- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Házimozi belépő szinten
- Milyen széket vegyek?
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Vezetékes FEJhallgatók
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- 5:4 képarányú SXGA monitor jön ősszel az EIZO berkeiből
- 3D nyomtatás
- Milyen egeret válasszak?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Elisha_
tag
Sziasztok, pendrive-ot szeretnék venni és három típust néztem ki amik jó árban vannak. Tudnátok írás-olvasás eredményeket írni róluk?
1. Verbatim Store 'n' Go USB Drive 8GB
2. SanDisk Cruzer Micro 8GB
3. Kingston DataTraveler 100 8GB
Szerintetek melyik a jobb? -
Zeller01
tag
Hali!
Ma vettem egy ilyen:
http://www.aqua.hu/pen-drive-2gb-kingston-dt-mini-sl im-fekete-50448.html
pendrive-ot az Aqua-tól. Windows7-re rádugom nem lehet feltelepíteni duma, nem is megy. Xp-re meg felteszi, mint DVD meghajtó (így formázni sem lehet). Húzom ki a gépből mire leválik a végéről kis műanyag darab. Maga a eszköz nem sérült, csak a végén a műanyag. Hívtam is boltot mire mondták nem lehet visszacserélni, mert sérült. Mondom az jó. Tudok kezdeni vele valamit, vagy ajándék 2ezer az aqua-nak? -
rayoliviero
veterán
Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem. A Kingston pendrive-ommal az a probléma, hogy nagyon lassan lehet rá másolni és másolás közben gyakran hibát is jelez. De ha a pendrive-ról másolok a gépre az megy gyorsan, normálisan, azzal nincs semmi baj. Nem tudjátok miért van ez?
Ja és mási gépben működik rendesen a pendrive. Próbáltam másik usb-be is dugni a gépemben, de a hiba ugyanúgy fennáll. -
Biriboyka
senior tag
Viszont a másik MP3 lejátszómnál nem tudom mivolt, mert hiába neveztem át, formáztam, alakítottam, nem tudtam másolni rá semmit. Mindig kiírta, hogy "Uncorrect format please reformat player" úgy, hogy azt hiszem abból kuka lesz.
-
mity89
csendes tag
ok megoldodott, lemezkezelőben adtam neki uj cimkét és jo lett
-
mity89
csendes tag
sziasztok
van egy technika pendrive om. amikor bedugtam minden jo volt, sokáig használtam is, de most elkezdte azt csinálni h amikor megnyitottam akkor kék halál és ujraindult a gép.
gondoltam leformázom.
Acronis Disk Director Server progival formáztam fat32 re és elromlott
bedugom, kiirja h eszköz csatlakoztatva, meg eszközkezelővel is lástzik, semmi baja, de a windows, total commander, linux nem látja.
a formatálo progival továbbra is tudom piszkálni, szal az látja és tudom ujra formázni, sőt még böngészni is. azt gyanitom h letörlődtek rola a leiro fájlok vagy mik.
öcsémnek van ugyanilyen, mondtam neki h rejtett fájlokat nézze meg, h mik vannak, de azt mondja nincs semmi az övén...
probálgatom ujraformázni, már pár fájlrendszert kiprobáltam de semmi. nem látszik sehol h be van dugva...
ötlet? -
Blackdeath
aktív tag
válasz
Blackdeath #188 üzenetére
közben visszavittem, és még egy sz@rt adtak, úgyhogy ezt is vihetem vissza. még mindig csak ~5mb/s-el ír!
senki ne vegyen ilyet, egy fos az egész cucc úgy ahogy van! már a 2. is szar.
vagy esetleg van akinek normális sebességgel ír?
-
.mf
veterán
Sziasztok!
Olyannal már találkoztatok, hogy pendrive-ot az xp kb percenként ledobja és újra-mountolja kb 5-10-szer?
Már nem első gépnél találkozok evvel, és több pendrive is ugyanezt teszi. Próbáltam keresni, de se itt, se google nem vagy nem ezt hozta ki.
Kösz:
.mf -
Scrym
tag
Olyan programot tényleg nem ismer valaki, amivel partícionálni lehet PenDrive-t?
-
crosgals
tag
válasz
fekeandras #183 üzenetére
HP format toolt nevezetű programmal próbáld meg!
