Hirdetés
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Azonnali informatikai kérdések órája
- SDQHD felbontású monitor jött a JapanNext műhelyéből
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
- Nem tudja garantálni a TSMC a tiltólistás cégek kizárását
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Riasztó topik
- Házimozi belépő szinten
Új hozzászólás Aktív témák
-
Shodan
őstag
na röpke 3 óra hajtépés és guglizás után van egy tökéletesen működő pendriveom.
a megoldás a Flash Disinfector nevű kis program [link], ami lekapja az autorunos malwereket,valószínűleg ezért nem tudtam felülírni, letörölni az autorunt.
De azt még mindig nem értem hogy került a gépre ha van fennt NOD és full uj volt a pendrive.Cxgrav köszi az útbaigazítást.
-
Cxgrav
aktív tag
Lehet valami pendrive "vírus" betalálta, és az autorun.bat/autorun.inf-be beírta magát.
létrehozod a 2 file-t, az autorun.bat-ba nem kell semmit se írni, a ".inf"-be ezt írd bele:[autorun]
OPEN=autorun.batMajd másold fel a 2 file-t a pendrive-ra, és felülírás... majd pendrive leválasztása, majd dugd be... és jó lesz (remélem, nekem bevált már párszor)
-
Shodan
őstag
Sziasztok!
most hoztam haza egy 16gb kingston dt 100at, Ha a sajátgépen belül ráálok hogy megnyissam egyszerűen semmi nem történik
ez normális? formázni se tudom csak fat32be, de azt is csak lemezkezelőből
egyedül intézőből tudom csak megnyitni.
-
Mewryck
tag
hétvégén történt egy kis változás:
-ujratelepités elött nemtudtam rámásolni a pendrivera(8GB kingston)-iráshibával leállt a dolog,más(intel alapú és amd (nem ujabb chipsetes) gépeken ment rendesen)
-ujratelepités után,az alaplapi csatiba bedugva már tudok rá másolni(hosszabítón keresztül nem),de nagyon ingadozik a sebesség(1100kb/s-12500kb/s),de elöfordult már itt is iráshibanemértem ezt a dolgot...
a gép konfigja nem változott egy winyot kivéve...os ugyanaz,frissitések,programok,driverek is....
-
yooccoo
aktív tag
sziasztok
nekem olyan gondom van, hogy otthon az egyik gép nem olvassa a pendriveokat
kettő is ki lett próbálva, közvetlenül és hosszabbítón keresztül is
windows felismeri, meghajtóként is felveszi, de megnyitni nem tudom, formázni akarja
másik gépen semmi gond vele, megy fel-le másolás, tallózás, formázás
mi lehet a gond?
a két gépen ugyanazok a programok és frissítések vannak -
Dremo
csendes tag
Szia!
Nekem ugyanez CnMemory 8gb-os a pendrivom van németből (2 hónapja vettem) és tele van filmekkel.
Mikor csatlakoztatom felismeri a winxp és mutatja mi van rajta, tallózni is tudok.
Az xp alatt törölni és másolni nem enged a rajta lévő filmeket nem játssza le. De mikor leakarom formázni nem engedi.
A scandisc-el mikor megvizsgáltattam a fájlrendszer meghibásodását írta ki.
Az asztali dvd lejátszó viszont olvassa a filmeket és hiba nélkül lejátssza.
Kérdésem: mivel tudom én leformázni?
Valaki tudna ebben segíteni? -
-
Blaze71
őstag
Szia!
Hasonló már volt egy MSI lappal is, amiben szintén 690-es Chip volt. Az viszont nem csak ezt a Kingston pendrive-ot nem kezelte rendesen, hanem volt egy 2 GB-os PQI-m is és azzal se működött rendesen.
wwhy! Ezen a lapon még nem próbáltam, de a fenti MSI esetében megnéztem mindegyik portot. Az érdekesség az, hogy a 256 MB-os Kingston működik rendesen, azt írja és olvassa is.
-
Mewryck
tag
hali!
olvasd el a 112-es hsz-emet,nekem is ilyen gondom van,megoldást sajnos még nemtaláltam rá...
-gigabyte GA-MA69M-S2H
-AMD X2 4200+
-2*1 GB Corsair
és egy 8 GBos Kingston pendrive
(eddigi írások alapján az AMD chippes gigabyte lapokkal fordult elő ilyen probléma,más gyártó alaplapjáról nemhallottam még) -
Blaze71
őstag
Sziasztok!
A következő problémám van egy 8 GB-os Kingston pendrive használatakor:
Van két gépem, mindkettőben Gigabyte alaplap. Az egyik GA-M56S-S3, a másik GA-MA770-S3. Az előbbi nForce, a másik pdig AMD chippes. Az nForce-os gépbe működik rendesen, az AMD-s gépben pedig csak olvasni lehet, nem tudok rá írni. Hasonlóan jártam már régebben egy 2 GB-os PQI-val is, de azt egy AMD chippes MSI lap esetén nem tudtam használni rendesen, illetve ezt a Kingstont még olvasni sem tudta az MSI. Szóval nem igazán vágom, hogy mi a gond, mert egy régebbi P-IV-es Matsonic, illetve Abit lappal is működik rendesen. Talán az AMD chip válogat, illetve nem tudja rendesen kezelni az USB eszközöket?
-
Scrym
tag
Köszi!
Azért nem jó a win, mert nem formázni szeretnék, hanem particionálni. Amúgy a winnel nem is tudom formázni NTFS-re, remélem, hogy valamilyen programmal sikerül.
És a régi 128MB-s Pen-emhez volt is ilyen program, a gyártó oldaláról, amivel particionálni is lehet. De hát az sajna ezzel a Pen-nel már nem kompatibilis.
Na de most megsasolom mit linkeltél!
Köszi mégegyszer!Szerk.:
Hát sajna ezzel is formázni lehet csak, de azért köszi!
Amúgy itt sem sikerült NTFS-re formázni, ez van. -
lúzer
veterán
miért nem jó a win?
-
Scrym
tag
A gyártó oldalán (cnmemory.com) semmi ilyesmi programot nem találtam. Egyedül valami adattitkosító program van hozzá.
Meg gyárilag rajta volt három szoftver, de egyik sem ilyesmi. (Gigabank, Kaspersky Vírusírtó, meg egy adattitkosító)
Próbáltam úgy is, hogy ezeket visszamásoltam rá, de úgy sem jó.
Partition Magic 8.0-val próbáltam particionálni, az nem is látta a PenDrive-t, csak a merevlemezeket.
Szinte már mindent megpróbáltam, de mostanra nagyon kifogytam az ötletekből.
Azért kár lenne érte...
Köszi a segítséget, amúgy! -
Scrym
tag
Hát igen, én is ezt gyanítom sajnos!
De nem tudsz esetleg valami programot, amivel PenDrive-okat lehet formázni, particionálni meg ilyen egyéb hibakereséseket?!?!?!
Mert gondoltam arra, hogy megkeresem a hibás szektorokat és azokat letiltom, vagy úgy particionálom, hogy az a tartomány ne kerüljön bele.
Eddig nem sikerült találnom semmi hasznosat, pedig "guuuglét" a barátunkat is segítségül hívtam! -
Dr.yoda
csendes tag
Hello!
Vettem egy 8GB-s Kingston DataTraveler pendrive-ot, de mikor megnézem a tulajdonságokat, akkor csak 7,45 GB szabad helyet ír. Ez így normális, vagy túl sok?
Valamennyi eltérés mindig van de ez azé....
Üdv, kösz -
Scrym
tag
Up!
-
Scrym
tag
Senkinek sincs valami jó ötlete?
-
Vikt0r
aktív tag
sziasztok!
nekem van egy kingston 2 gigás pendrivem vírusos mert a fájlokat átnevezte és nem tom formázni mert azt írja ki h írásvédett mit csináljak? -
Scrym
tag
válasz
szab.tam #115 üzenetére
Szeva!
Köszi a tippet!
Próbáltam már másik gépen is, ott is ez a hiba volt. Egy db-ig ír rá (kb. 3GB), majd jön a hibaüzenet. Nagy és kicsi fájloknál egyaránt!
De ma megyek ismerőshöz, megpróbálom formázni az Ő gépén, hátha az segít, bár nem reménykedek benne, mert már szinte mindent kipróbáltam.
És gondolom az se normális, hogy nem tudom NTFS-re formázni?!?!?!?!
Szörnyű!
Tényleg nincs semmi Utility szoftver a PenDrive-okhoz? Pedig úgy tudom, hogy partíciókra is lehet osztani egy Pen-t!
Please Help!!! -
szab.tam
nagyúr
dugd rá egy másik gépre, és ott is próbáld meg. kicsit leegyszerüsítve: lehet, hogy a wined felől látszik esetleg írásvédettnek. és azt kell megszüntetni, de előbb próbáld ki egy másik helyen is. (remélem nem írtam baromságot...)
nekem anno dvd ram-mal voltak hasonló problémáim.még egy: próbáld meg csökkentet módban is. néha csodákra képes...
-
X-war
csendes tag
Sziasztok!
Van egy 4 GB-os SanDisk Cruzer Micro Skin pendrive-om. Amikor írok rá, olyankor van egy kis hőemelkedése.
Nem melegszik fel nagyon, csak egy kicsit langyosodik. Mennyire normális ez? Eddig még nem volt SanDisk-em, az előző pendrive-jaimnál pedig ilyet sose tapasztaltam, igaz azok gumi, illetve műanyagborításuak voltak. Ez meg fém, valami vékony kis gumiszerű tokozással.
Válaszotokat előre is köszönöm! -
Mewryck
tag
Üdv!
én is 8gb-os kingstone pendrive tulaja vagyok,a problémák ugyanazok,mint amiket korábban már írtatok
-nállam elkezd rá gyorsan másolni,majd 2-3%nál elkezd belasulni,végül meghiúsul az írás
-más gépen gond nélkül megy
-tegnap lecseréltem a totalcommandert egy régebbi verzióra,ment is egy kis ideig,este ismét nemtudtam rámásolni,a probléma ugyan az
-usb legacyt disabledre állítottam,ahogy itt valaki tanácsolta,de nem segített
-windows-os huzogatos másolás is eredménytelen
-probáltam már előlapon,hátlapon,hosszabítón keresztül is,eredménytelenül
-formázva is volt már,az sem segített(FAT)
-más pendrive-okkal nincs problémavalakinek valami ötlet?
érik már egy windows reinstall,de addig nemakarok nekivágni,míg meg nem jön az újvinyóm
-
aqwer21
tag
Hello! A problémám a következő: ebay-en vettem egy noname pendrive-ot 16Gb os! A gép annak is látja , meg sztem is az mert egy csomó minden rámegy... mindent fel tudok rá tenni ...mp3, progik....KIVÉVE a filmeket! Egyszerüen ahogy felmásolok egy filmet és megpróbálom pendrive -ról játszani a windows kidobja hogy ő ezt ugyan nem tudja lejátszani! Van egy usb-s DVD lejátszóm és az sem játsza le róla...! NFTS-re próbáltam formázni, de a windows nem tudta befejezni a formázást! Köszi minden segitséget ami remélem jönni fog!
-
Scrym
tag
Üdv!
Nekem a következő lenne a problémám. Haverom hozott nekem Németországból ajándékba egy CnMemory Spaceloop 8GB Pen Drive-t.
Első használat, gondoltam megtömöm filmekkel. Egy-két filmet felmásol rá, erre a következő hibaüzenetet olvashatom: "A lemez nem írható, kérjük szüntesse meg az írásvédettséget"!
Megformáztam, nem segített rajta. Másik gépen is próbáltam, szintén ez volt a jelenség. Most, hogy olvastam a topikot és láttam, hogy hogyan kell NTFS-re formázni, gondoltam megpróbálom. Hibaüzenet: "A formázás nem sikerült"
Van valami ötletetek? Van esetleg valami szoftver Pen Drive-okhoz, ami javítja az esetleges javítható hibákat?
Vagy ez fizikai hiba lehet?
Az a poén, hogy 5év garancia van rá, de ki az fene megy ki egy PenDrive miatt Németországban?!?!?!?!
Előre is köszi a segítséget! -
lúzer
veterán
-
lúzer
veterán
szerintem átvertek
valójában 2,4, esetleg 8 gigás a penén is így jártam, 8 gigás 2 volt, ebayen, de visszakaptam a pénzem.
ugyanez volt nekem is.
amíg be van dugva addig jónak mutatja
ha ott lehúztad volna, és rögtön visszadugtad volna már kriksz-krakszok lettek volnaja, és formázni nem lehet ntfsre, 2-ik szektor nem írható
legalábbis nálam ez volt
-
Sziasztok. A másik topikban már feltettem a kérdést, de azt zárták.
Egy igen érdekes problémával találtam szemben magamat.
Új 16GB Lenovo pendrive az usa-ban vásárolva. Kint kibont, bedug, laptopon vista felismeri, képek rámásolva, visszaolvasás rendben.
Hazajövetel után viszont nem lehet leszedni az adatokat. A könyvtárszerkezet látszik, viszont valami megsérülhetett mert a fájlok többszörösen "vannak rajta" és majdnem mind hibás. (Összesen kb 30 kép nézhető a több ezerből.) Ezen kívül a könyvtárak is többször vannak meg egymás alatt. Összességében 500GB körülinek látszik a pendrive, ami ugye lehetetlen.
A két alkalom között nem volt gépben, a pendrive kupakja végig rajta, külsérelmi nyom nincs.
Azóta több gépen, több különböző oprendszerrel megnéztem, de mindenhol ugyanaz a probléma.
A fő probléma nem az, hogy esetleg ki kell kukázni az új pendrive-ot, hanem az hogy a képek tőlem több mint 10'000km-re vannak és akkora a kérdéses mennyiség, hogy email-ben ugye nem megoldható.
Mivel a korábbi kérdésemre nem jött semmi válasz, ránéztem adatmentő programokkal is és sikerült kb 200 képet visszahozni a több ezerből, a többivel nem tudtak mit kezdeni, mert értelmetlen karakterlánc volt még a fájlok nevei is.
Valakinek valami ötlet? Egyáltalán hogy és mi sérülhetett meg, ha nem volt gépben?
Így néz ki: kép
-
c4powa
csendes tag
-
sema1985
csendes tag
Köszönöm szépen a hasznos információt. Megpróbáltam NTFS rendszerben leformázni, de Így is ugyanazt Írja ki. A windows nem tudta befejezni a formázást. Valami mást lehet még vele csinálni? Köszi szépen. Üdv: Laci
-
c4powa
csendes tag
válasz
sema1985 #102 üzenetére
Szia!
8 gigás pent e Fat32-vel formattáld, mert akkor beleütközöl a szokásos problémákba (4 gigánál nagyobb fájlt nem tudsz rámásolni). Ráadásul egy könyvtáron belül is limitált a fájlok száma.
Eszközkezelő/lemezmeghajtók/USB-meghajtó, duplakattal nyissuk meg tulajdonságait majd a Házirendet válasszuk ki. Kapcsoljuk be a Teljesítményre optimizálást. Most már engedélyezi NTFS-re formázni a pendrive-ot (mert előtte nem).
-
sema1985
csendes tag
Sziasztok!
Van egy 8 Gb EMTEC márkájú pendriveom. Megpakoltam egyszer adattal,majd azt később le akartam törölni. Csak egy részét sikerült. ??? Megformáztam már gyorsan, meg hosszasan is FAT32-es, de nem törlődött le. Ezt több gépen eljátszottam és mostanra már ott tartok, ha rákötöm a gépre (bármelyikre) akkor felismeri, de ha akarok valamit rátenni, akkor azt Írja ki, hogy nincs ilyen meghajtó...
Most már ha meg akarom formázni, el se kezdi és azt Írja ki, hogy a Windows nem tudta befejezni a formázást. Szerintetek mi baja lehet? Lehet, hogy valami programmal meg lehet még flashelni. Kérlek segÍtsetek. Nagyon köszönöm előre is. Üdv: Laci
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Azonnali informatikai kérdések órája
- SDQHD felbontású monitor jött a JapanNext műhelyéből
- Programozás topic
- Eredeti játékok OFF topik
- További aktív témák...
- Crucial P3 Plus 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - Eladó! 37.000.-
- Verbatim Vi5000 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, bontatlan - Eladó!
- Western Digital Elements 1TB HDD alig használt!
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Samsung 980 PRO NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Új 512GB WD SN5000S Gen4 x4/ Steam Deck ready/ garancia/ ingyen fox/posta
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 150db DELL Universal Dock D6000 dokkoló (452-BCYH) (DisplayLink)
- BESZÁMÍTÁS! GigabyteB650M R5 7500F 32GB DDR5 1TB SSD RTX 3060 Ti 8GB Lian Li O11 ROG Dynamic XL 650W
- Huawei Watch GT2, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest