Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Airwave

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Gondom van. Komoly gondom. Egy hete megjött az Onda V972-öm. Első öröm óriási, gyönyörű a képe, a mellé adott LG HD demófilm álomszépen jelenik meg. Mondjuk, a töltő nem tölt, de ez beszerezhető pillanatok alatt. Rápakoltam két kis appot a gyereknek – rajzolóprogram, aztán a házi videók hálózati szerverről való nézéséhez XBMC media center-t (12.0 verzió). Ezután jött az aldiko ebook olvasó. Itt az öröm megtorpant. Mert némi próba és 2-3 epub formátumú könyv feltöltése után aldiko akadozik, meginog a képernyőkezelés és egyszer eltűnik egy komplett epub file. Esküszöm nem töröltem, komplett elveszett, USB-n keresztül se látszik. Miután aldiko továbbra is akad, sőt lefagy, utána olvasás az Onda-nak és letöltés. Letöltöttem a legújabb v1.33-as firmware-t és a PhoenixSuite tool-t. Némi szenvedés – mert kínai képernyőmásolatok alapján próbáltam meg először boldogulni, de teljes memóriatörléssel a Suit feltette az Adroid-ot a v1.33 firmware-el elölről. Sikerrel rábeszéltem a kütyüt a magyar nyelvre. Telepítések indítása elölről: kilőttem a csak kínaiul beszélő 3-4 app-ot amit a tablet mellé adtak és pontosan a fentieket telepítettem (megjegyzem minden telepítés a play store-n keresztül történt). Aldiko újra fel és most működik. Gyerek rajzol, én meg ismerkedek vele egyszer csak play store hibaüzenettel leáll és soha többé nem működik. Kikapcs, bekapcs, stb. mindegy, play store halott hibaüzenettel indul sajnálkozva, hogy betojt. Próbálok google fiókon keresztül rátölteni alkalmazást úgy se megy. Némi átkozódás a családon belül, Galaxy s3 tulajdonos gyermek emlegeti a Titanium backup app használhatóságát. Hajrá, újabb turkálás a neten. Root jogok kellenek. Újabb rákeresés és máris Onda_Allwinner_A31_root_v1_0.zip letöltése. Tablet újrahúzás elölről (mert a törlés nélküli frissítés semmin se segített). Rootolás sikerrel – heuréka superuser lettem és megy minden - egyenlőre. Kis rajzoló programok fel, media center fel. Titanium backup fel, avast fel – alkalmazások mentése. Aldiko helyett (hátha ettől kap rohamot a kütyü) Moon reader feltöltése. Egyelőre béke van. Másnap mutatom az asszonynak az UC Browser HD böngészőszerűséget röptében lefagy az internet. Kapcsolat van, Wifi megy, internet pc-n megy, filmet Wifiről lejátszik azaz élő a kapcsolat a házi hálózattal. Anyád! Kikapcsolom és bekapcsolom az Onda-t. Nem indul el!!! Feljön a Core 4 quad logo az Onda logo elindulnak a kis színes lüktető piktogramok, és lüktet, csak lüktet, csak lüktet, hosszan lüktet, aztán boot magától, újra Core 4 logo, Onda logo, sok lüktetés aztán boot … mindez mindörökké – Ámen. Újrahúztam a PhoenixSuite-al sima frissítésként, semmi eredmény. Mandatory boot kellett, azaz teljes memóriatörlés és most újra megy, de már nem merek semmit se rápakolni. Mielőtt visszaküldöm az Onda-nak van valakinek valami ötlete, hogy mit tehetnék???? Ebben az állapotban alulmúlja Bili Gates windows-ának legsötétebb pillanatait, egy hét alatt négyszer teljes újrahúzás és még szinte el se kezdtem használni!!!! Ha van ötlet: nem vagyok nagy android varázsló, kb. annyira vagyok képes, amit az előzőekben leírtam.
    Minden használható ötletet előre is köszönök! Sőt a még a nem használhatót is :)

Új hozzászólás Aktív témák