-
Blackdeath
aktív tag
üdv
nemrég vettem egy corsair flash voyager mini 8gb-os pendriveot. a problémám az, hogy max. csak olyan ~5-6mb/s-el ír. de olvasni viszont 32mb/s-el. otthon egyből ntfs-re formáztam le megvétel után. lehet hogy ez a gond? nem bírja kezelni rendesen az ntfs-t?
-
adenosin
csendes tag
Sziasztok!
Nekem a következő a problémám: semmilyen pendrive-ot nem tudok megnyitni se saját géppel, se TC-rel, se Wi-vel. Viszont érdekes, hogy behelyezés után a tálcán érzékeli a csatlakozást és leválasztani is le tudom. Az eszközkezelő is látja, de meghajtóként nem látom a felsorolt file kezelőkkel. Már kipróbáltam az összes usb portot, a BIOS-ban is engedélyezve van, kipróbáltam több vírusirtót, már formáztam FAT-tal, FAT32-vel, NTSF-el úgy sem látja, viszont van egy usb vinyóm azt meg látja, pedig nem telepítettem gyári illesztőt hozzá. Próbáltam a felügyeleti eszközöknél a Lemezkezelés menüben átnevezni a meghajtókat és érdekes módon nem láttam egyetlen egy merevlemezt sem, cserélhetőt meg pláne, csak optikait.
Még ilyen problémával nem találkoztam, szívesen veszem a segítséget.
Szerintetek a reinstall megoldja?
Üdv!
-
fekeandras
őstag
valaki a #183 ra?
-
fekeandras
őstag
Maxell pendrive-omat nem tudom formázni .A "formázást nem lehet befejezni ..." vagy "a meghajtóban nincs lemez, helyezzen be egy lemezt és próbálkozzon újra" felirat fogad felváltva minden próbálkozás után.Van erre a célra valami spéci program amivel meg lehetne formázni?
-
Barbelo
csendes tag
Azt még elfelejtettem leírni, hogy a mobiltelefon és a bluetooth normálisan működnek mind a 4 usb porton.
-
Barbelo
csendes tag
Szia. Az a gondom, hogy akár pendrive-ot, akár mp3-at csatlakoztatok bármelyik usb-be, nem olvassa be az xp mint meghajtó. Az óra mellé kiteszi az ikont, hogy "hardver biztonságos eltávolítása", de ezen kívül semmi más nem történik. Egészen 2 nappal ezelőtig hibátlanul működött mindkettő. Az előfordulhat, hogy a framework 3 miatt nem megy? Vagy mi lehet az oka? Köszi
-
redzsi
senior tag
Megoldódott a probléma. Kis ráfizetéssel kicserélték a Maxel 8gb-os pendriveromat, egy Kingstonra. Hibátlanul működik, felismeri az asztali DVD lejátszó is.
-
Bocsek
aktív tag
Üdv!
Ha van olyan ember akinek sikerült ebay-ről rendelt kamu pendrive-ot visszaállítani eredeti méretére, az keressen meg privátban légyszíves.
Előre is köszönöm! -
B.Pisti
csendes tag
Szisztok!
Lenne egy kis problémám a pennel.
Kingstone 2GB, ami eddig rendesen működött. Most az lett vele, hogy ha bedugom, akkor a gép kikapcsol, és újraindítja magát, ezt addig csinálja, míg a pen be van dugva.
Win XP SP3, már illesztőprogramot frissítettem, de az sem használt. Az Olimpos fényképezőt simán felismeri, és más USB eszközzel is működik. ( egér, bluetoot )
A tesómnak ugyan ilyen pendrive-ja van, azzal is ezt csinálja, viszon a munkahelyemen meg gond nélkül kezeli az ottani gépem.
Kicsit aggaszt, mert nem akarok XP cserét, még alig 2 hónapos. Azt sem hiszem, hogy vírus, mert van Kasperskym.
Előre is kösz a segítséget.
-
Boha
tag
mire érdemes formázni pendrive-ot úgy hallottam az NTFS rongálja ???
-
vakimaki
csendes tag
Hali!
A problémám,hogy tegnap vettem egy 16G-s kingmax data traveler pendriveot
csatlakoztatom a gépemhez,felismeri,amint másolnék rá bármit is ,hibaüzenet
jelenik meg,és utána a szabad terület és üres terület egyaránt 0MB.
formázni sem lehet.
Van másik pendriveom,az is kingmax ,azzal nincs gond és másik
számítógépben az új is jól műkszik.
-ja és 1.csatlakoztatáskor azt írta:nem lett telepítve ,lehet nem fog rendesen működni.Valaki esetleg????
-
volvoguy
addikt
sztem az a baj, hogy maxell...én nem tudok másra gondolni, nem is akartam ilyen pen-t venni, mert nekem az a szó, hogy maxell a magnókazettákon túl nem mutat semmit...sztem ott kompatibilitási problémák lesznek, mármint nem ismeri fel....legközelebb maradj inkább a kingston-nál...
-
redzsi
senior tag
Sziasztok!
A Maxell 8 gigás pendrive-omat nem ismeri fel az asztali dvd-lejátszóm.
Tudok valamit tenni ezügyben? Megvolt a formázás, ntsc. Az 1 Gb-os Kingstonnal nem volt probléma.
Köszi -
volvoguy
addikt
üdv. vettem egy kingston dt 100-as pen-t...4 gigás, üresen 3,7 giga szabad hely van rajt, jah és FAT32 a fájlrendszere......valahol mintha azt olvastam volna, hogy érdemes leformázni NTFS-re. ez igaz? (nekem a vinyóm is NTFS amúgy)
-
superecneB
őstag
Üdv!
A következő problémám van. Egyik napról a másikra nem tudom leformázni a pendriveomat. Alapból NTFS ként használtam majd fat32re raktam így 4gbnél nagyobb adatot is tudtam rá másolni gond nélkül. Viszont most "telepítő pendrive" ként szeretném használni és ehhez újra NTFS rendszerű kéne hogy legyen. A HP format toolt használom/nám hozzá. De a formázás befejeztével ez fogad: [link] . A sajátgépes formázásnál nem is tudok kiválasztani ilyet hogy NTFS. Ha FAT32 re formázom a sajátgépessel ugyanígy nem tudja dosos cuccot rádobni.
Valakinek valami ötlet? -
iabukai
csendes tag
Hali!
(Bocsimegint, hátha vki aki ezelőttnemolvasta most meglátja)
Azzal a problémával fordulnék hozzátok amivel nem tudok mit kezdeni vmint hozzám is úgy fordultak vele és távgyógyítani próbálok.Tehát majd lassan válaszolok egy egy tipp után.Probléma :" A pendrive-ot felismeri a gép látom sajátgépben is , total comm is, de se megnyitni, se formázni nem tudom."
http://asdrka.atw.hu/image0011.jpg
egy régi 512MB os pendriveról van szó de azt nem tudom milyen régi.(annyira hogy még 10K volt régen^^. )
előre is köszi hali.
-
Anubis_9
addikt
Sziasztok!
Van egy 4 GB-os Toshiba pendrive-om. U3 Smart-os, aminek "köszönhetően" két különböző meghajtóként (U3 System az egyik neve) jelenik meg. A suliba viszem, ahol jó pár különböző gépre kell rádugnom, valamelyik fel sem ismeri, vmelyik jelszót kér hozzá, stb.
A kérdésem, hogy egyáltalán milyen gyakorlati haszna van ennek, mert eddig nem jöttem rá? 5 év gar. van hozzá, ha törlöm a két partícióját és egyet hozok létre, okozhat ez garanciális gondot, ha a jövőben tönkremegy (mivel nem eredetiek rajta a partíciók)?
Köszi!
-
lrdr
csendes tag
Sziasztok!
Nálam kártyaolvasó/memóriakártya probléma ütötte fel a fejét, remélem belefér a topicba.
Egy fényképezőgépben használt 2GB memóriakártyáról van szó, amiről a kártyolvasóba dugva, msn-en keresztül közvetlenül akartam elküldeni egy fájlt, vágólapon keresztül.
A meghajtó TC-ben és utána intézőben is meg volt nyitva, mivel a TC kicsit ráfagyott, mikor a windowsos automatikus lejátszásra Mégse-t nyomtam. Ctrl-C megvolt, majd Ctrl-V-re a fájl még beillesztődött,de az átvitel nem indult el, és kaptam egy "Nem sikerült a késleltettett írás..." bubit jobb lenn-pedig semmiylen formában nem távolítottam el.. (Eközben a TC-t még nem lőttem le feladatkezelőből, de nem is értem: mit akart írni?!? Talán thumbs.db-t frissített volna az intézős megnyitás okán?).
Mindezek után a rendszer és a fényképezőgép is a kártyát formázatlannak látja, RAW fájlformátummal.
Talán mondanom sem kell, hogy _nagyon_ nem akarom leformázni mivel tartalmaz még el nem mentett fotókat, kérlek segítsetek, milyen programmal lehelhetném életre?Kösz
LaC
-
Blaze71
őstag
Sajátgép ikonra jobb egérkatt, aztán kezelés éa az új ablak bal menüjéből lemezkezelés. Elsőre törlöd a particiókat, mejd létrehozod egyben és formázod. Azt hiszem ennyi. Érdemes NTFS-re, mert gyorsabb, bár nem tudom, hogy az mp3 lejátszó felismeri-e. Ha nem, akkor újraformázod FAT32-re.
-
DaveAWP
csendes tag
Köszönöm a lehetőséget ,sikerült megoldanom
-
DaveAWP
csendes tag
Megkérhetlek rá hogy elmagyarázd nekem hoogy hogyan csináljam?
sorry kicsit láma vagyok -
DaveAWP
csendes tag
Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám van a Sandisck 16gb (cruzer) pendriveommal ,hogy :
Játékokat akarok rátenni ezeke 6-8 gb körül vannak ,full üres a pendrive ,de amikor áthuzom total commanderbe azt irja ki h "nincs elég hely a lemezen " azaz a pendriveon ,de hogyne lennne 16 gb és a játék csak 6-8 ,de ugyanakkor ha egy 6-8 vagy 15 gb mappát akarok rátenni amibe 700mb-os filmek vannak ,azt ugy elfogadja és rámásolja...
Találkozott már valaki ilyen problémával?
már mindent megpróbáltam de semmi sem segített ,a gugli sem
köszi -
dik
őstag
Hi!
Hihetetlen értelmetlen dolgot láttam ma egy 2Gb pendrive (maxell) gyárilag 2 partícióra volt osztva és az egyik FAT a másik partíció FAT32 volt. A partíciók mérete 1,45Mb a másik a fennmaradó rész 2...Gb. Autóba szivargyujtós mp3 lejátszóba vette a tulaja csak az nem ismerte meg (gondolom a két partíció végett). Találkozott már ilyennel valaki? Hogy lehet ezt megoldani, hogy egybe legyen az egyész? Valaki esetleg ismer valami jó kis progit ami megismerné és tudná kezelni a partíciókat?
Válaszokat előre is köszönöm!
-
hocilala
csendes tag
Sziasztok sorstársak
!
Tegnap vettem egy 8 GB-os kingmax pent. Az a gondom, hogy a Vista 64 ultimate úgy tűnik nem "szereti".
A tünetek majdnem megfelelnek a mások által leíraknak (Gigabyte GA-MA690 alaplap) lassú írás, illetve fagyások, nem fejezi be a formázást, írás közben eltűnik az eszköz stb. Ugyanakkor felajánlja a Redyboostot. A fura az, hogy XP is van a gépen, és azzal semmi probléma, illetve más gépeken (xp alatt) tökéletesen működik. Nem találtam frissebb drivert. Van valakinek 5lete? -
iabukai
csendes tag
Hali!
Azzal a problémával fordulnék hozzátok amivel nem tudok mit kezdeni vmint hozzám is úgy fordultak vele és távgyógyítani próbálok.Tehát majd lassan válaszolok egy egy tipp után.
Probléma :" A pendrive-ot felismeri a gép látom sajátgépben is , total comm is, de se megnyitni, se formázni nem tudom."
http://asdrka.atw.hu/image0011.jpg
egy régi 512MB os pendriveról van szó de azt nem tudom milyen régi.(annyira hogy még 10K volt régen^^. )
előre is köszi hali.
-
Cxgrav
aktív tag
Örülök, hogy tudtam segíteni
-
Shodan
őstag
na röpke 3 óra hajtépés és guglizás után van egy tökéletesen működő pendriveom.
a megoldás a Flash Disinfector nevű kis program [link], ami lekapja az autorunos malwereket,valószínűleg ezért nem tudtam felülírni, letörölni az autorunt.
De azt még mindig nem értem hogy került a gépre ha van fennt NOD és full uj volt a pendrive.Cxgrav köszi az útbaigazítást.
-
Cxgrav
aktív tag
Lehet valami pendrive "vírus" betalálta, és az autorun.bat/autorun.inf-be beírta magát.
létrehozod a 2 file-t, az autorun.bat-ba nem kell semmit se írni, a ".inf"-be ezt írd bele:[autorun]
OPEN=autorun.batMajd másold fel a 2 file-t a pendrive-ra, és felülírás... majd pendrive leválasztása, majd dugd be... és jó lesz (remélem, nekem bevált már párszor)
-
Shodan
őstag
Sziasztok!
most hoztam haza egy 16gb kingston dt 100at, Ha a sajátgépen belül ráálok hogy megnyissam egyszerűen semmi nem történik
ez normális? formázni se tudom csak fat32be, de azt is csak lemezkezelőből
egyedül intézőből tudom csak megnyitni.
-
Mewryck
tag
hétvégén történt egy kis változás:
-ujratelepités elött nemtudtam rámásolni a pendrivera(8GB kingston)-iráshibával leállt a dolog,más(intel alapú és amd (nem ujabb chipsetes) gépeken ment rendesen)
-ujratelepités után,az alaplapi csatiba bedugva már tudok rá másolni(hosszabítón keresztül nem),de nagyon ingadozik a sebesség(1100kb/s-12500kb/s),de elöfordult már itt is iráshibanemértem ezt a dolgot...
a gép konfigja nem változott egy winyot kivéve...os ugyanaz,frissitések,programok,driverek is....
-
yooccoo
aktív tag
sziasztok
nekem olyan gondom van, hogy otthon az egyik gép nem olvassa a pendriveokat
kettő is ki lett próbálva, közvetlenül és hosszabbítón keresztül is
windows felismeri, meghajtóként is felveszi, de megnyitni nem tudom, formázni akarja
másik gépen semmi gond vele, megy fel-le másolás, tallózás, formázás
mi lehet a gond?
a két gépen ugyanazok a programok és frissítések vannak -
Dremo
csendes tag
Szia!
Nekem ugyanez CnMemory 8gb-os a pendrivom van németből (2 hónapja vettem) és tele van filmekkel.
Mikor csatlakoztatom felismeri a winxp és mutatja mi van rajta, tallózni is tudok.
Az xp alatt törölni és másolni nem enged a rajta lévő filmeket nem játssza le. De mikor leakarom formázni nem engedi.
A scandisc-el mikor megvizsgáltattam a fájlrendszer meghibásodását írta ki.
Az asztali dvd lejátszó viszont olvassa a filmeket és hiba nélkül lejátssza.
Kérdésem: mivel tudom én leformázni?
Valaki tudna ebben segíteni? -
-
Blaze71
őstag
Szia!
Hasonló már volt egy MSI lappal is, amiben szintén 690-es Chip volt. Az viszont nem csak ezt a Kingston pendrive-ot nem kezelte rendesen, hanem volt egy 2 GB-os PQI-m is és azzal se működött rendesen.
wwhy! Ezen a lapon még nem próbáltam, de a fenti MSI esetében megnéztem mindegyik portot. Az érdekesség az, hogy a 256 MB-os Kingston működik rendesen, azt írja és olvassa is.
-
Mewryck
tag
hali!
olvasd el a 112-es hsz-emet,nekem is ilyen gondom van,megoldást sajnos még nemtaláltam rá...
-gigabyte GA-MA69M-S2H
-AMD X2 4200+
-2*1 GB Corsair
és egy 8 GBos Kingston pendrive
(eddigi írások alapján az AMD chippes gigabyte lapokkal fordult elő ilyen probléma,más gyártó alaplapjáról nemhallottam még) -
Blaze71
őstag
Sziasztok!
A következő problémám van egy 8 GB-os Kingston pendrive használatakor:
Van két gépem, mindkettőben Gigabyte alaplap. Az egyik GA-M56S-S3, a másik GA-MA770-S3. Az előbbi nForce, a másik pdig AMD chippes. Az nForce-os gépbe működik rendesen, az AMD-s gépben pedig csak olvasni lehet, nem tudok rá írni. Hasonlóan jártam már régebben egy 2 GB-os PQI-val is, de azt egy AMD chippes MSI lap esetén nem tudtam használni rendesen, illetve ezt a Kingstont még olvasni sem tudta az MSI. Szóval nem igazán vágom, hogy mi a gond, mert egy régebbi P-IV-es Matsonic, illetve Abit lappal is működik rendesen. Talán az AMD chip válogat, illetve nem tudja rendesen kezelni az USB eszközöket?
-
Scrym
tag
Köszi!
Azért nem jó a win, mert nem formázni szeretnék, hanem particionálni. Amúgy a winnel nem is tudom formázni NTFS-re, remélem, hogy valamilyen programmal sikerül.
És a régi 128MB-s Pen-emhez volt is ilyen program, a gyártó oldaláról, amivel particionálni is lehet. De hát az sajna ezzel a Pen-nel már nem kompatibilis.
Na de most megsasolom mit linkeltél!
Köszi mégegyszer!Szerk.:
Hát sajna ezzel is formázni lehet csak, de azért köszi!
Amúgy itt sem sikerült NTFS-re formázni, ez van. -
lúzer
veterán
miért nem jó a win?
-
Scrym
tag
A gyártó oldalán (cnmemory.com) semmi ilyesmi programot nem találtam. Egyedül valami adattitkosító program van hozzá.
Meg gyárilag rajta volt három szoftver, de egyik sem ilyesmi. (Gigabank, Kaspersky Vírusírtó, meg egy adattitkosító)
Próbáltam úgy is, hogy ezeket visszamásoltam rá, de úgy sem jó.
Partition Magic 8.0-val próbáltam particionálni, az nem is látta a PenDrive-t, csak a merevlemezeket.
Szinte már mindent megpróbáltam, de mostanra nagyon kifogytam az ötletekből.
Azért kár lenne érte...
Köszi a segítséget, amúgy! -
Scrym
tag
Hát igen, én is ezt gyanítom sajnos!
De nem tudsz esetleg valami programot, amivel PenDrive-okat lehet formázni, particionálni meg ilyen egyéb hibakereséseket?!?!?!
Mert gondoltam arra, hogy megkeresem a hibás szektorokat és azokat letiltom, vagy úgy particionálom, hogy az a tartomány ne kerüljön bele.
Eddig nem sikerült találnom semmi hasznosat, pedig "guuuglét" a barátunkat is segítségül hívtam! -
Dr.yoda
csendes tag
Hello!
Vettem egy 8GB-s Kingston DataTraveler pendrive-ot, de mikor megnézem a tulajdonságokat, akkor csak 7,45 GB szabad helyet ír. Ez így normális, vagy túl sok?
Valamennyi eltérés mindig van de ez azé....
Üdv, kösz -
Scrym
tag
Up!
-
Scrym
tag
Senkinek sincs valami jó ötlete?
-
Vikt0r
aktív tag
sziasztok!
nekem van egy kingston 2 gigás pendrivem vírusos mert a fájlokat átnevezte és nem tom formázni mert azt írja ki h írásvédett mit csináljak? -
Scrym
tag
válasz
szab.tam #115 üzenetére
Szeva!
Köszi a tippet!
Próbáltam már másik gépen is, ott is ez a hiba volt. Egy db-ig ír rá (kb. 3GB), majd jön a hibaüzenet. Nagy és kicsi fájloknál egyaránt!
De ma megyek ismerőshöz, megpróbálom formázni az Ő gépén, hátha az segít, bár nem reménykedek benne, mert már szinte mindent kipróbáltam.
És gondolom az se normális, hogy nem tudom NTFS-re formázni?!?!?!?!
Szörnyű!
Tényleg nincs semmi Utility szoftver a PenDrive-okhoz? Pedig úgy tudom, hogy partíciókra is lehet osztani egy Pen-t!
Please Help!!! -
szab.tam
nagyúr
dugd rá egy másik gépre, és ott is próbáld meg. kicsit leegyszerüsítve: lehet, hogy a wined felől látszik esetleg írásvédettnek. és azt kell megszüntetni, de előbb próbáld ki egy másik helyen is. (remélem nem írtam baromságot...)
nekem anno dvd ram-mal voltak hasonló problémáim.még egy: próbáld meg csökkentet módban is. néha csodákra képes...
-
X-war
csendes tag
Sziasztok!
Van egy 4 GB-os SanDisk Cruzer Micro Skin pendrive-om. Amikor írok rá, olyankor van egy kis hőemelkedése.
Nem melegszik fel nagyon, csak egy kicsit langyosodik. Mennyire normális ez? Eddig még nem volt SanDisk-em, az előző pendrive-jaimnál pedig ilyet sose tapasztaltam, igaz azok gumi, illetve műanyagborításuak voltak. Ez meg fém, valami vékony kis gumiszerű tokozással.
Válaszotokat előre is köszönöm! -
Mewryck
tag
Üdv!
én is 8gb-os kingstone pendrive tulaja vagyok,a problémák ugyanazok,mint amiket korábban már írtatok
-nállam elkezd rá gyorsan másolni,majd 2-3%nál elkezd belasulni,végül meghiúsul az írás
-más gépen gond nélkül megy
-tegnap lecseréltem a totalcommandert egy régebbi verzióra,ment is egy kis ideig,este ismét nemtudtam rámásolni,a probléma ugyan az
-usb legacyt disabledre állítottam,ahogy itt valaki tanácsolta,de nem segített
-windows-os huzogatos másolás is eredménytelen
-probáltam már előlapon,hátlapon,hosszabítón keresztül is,eredménytelenül
-formázva is volt már,az sem segített(FAT)
-más pendrive-okkal nincs problémavalakinek valami ötlet?
érik már egy windows reinstall,de addig nemakarok nekivágni,míg meg nem jön az újvinyóm
-
aqwer21
tag
Hello! A problémám a következő: ebay-en vettem egy noname pendrive-ot 16Gb os! A gép annak is látja , meg sztem is az mert egy csomó minden rámegy... mindent fel tudok rá tenni ...mp3, progik....KIVÉVE a filmeket! Egyszerüen ahogy felmásolok egy filmet és megpróbálom pendrive -ról játszani a windows kidobja hogy ő ezt ugyan nem tudja lejátszani! Van egy usb-s DVD lejátszóm és az sem játsza le róla...! NFTS-re próbáltam formázni, de a windows nem tudta befejezni a formázást! Köszi minden segitséget ami remélem jönni fog!
-
Scrym
tag
Üdv!
Nekem a következő lenne a problémám. Haverom hozott nekem Németországból ajándékba egy CnMemory Spaceloop 8GB Pen Drive-t.
Első használat, gondoltam megtömöm filmekkel. Egy-két filmet felmásol rá, erre a következő hibaüzenetet olvashatom: "A lemez nem írható, kérjük szüntesse meg az írásvédettséget"!
Megformáztam, nem segített rajta. Másik gépen is próbáltam, szintén ez volt a jelenség. Most, hogy olvastam a topikot és láttam, hogy hogyan kell NTFS-re formázni, gondoltam megpróbálom. Hibaüzenet: "A formázás nem sikerült"
Van valami ötletetek? Van esetleg valami szoftver Pen Drive-okhoz, ami javítja az esetleges javítható hibákat?
Vagy ez fizikai hiba lehet?
Az a poén, hogy 5év garancia van rá, de ki az fene megy ki egy PenDrive miatt Németországban?!?!?!?!
Előre is köszi a segítséget! -
lúzer
veterán
-
lúzer
veterán
szerintem átvertek
valójában 2,4, esetleg 8 gigás a penén is így jártam, 8 gigás 2 volt, ebayen, de visszakaptam a pénzem.
ugyanez volt nekem is.
amíg be van dugva addig jónak mutatja
ha ott lehúztad volna, és rögtön visszadugtad volna már kriksz-krakszok lettek volnaja, és formázni nem lehet ntfsre, 2-ik szektor nem írható
legalábbis nálam ez volt
-
Sziasztok. A másik topikban már feltettem a kérdést, de azt zárták.
Egy igen érdekes problémával találtam szemben magamat.
Új 16GB Lenovo pendrive az usa-ban vásárolva. Kint kibont, bedug, laptopon vista felismeri, képek rámásolva, visszaolvasás rendben.
Hazajövetel után viszont nem lehet leszedni az adatokat. A könyvtárszerkezet látszik, viszont valami megsérülhetett mert a fájlok többszörösen "vannak rajta" és majdnem mind hibás. (Összesen kb 30 kép nézhető a több ezerből.) Ezen kívül a könyvtárak is többször vannak meg egymás alatt. Összességében 500GB körülinek látszik a pendrive, ami ugye lehetetlen.
A két alkalom között nem volt gépben, a pendrive kupakja végig rajta, külsérelmi nyom nincs.
Azóta több gépen, több különböző oprendszerrel megnéztem, de mindenhol ugyanaz a probléma.
A fő probléma nem az, hogy esetleg ki kell kukázni az új pendrive-ot, hanem az hogy a képek tőlem több mint 10'000km-re vannak és akkora a kérdéses mennyiség, hogy email-ben ugye nem megoldható.
Mivel a korábbi kérdésemre nem jött semmi válasz, ránéztem adatmentő programokkal is és sikerült kb 200 képet visszahozni a több ezerből, a többivel nem tudtak mit kezdeni, mert értelmetlen karakterlánc volt még a fájlok nevei is.
Valakinek valami ötlet? Egyáltalán hogy és mi sérülhetett meg, ha nem volt gépben?
Így néz ki: kép
-
c4powa
csendes tag
-
sema1985
csendes tag
Köszönöm szépen a hasznos információt. Megpróbáltam NTFS rendszerben leformázni, de Így is ugyanazt Írja ki. A windows nem tudta befejezni a formázást. Valami mást lehet még vele csinálni? Köszi szépen. Üdv: Laci
-
c4powa
csendes tag
válasz
sema1985 #102 üzenetére
Szia!
8 gigás pent e Fat32-vel formattáld, mert akkor beleütközöl a szokásos problémákba (4 gigánál nagyobb fájlt nem tudsz rámásolni). Ráadásul egy könyvtáron belül is limitált a fájlok száma.
Eszközkezelő/lemezmeghajtók/USB-meghajtó, duplakattal nyissuk meg tulajdonságait majd a Házirendet válasszuk ki. Kapcsoljuk be a Teljesítményre optimizálást. Most már engedélyezi NTFS-re formázni a pendrive-ot (mert előtte nem).
-
sema1985
csendes tag
Sziasztok!
Van egy 8 Gb EMTEC márkájú pendriveom. Megpakoltam egyszer adattal,majd azt később le akartam törölni. Csak egy részét sikerült. ??? Megformáztam már gyorsan, meg hosszasan is FAT32-es, de nem törlődött le. Ezt több gépen eljátszottam és mostanra már ott tartok, ha rákötöm a gépre (bármelyikre) akkor felismeri, de ha akarok valamit rátenni, akkor azt Írja ki, hogy nincs ilyen meghajtó...
Most már ha meg akarom formázni, el se kezdi és azt Írja ki, hogy a Windows nem tudta befejezni a formázást. Szerintetek mi baja lehet? Lehet, hogy valami programmal meg lehet még flashelni. Kérlek segÍtsetek. Nagyon köszönöm előre is. Üdv: Laci
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AI-alapú böngészőt telepítenének gyárilag az új mobilokra
- iPhone topik
- Google Pixel topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- Kaspersky Antivirus és Internet Security Fórum
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Xbox tulajok OFF topicja
- A nagy Szóda, Szódakészítés topic - legyen egy kis fröccs is! :-)
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- Xiaomi Redmi Note 12s 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude E5440 - i5-4GEN I 8GB I 320GB I DVDRW I 14" HD+ I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- MacBook felvásárlás!! Macbook, Macbook Air, Macbook Pro
- MacBook, Apple M1 / M2 kompatibilis dokkolók, DisplayLink 4K, USB-C, Type-C
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest