű programot/plugint keress, azok olvashatóbbá teszik. pl firefox addon -
Speeedfire
félisten
Valaki nem ismer valami kódvisszafejtő programot? Konkrétan tömörített js-t szeretnék visszafejteni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
6100 - 6051
21809 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6051 6100 - 6001 6000 - 5901 5900 - 5801 5800 - 5701 5700 - 5601 5600 - 5501 5500 - 5401 5400 - 5301 5300 - 5201 5200 - 5101 5100 - 5001 5000 - 4901 4900 - 4801 4800 - 4701 4700 - 4601 4600 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Szoftverfejlesztés
- PHP programozás
- (kiemelt téma)
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Autós topik
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Bittorrent topik
- Crimson Desert
- Vezetékes FEJhallgatók
- Villanyszerelés
- World of Tanks - MMO
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- További aktív témák...
- iPhone 15 Pro 1 év garanciával
- ASUS TUF Gaming F15 (FX506HEB) i7-11800H / RTX 3050 Ti / 32GB
- Komplett Gamer gép akár monitorral is! Ryzen 5 3600/AIO/16GB Ram/TUF 3080 10GB/500GB M.2 PCIe
- HP 650 G2 laptop (15,6FHD/I5-6200U/8GB/128SSD/Magyar/Win11) - Áfás számlával
- BONTATLAN Zacskós ThinkCentre M70s SFF Business Időtálló Asztali gép -50% i5-14500 16/512 770 Magyar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
C-nyelvet tanultam, de azért ennek más egy kicsit a szintaktikája.




